trawa

Autor Wątek: Thorgal  (Przeczytany 1003919 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Tiall

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 836
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1860 dnia: Grudzień 25, 2014, 11:41:07 pm »
czasy botoksu ;)

Offline Tomasz 66

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1861 dnia: Grudzień 26, 2014, 09:42:35 am »
"Czerwona jak Raheborg" jak dla mnie najgorszy album ze wszystkich serii Thorgala łącznie. Po jego lekturze w ogóle zastanawiam się nad kontynuacją lektury tej serii (rozczarowanie przewyższa już sentyment), jeden z najgorszych komiksów roku. Scenariusz bez pomysłu spisany na kolanie (każdy fan serii bez problemu wymyśli wiele podobnych lub lepszych historii) - ciekawa też adnotacja w środku, że scenariusz powstał na podstawie pomysłu Yves Sante, w adaptacji G. De Vita, tak jakby scenarzysta w połowie zrezygnował z pracy. Graficznie też kiepsko - uproszczony styl G.De Vita podkreślony przez kiepskie kolory - niestety Graza zrezygnowała (albo z niej zrezygnowano) i kolory są innego autorstwa (mieszanego zresztą). W sumie album przypomina tysięczny odcinek jakiejś telenoweli. Zwykła chałtura.

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1862 dnia: Grudzień 29, 2014, 08:56:52 pm »
"Czerwona jak Raheborg" jak dla mnie najgorszy album ze wszystkich serii Thorgala łącznie. Po jego lekturze w ogóle zastanawiam się nad kontynuacją lektury tej serii (rozczarowanie przewyższa już sentyment), jeden z najgorszych komiksów roku. Scenariusz bez pomysłu spisany na kolanie (każdy fan serii bez problemu wymyśli wiele podobnych lub lepszych historii) - ciekawa też adnotacja w środku, że scenariusz powstał na podstawie pomysłu Yves Sante, w adaptacji G. De Vita, tak jakby scenarzysta w połowie zrezygnował z pracy. Graficznie też kiepsko - uproszczony styl G.De Vita podkreślony przez kiepskie kolory - niestety Graza zrezygnowała (albo z niej zrezygnowano) i kolory są innego autorstwa (mieszanego zresztą). W sumie album przypomina tysięczny odcinek jakiejś telenoweli. Zwykła chałtura.

Definitywnie najgorszy Thorgal wszech czasów, być może minimalnie lepiej było by, gdybym przypomniał sobie przed lekturą Sojusze i Kah-Aniela, ale chciałem mieć "Czerwoną..." jak najszybciej za sobą. A graficznie, rzeczywiście [@#$%^] brrr, skasowałem, nie będę się pastwił. Miejmy nadzieję, że (w świetle faktu perturbacji na stanowisku scenarzysty) dno zostało osiągnięte. Ale z kolei, jak to niektórzy mówią, po takim uderzeniu w dno, mogło ono po prostu odpaść.
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

Offline Radomir

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1863 dnia: Grudzień 30, 2014, 01:24:54 pm »
Muszę się niestety zgodzić z przedmówcami. Jak poprzednich albumów broniłem, tak tutaj mi także ręce opadły. Kompletnie bez pomysłu, fabuła niespójna, dziwne zabójcze rozwiązania scenariusza, grafika także pozostawiająca wiele do życzenia. Nie wiem, ile w tym pomysłów Sentego a ile deVity (obstawiam jednak że to ten drugi zepsuł pierwotny scenariusz, by oczyścić pole Dorrisonowi), ale jest to zwyczajnie kiepskie.

O ile zarówno Czyn godny Królowej jak i Sojusze mi się podobały tak w Czerwonej mamy klasyczne zmarnowanie potencjału serii. No i kolejny dowód, że nie zmienia się koni w czasie przeprawy przez rzekę. Jeżeli Sente miał swój pomysł na rozwiązanie fabularne całych Światów Thorgala, to powinno mu się dać to dokończyć i ewentualnie później podziękować. A tak zaczęli mieszać Rosińscy, inni ludzie z Egmont na bazie różnych opinii internautów i efekt może być dużo gorszy niż, to co chciał zrobić Sente.

U mnie także pojawił się odruch by sobie darować dalsze zeszyty, ale chyba dam szansę i Yannowi (bo ostatni zeszyt Louve był bardzo dobry) i nowemu scenarzyście - byle tylko rozkręcił się szybciej niż poprzednicy.

