Autor Wątek: Warto, niewarto - przegląd nowości.  (Przeczytany 755163 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Frey Ikari

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1515 dnia: Styczeń 18, 2010, 06:46:13 pm »
Cytuj
Nie pajacuj i nie rób z siebie ofiary, tylko pisz konkretnie. Dopiero wtedy będzie można się zastanawiać co było szyderstwem, a co nie.
Kto pajacuje ten pajacuje a ofiarę to TY z siebie robisz, bo to nie ja wszędzie widzę tylko czepialstwo... I nie interesuje mnie to że żyjesz w atmosferze ciągłego zaszczucia, to nie mój problem.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1516 dnia: Styczeń 18, 2010, 08:38:09 pm »
Jestem po 2gim epku Ookamikakushi i muszę przyznać, że całkiem mi się podoba. Po wtopie jaką było Umineko wreszcie coś, co zapowiada się na godnego następcę klimatów Higurashi. Jedynym minusem jest to, iż wydaje mi się, że za dużo zdradzili w tych pierwszych dwóch odcinkach; ja tam jednak wolę nastrój tajemnicy jaki był w pierwszej części Higurashi, gdzie do końca nie było wiadomo kto stoi za tymi wszystkimi wydarzeniami.
Ale szansę serii dajemy, i to z dużymi nadziejami. Plusem jest też bardzo fajny design i seting (szczególnie strój i maska tej "wilczycy?" z kosą)

Offline Miranda

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1517 dnia: Styczeń 18, 2010, 08:42:07 pm »
Frej, Tencz, widzę, że elegancko mnie ignorujecie. Ostatnie upomnienie - jak się nie uspokoicie polecą osty.
I am not plain, or average or - God forbid - vanilla. I am peanut butter rocky road with multicolored sprinkles, hot fudge and a cherry on top!

Offline Shirosama

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1518 dnia: Styczeń 19, 2010, 01:15:04 pm »
A czym się różni zmienianie fabuły od zmieniania tego ile majtek i cycków pokazano, że to pierwsze uważasz za dozwolone a drugie już nie?
To drugie może pozostać bez względu na fabułę w Dance In The Vampire Bund. Dlatego usuwanie fajnych scen jest zwykłą cenzurą.
Mangi nie czytam więc nie wiem jaka fabuła jest w mandze. Przejrzałem tylko te kilkadziesiąt pierwszych stron mangi i napisałem co widziałem na obrazkach.
Poza tym i tak wolę anime, bo jest kolorowe, rusza się, gada głosami ulubionych seiyuu i ma niekiedy ładne podkłady muzyczne.
Masz rację. Kiedyś przeglądałem (a nawet kupowałem) mangi, ale to mnie znudziło. Anime (szczególnie to z walkami) może być piękne, dynamiczne ze świetną muzyką, a manga tylko jakimiś czarno białymi gryzmołami.
Nie jestem za cenzurą i miałem tylko na myśli epatowanie nagością głównej bohaterki.
Jeśli w mandze epatują to w anime również tak powinni, albo tego w ogóle nie ekranizować.
Przesadzasz. Nikt ci nie karze być masochistą Anfanem i oglądać marnych adaptacji.
Nie jestem masochistą lecz w pewnym sensie to interesujące zobaczyć jakie beznadziejne anime się robi tym bardziej, że jakby producenci włączyli mózg to takie Umineko mogło by wyjść świetnie.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1519 dnia: Styczeń 19, 2010, 07:38:52 pm »
a manga tylko jakimiś czarno białymi gryzmołami.
Mocnych słów używasz i to już lekka przesada jak dla mnie - nie raz zachwycałem się ślicznymi czarno-białymi artami. Potrafię je docenić, ale mając do wyboru mangę lub anime zawsze wybiorę to drugie.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Shirosama

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1520 dnia: Styczeń 19, 2010, 07:48:41 pm »
Mocnych słów używasz i to już lekka przesada jak dla mnie - nie raz zachwycałem się ślicznymi czarno-białymi artami. Potrafię je docenić, ale mając do wyboru mangę lub anime zawsze wybiorę to drugie.
Nie pisałem ogólnie o mangach, a jedynie o tych co mi się nie podobają.
Uważam, że w wielu mangach jest bardzo ładna kreska, ale głównie anime oglądam, a komiks mogę przejrzeć zazwyczaj w celu porównawczym.


« Ostatnia zmiana: Styczeń 19, 2010, 08:22:42 pm wysłana przez anfan »

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1521 dnia: Styczeń 19, 2010, 10:18:54 pm »
Całkiem całkiem to So-Ra-No-Wo-To. A mundury mógłbym kompletnie przebaczyć, gdyby chociaż nosiły jakieś spódniczki, a do nich najlepiej pantofelki na obcasie. No ale rozumiem że to linia frontu i w każdej chwili może trafić się atak, który trzeba będzie odeprzeć. Nota bene w trzeciej serii Nanohy kobiety miały świetne mundury.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Astaroth

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1522 dnia: Styczeń 19, 2010, 11:13:58 pm »
Przesadzasz. Nikt ci nie karze być masochistą Anfanem i oglądać marnych adaptacji. To, że anime jest kiepskie nie wpłynie na czasoprzestrzeń i nie sprawi, że manga też będzie gorsza. To, że filmowy Wiedzmin był kichą nie przeszkodziło mi obejrzeć go do połowy a potem i tak zachwycać się książką.
Nie jestem masochistą - beznadziejnych nie oglądam. Co nie zmienia faktu, że mam prawo pomstować, gdy ktoś adaptację spartoli.

