trawa

Autor Wątek: Warto, niewarto - przegląd nowości.  (Przeczytany 755140 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Hunter Killer

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1440 dnia: Styczeń 08, 2010, 06:06:58 pm »
Kolego Wyspa, popieram w całości i dziękować za full resolutiona. :D
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Alfonsighno

  • Terminator
  • **
  • Wiadomości: 159
  • Total likes: 0
  • Wir sind Kneipenterroristen... :)
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1441 dnia: Styczeń 08, 2010, 06:40:17 pm »
O czym ty w ogóle piszesz. Zobacz na anidb.

http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=rel&aid=4894

1)dzieki za linka, juz mi sie podejscie zmienilo :)
2)pisze o tym ze jak pojdzie w schize i morderstwa to to zarzuce, teraz jasniej?

Dulala (ja tam wole Durara)- Nooo teraz to nie wiem co napisac - nastolatek -domator przyjezdza z jakichs peryferii, aby uczyc sie w liceum w Tokyo. Odcinek jest wprowadzeniem do serii i ciezko jest cokolwiek powiedziec poza tym ze ladnie nam przedstawil wiekszosc znaczacych postaci plus mielismy okazje ogladac akcje ratunkowa w wykonaniau bezglowego jezdzca. Zanosi sie na school life/slice of life z domieszka naukowo spreparowanych supermocy i walczenia ze zlymi ludkami czajacymi sie w cieniach Tokyo. Moze kogos zaciekawic, ale tez nie musi :)

Omamori Himari - Alergia na koty stala sie popularna... Przepis na haremowe z zabijaniem demonow w tle: Jedna mientka faja bedaca potomkiem zabojcow demonow, jedna bliska przyjaciolka i jedna demonica sluzebna zmieniajaca sie w kota. Dodac kilka innych drugoplanowych panienek z ktorych co jedna to ma wiekszy biust, pozbawic bohatera pamieci, doprawic pantyshotami i scenami dobierania sie kotki do bohatera, zamieszac. Podawac w odcinkach.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 08, 2010, 07:28:14 pm wysłana przez Alfonsighno »
"Nie ma pozytywnych w tym wibracji, nie ma poezji i tolerancji.
Tu nie ma Boga, tu nie ma ciepła, artystycznego piękna.
Za dużo prawdziwego życia, dziwek, złodziei, w bramach picia.
Za dużo dumy i uprzedzeń, a za mało reggae."

Offline Miranda

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1442 dnia: Styczeń 08, 2010, 08:37:22 pm »
No i pierwszy ep Durarary za mną. Jak na razie tak, jak oczekiwałam - czuć, że robi to gość od Baccano, i to baaardzo pozytywnie czuć. Podobnież jak przedmówca nie bardzo wiem, co właściwie o tym odcinku powiedzieć oprócz tego, że mam dobre przeczucia :)
Więcej już wkrótce na AC, bo biorę się za opisywanie owej serii.
I am not plain, or average or - God forbid - vanilla. I am peanut butter rocky road with multicolored sprinkles, hot fudge and a cherry on top!

Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1443 dnia: Styczeń 08, 2010, 08:39:50 pm »
Vampire Bund
Sam pomysł na odcinek iście z piekła rodem. Banan nie schodził mi z ryja podczas całej tej debaty.
Popieram. Pomysł na odcinek był rzeczywiście świetny. Pytanie tylko brzmi co będzie dalej i czy nie popadną w jakąś standardową rutynę. No cóż, najwyżej wtedy przestanę oglądać bo w przeciwieństwie do Tencza do pochwalnych hymnów na temat głównej bohaterki mi jeszcze daleko.
Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright

Offline Shirosama

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1444 dnia: Styczeń 08, 2010, 11:25:12 pm »
Obejrzałem ten I odcinek Ookami Kakushi i zbyt straszne to nie było. Uważam, że pierwszy odcinek Higurashi miał lepszy klimat.
Zastanawiam się czy oni będą w ogóle pokazywać zabijanie czy tak jak w wielu durnych anime kamera będzie uciekać w chwili zadawania ciosów (w tym odcinku tak niestety było). Bardzo nie lubię czegoś takiego bo to dziecinne i psuje nastrój.

