trawa

Autor Wątek: Warto, niewarto - przegląd nowości.  (Przeczytany 754765 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1545 dnia: Luty 04, 2010, 06:40:13 pm »
4ty epek Durarara!! za mną. Bardzo przyjemnie się oglądało. Najspokojniejszy, ale zarazem najbardziej klimatyczny. Sporo ciekawych rzeczy o naszej nekomimi bezgłowej pannie można się dowiedzieć. Polubiłem też bardzo jej kompana.
No i jak zawsze nie mogłem przegapić endingu - jedna z nielicznych serii, w których ending bądź opening (swoja drogą nie gorszy) podobają mi się na tyle, by je przewijać w kółko :) Utwory same w sobie nie są wybitne, ale na tym polega siła opa/eda, by w połączeniu z animacją stanowić nową jakość.

Offline Sir_Ace

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1546 dnia: Luty 06, 2010, 12:32:53 pm »
Pierwszy Katanagatari. Treść - wybitnie pospolita. Forma - nie tak oryginalnie jak w Bakemonogatari, ale wciąż ok. Czekam na następne ;-)
I'd like to be a tree

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1547 dnia: Luty 06, 2010, 04:49:20 pm »
Wytrwałem połowę, nie pomogła nawet Yukarin. Siedzą i gadają, gadają, gadają...
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Hollow

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1548 dnia: Luty 06, 2010, 05:36:04 pm »
Obejrzałem pierwszy odcinek Darker Than Black - The Black Contractor - Gaiden i w porównaniu do drugiej serii Darker Than Black jest o niebo lepszy. Anime opowiada o wydarzeniach bezpośrednio po pierwszej części kiedy Hei i Yin ociekają z Japonii przed syndykatem i zatrzymują się w małym nadmorskim miasteczku w drodze do Chin. A tam nagle spotykają kogoś łudząco podobnego do Amber. Jeśli akcja będzie rozwijać się w dalszych odcinkach tak jak w pierwszym to naprawdę warto obejrzeć.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1549 dnia: Luty 06, 2010, 08:27:00 pm »
5ty epek Durarara!! za mną :) Równie fajny jak czwarty. Świetni, charakterystycznie bohaterowie, na tyle, by choćby moment obecności na ekranie coś wniósł do opowieści. Bardzo podoba mi się to w tej historii - połączenie wielu wątków. W piątym epku akcja była też bardzo fajnie, nieliniowo pokazana - lubię taką lekko zaburzoną chronologię i pokazywanie tej samej sceny z punktu widzenia różnych postaci bądź po ujawnieniu nowych faktów.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1550 dnia: Luty 07, 2010, 02:59:46 pm »
A mnie znowu lekko zanudził. Jakoś nie potrafię obdarzyć żadnego z bohaterów większą sympatią, przez co niezbyt wciągają mnie ich perypetie.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Konował

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1551 dnia: Luty 07, 2010, 04:09:40 pm »
mnie piąty nieco rozczarował, na tyle by rozważyć ponowne obejrzenie Baccano! tym bardziej, że po sesji trochę wolnego jest.
A zaburzenia chronologii, o których wyżej wspomniał Wilk, to największy problem tej serii. Baccano oglądałem jak wyszło w całości w 2-3 dni, wtedy nie były one tak irytujące. 


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1552 dnia: Luty 07, 2010, 07:39:52 pm »
No cóż, to zapewne jedna z tych serii, która planowana jest tak, aby potem do niej wracać i podczas kolejnego seansu odkrywać wszystkie smaczki i niuanse.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Ganossa

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1553 dnia: Luty 08, 2010, 02:45:03 pm »
5 odcinek Isekai no Seikishi Monogatari zaczął już trochę przynudzać. Wszystko fajnie ale zaczynają popadać w powtarzalność. Pomysł z konkursem kulinarnym był marny ale klasyczny gag z lekami i przyprawami w postaci różnych paskudztw śmieszył. Coraz bardziej podoba mi się Yukine i te jej ukradkowe spojrzenia i zakłopotane miny.
Najwyższa pora żeby zaczęło się coś dziać w tej serii.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Shirosama

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1554 dnia: Luty 08, 2010, 02:48:21 pm »
5 odcinek Isekai no Seikishi Monogatari zaczął już trochę przynudzać. Wszystko fajnie ale zaczynają popadać w powtarzalność. Pomysł z konkursem kulinarnym był marny ale klasyczny gag z lekami i przyprawami w postaci różnych paskudztw śmieszył. Coraz bardziej podoba mi się Yukine i te jej ukradkowe spojrzenia i zakłopotane miny.
Najwyższa pora żeby zaczęło się coś dziać w tej serii.
Jeszcze to anime nie wyszło (a już mało brakuje do końca), a ty już nie możesz wytrzymać.

Ja jestem ciekaw czy dobre będzie Angel Beats!. Kreska Keya więc obejrzę.

http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=6564

Offline Ganossa

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1555 dnia: Luty 08, 2010, 03:08:12 pm »
Jeszcze to anime nie wyszło (a już mało brakuje do końca), a ty już nie możesz wytrzymać.
Nie mam oporów skoro i tak wychodzi na DVD i nie muszę się martwić o jakieś wycięte sceny czy cenzurę.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1556 dnia: Luty 08, 2010, 03:09:40 pm »
5 odcinek Isekai no Seikishi Monogatari zaczął już trochę przynudzać. Wszystko fajnie ale zaczynają popadać w powtarzalność. Pomysł z konkursem kulinarnym był marny ale klasyczny gag z lekami i przyprawami w postaci różnych paskudztw śmieszył. Coraz bardziej podoba mi się Yukine i te jej ukradkowe spojrzenia i zakłopotane miny.
Najwyższa pora żeby zaczęło się coś dziać w tej serii.

A mnie cieszy takie prowadzenie akcji - czysty relaks. Dlatego mam nadzieje, że nic więcej dziać się nie będzie :)
A co do Yukine to rzeczywiście fajna postać - jak nie lubię takiego archetypu, to ją polubiłem.

Offline Ganossa

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1557 dnia: Luty 08, 2010, 03:16:20 pm »
Mnie też się podoba taki klimat i wcale nie liczę na wielkie fajerwerki ale spodziewałem jednak czegoś trochę innego (nie wyglądało mi to na slice of life) . Będę musiał chyba zrewidować swoje oczekiwania wobec tej serii.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Lord Kupa

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1558 dnia: Luty 19, 2010, 10:56:16 am »
Isshoni Sleeping - Hinako powraca, tym razem nie po to by dbać o nasze krążenie, ale byśmy się niemiłosiernie wynudzili obserwując jak śpi, dodatkowo serwując nam solidną porcję żenujących do bólu tekstów. OAVka naprawdę przyprawiła mnie o niezliczoną ilość facepalmów, a każda kolejna scena prosiła się o skomentowanie krótkim: "ja pier$0le". 1/10.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1559 dnia: Luty 19, 2010, 03:12:05 pm »
Czyli trzeba obejrzeć.
Loli time is anytime and anytime is loli time.