trawa

Autor Wątek: Warto, niewarto - przegląd nowości.  (Przeczytany 755159 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Shirosama

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1380 dnia: Grudzień 22, 2009, 02:33:38 am »
Na podstawie mangi Shiki ma powstać anime z gatunku horror. Bardzo lubię horrory (może nawet najbardziej) więc jestem ciekaw jak wyjdzie ta seria tv.
http://www.okiagari.net/

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1381 dnia: Grudzień 22, 2009, 05:07:52 am »
Manga ma bardzo bardzo fajny klimat choć wali po standardach aż huczy. Ciekawe jak wyjdzie anime.

Offline Shirosama

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1382 dnia: Grudzień 22, 2009, 02:30:53 pm »
Manga ma bardzo bardzo fajny klimat choć wali po standardach aż huczy. Ciekawe jak wyjdzie anime.
Już lepsze sprawdzone schematy niż jakaś żałosna oryginalność, która może się okazać gorsza.
Ważne żeby był ciekawy i wciągający klimat.

Offline Hunter Killer

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1383 dnia: Grudzień 23, 2009, 01:37:56 am »
Mnie Shiki jakoś nie zachwyciło, wysunę nawet stwierdzenie, że jest średnio-ambitne. Może anime będzie ciekawsze, ale manga jakoś mnie nie przeraziła, anie nie powaliła. Może to przez to iż uwielbiam horrory i inne okropieństwa (Hellsing dla mnie jest lajtowy przy tym co ma w mandze), jakoś Berserk bardziej wydaje mi się masakratorski.

Teraz pewnie uznacie mnie za psychopatę, ale cóż uważam, że jak już ktoś otrzyma ranę to ta rana powinna krwawić, a nie jak w niektórych anime w ogóle krwi nie widać, choćby sobie łby ucinali.
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1384 dnia: Grudzień 23, 2009, 01:59:53 am »
Jakiego tam psychopatę? Zgadzam się z tobą w pełnej rozciągłości. Zresztą ja sam uwielbiam krew i flaki na ekranie - im więcej tym lepiej.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Shirosama

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1385 dnia: Grudzień 23, 2009, 02:52:41 am »
Mnie Shiki jakoś nie zachwyciło, wysunę nawet stwierdzenie, że jest średnio-ambitne. Może anime będzie ciekawsze, ale manga jakoś mnie nie przeraziła, anie nie powaliła. Może to przez to iż uwielbiam horrory i inne okropieństwa (Hellsing dla mnie jest lajtowy przy tym co ma w mandze), jakoś Berserk bardziej wydaje mi się masakratorski.

Teraz pewnie uznacie mnie za psychopatę, ale cóż uważam, że jak już ktoś otrzyma ranę to ta rana powinna krwawić, a nie jak w niektórych anime w ogóle krwi nie widać, choćby sobie łby ucinali.
Ghost Hunt to najlepszy horror jaki widziałem lecz z tych gdzie chodzi głównie o klimat i nastrój.
A to ta sama autorka od fabuły co w przypadku Ghost Hunt czy Twelve Kingdom więc jeśli anime będzie choć w części tak dobre to będzie świetnie.
Jakiego tam psychopatę? Zgadzam się z tobą w pełnej rozciągłości. Zresztą ja sam uwielbiam krew i flaki na ekranie - im więcej tym lepiej.
Lubisz jak w anime zabijają ludzi i robią to brutalnie. Dziwne rzeczy wypisujesz.
Obrzydliwe Dokuro-chan potrafi zniechęcić do takich anime.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 23, 2009, 02:56:05 am wysłana przez anfan »

Offline Sir_Ace

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1386 dnia: Grudzień 23, 2009, 12:40:50 pm »
Lubisz jak w anime zabijają ludzi i robią to brutalnie. Dziwne rzeczy wypisujesz.
Obrzydliwe Dokuro-chan potrafi zniechęcić do takich anime.

No, a taki Elfen Lied jeszcze bardziej...


 ;-)
I'd like to be a tree

Offline Hunter Killer

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1387 dnia: Grudzień 23, 2009, 12:57:03 pm »
Obrzydliwe Dokuro-chan potrafi zniechęcić do takich anime.