Ogólnie na dosyć przeciętne to anime mi wygląda, ale oczywiście jak obejrzę całość to moje zdanie może się radykalnie zmienić.

Z postaci występujących w tym odcinku najbardziej spodobała mi się Nemuru (oczywiście z powodu charakteru).




« Ostatnia zmiana: Styczeń 08, 2010, 11:53:32 pm wysłana przez anfan »

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1445 dnia: Styczeń 09, 2010, 01:12:14 am »
Czy mi się tylko zdaje, czy ktoś tutaj ostro zrzyna z Higu? Anyway, na razie wygląda ciekawie, zobaczymy jak się rozwinie.
A ty, anfi, jak zwykle mnie zaskakujesz. Z jednej strony dziwisz się ludziom którzy uwielbiają brutalność i przemoc na ekranie, a teraz sam narzekasz że kamera nie pokazywała zadawania ciosu. Nie pokazywała, bo nie było to konieczne. Wiedziałeś że on padnie i nic tego nie powstrzyma. Zamiast tej sceny miałeś najazd na nocne miasto i wyjącego w tle wilka i IMHO wypadło to o wiele klimatyczniej niż pokazanie cięcia. Przypominam że to ma być seria z klimatem, a nie tępa naparzanka w stylu Hellsinga.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 09, 2010, 01:17:07 am wysłana przez cpt. Misumaru Tenchi »
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Shirosama

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1446 dnia: Styczeń 09, 2010, 01:41:25 am »
Czy mi się tylko zdaje, czy ktoś tutaj ostro zrzyna z Higu? Anyway, na razie wygląda ciekawie, zobaczymy jak się rozwinie.
A ty, anfi, jak zwykle mnie zaskakujesz. Z jednej strony dziwisz się ludziom którzy uwielbiają brutalność i przemoc na ekranie, a teraz sam narzekasz że kamera nie pokazywała zadawania ciosu. Nie pokazywała, bo nie było to konieczne. Wiedziałeś że on padnie i nic tego nie powstrzyma. Zamiast tej sceny miałeś najazd na nocne miasto i wyjącego w tle wilka i IMHO wypadło to o wiele klimatyczniej niż pokazanie cięcia. Przypominam że to ma być seria z klimatem, a nie tępa naparzanka w stylu Hellsinga.
A sądzisz, że jedno uniemożliwia drugie.
Można zarazem pokazywać walki i przemoc dokładnie i zachować świetny klimat.

Poza tym dlaczego piszesz takie bzdury, że ja "dziwię się ludziom co uwielbiają brutalność i przemoc na ekranie " ?
Ja też to uwielbiam (oczywiście nie każdą) tylko że nie lubię sobie z tego żartować gdyż to mi psuje klimat anime.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1447 dnia: Styczeń 09, 2010, 08:10:01 pm »
Durarara lekko mnie zanudziła, absolutnie żadnego punktu na którym można się zaczepić. Za to Omamori Himari już mnie kupiło kawaii panienkami - to definitywnie będę oglądał.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Konował

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1448 dnia: Styczeń 09, 2010, 08:29:49 pm »
Durarara lekko mnie zanudziła, absolutnie żadnego punktu na którym można się zaczepić.

mnie w sumie też nie powaliło i paradoksalnie najbardziej mnie ten fakt ucieszył. Pamiętam wiele serii które początkowo robiły na mnie piorunujące wrażenie, sprawiały że chciało się oglądać więcej a potem przychodziło bolesne rozczarowanie (jak Claymore, darker than black, tales of the abyss, Valkyria Chronicles). Dlatego chętnie się przekonam co będzie dalej.
Tak czy inaczej jest to obecnie najlepsza premiera 2010 roku, a fakt że nie oglądałem żadnej innej nowości nie ma tu nic do rzeczy ! ;)


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline Shirosama

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1449 dnia: Styczeń 10, 2010, 06:12:11 pm »
Seikon no Qwaser wygląda zachęcająco, ale jakaś cenzura ma być w wersji TV. Może nie będzie na wszystkich stacjach.

