trawa

Autor Wątek: Thorgal  (Przeczytany 1003398 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Koalar

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2010 dnia: Czerwiec 23, 2015, 10:40:16 am »
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline Tiall

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 836
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2011 dnia: Lipiec 03, 2015, 09:03:15 am »

Offline Tiall

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 836
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna

Offline pokia

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2013 dnia: Lipiec 15, 2015, 08:27:30 pm »
Przeleciałem ostatnie kilkanaście stron i nie ma tam odpowiedzi na moje pytanie, więc zadaję je tutaj. Ostatnio wyczytałem gdzieś, chyba w odpowiedziach Egmontu, że wznowienia Thorgala będą ukazywać się już tylko w twardych okładkach. Ponieważ, chcę kompletować serię od początku, to chcę mieć ją w jednym standardzie. Oczywiście HC szerzej się otwiera (lepiej czyta) i jest trwalsze, ale zajmuje też 2x więcej miejsca na półkach, dlatego myślałem o SC.

Czy ktoś ma tutaj pewne informacje odnośnie tej sprawy (wznowienia tylko w HC)?

fragsel

  • Gość
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2014 dnia: Lipiec 15, 2015, 08:53:31 pm »
wielokrotnie było mówione, że wznowienia tylko w twardej.
nie pracuję w Egmoncie, nie podam też cytatu na potwierdzenie, ale to na 100% pewna informacja

Offline Garf

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2015 dnia: Lipiec 15, 2015, 08:57:28 pm »
Z ostatnich odpowiedzi Tomasza Kołodziejczaka na Alei Komiksu:

Cytuj
Wyczerpał się nakład Thorgala -Tarcza Thora- czy będzie dodruk (czy planujecie dodruk wcześniejszych tomów w miękkiej okładce czy tylko są dodruki w twardych)
 
 Nie wątpię, że np. w empiku, ten tom Pan kupi. Zasadniczo: nie robimy już dodruków w miękkich oprawach i staramy się mieć pełną ofertę wersji HC. Zdarza się jednak, że mogą wystąpić kilkumiesięczne przerwy w dostępności – bo np. wiemy, że towar jest na rynku i spodziewamy się zwrotów (choć chwilowo u nas w magazynie go nie ma).
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline Death

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2016 dnia: Lipiec 15, 2015, 09:14:04 pm »
Papier w HC lepszy, bo nabłyszczany offset. Lepiej oddaje kolory i rysunki Rosińskiego. Ten papier jest w miękko-okładkowych dopiero od tomu Ofiara, bo to był chyba pierwszy Thorgal, który wyszedł równocześnie w miękkiej i twardej oprawie. Wtedy zmienili papier na lepszy. Wszystkie wcześniejsze tomy w miękkiej mają gorszy papier, bo po jego zmianie nie były już wznawiane w miękkiej oprawie.

Offline blackwaterpark

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2017 dnia: Lipiec 18, 2015, 11:52:44 am »
Przysięgałem sobie, przysięgałem solennie, że w żadnym przypadku zakup komiksu Thorgal nawet przez myśl mi nie przejdzie.
Widać słabego charakteru jestem...  :sad:

Myślę o zakupie pierwszych XXV tomów (HC) w jednym podejściu w sklepie Gildii; mają aktualnie wszystkie tomy na stanie - jak myślicie: dałoby z nimi popertraktować, co do jakiegoś małego upustu cenowego za taki ''hurtowy'' zakup?  :biggrin:

Zapewne część z tych tomów, to dodruki - chyba wszystkie zachowują jakiś wspólny styl graficzny?? (nie różnią się jakimiś szczegółami: np. grzbietami?)

Z tego, co wcześniej pisaliście, powyżej XXV tomu nie tykam, bo nie warto...

Offline gabor2

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 508
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2018 dnia: Lipiec 18, 2015, 12:06:42 pm »
Też miałem takie postanowienie, ale po zakupie 23 tomów (na nim miałem zakończyć) jednak pękłem i wziąłem wszystko co wyszło dotychczas.
Grzbiety poszczególnych wydań się nie różnią.

