Autor Wątek: Thorgal  (Przeczytany 1004066 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kris1982

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2070 dnia: Październik 02, 2015, 02:18:23 pm »
Niedawno też brałem całośc i własnie z nieprzeczytane bo najtaniej powiem tylko tyle , dołóż kilka złotówek i kup gdzieś indziej.

Offline raskoks

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2071 dnia: Październik 02, 2015, 02:35:41 pm »
dziekiz a ostrzezenie - pomysle nad gildia :) - do nich mam anjwieksze zaufanie jesli chodiz o pakowanie - a roznica kilkduziesieciugroszy to nie roznica

Offline misiokles

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2072 dnia: Październik 02, 2015, 04:12:12 pm »
A czemu nie wybierzesz literackiej? Ceny jak na gildii, księgarnia znana i poważana z solidnego pakowania i... możesz komiksy odebrać samemu, gdyż siedziba jest w Krakowie...

Offline NuoLab

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2073 dnia: Październik 02, 2015, 05:14:50 pm »
Brałem w nieprzeczytane komplet Thorgala, komplet Asteriksa i trochę innych rzeczy, jeszcze przed promocją w arosie. Zamówienia podzieliłem wg sumy darmowej przesyłki i tak żeby się zmieściły w paczkomacie. Wyszły tego trzy  paczki - dostałem eleganckie kartony, w środku komiksy poowijane w papier pakowy a puste miejsca zapełnione bąbelkami i foliami z powietrzem. Zero uszkodzeń, miodzio - myślałem że na gildii pisali pechowcy.

Kolejne zamówienie, nieco mniejsze zawinięto w chamski kawałek tektury ciasno poobwijany taśmą klejącą - efektem czego były oczywiście pogniecione rogi. Może u nich jakość pakowania zależy od ilości zamówionego materiału ? Na razie skończyłem z nieprzeczytanymi, ale trzeba przyznać że przed arosową promocją zaoszczędziłem sporo.

Offline raskoks

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2074 dnia: Październik 02, 2015, 10:27:29 pm »
misiokles - akurat literacka tez obczajam - ale brakuje u nich czesci numerow - zobacze :)
z nieprzeczytane zawsze wszystko przychodzilo git - ale czesto tak zapakowane - ze to loteria - a ostatnio cos czesto dostaje zdemolowane komiksy ;/

Offline janjedlikowski

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2075 dnia: Październik 03, 2015, 09:41:37 pm »
Jakieś relacje ze spotkania z Rosińskim? Opowiadał to co zwykle, czy jakieś nowe smaczki się znalazły? Coś o roszadach wśród autorów świata Thorgala? Zastanawiam się czemu Rosiński nie poświęci się jakiemuś nowemu projektowi...być może ciężko o jakiś na prawdę dobry scenariusz kalibru Van Hamme'a? Sam pewnie doskonale widzi, że Thorgal to już nie to co kiedyś. Ostatnio chyba był Hrabia Skarbek 10 lat temu.

Offline Death

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2076 dnia: Październik 03, 2015, 09:52:05 pm »
No cóż...na świecie jest tylu scenarzystów pokroju Van Hamme`a co palców u ręki nietrzeźwego stolarza.

Offline Thiago

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2077 dnia: Październik 05, 2015, 10:52:36 pm »
Jakieś relacje ze spotkania z Rosińskim? Opowiadał to co zwykle, czy jakieś nowe smaczki się znalazły? Coś o roszadach wśród autorów świata Thorgala? Zastanawiam się czemu Rosiński nie poświęci się jakiemuś nowemu projektowi...być może ciężko o jakiś na prawdę dobry scenariusz kalibru Van Hamme'a? Sam pewnie doskonale widzi, że Thorgal to już nie to co kiedyś. Ostatnio chyba był Hrabia Skarbek 10 lat temu.


Tylko tyle, że Rosiński skraca oryginalny scenariusz Dorisona do 35 tomu z 56 na ile rozpisał scenarzysta do 46 stron!!!

ramirez82

  • Gość
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2078 dnia: Październik 05, 2015, 11:30:50 pm »
Tak offtopując... Thorgal mnie nie obchodzi, ale ta sytuacja przypomina mi o drugiej części "Łowcy androidów". Ridley Scott jak Rosiński, stary mistrz, który już od dawna nie tworzy dzieł tak dobrych jak przed laty (chyba, że w przypadku Scotta, "Marsjanin" to zmieni?), i młodszy, będący na czasie, któremu powierzono pracę nad klasykiem - Xavier Dorison i Denis Villeneuve. Ale ostateczne decyzje nad kształtem końcowego efektu, należą do starego mistrza...

Offline janjedlikowski

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2079 dnia: Październik 05, 2015, 11:54:54 pm »
Tylko tyle, że Rosiński skraca oryginalny scenariusz Dorisona do 35 tomu z 56 na ile rozpisał scenarzysta do 46 stron!!!

No to nieźle im się współpraca zaczyna...

fragsel

  • Gość
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2080 dnia: Październik 06, 2015, 05:35:04 am »
Tak offtopując... Thorgal mnie nie obchodzi, ale ta sytuacja przypomina mi o drugiej części "Łowcy androidów". Ridley Scott jak Rosiński, stary mistrz, który już od dawna nie tworzy dzieł tak dobrych jak przed laty (chyba, że w przypadku Scotta, "Marsjanin" to zmieni?), i młodszy, będący na czasie, któremu powierzono pracę nad klasykiem - Xavier Dorison i Denis Villeneuve. Ale ostateczne decyzje nad kształtem końcowego efektu, należą do starego mistrza...

tylko że od zawsze Thorgale mają 46 stron, więc nie rozumiem dlaczegoz Twojego wpisu trochę ciągnie pretensjami do Rosińskiego (jeśli coś źle odczytuje to sorry)
przecież to Dorison (z całym moim uwielbieniem dla niego) nie umie się wpisac w zasady serii, do której wchodzi...

rozumiem wolność artystyczna, ale jednak jakieś zasady muszą być...

Offline misiokles

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2081 dnia: Październik 06, 2015, 05:42:02 am »
Nie zapominam o niczym (pierwszy spin-off o Kris)  tych stron miał jednak 56...

fragsel

  • Gość
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2082 dnia: Październik 06, 2015, 05:53:41 am »
OK OK. Mój błąd...

Offline misiokles

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2083 dnia: Październik 06, 2015, 06:25:44 am »
Jest ciekawie. Wyspa Zaginionych Dzieci (najnowsze Kriss) też ma 56 stron. Wychodzi na to, że Rosiński jest już tam zmęczony etatowym malowaniem, że się burzy na każdą dodatkową stronę :)

ramirez82

  • Gość
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2084 dnia: Październik 06, 2015, 06:55:08 am »
Masz racje fragsel, skoro od czterdziestu lat seria liczy po 46 stron (te 56 podawane jest tutaj jednak w przypadku serii pobocznej), to moze troche przesadzam. Z drugiej strony, wszyscy narzekaja, ze seria od dawna slabuje, wzieto nowego scenarzyste, zeby przywrocil jej dawny blask - przydaloby sie troche wiecej swobody i zaufania... bo tak to troche to mija sie z celem, jesli juz na starcie sie go stopuje.

 

anything