trawa

Autor Wątek: Warto, niewarto - przegląd nowości.  (Przeczytany 755161 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ganossa

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1350 dnia: Grudzień 13, 2009, 08:01:35 am »
Ja tam czekam na drugi ep Training with Hinako 8).
A ja na drugi sezon Queen's Blade  8)
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1351 dnia: Grudzień 13, 2009, 09:09:33 am »
Dance in the vb dla mnie wygląda jak klon el, jak sięgnę po pierwszy odcinek to pewnie tylko dlatego żeby z czystym sercem krytykować serię w przyszłości.

Trochę nieodpowiedzialne stwierdzenie, i na szczęście tak nie jest. To bardziej przypomina jakąś hollywoodzką wariację na temat wampirów (Underworld dla przykładu); z EL nie ma nic wspólnego.


A czy ja czekam na coś w nadchodzącym sezonie? Z ciekawości rzucę okiem na Durarara!!, bo to twórców Baccano, a to daje jakieś nadzieje. A i tak pewnie skończy się na tym, że oglądnę po jednym, dwa epki tego co wyjdzie i się zdziwię, że to na co liczyłem to chłam a coś innego okaże się fajnym anime.

Offline Konował

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1352 dnia: Grudzień 13, 2009, 10:44:38 am »
Trochę nieodpowiedzialne stwierdzenie, i na szczęście tak nie jest. To bardziej przypomina jakąś hollywoodzką wariację na temat wampirów (Underworld dla przykładu); z EL nie ma nic wspólnego.


poprzez porównanie do EL miałem raczej na myśli nagość, sporo krwi, brutalność, bardzo młodo wyglądającą bohaterkę i jakiegoś dzieciaka o dobrym sercu który się nią będzie opiekować. Te elementy zdominują fabułę a cała reszta będzie tylko dodatkiem. Ale to tylko takie wrażenie jeszcze przed pierwszym odcinkiem :)
a temat wampirów zdominował zmierzch, gdzie wampirem jest raczej wiecznie młody, piękny idealny kochanek dla kobiety, który bedzie w stanie pokochać ją całym sercem, och, jakie to romantyczne.
osobiście czekam na miłe i przyjazne zombi które przemierzają świat w poszukiwaniu tej jedynej/jedynego.


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline Shirosama

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1353 dnia: Grudzień 13, 2009, 12:11:49 pm »
poprzez porównanie do EL miałem raczej na myśli nagość, sporo krwi, brutalność, bardzo młodo wyglądającą bohaterkę i jakiegoś dzieciaka o dobrym sercu który się nią będzie opiekować. Te elementy zdominują fabułę a cała reszta będzie tylko dodatkiem.
Jakiś dzieciak to dla ciebie zarówno 8, 12 jak i 18 latek ? Zastanów się.
Prawdą jest to co Wilk napisał czyli, że to anime nie będzie w ogóle podobne do Elfen Lied i sam trailer to pokazuje.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1354 dnia: Grudzień 13, 2009, 12:13:56 pm »
Nah, nawet jeżeli, to nie da się porównywać tych dwóch tytułów tylko na podstawie tego. Odbiór jest całkiem inny (no chyba że zrobią strasznie luźną adaptację). Manga to w sumie był romans z lekkim dramatem, odrobiną akcji i szkieletem dziurawej fabuły. Krwawe to aż tak strasznie nie było, a na pewno nie w wydani EL'owym. Próbują w tym wszystkim trochę głębi przemycić, coś o obowiązku i poświęceniu etc. Niemniej ładnie to było rysowane i dało się czytać.

Offline Góral

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 305
  • Total likes: 0
  • Firefly/Serenity fanatic
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1355 dnia: Grudzień 13, 2009, 12:56:24 pm »
Wilk, czyli smarowania olejkiem nie było?

