Autor Wątek: Turniej Par 2005  (Przeczytany 33286 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline MiSiO

Turniej Par 2005
« Odpowiedź #45 dnia: Listopad 10, 2005, 07:30:36 pm »
Cytuj
A). pomysł numer 1 taki jak zastosowałem "na goraco" w poprzednim turnieju: dowódcy muszą cały czas być złączeni.. A ponadto Para otrzymuje za każda tak prowadzona bitwe 2WP
B) Pomysł nr 2 (bardziej bym się ku niemu skłaniał) Przeciwnicy mogą porozymiewć się bez wymogu zmowy (pełna konwersacja bez ograniczeń).. A ponadto Para otrzymuje 2WP.
Lecz to musze jeszcze przedyskutowąć z Pawłem.


A czemu to ma służyć? Nie rozumiem... dajesz możliwość, a potem za nią karzesz...?! Jednak Huggy ma rację... niech organizatorzy robią co uważają. Nie będę się wglębiał skoro i tak pewnie nie zagram, bo termin trochę późno "wypłynął" i zaplanowałem inne atakcje [choć nigdy nic nie wiadomo].

Huggy... gwardią pogrywasz? :P Może będizesz musiał się uporać z Tyranidami :P

Offline Nazroth

Turniej Par 2005
« Odpowiedź #46 dnia: Listopad 10, 2005, 09:17:37 pm »
Kamil:
"2.Systemu karteczkowego niewprowadzę z faktu iż czym bardziej bedziemy komplikwać zasady tym częściej pojawiać się bedą niejasne sytuacje.. co powoduje potrzebę jeszcze wiekszych uściśleń.. a to tworzy jeszcze więcej niejasych sytuacji .. itd.. itd. "

Mam nadzieję, że jednak zdajesz sobie sprawę z tego co własnie napisałeś o czymś co jest bardziej niż NIE SKOMPLIKOWANE - jest dziecinni eproste i nie ma tu mowy o niejasnośći... czy ty wogule czytałeś o tych karteczkach, czy nadal sądzisz, że nie wiem - chcę zastąpić nimi zmowę czy coś;/... 3 kartki... to wszystko... BANALNE... sposób użycia i nie ma możliwości kanta/błędu/pomyłki... ;/... to co napisałes dla mnie brzmi jak kpina, ale spoko - zostawiam Tobie twoją piaskownicę...

"B) Pomysł nr 2 (bardziej bym się ku niemu skłaniał) Przeciwnicy mogą porozymiewć się bez wymogu zmowy (pełna konwersacja bez ograniczeń).. A ponadto Para otrzymuje 2WP.
Lecz to musze jeszcze przedyskutowąć z Pawłem."
W ten sposób promujesz OBIE bandy - zarówno tą jedno, jak i dwu osobową - ale musisz popatrzec pod kątem WSZYSTKICH uczestników - nie jednego stoł€;/... Wyjście pierwsze jest lepsze, ale mało WP... no i ja bym tego nei nazywał PUNKTAMI KARNYMI - bo jeszcze "jeden" - (a niedaj boże gośc zagra tak 2 bitwy) I DELIKWENT OPUSZCZA TURNIEJ;]... po prostu ZMOWA obowiązkowo i przez DWA mu dziel victory... ew. odejmuj od victory 3pkt.

To chyba tyle... Na koneic chciałbym, abyś po prostu uzasadnił (ale lepiej niż powyżej bo jak widzisz błędne to były wnioski) czemu system karteczkowy jest wg. ciebei ZŁY... (to jest dodatek/tylko 3 karteczki na bitwę/nie niweluje zmowy!! jest łatwy jak dla 8śmiolatka)... Jeśłi nie chcesz tu przestrzeni marnowac - może być na priv... (nie będę pokazywał innym tego priva - dla swojej wiadomości chcę poznać czemu tak bardzo ci to nei odpowiada)
'Jedynym sposobem by zmądrzeć jest grać z mądrzejszym przeciwnikiem'

Offline MiSiO

Turniej Par 2005
« Odpowiedź #47 dnia: Listopad 10, 2005, 10:23:37 pm »
Cytuj
UWAGA: Każda banda może w początkowej rozpisce wynająć TYLKO jednego najemnika.


Co to oznacza... można wziąc 2 elfich magów? I co się stało z zeszłoroczną zasadą, że nie wolno dublować band?! 2x dwarfy i 8 kusz, 30 skavenów... hmmm.....

Rozumiem, że, tak jak mówi regulamin, pary dobieramy ratingami? Wcześneij był inne plany więc się upewniam.

Jeszcze jedno... Out Of Action to O.O.A a nie A.O.A.

Offline Mistrz wałków :)

Turniej Par 2005
« Odpowiedź #48 dnia: Listopad 11, 2005, 01:43:30 am »
Cytuj
Co to oznacza... można wziąc 2 elfich magów? I co się stało z zeszłoroczną zasadą, że nie wolno dublować band?! 2x dwarfy i 8 kusz, 30 skavenów... hmmm.....