A tak swoją drogą to coś wiadomo o trzecim zeszycie Młodzieńczych lat, bo w tym temacie to jakaś cisza zaległa?
« Ostatnia zmiana: Grudzień 31, 2014, 10:13:46 am wysłana przez Radomir »

Offline Tiall

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 836
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1864 dnia: Grudzień 30, 2014, 02:24:38 pm »
Młodzieńcze lata 3 mają być w 2015 :)

Offline Itachi

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1865 dnia: Grudzień 30, 2014, 02:37:26 pm »
Wszyscy narzekają na nowego Thorgala, a on i tak sprzedaje się jak świeże bułeczki: http://www.gildia.pl/komiks/news/2014/12/dec2014_thebest

Młodzieńcze lata 3 mają być w 2015 :smile:

To super, bo tylko tą serię zbieram :wink:

Offline vision2001

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1866 dnia: Grudzień 31, 2014, 12:56:56 pm »
Wszyscy narzekają na nowego Thorgala, a on i tak sprzedaje się jak świeże bułeczki: http://www.gildia.pl/komiks/news/2014/12/dec2014_thebest
To, że coś jest bestsellerem nie znaczy, że jest to pozycja warta uwagi.
Ja np. kupiłem ten komiks w głównej mierze dlatego, że obecnie czytam wszystko co zostało wydane wokoło serii Thorgal (też m.in. dwie książki z Literackiego Egmontu). Ostatni tom Kriss niestety to dno bajora zahaczające bardzo o muł. Tak słabego komiksu z Thorgalem na okładce nigdy jeszcze nie czytałem. Oby to był ostatni raz!
Odcinanie kuponów jest ostre.
A sprzedaż też napędza zapowiedź połączenia się w niedalekiej przyszłości wątków ze wszystkich serii okołothorgalowych. Więc czemu się dziwić?

DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1867 dnia: Grudzień 31, 2014, 01:13:44 pm »
Thorgal i Batman to bardzo mocne marki w naszym kraju. Obojętnie jaka jest opowieść, wybitna czy beznadziejna, wystarczy aby był napis na okładce Thorgal lub Batman to sprzedaż będzie na wysokim poziomie (jak na nasze realia komiksowe).


Ciekawie wygląda zestawienie roczne sprzedaży komiksów w gildii:


http://www.komiks.gildia.pl/news/2014/12/podsumowanie-roku-2014



"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline Tiall

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 836
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1868 dnia: Styczeń 03, 2015, 09:49:59 am »
pierwsze info dotyczące 3 albumu "Młodzieńczych lat": http://thorgalverse.blogspot.com/2015/01/tytu-i-okadka-modzienczych-lat.html

Offline Itachi

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1869 dnia: Styczeń 03, 2015, 01:08:29 pm »
Premiera w kwietniu, teraz trzeba czekać na zapowiedź Egmontu.

Offline Tiall

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 836
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1870 dnia: Styczeń 05, 2015, 09:42:17 am »

Offline vision2001

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1871 dnia: Styczeń 05, 2015, 10:21:13 am »
To, że sprzedaż "Kriss de Valnor" spadła to się nie dziwię.
Tiall - A jak to wygląda z serią główną? Też notuje spadek? Masz takie info?
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline Tiall

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 836
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1872 dnia: Styczeń 05, 2015, 03:18:06 pm »
w tym zestawieniu nie było mowy o serii głównej, bo nie ukazał się nowy album w 2014, ale pamiętam z poprzednich raportów, że też był jakiś spadek pomiędzy "Statkiem mieczem" i "Kah-Anielem"

Offline vision2001

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1873 dnia: Styczeń 05, 2015, 05:11:59 pm »
w tym zestawieniu nie było mowy o serii głównej, bo nie ukazał się nowy album w 2014, ale pamiętam z poprzednich raportów, że też był jakiś spadek pomiędzy "Statkiem mieczem" i "Kah-Anielem"
Dzięki za info :)
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline kosmoski

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1874 dnia: Styczeń 05, 2015, 05:47:18 pm »
Nie ma co się dziwić ze spadku nakładów serii ze świata Thorgalla...

Patrząc na to co jest w raporcie to nie tylko Thorgall leci, większość serii leci (porównuję od 2010 do 2014):
- XIII w 2011 - z 500 tys. do 210 tys.
- Sprycjan i Fantazjusz - z 110 tys. do 75 tys. 
- Lucky Luke - z 470 tys. do 270 tys.
- Largo Winch - z 470 tys. do 350 tys.
- Lanfeust - z 250 tys. do 95 tys.

Jest też również kilka serii, które wciąz trzyamją się mocno (np. Blake i Mortimer z 450 tys. na 430 tys. - w którym o dziwo palce macza tak krytykowany Sente). Nieźle radzi sobie też Skorpion (natomiast nigdzie nie znalazłem Wartowników... czyżby mieli nakład poniżej 20 tys. ?; zresztą nic Dorisona nie ma na liście z nakładem powyżej 20 tys.).

Wolumenowo cały rynek w ostatnich dwóch latach też ma mały zastój... Nie to co u nas :)