 
Takie myślenie jest wg mnie po prostu... durne.
Ja nie oceniam twojego sposobu myślenia więc i Ty się powstrzymaj, dobrze?

Nie znoszę tandetnie zrobionych adaptacji, co nie oznacza że od razu wrzucam do tej kategorii takie które nie idą zgodnie z oryginałem. Zwykle jednak tandetne adaptacje właśnie się tym cec**ją, stąd moje nakierowanie na ten element. Jak z resztą napisałem w pierwszym poście - rozumiem, że czasami zmiany muszą być. Czasami też adaptacja z góry zakłada, że ma iść innym torem, jedynie lekko bazując na pierwowzorze - nie ma więc co liczyć, że zobaczymy to samo.
Ale źle wykonana robota to źle wykonana robota i tyle. Bardziej dokładniej mógłbym powiedzieć - zła adaptacja to taka, która jest jedynie popłuczynami po jakości pierwowzoru.

Kończę, nic więcej nie mam do dodania. Dziękuję.

"When I raise my flashing sword, and my hand takes hold on judgment, I will take vengeance upon mine enemies, and I will repay those who haze me."

Offline wyspa

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1523 dnia: Styczeń 19, 2010, 11:32:44 pm »
Jest kilka rzeczy których nie toleruje i należny do nich fanatyzm... a twoje wypowiedzi strasznie nim pachniały.
Wg mnie takie popadanie w skrajności nigdy nie jest dobre i zawsze będę to uważał za szczyt głupoty i tyle.
W realu np potrafię się pokłócić z "skrajnymi fanami" danego tytułu/tematyki/opinii nawet jak sam należę do grona jego "zwolenników".
A kłócę się rzadko bo jest niewiele rzeczy które mnie do tego skłaniają ale wyżej wymienione jest no.1 na mojej liście.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1524 dnia: Styczeń 20, 2010, 04:02:21 pm »
Chu-Bra! jakoś mi się z Chupacubra kojarzy ;) Niemniej po 2 epka jestem miło zaskoczony. Spodziewałem standardowego zboczonego ecchi a dostałem niestandardowe ecchi, bo o dziwo jak na razie nie pojawił się żaden zboczeniec do obłapiania albo podglądania bohaterek. Duży plus. Do tego główne bohaterki są fajnie wykreowane, tematyka ukazana z oryginalnej strony, projekt postaci i kreska miłe dla oka. Damy szansę.

Offline Shirosama

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1525 dnia: Styczeń 20, 2010, 09:29:38 pm »
Ikkitousen: Xtreme Xecutor ma być w tym roku. Chciałbym żeby było lepsze od  Great Guardians, które mnie bardzo zawiodło.

http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=7219

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1526 dnia: Styczeń 20, 2010, 10:30:01 pm »
Chu-Bra! jakoś mi się z Chupacubra kojarzy ;) Niemniej po 2 epka jestem miło zaskoczony. Spodziewałem standardowego zboczonego ecchi a dostałem niestandardowe ecchi, bo o dziwo jak na razie nie pojawił się żaden zboczeniec do obłapiania albo podglądania bohaterek. Duży plus. Do tego główne bohaterki są fajnie wykreowane, tematyka ukazana z oryginalnej strony, projekt postaci i kreska miłe dla oka. Damy szansę.
Podziwiam cię. Dla mnie w bieliźnie liczy się tylko jedno: ma się dać szybko zdjąć w razie czego. Ale anime złe nie jest. Tyle tylko że są IMHO ciekawsze rzeczy do kukania. Leży mi właśnie Baccano, tylko że zwątpiłem po tym jak Mi napisała że w Durarara!! widać do tego nawiązania. Durarara!! średnio mi podchodzi, więc się lekko zniechęciłem i do Baccano. No ale zobaczymy, może zaraz się za to wezmę.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1527 dnia: Styczeń 21, 2010, 02:34:59 pm »
Baccano ma szybsze tempo - tam z miejsca akcja goni i nie daje odsapnąć, narracja jest bardzo dynamiczna, świetne przeskoki czasowe etc. Fabuła jest całkiem inaczej budowana. Śmiało bierz się za Baccano. Podobieństwa są na poziomie stylistyki i sposobu narracji oraz konstrukcji postaci.

A co do Chu-Bra i bielizny, to ja lubię ładną bieliznę na ładnych dziewczynach, a zapięcia biustonoszy mnie nie straszą i radzę sobie dobrze nawet jedna ręką ;)

Offline Konował

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1528 dnia: Styczeń 21, 2010, 07:33:45 pm »
Durarara jest bardzo podobna do Baccano ale jednak to nie ten sam poziom (przynajmniej po 2 epach B! przewyższa D. pod każdym względem)
Jak z piłką nożną, różnica znaczna między ligą mistrzów a polską ligą ;)


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline Miranda

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1529 dnia: Styczeń 22, 2010, 08:36:22 pm »
Zabrałam się wreszcie za opisywanie Durarary na AC - pierwszy odcinek już wisi, zapraszam do dyskusji :)
I am not plain, or average or - God forbid - vanilla. I am peanut butter rocky road with multicolored sprinkles, hot fudge and a cherry on top!

 

anything