trawa

Autor Wątek: Warto, niewarto - przegląd nowości.  (Przeczytany 755182 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline marmoo

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1890 dnia: Październik 14, 2010, 09:19:06 pm »
Otome Yokai Zakuro - Japonia z okresu modernizacji, w której Youkai żyją tuż obok ludzi. Wydaje się, że anime będzie się skupiało na problemach i konfliktach wywołanych przyspieszoną westernizacją, a podlane będzie sosem nostalgii "za światem, który odszedł". Takie Natsume Yuujinchou z ładnymi panienkami w okresie Meiji. Wygląda na jedną z lepszych pozycji tego sezonu.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1891 dnia: Październik 14, 2010, 09:25:19 pm »
True. Pierwszy ep mnie prawie zaczarował.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1892 dnia: Październik 14, 2010, 11:15:51 pm »
You are missing the point. Kirino jest przedstawiana jako postać, z której wypowiedziami przeciętny otaku winien się identyfikować - stąd tamta, w sumie zupełnie niepotrzebna wrzutka.
Otóż to. I dlatego właśnie postać Kirino jest taka odrzucająco sztuczna.

Cytuj
Faktem jest, że sprzedaż gier R-18 jest wśród otaku znacznie wyższa, niż allages. Allages są traktowane jako przystawki, wydawane zazwyczaj na długo po dacie premiery oryginału, z targetem - nieletni oraz otaku, którzy i tak już mają oryginał (po to są dodatkowe routy, zdaje się) i zgaduję, że wiąże się to też z próbą wyjścia poza "getto". Studio, które na dzień dobry wyszłoby z allages, musiałoby najprawdopodobniej szybko pożegnać się z rynkiem (ile minęło, nim Key pozwolił sobie na wydanie Planetariana?)
Sugerujesz że nikt nie może w nihonie na dzień dobry zrobić visual novelki, która nie jest hentajem bo pójdzie z torbami? (Higurashi, har har har...:>)

Cytuj
Dunno, równie dobrze może te sceny przewijać, a robi na pozera. Nie przypominam sobie żadnej sceny ze schlickingiem.
No właśnie, mnie o to pozerstwo chodzi. Bo niby przed kim ma pozować - przed swoim braciszkiem, który zdecydowanie nie w temacie? Pozostaje widz, ale to właśnie jest to co nazywam jej sztucznością.

Cytuj
naprawdę, jedno nie przeszkadza drugiemu.
Ale przeszkadza uznać to za jakikolwiek argument :P
Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright

Offline marmoo

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1893 dnia: Październik 15, 2010, 07:02:10 pm »
Otóż to. I dlatego właśnie postać Kirino jest taka odrzucająco sztuczna.

No właśnie, mnie o to pozerstwo chodzi. Bo niby przed kim ma pozować - przed swoim braciszkiem, który zdecydowanie nie w temacie? Pozostaje widz, ale to właśnie jest to co nazywam jej sztucznością.

Dla mnie jest to puszczanie perskiego oka do głównego targetu. Dla mnie nie jest to odrzucająca sztuczność, ale rozumiem już, o co Ci chodzi.

Sugerujesz że nikt nie może w nihonie na dzień dobry zrobić visual novelki, która nie jest hentajem bo pójdzie z torbami? (Higurashi, har har har...:>)

them wyjątki potwierdzające regułę :).

Ale przeszkadza uznać to za jakikolwiek argument :P

jeżeli ktoś z mangowca staje się fantastą, bo mu się odmieniło, to niekoniecznie musi z tego tytułu stawać się wegetarianinem. Tutaj problemu dokumentnie nie rozumiem, ale zostawmy to już. Odrzucasz fajne anime przez pierdoły i tyle :P.


Offline marmoo

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1894 dnia: Październik 15, 2010, 07:03:42 pm »
True. Pierwszy ep mnie prawie zaczarował.