Jeśli chodzi o Amerykańców to oni akurat potrafią świetnie wykorzystać motyw wampirów. Wystarczy wspomnieć o książkach Harris Charlaine i ich adaptacjach (serial True Blood) albo serii gier Vampire The Masquerade. Japońcom daleko do tego żeby choć trochę zbliżyć się do ich poziomu. A Underworld nie oglądałem, ale założę się, że wampirem nie była dziewczynka/chłopiec tylko kobieta/mężczyzna. To tylko Japońce mogli wymyślić (a z tą królową to już w ogóle przegięcie, od razu takie anime idzie u mnie na śmietnik, tak samo takie z gołymi loli).
9 na 10 otaku zaleca oglądanie Space Brothers.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1356 dnia: Grudzień 13, 2009, 01:27:37 pm »
Nie pamiętam, szczerze mówiąc - scena była totalnie niesugestywna i mi w pamięć nie zapadła. A co do wyglądu królowej, to wygląd nie jest wszystkim, ale masz rację, takie numery to tylko w erze, tzn. w Japonii ;)

Offline Ganossa

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1357 dnia: Grudzień 13, 2009, 01:37:57 pm »
Cytuj
Japońcom daleko do tego żeby choć trochę zbliżyć się do ich poziomu.
Vampire Hunter D - Ale to tylko moje zdanie.

Spoiler: pokaż
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Konował

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1358 dnia: Grudzień 13, 2009, 02:28:25 pm »
czyli jednak wyzywanie od pedofilów nie jest zupełnie pozbawione sensu


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline Silent Angel

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 024
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Mirage of Deceit
    • MAL
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1359 dnia: Grudzień 13, 2009, 02:28:36 pm »
Przesadzacie, może coś z tego będzie ;p A manga też ma ciekawą kreskę :)

A ja jestem miło zaskoczona Nyan Koi. Po 2 odcinkach, które obejrzałam miałam wrażenie, że to kolejna seryjka w której jakiś nołlajf akurat uczulony na koty, którego dotyka klątwa spotka na swojej drodze panienki i powstaje kolejny haremik z nołlajfem w tle. Będzie mnóstwo ujęć majteczek, biuścików itp. w klimacie typowej haremówki, a nasz główny bohater ciągle wpada (dosłownie) na kolejną dziewoję. A tu się okazuje że jednak nie! Po 3 odcinku nie dość że nie ma ujęć na gacioszki , a jak już są to oryginalnie zaciemnili owe newralgiczne miejsca. Z odcinka na odcinek jest dodatkowo coraz zabawniej więc nie sądzę, aby seria miała się pogorszyć a jestem na 6 odcinku obecnie. Postacie są nietypowe, prawie z każdego gatunku ;p Seria miła, z humorem, bez ecchi (nowość!) i z koteczkami :3

Offline wyspa

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1360 dnia: Grudzień 13, 2009, 02:34:24 pm »
Za kotami nie przepadam ale może się pokuszę. Co do wampirzycy... nie lubię ale zaintrygowała mnie kreska więc pewnie spróbuje... choć pewnie jak w większości przypadków będzie jak zwykle... czyli wg mojego słownika "wampiry na poważnie= nie"

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1361 dnia: Grudzień 13, 2009, 03:09:38 pm »
czyli jednak wyzywanie od pedofilów nie jest zupełnie pozbawione sensu
Jest. Bo to że czytam takie mangi albo oglądam takie anime nie oznacza automatycznie, że będę dobierał się do jakiegoś dziecka w realu. Innymi słowy: to czym się interesuję automatycznie nie czyni ze mnie pedofila, czy się to komu podoba czy nie. Nie daj się zwariować - z twojej wypowiedzi widzę, że niestety jesteś tego bliski.
A co do zamieszczonych stron z mangi: żeby to chociaż miało w sobie choć odrobinę erotyzmu w stylu tego, którym epatował Kodomo no Jikan... Za niedługo ludzie dopatrzą się pedofilii w dajmy na to Gundamach. Nie wiem jak, ale jednak.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Sir_Ace

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1362 dnia: Grudzień 13, 2009, 03:24:39 pm »
Za niedługo ludzie dopatrzą się pedofilii w dajmy na to Gundamach. Nie wiem jak, ale jednak.

Podpowiem:
UC -> Gundam ZZ -> Judau z taką małą Onee-chan na kolanach w bardzo ciasnym kokpicie (chyba okolice 20 ep)
UC -> Gundam Victory -> wanna, w której goła pani porucznik napastuje również nagiego nastoletniego g. bohatera (odcinka, niestety, nie pamiętam...)