http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=6816

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1450 dnia: Styczeń 11, 2010, 04:14:14 pm »
No i mamy chyba winnera jeśli mowa o bieżącym sezonie. To oczywiście Hanamaru Kindergarten. Tak sympatycznej seryjki nie było od czasów Potemayo. Nie wiem jakim sztywniakiem trzeba być, żeby przejść obojętne i niewzruszenie obok tej optymistycznej bomby. I szkoda tylko że w prawdziwym życiu dzieciaki nie są takie słodkie.
Za to Seikon no Qwasera nie wytrwałem nawet do połowy odcinka. Krowy widzę, dojne krowy, muuuu! Definitywnie nie jestem targetem tej serii.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 11, 2010, 04:58:09 pm wysłana przez cpt. Misumaru Tenchi »
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Konował

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1451 dnia: Styczeń 11, 2010, 05:06:54 pm »
No i mamy chyba winnera jeśli mowa o bieżącym sezonie. To oczywiście Hanamaru Kindergarten. Tak sympatycznej seryjki nie było od czasów Potemayo. Nie wiem jakim sztywniakiem trzeba być, żeby przejść obojętne i niewzruszenie obok tej optymistycznej bomby. I szkoda tylko że w prawdziwym życiu dzieciaki nie są takie słodkie.


tak z ciekawości przejrzałem na youtube i cholera wystarczyło że ta mała piłeczka (;) ) z rączkami się uśmiechnęła i musiałem obejrzeć do końca


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline Alfonsighno

  • Terminator
  • **
  • Wiadomości: 159
  • Total likes: 0
  • Wir sind Kneipenterroristen... :)
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1452 dnia: Styczeń 11, 2010, 09:45:04 pm »
No nie chcialem, serio nie chcialem ze mnie sprowokowali :>
Za to Seikon no Qwasera nie wytrwałem nawet do połowy odcinka. Krowy widzę, dojne krowy, muuuu! Definitywnie nie jestem targetem tej serii.
Zalecam wizyte u okulisty :> Zgodze sie ze cyce wieksze od glowy u tej jednej pani RAZA po oczach, ale zeby od razu przez to skreslac serie ktora sie zanosi na calkiem fajny fighting, to ja nie rozumiem.

tak z ciekawości przejrzałem na youtube i cholera wystarczyło że ta mała piłeczka (;) ) z rączkami się uśmiechnęła i musiałem obejrzeć do końca

Jesli mam byc szczery to moja pierwsza reakcja na to cos na ulicy byla: "o klon potemayo" ;p potem bylo juz deko gorzej - seria jak juz tu ludzie wspomnieli mila sympatyczna i powodujaca usmiech na twarzy, ale koncowka epa mnie zabila... Jak tak mozna!
Spoiler: pokaż
oglaszanie wszem i wobec planu ze pan nauczyciel ozeni sie z jej corka i maja juz blogoslawienstwo rodziny jest chyba lekkim przegieciem
"Nie ma pozytywnych w tym wibracji, nie ma poezji i tolerancji.
Tu nie ma Boga, tu nie ma ciepła, artystycznego piękna.
Za dużo prawdziwego życia, dziwek, złodziei, w bramach picia.
Za dużo dumy i uprzedzeń, a za mało reggae."

Offline Shirosama

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1453 dnia: Styczeń 11, 2010, 10:03:35 pm »
W Seikon no Qwaser czytałem, że mają być mocne sceny fanserwisowe i cenzura w TV.

Była jakaś cenzura w I odcinku ?


Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1454 dnia: Styczeń 11, 2010, 10:20:07 pm »
Zgodze sie ze cyce wieksze od glowy u tej jednej pani RAZA po oczach,
Na tyle, że nie patrzę na nic innego, tylko z obrzydzeniem patrzę jak jej skaczą.

Cytuj
ale zeby od razu przez to skreslac serie ktora sie zanosi na calkiem fajny fighting, to ja nie rozumiem.
Tym bardziej utwierdzam się w twierdzeniu, że seria nie jest kierowana do mnie.

W Seikon no Qwaser czytałem, że mają być mocne sceny fanserwisowe i cenzura w TV.

Była jakaś cenzura w I odcinku ?
W przeciągu tych pierwszych kilku minut odcinka które obejrzałem niczego takiego nie zauważyłem.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

 

anything