Autor Wątek: Warto, niewarto - przegląd nowości.  (Przeczytany 755199 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Shirosama

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1470 dnia: Styczeń 12, 2010, 02:07:11 pm »
Seikon no Qwaser - czyli "pełnomleczny alchemik". Fabuła jest masakryczna - bohater, żeby odpalic swoje alchemiczne moce manipulowania materią musi ssac damskie piersi pijąc substancję zwaną somą (albo świętym mlekiem jeśli dobrze pamiętam z mojej krótkiej przygody z mangą). Manga to był prawie hentaj, dlatego ciekaw byłem jak poradzi sobie cenzura. Scenę "karmienia" okrojono strasznie - kamera pokazuje twarz dziewczyny i słychac odgłos ciumkania. Mam obawę, że takie potraktowanie sprawy, może się przykrzyc kiedy "momentów" będzie więcej. Za to walka była całkiem efektowna.
Oglądasz dalej Sora no Woto. To nie ma sensu dla mnie  bo wolę poczekać na całość i nie psuć sobie klimatu.

Seikon no Qwaser może nie każda telewizja zrobi cenzurę ? Czy raczej każda ?
Bo chwilami jest tak, że na niektórych stacjach tv jest cenzura, a na innych nie.

Jeśli jest cenzura najlepszych scen to nie będę zaczynał oglądania.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1471 dnia: Styczeń 12, 2010, 02:13:30 pm »
Z tego co słyszałem to nie każda więc masz szanse na cieszenie się swoimi zaletami przed wyjściem DVD.

Offline Masło-Man

  • Młodszy Czeladnik
  • ***
  • Wiadomości: 196
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dellamorte Dellamore
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1472 dnia: Styczeń 12, 2010, 02:19:53 pm »
Z tego co słyszałem to nie każda więc masz szanse na cieszenie się swoimi zaletami przed wyjściem DVD.
ATX ma zacząc nadawanie wersji bez cenzury za jakieś 2 tygodnie.

Oglądasz dalej Sora no Woto. To nie ma sensu dla mnie  bo wolę poczekać na całość i nie psuć sobie klimatu.
Ja tam mam lepszy klimat oglądając po odcinku z przerwami.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 12, 2010, 02:23:39 pm wysłana przez Masło-Man »
Przyczyną wszystkich pie...onych prroblemów na świecie są ludzie, którzy nie mają żadnych wątpliwości.
                                                            Nick Cave

Offline Shirosama

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1473 dnia: Styczeń 14, 2010, 01:18:49 am »
Czytałem, że Ookami Kakushi jest od 15 lat, a Higurashi było od 17.
Zauważyliście zapewne na końcu I odcinka cenzurę czyli nie pokazanie sceny zabicia.

Mam nadzieję, że anime nie będzie z tego powodu gorsze.


Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1474 dnia: Styczeń 14, 2010, 05:12:48 am »
Moja przygoda z Ladies versus Butlers definitywnie się kończy - piep****ny Kanokon 2.0, równie głupi i brzydki.

Offline Shirosama

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1475 dnia: Styczeń 14, 2010, 05:16:56 am »
Moja przygoda z Ladies versus Butlers definitywnie się kończy - piep****ny Kanokon 2.0, równie głupi i brzydki.
Nie oglądaj i nie narzekaj w tak agresywny sposób : p

Kanokon był dobrym anime, a to ma kreskę bardzo ładną.

http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=7009

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1476 dnia: Styczeń 14, 2010, 05:21:35 am »
Nie oglądaj i nie narzekaj w tak agresywny sposób : p

Przeczytaj jeszcze raz swój post o NYAN KOI zanim zarzucisz komuś agresję. Chyba zapomniałeś co tam nawpisywałeś.
Niezłe oceny zbiera - 6.59 lol - jak na ogólną ocenę z portalu to dno dna. Mało jest tak niskich ocen.

Offline Sir_Ace

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1477 dnia: Styczeń 14, 2010, 10:38:25 am »
Bo ty jesteś uprzedzony i w ogóle nie powinieneś oglądać. A cały Kanokon jest wspaniały i ze wspaniałą kreską. No i kto by patrzył na głupie oceny z głupiej strony. Czasem się zgadzają, ale tylko czasem, bo normalnie to dno i każdy fan to wie.

 :D

A ja się cieszę, że za Winter Sonatę w końcu wzięła się jakaś porządna grupa, która wydaje w odpowiedniej jakości (SFW kiepsko zna się na kodowaniu DTV, przez co z obrazu ucieka zbyt wiele szczegółów) i tempie ;-)
I'd like to be a tree

Offline Silent Angel

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 024
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Mirage of Deceit
    • MAL
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1478 dnia: Styczeń 14, 2010, 11:16:52 am »
Kreska jest boska w Ladies versus Butlers!, ale niestety swoim poziomem dorównuje też Kanokon'owi.
Nie przepadam za takim latanie wokół głównego bohatera i ciągłymi scenami ecchi. Że też japońcom się to nie znudzi.

