trawa

Autor Wątek: Thorgal  (Przeczytany 1003902 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

fragsel

  • Gość
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2115 dnia: Grudzień 15, 2015, 03:36:13 pm »
ok, ok, ale uważaj, bo 11 się kończy w połowie akcji... a to jest niezła akcja, więc jak sobie nie chcesz świat zmarnować, to 10 i 11 nie zaczynaj bez 12

Offline Eieo

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2116 dnia: Grudzień 15, 2015, 05:04:35 pm »
Zdaje się, że na stronie Gildii http://www.komiks.gildia.pl/news/2015/12/grzegorz-rosinski-w-dzien-dobry-tvn można zobaczyć okładkę i planszę z nowego Thorgala. Na okładce to chyba przemieniony Aniel?

Offline Tiall

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 836
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2117 dnia: Grudzień 15, 2015, 06:57:21 pm »
to nie jest okładka "Thorgala"

Offline Eieo

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2118 dnia: Grudzień 15, 2015, 07:11:05 pm »
Hmm, ale obraz i tak wygląda ciekawie. No nic, poczekamy na właściwą ilustrację :)

Offline janjedlikowski

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2119 dnia: Grudzień 15, 2015, 09:26:27 pm »
to nie jest okładka "Thorgala"

A co to jest?


Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2121 dnia: Grudzień 28, 2015, 11:23:31 am »
Gdy zasiadałem do nowej Kriss, po przeczytaniu pierwszej strony westchnąłem i odgrzebałem poprzedni tom, bo stwierdziłem, że nie mam za cholerę pojęcia, nie pamiętam, co działo się wcześniej. Jednak, wracając później ponownie do lektury "Zaginionych dzieci", okazało się, że zupełnie niepotrzebnie po raz drugi męczyłem się z "Czerwoną jak..."; z poprzedniego tomu trzeba jedynie pamiętać, że Kriss ucieka przed "jakimiś" żołnierzami ;)
Zagłębiając się coraz bardziej w lekturę nowej Kriss, miałem wrażenie, że jestem w trakcie jakiegoś przełomowego albumu w thorgalowym światku, przełomowym jeśli chodzi o jakość, nie o jakieś przełomowe wydarzenie. Mamy tu bardzo fajne (a nawet świetne w porównaniu do poprzedniego rysownika serii) rysunki, nawiązujące do starych dobrych czasów. Mamy też zawiązaną, wydawać by się mogło, świetną kameralną opowieść... Niestety im dalej w las, tym gorsze i słabsze te "drzewa", a już dobiło mnie łopatologiczne wyjaśnienie całej nieskomplikowanej intrygi przez jedną z postaci komiksu...
Zbyt łatwo też wyczuwalne są zmiany w starych bohaterach... nie chcę spojlerować ;)
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

Offline TePe

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2122 dnia: Grudzień 30, 2015, 12:29:15 pm »
W sklepie gildia już widoczna okładka nowych Młodzieńczych lat:
http://www.sklep.gildia.pl/komiksy/292709-thorgal-mlodziencze-lata-4-berserkowie

Offline mummu

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2123 dnia: Luty 26, 2016, 02:49:20 pm »
Thorgala skończyłem czytać na 30 tomie, nie znam żadnych serii pobocznych
Gdybym chciał sobie odświeżyć temat to jest jakaś idealna kolejność czytania ?

Np. czy po „Gwiezdnym Dziecku” można zacząć serię poboczną „Młodzieńcze Lata” ? Albo po skończeniu serii głównej najpierw Kriss później Louve ? itd.


Czy wystarczy sugerować się datą wydania ?

Offline Eieo

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2124 dnia: Luty 26, 2016, 04:25:46 pm »

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2125 dnia: Luty 26, 2016, 04:37:32 pm »
Gdybym chciał sobie odświeżyć temat to jest jakaś idealna kolejność czytania ?
Czy wystarczy sugerować się datą wydania ?
Serie poboczne rozgrywają się równolegle do siebie, ale poza drobnymi odwołaniami do siebie nawzajem, każdy cykl poboczny opowiada niezależną historię. Można więc spokojnie przeczytać całą jedną serię poboczną, a następnie brać się za kolejną. Skoro skończyłeś na Thorgalu nr 30 to najlepiej zacznij od doczytania 31-34, później przeczytaj Kriss 1-6 (w Kriss 1-2 są pewne nawiązanie do Thorgala 30, w Kriss 3 bardzo drobne nawiązanie do Thorgala 33, a w Kriss 4-5 kontynuowany jest wątek Jolana z Thorgala 34), dalej Louve 1-5 i Młodzieńcze lata 1-4.


Jakiś czas temu zrobiłem taką ściągawkę dla czytelników Thorgala z Hachette:


« Ostatnia zmiana: Luty 26, 2016, 05:35:46 pm wysłana przez Anionorodnik »

Offline Death

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2126 dnia: Luty 26, 2016, 06:38:09 pm »
Akurat Młodzieńcze lata można czytać osobno, bo nie łączą się z późniejszymi wydarzeniami z głównego cyklu, ani z innymi pobocznymi. Chyba spokojnie można czytać po tomie 14., czyli Aaricii.

Offline syn_gwiazd

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2127 dnia: Luty 29, 2016, 10:21:01 am »
Hej.
Zapraszam wszystkich miłośników serii Thorgal (i nie tylko ;) na powstający Portal związany z serią Thorgal.
Strona jest w przygotowaniu ale forum już ruszyło i można z niego korzystać.
Wszystko tworzone jest przez miłośnika serii, na której się wychował ;)
Mam nadzieję, że uda nam się wspólnie stworzyć miejsce gdzie starzy i nowi fani Thorgala będą mogli znaleźć wszelkie informacje, podyskutować itd
Wszelkie sugestie i pomysły mile widziane ;)
forum - forum.thorgal.xyz
fb - FanPage
strona - Polski Portal Thorgal


Zapraszam ;)

Offline Kokosz

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2128 dnia: Luty 29, 2016, 11:27:35 am »
Zapraszam wszystkich miłośników serii Thorgal (i nie tylko ;) na powstający Portal związany z serią Thorgal.

Nie chciałbym wyjść na malkontenta podcinającego skrzydła nowym inicjatywom, ale na razie jest napis "strona w budowie" i parę pustych folderów na forum. Myślę, że lepiej by było ogłosić powstanie "portalu" jak już będzie na nim cokolwiek.

Offline syn_gwiazd

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2129 dnia: Luty 29, 2016, 11:50:42 am »
Nie chciałbym wyjść na malkontenta podcinającego skrzydła nowym inicjatywom, ale na razie jest napis "strona w budowie" i parę pustych folderów na forum. Myślę, że lepiej by było ogłosić powstanie "portalu" jak już będzie na nim cokolwiek.
Jeśli chodzi o sam portal to masz rację ale forum i fanpage mogą być spokojnie funkcjonować dopóki strona nie ruszy. Bez ludzi najlepsza to i najlepsza inicjatywa nie ma sensu :)