trawa

Autor Wątek: Warto, niewarto - przegląd nowości.  (Przeczytany 755182 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Shirosama

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1800 dnia: Lipiec 20, 2010, 11:42:27 pm »
I właśnie to jest w tym najlepsze - oczekiwanie. No ale nie umiem ci tego wytłumaczyć.
Czyli najlepsze dla ciebie jest oczekiwanie tydzień na następny odcinek i nie przeszkadza ci, że jakiś odcinek kończy się w fajnym momencie i nie możesz obejrzeć następnego.

A poza tym może być coś takiego, że wielu śmiesznych fanów anime czuje się lepszymi jeśli jako jedni z pierwszych obejrzą dany odcinek/dane anime. Bo wiadomo, że mogą wtedy jako pierwsi komentować czy to poszczególne odcinki czy już całość.


Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1801 dnia: Lipiec 20, 2010, 11:58:08 pm »
Czyli najlepsze dla ciebie jest oczekiwanie tydzień na następny odcinek i nie przeszkadza ci, że jakiś odcinek kończy się w fajnym momencie i nie możesz obejrzeć następnego.
Właśnie ta niemożność obejrzenia od razu jest największym motorem napędowym, który najbardziej zapładnia wyobraźnię (zwłaszcza gdy seria dobra i wciąga).

Cytuj
A poza tym może być coś takiego, że wielu śmiesznych fanów anime czuje się lepszymi jeśli jako jedni z pierwszych obejrzą dany odcinek/dane anime. Bo wiadomo, że mogą wtedy jako pierwsi komentować czy to poszczególne odcinki czy już całość.
Ale taka jest prawda. Żyjemy w czasach, w których informacja jest największym dobrem i wartością. Jako że wokół nas globalna wioska, nie ma już problemu z jej zdobywaniem. Zatem teraz przede wszystkim liczy się czas dostępu do najświeższych danych. Kto ma najnowsze informacje, ten rządzi. Informacja to jedyny klucz do władzy i pieniędzy, niekoniecznie w tej kolejności. A kto z własnej woli (głupoty...?) odmawia sobie do nich dostępu, jest według mnie skończonym ignorantem i zacofańcem. Zresztą pisałem już o tym podczas dyskusji z Konowałem, dotyczącej piractwa.
Powyższe słowa mogą brzmieć cokolwiek śmiesznie, bo wszak rozmawiamy tylko o jakichś bzdurnych animu. Ale zamień sobie nowy odcinek na np. najświeższe notowania giełdowe, a wtedy zrozumiesz o czym mówię.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Shirosama

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1802 dnia: Lipiec 21, 2010, 12:10:25 am »
Ale taka jest prawda. Żyjemy w czasach, w których informacja jest największym dobrem i wartością. Jako że wokół nas globalna wioska, nie ma już problemu z jej zdobywaniem. Zatem teraz przede wszystkim liczy się czas dostępu do najświeższych danych. Kto ma najnowsze informacje, ten rządzi. Informacja to jedyny klucz do władzy i pieniędzy, niekoniecznie w tej kolejności. A kto z własnej woli (głupoty...?) odmawia sobie do nich dostępu, jest według mnie skończonym ignorantem i zacofańcem. Zresztą pisałem już o tym podczas dyskusji z Konowałem, dotyczącej piractwa.
Powyższe słowa mogą brzmieć cokolwiek śmiesznie, bo wszak rozmawiamy tylko o jakichś bzdurnych animu. Ale zamień sobie nowy odcinek na np. najświeższe notowania giełdowe, a wtedy zrozumiesz o czym mówię.
Powiem ci tak, że dosyć głupie to twoje porównanie. Jeśli dla kogoś bardzo ważne jest napisanie jak najszybciej informacji (czyli swojej głupiej najczęściej opinii gdyż opartej zazwyczaj na pojedynczym odcinku) o nowym odcinku dopiero co wychodzącego anime to dla mnie taka osoba jest dosyć żałosna.