Drugi też nie zawodzi. Seria ma szanse być No. 1 tego sezonu.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1895 dnia: Październik 31, 2010, 04:07:50 am »
I dla mnie chyba jest, a piszę te słowa po czterech odcinkach. Nakahara Mai jako lisia tsundere spisuje się doprawdy faptastycznie (wyspa, powinieneś czym prędzej to kuknąć jeżeli jeszcze nie widziałeś, daję głowę że będziesz zachwycony nie mniej niż ja). Ogólnie rzecz biorąc, Wilku narzekał na A-C że czeka nas kolejny straszny sezon. Muszę się z nim zgodzić: jest straszny, udało mi się dropnąć ledwo trzy pozycje i nic nie zapowiada kolejnych dropów. Prawie każdy tytuł ma w sobie coś, co nie pozwala ot tak po prostu odpiąć się od niego.
« Ostatnia zmiana: Październik 31, 2010, 04:24:41 am wysłana przez cpt. Misumaru Tenchi »
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Hollow

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1896 dnia: Listopad 03, 2010, 10:49:31 am »
Im dłużej oglądam My Sister can`t bo so cute tym bardziej denerwuje mnie główna bohaterka. Po 4 odcinku już mam dosyć. To już się robi nudne, że jej brat ma wszystko za nią naprawiać, kombinować, a jedyne co za to dostaje to ochrzan.

Offline marmoo

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1897 dnia: Listopad 03, 2010, 05:19:12 pm »
My Sister can`t bo so cute

This anime is bad and I feel bad.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1898 dnia: Listopad 03, 2010, 09:11:05 pm »
A mi się tam nadal podoba. Jak to było? Odrzucacie fajne anime z powodu głupot?
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1899 dnia: Listopad 03, 2010, 09:58:22 pm »
Im dłużej oglądam My Sister can`t bo so cute tym bardziej denerwuje mnie główna bohaterka. Po 4 odcinku już mam dosyć. To już się robi nudne, że jej brat ma wszystko za nią naprawiać, kombinować, a jedyne co za to dostaje to ochrzan.
Jeśli po 4 epie masz dosyć, to po piątym ciepniesz to w diabły, gwarantuję. Komentarz zasłyszany (ale jakże celny) "czy są w tym anime jacyś ludzie którzy zachowują się choć trochę normalnie?"
Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1900 dnia: Listopad 03, 2010, 10:05:58 pm »
Nie ma, i właśnie to jest w tym najfajniejsze. Jak chcesz normalnych ludzi, to wyjdź na ulicę.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1901 dnia: Listopad 03, 2010, 11:40:10 pm »
Nie ma, i właśnie to jest w tym najfajniejsze.
Znaczy się, akcja dzieje się w domu wariatów? A to przepraszam, nie zauważyłem.
Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright

Offline wyspa

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1902 dnia: Listopad 03, 2010, 11:44:15 pm »
Hmm czy ja wiem ja jestem starszym bratem młodszych sióstr (całych 2) i całkiem to dla mnie zabawne...
Oczywiście że mocno przejaskrawione ale uwierzcie mi że czasami człowiek chce pomóc a tu foch :P.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1903 dnia: Listopad 03, 2010, 11:53:09 pm »
Znaczy się, akcja dzieje się w domu wariatów? A to przepraszam, nie zauważyłem.
To ja już sam nie wiem. Może kwalifikuję się do zamknięcia/leczenia, bo absolutnie tego domu wariatów nie zauważam? Poważnie. Jak dla mnie wszystko jest w porządku i na swoim miejscu, tak jak w tego typu porąbanym animcu być powinno.

Hmm czy ja wiem ja jestem starszym bratem młodszych sióstr (całych 2) i całkiem to dla mnie zabawne...
Oczywiście że mocno przejaskrawione ale uwierzcie mi że czasami człowiek chce pomóc a tu foch :P.
Po ile mają lat? Ich wiek mógłby tłumaczyć takie foszenie się bez powodu.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline wyspa

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1904 dnia: Listopad 04, 2010, 12:14:12 am »
Właśnie coś w wieku bohaterki ore no imouto :wink: .
Nie brać dosłownie oczywiste jest że w animu dużo przesadzili ale prawda jest taka iż czasami siostry mają za złe to że chce człowiek im pomóc... choć teraz już im prawie przeszło ale wiek 14-16 lat to była masakra :smile: ot tyle mam do powiedzenia.
Swoją drogą właśnie nie rozumiem jak tu wymagać od tego anime super realności jakiejś, mnie takie mocne przejaskrawienia bawią tym bardziej iż człowiek na prawdę pokłada się ze śmiechu kiedy widzi relacje między rodzeństwem w krzywym zwierciadle podobnie było wg mnie w B Gata H Kei odnośnie relacji damsko-męskich, niby w cholerę przesadzone ale czasami po prostu tak trafne że człowiek spadał z krzesła ze śmiechu jak sobie rożne rzeczy ze swojego życia przypominał :biggrin: .