Rozumiem, że, tak jak mówi regulamin, pary dobieramy ratingami? Wcześneij był inne plany więc się upewniam.

Jeszcze jedno... Out Of Action to O.O.A a nie A.O.A.


Nie można wziąść dwuch takich samych najemników co jest jasno stwierdzone w regulaminie:
Cytuj
Każda PARA może wynająć tylko jednego najemnika danego typu.


Dlatego prosze najpierw przeczytajcie regulamin a pużniej zadawajcie pytania. Coś mi sie widzi że Huggy miał rację :P

Pary dobieramy reatingami tak jak stoi to w regulaminie. Regulamin jest w pełni WIĄŻĄCY!

Do macka:
Nie wiem jak Ci to wytłumaczyć ale jest pewna róznica między grą domową a turniejem.. I tak jak w zaciszu domowym system karteczkowy może sie doskonale sprawdzać tak podczas turnieju który i tak ma juz sporo dodatkowych (nietypowych) zasad dodanie jeszcze karteczek może spowodowac dużo niejasności.
Zaraz się pojawią pytania co mozna a co niemozna.. Ludzie rozleniwieni będę cześciej naginac zasady.. Np. "Co tutaj jest napisane?" "nie widzisz? masz poprostu zestrzelic tego tielienczyka i zaszarżować dwuch flagelantów aby nie mieli 10 LD" itd..

Nie mówiać juz o tym ze rozgrywka automatycznie bedzie się przedłużała i mozemy mieć spore problemy czasowe przy i tak już dosyć napietym haronogramie.
Powoduje to też dodatkowe obciażenie obowiazkami sędziów którzy i tak już beda mielimało czasu z faktu że sami biora udzial w turnieju.

Czy przekonałem cię ?
Kamil. (miszczu)

Offline nahar

Turniej Par 2005
« Odpowiedź #49 dnia: Listopad 11, 2005, 01:44:39 am »
Ech mam taką uwagę. Przed kazdym turniejem kłócimy się o to samo. Własnie czytałem temat o porzednim TP. Bogowie aleśmy na siebie wjeżdzali.

Malowanie to malowanie nie, hobby tak hobby nie Wysywig a to a tamto. Ja ze malowanie wyrzucić, Misio że nie. Radykalne poglądy panowały ogólnie biorąc.

Wiecie co wtedy jeszcze byliśmy jednym klubem mimo że na siebie najeżdzaliśmy. Teraz nadal najeżdzamy ale już sie poobrażliśmy i d..... mam dużo klubów choć nic z tego nie wynika.

Jednak myślę że kłótnie dały nam trochę:

mamy w miarę dobrą kompromisową ocenę hobbystyczną - moze juz spełniło się marzenie MiSiA ze ludzie grają pomalowanymi (nieco lepiej i nieco gorzej ale POMALOWNYMI bandami),
oceniamy WYSYWIG raz a w dobrym momencie,
coraz więcej ludzi gra.

Bardzo proszę niezdecydowanych aby zastanowili się czy moze nie przyjadą.

Szczególnie kieruję to do Misia i Seby - brak Was na turnieju będzie dla mnie dużą stratą.

Przepraszam też ze termin podaliśmy tak późno ale bardzo długo nie było pewne czy da się zorganizować tanio salę.
Dało się.


Co do zasad - jedynie pozostał problem co zrobić gdy ktoś nie przyjdzie drugiego dnia.

Reszta będzie tak jak jest - po prostu to będzie (i był) troszę inny turniej, bardziej nastawiony na zabawę niż na rywalizację.
paweł

Offline Nazroth

Turniej Par 2005
« Odpowiedź #50 dnia: Listopad 11, 2005, 09:35:45 am »
No kij...róbcie co chcecie:) wy organizujecie:)...

Nahar - mam nadzieję, że nas nie zostawisz na rzecz obozu wyborczego Kamila:)?...

Spoko - z karteczkami, czy bez... zabawowo czy nie:)... Rozmawiałem z Anią i chcemy się pojawić (oczywiście jak czas nam pozwoli) ale na chwile obecną mozecie nas liczyć jako zapisanych (jedyna opcja, abyśmy nie przyszli to kiedy po prostu nagle się okaże, że mamy cos naprawdę WAŻNEGO - ale wtedy z wyrpzedzeniem ostrzeżemy)
'Jedynym sposobem by zmądrzeć jest grać z mądrzejszym przeciwnikiem'

Offline MiSiO

Turniej Par 2005
« Odpowiedź #51 dnia: Listopad 11, 2005, 10:04:20 am »
CO z graniem 2 takimi samymi bandami!?TO przeoczenie czy zaplanowany wałek? :D:D:D

Co do najemników... wydawało mi się, że napisane jest BANDA a nie PARA  :?

Z Sebą się zastanawiamy.. tylko nie ma czy, fajnym grać :( JAkoś na Averland nie mam zajawki a bez tego cięzkoo się gra ... ale pomyślimy Naharze.