Na każdego coś się znajdzie  ;-)
I'd like to be a tree

Offline Shirosama

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1363 dnia: Grudzień 13, 2009, 03:41:46 pm »
Jeśli chodzi o Amerykańców to oni akurat potrafią świetnie wykorzystać motyw wampirów. Wystarczy wspomnieć o książkach Harris Charlaine i ich adaptacjach (serial True Blood) albo serii gier Vampire The Masquerade. Japońcom daleko do tego żeby choć trochę zbliżyć się do ich poziomu. A Underworld nie oglądałem, ale założę się, że wampirem nie była dziewczynka/chłopiec tylko kobieta/mężczyzna. To tylko Japońce mogli wymyślić (a z tą królową to już w ogóle przegięcie, od razu takie anime idzie u mnie na śmietnik, tak samo takie z gołymi loli).
Dziwaczne rzeczy wypisuje choć jak na ciebie to normalka. Jakiś dziwny jesteś bo nie dociera do ciebie, że anime można dobrze oglądać również jeśli ma "gołe loli" gdyż najważniejsze jest to jak będzie wykonane.

Ciebie boli, że ona jest królową wampirów ? To niedobrze człowieku bo przecież wiadomo, że to lepiej niż gdyby była podrzędnym wampirem.
Główny bohater/bohaterka zawsze czymś powinni się wyróżniać z tłumu.

Nikt ci tego nie każe oglądać więc może się uspokój i gadaj sobie z JJ na tematy anty loli.

Co do wampirzycy... nie lubię ale zaintrygowała mnie kreska więc pewnie spróbuje... choć pewnie jak w większości przypadków będzie jak zwykle... czyli wg mojego słownika "wampiry na poważnie= nie"
Szkoda, że napisałeś to bez zastanowienia się. Wampiry to powinny być mordercze stworzenia (lub przynajmniej posiadające taką możliwość). Te głupie niepoważne serie o wampirach są najgorsze. Czym więcej dramatyzmu i okrucieństwa tym lepiej.

Offline Góral

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 305
  • Total likes: 0
  • Firefly/Serenity fanatic
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1364 dnia: Grudzień 13, 2009, 04:05:29 pm »
@Tenchi
Yyy... Więc wg ciebie pedofilem jest jedynie osoba, która dobiera się do dzieci? O_O
Ja bym jednak powiedział, że to najbardziej skrajny przypadek tej dewiacji (który należałoby ubijać bez wyjątku).
Za SJP:
Cytuj
pedofilia «zboczenie seksualne polegające na odczuwaniu popędu płciowego do dzieci»

Nie wiem też co ma do rzeczy to, że w jakiejś tam innej serii są jeszcze mocniejsze sceny erotyczne, jak na moje już takie smarowanie olejkiem nastolatki odbiega od normy. Ewidentnie autor mangi celuje w grupę osób chcących oglądać gołe dzieciaki, inaczej uczyniłby bohaterkę te kilka lat starszą. I to prawda, samo to, że czytasz takie mangi nie czyni z ciebie pedofila, ale jakbyś specjalnie dla nich je czytał to byłbyś niebezpiecznie blisko definicji zboczeńca (pedofil to za ostre słowo, chyba, że specjalnie wyszukiwałbyś loli-hentaice). W końcu kto normalny lubi oglądać erotykę z udziałem narysowanych dzieci? Może w Japonii to normalka, w Polsce za takie rzeczy się ubija (na szczęście). Co prawda w środowisku mangi i anime na loli ludzie przeważnie nie mają takiego uczulenia jak ja, ale nie znaczy to, że jest to coś normalnego.

@anfan
Do gore nic nie mam, ale gore w wykonaniu gołych dziewczynek tak. Ta królowa wampirów całkowicie mija się z moim wyobrażeniem królowej, jak już to królewną mogła by być :P. Jeszcze pluszowego misia tylko jej brakuje... Jakoś nie mogę brać takiej serii poważnie. Przeważnie w anime jest tak, że jeśli głównymi bohaterami są dzieci to jest to seria, którą nawet dziecko by zrozumiało, tak pewnie byłoby również w tym przypadku, ale ze względu na nadmierną przemoc i erotykę na dzieciach nie sprawdzałbym prawdziwości swojej tezy. A z tym JJ'em masz rację, na pewno zgodziłbym się z nim prędzej na temat loli niż z tobą czy z Tenchim. Mam po prostu konserwatywne podejście i tyle.
9 na 10 otaku zaleca oglądanie Space Brothers.

 

anything