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2019 dnia: Lipiec 18, 2015, 12:25:17 pm »
Przysięgałem sobie, przysięgałem solennie, że w żadnym przypadku zakup komiksu Thorgal nawet przez myśl mi nie przejdzie.
Widać słabego charakteru jestem...  :sad:

Myślę o zakupie pierwszych XXV tomów (HC) w jednym podejściu w sklepie Gildii. [...] Z tego, co wcześniej pisaliście, powyżej XXV tomu nie tykam, bo nie warto...
No tak, z pewnością jesteś słabego charakteru. Ja jestem charakteru bardzo mocnego, bo mam wszystkie (tzn. te, które wyszyły w PL) Thorgale w miękiej (KAW, Orbita, Korona, Egmont, o odcinkach Relaksach nawet nie wspominając), twardej z Egmontu oraz twardej z Hachette.

Ale oczywiście ich nie tykam, bo nie warto...

ramirez82

  • Gość
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2020 dnia: Lipiec 18, 2015, 01:01:54 pm »
Myślę o zakupie pierwszych XXV tomów (HC) w jednym podejściu w sklepie Gildii; mają aktualnie wszystkie tomy na stanie - jak myślicie: dałoby z nimi popertraktować, co do jakiegoś małego upustu cenowego za taki ''hurtowy'' zakup?  :biggrin:

Zawsze te które są dostępne w Arosie (-35%), lub Nieprzeczytane (nawet -38,76%) możesz kupić u nich, a pozostałe w Gildii.

Offline graves

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2021 dnia: Lipiec 18, 2015, 05:53:22 pm »
Myślę o zakupie pierwszych XXV tomów (HC) w jednym podejściu w sklepie Gildii; mają aktualnie wszystkie tomy na stanie - jak myślicie: dałoby z nimi popertraktować, co do jakiegoś małego upustu cenowego za taki ''hurtowy'' zakup?  :biggrin:
W tej chwili masz na nie na Gildii chyba 32% - przynajmniej na większość. To chyba dobra cena.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline greg0

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 667
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • bardzo lubimy nasze tłumaczenie
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2022 dnia: Lipiec 18, 2015, 07:31:26 pm »

Z tego, co wcześniej pisaliście, powyżej XXV tomu nie tykam, bo nie warto...



blackwaterpark nie rób sobie jaj, bierz wszystkie.
Te po xxv tomie są faktycznie słabsze , ale nie beznadziejne .
No dobra - beznadziejne , ale nie tragiczne.
No dobra jak chcesz to nie bierz , ale warto mieć całość.


 P.s. Komiksy są jak ciało kobiety - są miejsca ciekawsze i mniej ciekawe.
       Czy powiesz swojej kobiecie - nie tykam twojego łokcia , bo nie warto... ?

"Jesteś podwójnym sobą."

Offline blackwaterpark

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2023 dnia: Lipiec 18, 2015, 09:25:23 pm »
blackwaterpark nie rób sobie jaj, bierz wszystkie.
Te po xxv tomie są faktycznie słabsze , ale nie beznadziejne.
No dobra - beznadziejne , ale nie tragiczne.
No dobra jak chcesz to nie bierz , ale warto mieć całość.

Jestem twardy.
Kopię. Wszystko od tego zależy.
Robię podkop pomiędzy dwoma bankami: jeśli trafię na ten większy sejf, tzn. Bank Śląski - to kupię wszystkie tomy. Jeśli dokopię się do tego malutkiego Alior Banku, to zmuszony będę ograniczyć moje wydatki do XXV tomów...
Tak jak mówiłem: jestem twardy. Przed chwilą miałem mały zawał, przysypało mnie - ale kopię dalej  :badgrin:

Offline Nawimar

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2024 dnia: Lipiec 19, 2015, 09:57:46 am »
"Młodzieńcze Lata: Runa" - dla mnie jeden z najlepszych tomów cyklu od lat. Pełnia wikińskich klimatów, sporo trafnie ujętej rozwalanki oraz kilka nawiązań do "Zdradzonej Czarodziejki". Wątek - nazwijmy to umownie - "genderowy" wpleciony co prawda bez sensu, ale widać realizatorzy serii szukają kolejnej grupy odbiorców. Surżenko nadal w formie. Ciekawe w którym momencie (o ile w ogóle) zacznie się wypalać.