Taaa...
Spoiler: pokaż

Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Shirosama

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1388 dnia: Grudzień 23, 2009, 02:09:08 pm »
No, a taki Elfen Lied jeszcze bardziej...
Elfen Lied jest piękny, a nie obrzydliwy. W dużej części dlatego nie lubię kreskówek amerykańskich bo tam albo jakieś zwierzęta występują mówiące ludzkim głosem, albo potwory lub inne obrzydlistwa. Natomiast w anime są zazwyczaj piękne dziewczyny lecz taki Dokuro-chan jest obrzydliwy i niesamowicie głupi ze względu na sceny i zachowania które tam są.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 23, 2009, 02:13:09 pm wysłana przez anfan »

Offline Sir_Ace

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1389 dnia: Grudzień 23, 2009, 03:04:58 pm »
Więc brutalne zabójstwa w Dokuro są obrzydliwe i dla wykolejeńców, a podobnie brutalne mordy w EL są piękne i dla 'smakoszy'?

Ale ok, skończmy na tym, wszak już prawie święta...
I'd like to be a tree

Offline Shirosama

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1390 dnia: Grudzień 23, 2009, 03:19:52 pm »
Więc brutalne zabójstwa w Dokuro są obrzydliwe i dla wykolejeńców, a podobnie brutalne mordy w EL są piękne i dla 'smakoszy'?

Ale ok, skończmy na tym, wszak już prawie święta...
Zabijanie w kółko tej samej postaci (dla żartów, bez powodu) i ożywianie jak i jedzenie grzybów co wyrosły w łazience (jak dobrze pamiętam) może i miało być śmieszne, ale dla mnie to było obrzydliwe. Więc samo porównanie do EL jest niesmaczne.


Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1391 dnia: Grudzień 23, 2009, 04:28:42 pm »
Aha, czyli jakby to ciągle był ktoś inny, nie ożywialiby go i byłby zabity nie dla żartów, to już nie byłoby obrzydliwe? Znowu hipokryzja z ciebie wyłazi.
Mnie tam święta nie ruszają, ale faktycznie - nie ma co się niezdrowo podniecać. Wszak to tylko anfi.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Hunter Killer

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1392 dnia: Grudzień 23, 2009, 04:40:13 pm »
Zabijanie w kółko tej samej postaci (dla żartów, bez powodu) i ożywianie jak i jedzenie grzybów co wyrosły w łazience (jak dobrze pamiętam) może i miało być śmieszne, ale dla mnie to było obrzydliwe. Więc samo porównanie do EL jest niesmaczne.
Zabijanie w kółko prawie wszystkich co się nawiną dlatego, że byli pod ręką, a raczej wektorem i wysyłanie kolejnych diplodoków, by pozabijali się nawzajem, albo zarażanie ludzi genem diplodoków, rzeczywiście jest normalne.

Osobiście ani Dokuro, ani EL mnie nie obrzydziły, nie chodzi mi juz tutaj o to, by flaki latały przez 99% czasu anime, ale bardziej o realizm. Jeśli komuś strzelą w głowę z kalibru .50 BMG to taka głowa powinna się rozprysnąć jak arbuz, a nie jak czesto pokazane...pach mała dziurka.
Tutaj mogę pochwalić EL, bo w pierwszym odcinku zarówno pokazali jak Lucy wyrywa strażnikowi serce, jak i prawidłowo ukazane "tryskanie" z tętnic szyjnych, dalej to już było lanie wiadrami czerwonej farby, co też ma niewiele z realizmem.
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1393 dnia: Grudzień 23, 2009, 04:52:12 pm »
Zabijanie w kółko prawie wszystkich co się nawiną dlatego, że byli pod ręką, a raczej wektorem i wysyłanie kolejnych diplodoków
Proszę was. Nie obrażajmy Diplodoków, to było całkiem fajne anime.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1394 dnia: Grudzień 23, 2009, 05:16:22 pm »
Anime? Ja pamiętam tylko "Podróż smokiem diplodokiem" :)

 

anything