Autor Wątek: Thorgal  (Przeczytany 1003570 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline chmiel

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2085 dnia: Październik 06, 2015, 07:04:36 am »
Bardzo ciekawe z tym cięciem stron przez Rosińskiego. Taka inwazja w dzieło scenarzysty nigdy niczym dobrym nie wróży. A zwłaszcza w tym przypadku, gdy Dorison musiał zamykać tandetne wątki wymyślone przez Sente.
Duuuży błąd - ale to w końcu ich własność.

Dobre porównanie z "Blade Runnerem".

Podejrzewam, że Dorison zniesie to dzielnie bo obiecano mu przejęcie serii po spodziewanym odejściu z niej Rosińskiego. Ewentualnie jakiejś "następczej" serii głównej np. "Jolan", gdyby "Thorgala" jednak zamknięto na 36 albumie.

Offline bosssu

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2086 dnia: Październik 06, 2015, 10:58:44 am »

Offline chmiel

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2087 dnia: Październik 19, 2015, 10:51:23 am »
Z wywiadu z Grzegorzem Rosińskim:

"(...) trzeba tylko stworzyć wiarygodnego bohatera, z którym każdy może się identyfikować. Niech nie biega w trykotach po dachach Nowego Jorku, niech będzie normalnym człowiekiem posiadającym moralne walory. Niech dąży do spokoju razem z żoną, dziećmi, biorąc za nich odpowiedzialność."

Thorgal, wiking, syn kosmitów - UWAGA - nie biega w trykotach. Można się z nim identyfikować.

"Na rynku frankofońskim rocznie ukazuje się 5000 komiksów! To niesamowite, bo przecież nie żyjemy w epoce literackich i plastycznych geniuszy. Większość z tych rzeczy nie zasługuje w ogóle na wydanie"

"Kriss de Valnor"? "Louve"?

"Przejąłem swoją część praw do postaci, wspólnie z Jeanem znalazłem nowego scenarzystę, zmieniłem sposób rysowania i w końcu rozbudowałem świat Thorgala o serie równoległe (...)"
"Kiedy scenarzysta wymyśli sobie jakąś intrygę, a potem rozwiązuje ją przy pomocy czarodzieja i magii, to znaczy, że jest słabym scenarzystą."

Yves Sente?




Offline janjedlikowski

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2088 dnia: Październik 21, 2015, 06:16:51 pm »
Z Monografii najbardziej podoba mi sie wypowiedź Van Hamme'a, który opisuje Rosińskiego tak:
"Tkwi pogrążony we własnym świecie, co czasami powoduje trudności w porozumieniu z otoczeniem. Żywi się telewizją, grami komputerowymi i gadżetami."

:) nigdy bym nie pomyślał

Offline Holsten

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2089 dnia: Październik 21, 2015, 07:08:12 pm »
Ja również takowej wiedzy nie posiadałem.

Offline Tiall

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 836
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2090 dnia: Listopad 03, 2015, 01:33:08 pm »

Offline Holsten

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2091 dnia: Listopad 03, 2015, 04:31:32 pm »
Nie wygląda to ciekawie.

Offline szuwarek

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2092 dnia: Listopad 03, 2015, 07:45:36 pm »
Czy ktoś wie co ze słuchowiskiem opartym na trylogii Brek Zarith? Studio Sound Tropez bodajże w sierpniu zapowiadało jego ukazanie się na październik (pierwotna premiera miała być w kwietniu tego roku). A tu ani widu, ani (przede wszystkim) słychu. Ich sklep internetowy nie działa http://sklep.soundtropez.pl/ , działa jedynie sama strona studia, na FB zamilkli na początku września...

Offline Ajron

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2093 dnia: Listopad 04, 2015, 11:00:30 am »
Czy ktoś wie co ze słuchowiskiem opartym na trylogii Brek Zarith? Studio Sound Tropez bodajże w sierpniu zapowiadało jego ukazanie się na październik (pierwotna premiera miała być w kwietniu tego roku). A tu ani widu, ani (przede wszystkim) słychu. Ich sklep internetowy nie działa http://sklep.soundtropez.pl/ , działa jedynie sama strona studia, na FB zamilkli na początku września...

Jest opóźnienie, ale cały czas działają w temacie. Musisz mieć jeszcze trochę cierpliwości. Doczekasz się, spokojnie.

Offline Mefisto76

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2094 dnia: Listopad 04, 2015, 02:16:39 pm »
Wiadomość potwierdzona na Targach Książki w Krakowie u samego źródła jest taka, że trzecie słuchowisko Thorgala będzie w przyszłym roku.
I'm wreck, I'm sleaze, I'm ROCK N'ROLL DISEASE!

Offline Holsten

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2095 dnia: Listopad 04, 2015, 03:08:55 pm »
Dobre są  te słuchowiska? Nie miałem okazji się  z nimi zapoznać.

Offline Mefisto76

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2096 dnia: Listopad 04, 2015, 03:13:14 pm »
I'm wreck, I'm sleaze, I'm ROCK N'ROLL DISEASE!

Offline Ajron

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2097 dnia: Listopad 04, 2015, 03:16:44 pm »
Dobre są  te słuchowiska? Nie miałem okazji się  z nimi zapoznać.

Zajebiste. Już pierwsze to klasa, ale dwójka miecie totalnie.

Offline Holsten

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2098 dnia: Listopad 05, 2015, 07:16:22 pm »
To chyba zdecyduję się sięgnąć po któryś z tych tytułów.

Offline norbsson

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2099 dnia: Listopad 12, 2015, 06:48:59 pm »
To chyba zdecyduję się sięgnąć po któryś z tych tytułów.


Zdecydowanie polecam. Swietnie sie tego slucha.
Superman's back!

 

anything