A NYAN KOI było miłym odstępstwem od tego. Może fabuła nie była jakaś skomplikowana czy tez nie było to kino akcji, ale można było się nieźle czasem pośmiać ;)

Offline Shirosama

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1479 dnia: Styczeń 14, 2010, 12:49:09 pm »
Niezłe oceny zbiera - 6.59 lol - jak na ogólną ocenę z portalu to dno dna. Mało jest tak niskich ocen.
Mało odwiedzasz anidb bo te słabsze anime mają ocenę około 5-6. 6.59 to jak na ecchi jedna z wyższych ocen jakie widziałem na anidb.
A cały Kanokon jest wspaniały i ze wspaniałą kreską.
To nieprawda. Kreska jest taka sobie i anime również ma wiele wad, a spodobało mi się najzwyczajniej w świecie z powodu zachowań występujących w nim postaci gdyż dobrze się to oglądało.


Kreska jest boska w Ladies versus Butlers!, ale niestety swoim poziomem dorównuje też Kanokon'owi.
Nie przepadam za takim latanie wokół głównego bohatera i ciągłymi scenami ecchi. Że też japońcom się to nie znudzi.

A NYAN KOI było miłym odstępstwem od tego. Może fabuła nie była jakaś skomplikowana czy tez nie było to kino akcji, ale można było się nieźle czasem pośmiać ;)
Ja opisałem NYAN KOI i owszem bardzo miło mi się oglądało, ale jedynie opening/ending i jakieś 2-3 odcinki. Reszta to jak dla mnie dno czyli irytująca beznadziejna haremówka z tym, że prawie całkowicie pozbawiona ecchi (poza minimalnymi scenami) co jedynie działało na niekorzyść gdyż nawet nie chcieli przerwać tych irytujących zachowań jakimiś scenkami.

Jak pamiętam to chyba w całym anime główny bohater ze 100 razy został przezwany czyli albo głupek albo coś w stylu.
I nikt mi nie wmówi, że to pieszczotliwe słowa :p
« Ostatnia zmiana: Styczeń 14, 2010, 12:59:57 pm wysłana przez anfan »

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1480 dnia: Styczeń 14, 2010, 03:04:36 pm »
Anfanie, wytłumaczę jeszcze raz. Anime nie jest robione po to, by Tobie czy mnie się podobało. Jesteśmy nic nieznaczącym widzem ubocznym, że tak powiem. Dla producentów moglibyśmy nie istnieć. Tak więc nie marudź aż tak strasznie.

Offline Shirosama

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1481 dnia: Styczeń 14, 2010, 03:23:29 pm »
Obejrzałem (dzięki Wilkowi) I odcinek Ladies vs Butlers  w wersji bez cenzury. Było to rewelacyjne po prostu. Kreska to ten sam styl co w Kanokonie. Bardzo fajne postacie, że o ani jednej nie mogę nic złego napisać.

Mam jedynie nadzieję, że pozostałe odcinki będą w podobnym stylu bo ten to 10/10.

Super, że jest wersja bez cenzury z tym, że i tak zaczekam na całość przed dalszym oglądaniem bo chyba pozostałe też będą uncensored.


Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1482 dnia: Styczeń 14, 2010, 03:30:56 pm »
Cieszę się, że Ci się podobało :)

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1483 dnia: Styczeń 16, 2010, 06:10:15 pm »
Kuknąłem tego całego Qwasera w wersji bez cenzury. Oczywiście niewiele to tej serii pomogło. Doprawdy wyrosłem już z jarania się jakimś tytułem tylko dlatego, że epatuje seksem i brutalnością. Poza tymi dwoma wymienionymi rzeczami pozycja ta nie ma mi nic więcej do zaoferowania. Czyli do zaorania.
Ale za to pomalutku zaczynam budować kapliczkę dla Miny-chan.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Shirosama

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1484 dnia: Styczeń 16, 2010, 06:23:40 pm »
Kuknąłem tego całego Qwasera w wersji bez cenzury. Oczywiście niewiele to tej serii pomogło. Doprawdy wyrosłem już z jarania się jakimś tytułem tylko dlatego, że epatuje seksem i brutalnością. Poza tymi dwoma wymienionymi rzeczami pozycja ta nie ma mi nic więcej do zaoferowania. Czyli do zaorania.
Ale za to pomalutku zaczynam budować kapliczkę dla Miny-chan.
No i po co go kukałeś  :lol: A co ma do zaoferowania to nie możesz ocenić po 2-3 odcinkach bo tego nie wiesz.

Na pewno lepsze takie anime niż idiotyczne parodie jak kretyńskie Hayate no Gotoku, które nie wiem jakim cudem może się komuś podobać skoro to coś nawet fabuły nie ma lecz tylko durne postacie i ciągłe denerwujące parodie.

Przejrzałem wczoraj trochę I i II sezon Hayate i to coś jest ciągle takie same przez tak dużą ilość odcinków, a relacje między bohaterami stoją w miejscu. Dwie tsundere go ciągle biją jak chcą bez względu na to co się między nimi wydarzyło. Po prostu dno.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 16, 2010, 06:28:19 pm wysłana przez anfan »