I dla pisania tych głupot są w stanie oglądać rawy, anime z cenzurą czy inne shity żeby tylko być pierwszym.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1803 dnia: Lipiec 21, 2010, 12:16:19 am »
Oglądanie RAWów z których nic a nic się nie rozumie to jest kompletna głupota i strata czasu - tu się zgadzam. Co do oglądania wersji cenzurowanych, chyba ci już wytłumaczyłem dlaczego akurat ja muszę to robić. Inne shity - nie wiem co masz na myśli. Co do głupiej opinii po pierwszym odcinku - są nawet specjalne strony poświęcone opisywaniu pojedynczych odcinków, na których ludzie mogą zostawiać swoje opinie. A wiesz czemu? Bo nie ma nic przyjemniejszego niż pospekulować z ludźmi tak samo zainteresowanymi daną serią jak ty, co też tam dalej może się wydarzyć. Oglądanie to zaledwie 30-40% przyjemności. Cała reszta to możliwość podzielenia się z innymi swoimi wrażeniami. No ale osoba która wciąz jest do tyłu, bo woli oglądać hurtem, nigdy tego nie zrozumie.
Tak czy siak, podziwiam cię. Szlag mnie trafia w robocie, gdy czegoś nie wiem i muszę pytać czy to dyspozytorki czy szefów zmiany. No ale to naturalne, bo jest to dla mnie nowe środowisko. Natomiast kompletnie nie wyobrażam sobie sytuacji, gdybym świadomie tę wiedzę od siebie odsuwał i się jej wypierał.
Mogę ci podać kilka konkretnych przykładów z życia na to, że bez informacji ani rusz.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Shirosama

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1804 dnia: Lipiec 21, 2010, 12:34:31 am »
Co do oglądania wersji cenzurowanych, chyba ci już wytłumaczyłem dlaczego akurat ja muszę to robić. Inne shity - nie wiem co masz na myśli. Co do głupiej opinii po pierwszym odcinku - są nawet specjalne strony poświęcone opisywaniu pojedynczych odcinków, na których ludzie mogą zostawiać swoje opinie. A wiesz czemu? Bo nie ma nic przyjemniejszego niż pospekulować z ludźmi tak samo zainteresowanymi daną serią jak ty, co też tam dalej może się wydarzyć. Oglądanie to zaledwie 30-40% przyjemności. Cała reszta to możliwość podzielenia się z innymi swoimi wrażeniami. No ale osoba która wciąz jest do tyłu, bo woli oglądać hurtem, nigdy tego nie zrozumie.
Spekulowanie o tym co może się wydarzyć później w anime to jak dla mnie jakaś bzdura. Najlepiej samemu oglądać mając wszystkie odcinki i tak samo możesz się domyślać (jak nie czytałeś wcześniej spoilerów czy innych opisów postaci lub fabuły) co będzie później z tym, że nie musisz tygodniami czekać, ale kilka/kilkanaście/kilkadziesiąt godzin. Ja o anime lubię porozmawiać, ale jak je obejrzę w całości, a nie na zasadzie głupiego domyślania się co będzie dalej. Oglądanie anime hurtem to prawie same zalety (bardziej wciąga, tworzy się lepszy klimat, spojrzenie na daną fabułę jako całość, wszystko doskonale pamiętasz, bardziej przywiązujesz się do fajnych postaci w anime, większe emocje podczas oglądania - szczególnie scen akcji lub dramatycznych i wiele innych zalet) oprócz tej możliwości komentowania każdego odcinka.
Tak czy siak, podziwiam cię. Szlag mnie trafia w robocie, gdy czegoś nie wiem i muszę pytać czy to dyspozytorki czy szefów zmiany. No ale to naturalne, bo jest to dla mnie nowe środowisko. Natomiast kompletnie nie wyobrażam sobie sytuacji, gdybym świadomie tę wiedzę od siebie odsuwał i się jej wypierał.
Mogę ci podać kilka konkretnych przykładów z życia na to, że bez informacji ani rusz.
Widzę, że nie ustępujesz z tymi bezsensownymi porównaniami i przykładami. Oczywiście wiem co masz na myśli, ale żeby w taki sposób usprawiedliwiać oglądanie na bieżąco anime...


Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1805 dnia: Lipiec 21, 2010, 12:49:34 am »
Ja o anime lubię porozmawiać, ale jak je obejrzę w całości, a nie na zasadzie głupiego domyślania się co będzie dalej.
Dla ciebie głupie, dla innych fajne. Ot, życie.

Cytuj
Widzę, że nie ustępujesz z tymi bezsensownymi porównaniami i przykładami. Oczywiście wiem co masz na myśli, ale żeby w taki sposób usprawiedliwiać oglądanie na bieżąco anime...
Bo samo zjawisko to IMHO dokładnie to samo w każdej dziedzinie, tylko skala i kaliber się różnią.

