Autor Wątek: Thorgal  (Przeczytany 1004049 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Thomas29Needles

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1995 dnia: Maj 06, 2015, 11:24:42 am »
Jestem po lekturze piątego albumu serii Louve. Ależ pierdoły. Koszmar. Rzecz tylko i wyłącznie dla tych, którzy zbierają serię thorgalową i nie chcą mieć dziury w kolekcji.


Czyli nic nowego :(

Offline Tiall

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 836
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1996 dnia: Maj 06, 2015, 01:22:23 pm »
Za to trzeci album serii "Młodzieńcze lata" daje radę!
http://thorgalverse.blogspot.com/2015/05/recenzja-runy.html

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1997 dnia: Maj 06, 2015, 02:43:18 pm »
Za to trzeci album serii "Młodzieńcze lata" daje radę!
http://thorgalverse.blogspot.com/2015/05/recenzja-runy.html
dobrze słyszeć! od początku wierzyłem właśnie w ten odprysk serii. jak się zmuszam do pozostałych pobocznych i głównej, to tu mnie ciągnie, by przekonać się samemu heh
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1998 dnia: Maj 11, 2015, 05:33:43 pm »
Czy w tym temacie lub na thorgalverse pojawiła się informacja, że trzydziesty piąty tom Thorgala będzie nosił tytuł "Le Feu écarlate" (Szkarłatny płomień)?


Wyszukiwanie forkowe, blogowe i googlowe nic mi nie wypluło. Dziwne. Dopiero jak dziś wstawiłem na fejsa scenę z ostatniej strony Kah-Aniela to ktoś mnie w komentarzu uraczył tą wieścią. Sprawdziłem na polskiej wiki i faktycznie w ostatnich dniach dopisano ten tytuł z odnośnikiem do nieotwierającej się strony.


Znalazłem tylko tu: http://www.thorgal-bd.fr/forum/viewtopic.php?p=23180
« Ostatnia zmiana: Maj 11, 2015, 05:42:31 pm wysłana przez Anionorodnik »

Offline Tiall

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 836
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1999 dnia: Maj 11, 2015, 06:30:02 pm »
to nie jest potwierdzona informacja, a jedynie spekulacja, która wypłynęła kilka miesięcy temu w artykule w "Casemate" bodajże...

Offline Thiago

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2000 dnia: Maj 31, 2015, 11:42:28 pm »
Dlaczego nowy Thorgal będzie tak opóźniony? Na Thorgalverse ktoś pyta czy Rosiński chory nie jest/był - to podobno plotka z Komiksowej Warszawy.
Ktoś coś wie?

Offline Motyl

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2001 dnia: Czerwiec 01, 2015, 05:53:45 am »
Muszą sporo "posprzątać" po poprzednim scenarzyście, ale nie ulega też żadnej wątpliwości, że każdy wiek ma swoje prawa, a Grzegorz do młodzieniaszków raczej się już nie zalicza.

Offline misiokles

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2002 dnia: Czerwiec 01, 2015, 07:22:39 am »
Sprzątać nie ma co, bo w Kah-Anielu za dużo się nie wydarzyło, a cliffhanger można poprowadzić w dowolną stronę. Pewnie Dorison pisze kilka scenariuszy jednocześnie, doszedł mu kolejny i stąd opóźnienie. Technika malarska Rosińskiego tez do szybkich nie należy.

Offline Death

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2003 dnia: Czerwiec 01, 2015, 09:26:20 am »
Na miejscu nowego scenarzysty wyczyściłbym Thorgala ze wszystkich pierdół i skupił się na robieniu albumów w stylu Statku miecza. Jakiś jeden odcinek, że ta czerwona magia i ten pajac wychodzą z syna Thorgala i Kriss, nasz bohaterski wiking zabiera go do domu i potem skupiamy się na robieniu odcinków historycznych (ewentualnie z delikatnym muśnięciem fantastyki, ale naprawdę delikatnym). Thorgal, Kriss i Aniel to całkiem niezła paczka. Louve i Jolan spisani już na straty. Można wspomnieć, że gdzieś tam są, ale już ich nie pokazywać w głównym cyklu. Proste.

Offline janjedlikowski

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2004 dnia: Czerwiec 01, 2015, 11:13:00 am »
Na miejscu nowego scenarzysty wyczyściłbym Thorgala ze wszystkich pierdół i skupił się na robieniu albumów w stylu Statku miecza. Jakiś jeden odcinek, że ta czerwona magia i ten pajac wychodzą z syna Thorgala i Kriss, nasz bohaterski wiking zabiera go do domu i potem skupiamy się na robieniu odcinków historycznych (ewentualnie z delikatnym muśnięciem fantastyki, ale naprawdę delikatnym). Thorgal, Kriss i Aniel to całkiem niezła paczka. Louve i Jolan spisani już na straty. Można wspomnieć, że gdzieś tam są, ale już ich nie pokazywać w głównym cyklu. Proste.

...a Aaricia popełniła samobójstw, tym razem udane

Offline Death

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2005 dnia: Czerwiec 03, 2015, 04:44:16 pm »

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2006 dnia: Czerwiec 04, 2015, 11:42:37 am »
Za to trzeci album serii "Młodzieńcze lata" daje radę!
http://thorgalverse.blogspot.com/2015/05/recenzja-runy.html
Potwierdzam! i całkowicie zgadzam się z recenzją, album jak najbardziej w starym dobrym stylu z lat '80; bogowie występują tylko w powiedzonkach bohaterów, nawet
Spoiler: pokaż
mityczny miecz okaże się fake'owy:)
. W zamian niesamowitych wydarzeń z udziałem asgardzkich bogów zobaczymy za to starych znajomych:
Spoiler: pokaż
Gandalfa, Hierulfa, Furala czy skałę skazańców.

Ludziska, wszyscy ci, którym obrzydły przekombinowane spine-offy Louve i Kriss, a lubią starego dobrego Thorgala... nawracajcie się i wierzcie w eeehm... Thorgala?
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

Offline Yaseck

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2007 dnia: Czerwiec 22, 2015, 09:15:27 pm »
Setnie się ubawiłem przy ostatnich "młodzieńczych latach", gdzie na stronie 21 w czasie
Spoiler: pokaż
pojedynku pomiędzy Runą a Sigurdem zobaczyłem, że ta pierwsza zastosowała na tym drugim idealną technikę wyjętą 1:1 z Aikido, która nazywa się kotageshi (łącznie z wykończeniem). Pysznie, bo to moja sztuka walki.

Offline Tiall

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 836
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2008 dnia: Czerwiec 22, 2015, 10:41:47 pm »
ciekawe spostrzeżenie :)

Offline Tiall

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 836
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2009 dnia: Czerwiec 23, 2015, 09:34:02 am »

 

anything