Offline TheViking

Turniej Par 2005
« Odpowiedź #52 dnia: Listopad 11, 2005, 10:08:56 am »
Cytat: "MiSiO"
CO z graniem 2 takimi samymi bandami!?TO przeoczenie czy zaplanowany wałek? :D:D:D.

Nawet nie straszcie ze para nie moze sie skladac z takich samych band bo moja para to tez midencheim (wszylo dosc przypadklowo :P)
Jak nie mozna to dajcie znac wczesniej to zagram orkasami albo czym :/
#1043;ей, горiлко, бiла-бiла,
Я б тебе лижкою їла!

Offline MiSiO

Turniej Par 2005
« Odpowiedź #53 dnia: Listopad 11, 2005, 10:10:08 am »
W zwszlym roku, dla zapewnienia rownowagi, bylo to zabronione... 2x dwarfy itp... są niektóre banmdy za mocne w duecie. 2x reikland.

Offline Wercyngetoryks

Turniej Par 2005
« Odpowiedź #54 dnia: Listopad 11, 2005, 10:27:09 am »
Dwie sprawy do organizatorów...Kamilu Naharze...

Dwie takie same bandy to tandeta...mam nadzieje,że to przeoczenie...nie po jest to Turniej Par,żeby na stole grały np. Dwarfy vs Skaveny tyle, że wszystko x2 :P:P:P
Zróbice coś z tym!!!

No i może wrzucicie do pierwszego posta liste zgłoszonych...o ile takowi już są...bo Wy jak rozumiem już się zgłosiliście,chyba,ze nie jesteście pewni :lol:

Offline MiSiO

Turniej Par 2005
« Odpowiedź #55 dnia: Listopad 11, 2005, 10:35:26 am »
Organizatorzy powinni pierwsi podać swoje ratingi.. ale to pewnie nie stanie się wcześniej niż pojawią się scenariusze.

KAMIL:

Cytuj
Co prawda nie jest to temat do tego typu dyskusji lecz jedak odpowiem:
Dopuściłem mozliwośc grania Dwoma takimi samymi bandami z faktu nowego narybku battlowego który jak dodtąd ma mała palete band do wyboru. Przewaznie Scaven, Ork and Goblins i Dwarfy
Nie chciałem podcinać odrazu skrzydeł nowicjuszom dobierającym się w pary.


To jest wyssany z palca problem. Znam 2 pary... 2x takie same bandy. Wystarczy ZAMIENIĆ TPowców. 2x to samo to lipa. Wercy ma rację.

Offline Mistrz wałków :)

Turniej Par 2005
« Odpowiedź #56 dnia: Listopad 11, 2005, 10:54:25 am »
Nad problemem par sie jeszcze zastanowię (dzisiaj!).
Rózniwez całym sercem jestem za urozmaiceniami lecz jednak argument który podalem dosyć mocno do mnie przemawia :(

Lista zgłoszonych też powstanie albo dziś albo w weekend.. narazie nie miałem czasu z Pawłem aby dokładnie obgadać nasz sojusz (pochłoneła mnie organizacja :)) I oczywiście pierwsi sie tam wpiszemy :)
Kamil. (miszczu)

Offline MiSiO

Turniej Par 2005
« Odpowiedź #57 dnia: Listopad 11, 2005, 11:42:11 am »
Ja nie widzę problemu z 2ma różnymi bandami w parze. Jak widze pary z 2ma takimi samymi bandami to widzę też, że da się to zmienić między graczami, który i tak się znają! Więc nie będzie zamian "w ciemno".

Właśnie właśnie.. czekamy na wasze ratingi :D

Offline nahar

Turniej Par 2005
« Odpowiedź #58 dnia: Listopad 11, 2005, 12:08:43 pm »
Wydaje się że dwie takie same bandy w Parze to nie jest dobry pomysł. Ja bym się nie bał ani krasnali ani skavenów. Tylko łowców. Moich i Kamila. ;PP

Ale postaramy się tego nie robić - choc podobnie jak Misio nie bardzo mamy co wziąć - Kislev + Łowcy byli rok temu, Middenheim i Łowcy ? Moze Middenheim i Kislev? Bretoni nie można krasnale nasze nie nadają się do gry (moje to już się do niczego nie nadają....).

Cos się wymyśli.



Proszę osoby którym grożą dwie takie same bandy w parze o zgłoszenie tego Kamilowi - zobaczymy czy jest to duży problem.



Misiu nie daj się prosić i olej 40k - masz w końcu bronić tytułu z Sebą!


Cytuj

Nahar - mam nadzieję, że nas nie zostawisz na rzecz obozu wyborczego Kamila:)?...


Widzisz mnie chodzi o to żeby nie było obozów wyborczych itp.
paweł

Offline Herudaio

Turniej Par 2005
« Odpowiedź #59 dnia: Listopad 11, 2005, 12:31:01 pm »
Ja nie widze w przypadku dwóch takich samych band.... szczerze mówiąc nie wiem czemu jakaś para dwóch takich samych band ma być znacząco silniejsza :/
I ask only for an enemy worth fighting and a cause worth fighting for". - Spartan Prayer
Liczy się gracz, rozpiska to rzecz wtórna.