Edit, a propos HotD: ha, pandemia na skalę światową! Ta seria robi się coraz lepsza z każdym kolejnym odcinkiem. No i te płonąco-zapalające zombie, po stokroć niebezpieczniejsze niż normalne, gdyż oprócz wirusa roznoszą także ogień...

Edit 2: a w Occult Gakuin oprócz Ghostbusters i Terminatora teraz mamy i wątki z Back to the Future. Coraz lepiej.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 21, 2010, 02:46:56 am wysłana przez cpt. Misumaru Tenchi »
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Ganossa

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1806 dnia: Lipiec 21, 2010, 06:11:21 am »
Edit, a propos HotD: ha, pandemia na skalę światową! Ta seria robi się coraz lepsza z każdym kolejnym odcinkiem. No i te płonąco-zapalające zombie, po stokroć niebezpieczniejsze niż normalne, gdyż oprócz wirusa roznoszą także ogień...
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1807 dnia: Lipiec 21, 2010, 08:26:14 am »
Poczytajcie sobie Wojna Zombie i Zombie Survival Maxa Brooks :)

Ogólnie HSoD bardzo mi się podoba właśnie za te amerykańskie zombie. Cenzura w 2 epku była chyba w dwóch rzucających się w oczy momentach:
Spoiler: pokaż
z tą wiertarką i jak zombiak zagryzał gościa przy tej pielęgniarce.
Więcej upierdliwości nie zauważył, ale potem rzeczywiście może stać się to problemem.

Offline Ganossa

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1808 dnia: Lipiec 21, 2010, 08:40:42 am »
Spoiler: pokaż
...i jak zombiak zagryzał gościa przy tej pielęgniarce.

Spoiler: pokaż
Raczej jak ta kendówa go dobiła. Jest czarny ekran ale może tak miało być, tego nie jestem pewny.


Koniec.
4 odcinek HOTD to był już szczyt wszystkiego. Nie dam się więcej robić w balona.
Mogę zrozumieć tak bezczelną cenzurę w Macademi Wasshoi! albo innej tego typu komedyjce ale nie w anime, które jest najpewniej puszczane późno w nocy w paśmie dla dorosłych.
Nawet w Ikkitouen nie zniżyli się do takiego poziomu.
Japończycy to pazerne karzełki, które zrobią wszystko dla kasy.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 28, 2010, 05:33:45 pm wysłana przez Ganossa »
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1809 dnia: Lipiec 29, 2010, 09:40:06 am »
Coś czuję, że sobie poczekam po anfanowemu, jak Pan Bóg przykazał, na całość z DVD/BD.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1810 dnia: Lipiec 30, 2010, 12:47:57 am »
A mi czekanie nic nie da, bo pewnie to będą koszmarne rozdziałki, buu, buu.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Hunter Killer

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1811 dnia: Lipiec 30, 2010, 08:25:35 am »
4 odcinka jeszcze nie oglądąłem, ale teraz mam wątpliwości czy go oglądać. No nic, wróce do domu, to się zobaczy, najwyżej oleję anime, jest jeszcze manga.
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline wyspa

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1812 dnia: Lipiec 30, 2010, 08:53:30 am »
Co do HSoD to zauważyłem iż wszystko zależy od grupy suberskiej. Wcześniej miałem chyba "Horrible Subs" jeżeli się nie mylę i tam była okropna cenzura, wczoraj oglądałem z kolei "Commie" i tam żadnej nie uświadczyłem. Ponoć od "GG" też nie ma cenzury

Offline Ganossa

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1813 dnia: Lipiec 30, 2010, 09:06:19 am »
Który odcinek?
W 3 nie było chyba cenzury ale w 2 i 4 łatwo będzie porównać.
Rzeczywiście, są wersje bez cenzury. Przynajmniej tak wygląda, choć teraz do końca nie wierzę i nie wiem czy w wydaniu DVD nie będzie pokazane jeszcze więcej.
W każdym razie zostaję przy swojej decyzji o nieoglądaniu wersji telewizyjnej.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 30, 2010, 10:51:36 am wysłana przez Ganossa »
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Shirosama

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1814 dnia: Lipiec 30, 2010, 12:22:41 pm »
Ja już od jakiegoś czasu omijam serie TV z cenzurą (czyli głównie te z fanserwisem). Niestety dużo ich jest więc nie wszystkie mogę nie oglądać.