trawa

Autor Wątek: Warto, niewarto - przegląd nowości.  (Przeczytany 754813 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1905 dnia: Listopad 04, 2010, 12:24:11 am »
Amen, bracie. :) Nigdy się tym nie chwaliłem, ale mam starszego o 13 lat ode mnie brata, który już oczywiście dawno z nami nie mieszka. Nie jest to co prawda siostra, i to raczej on zazwyczaj miewał ze mną przechlapane, ale gdy tak sobie nieraz siądziemy przy piwku i wspominamy tamte czasy, to wychodzi na jaw że też bardzo różnie między nami bywało.
Chyba wyłączę te mailowe powiadomienia, bo co chwilę odrywają mnie od klepania opisu kolejnego odcinka Zakuro. :)
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1906 dnia: Listopad 04, 2010, 03:46:03 pm »
Sorry, Wyspa - opinia freaka tsundere o tym anime się nie liczy z definicji ;p
I tak jak mówiłem, nie mam nic zbytnio przeciwko jeśli ktoś jest pokręcony, ale w tym anime wszystkie postacie mają poważny problem nawet nie z byciem normalnym, ale wręcz z byciem choć odrobinę konsekwentnym psychologicznie. Zaczynając od siostrzyczki, przez głównego bohatera, później tatusia a na najlepszej psiapsiółce (po 5tym epie) kończąc. Trochę za dużo tego i nie zawsze właściwa płeć jak na fochy dorastających dziewczynek.
Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright

Offline CoraX

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1907 dnia: Listopad 05, 2010, 12:41:53 am »
Na pohybel wszystkim przeciwnikom Ore no Imotou:

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1908 dnia: Listopad 05, 2010, 12:46:02 am »
Jak to mawia Happy z Fairy Taila: aye, sir!

I tak jak mówiłem, nie mam nic zbytnio przeciwko jeśli ktoś jest pokręcony, ale w tym anime wszystkie postacie mają poważny problem nawet nie z byciem normalnym, ale wręcz z byciem choć odrobinę konsekwentnym psychologicznie.
Przy oglądaniu Umineko gorsze głupoty i dziury w scenariuszu jakoś ci nie przeszkadzały...
Zresztą niech ci nawet będzie, ale co z tego? Przeca każdy wie, że tę serię ogląda się dla Kuroneko, czy jak jej tam było. A reszta niech sobie nawet na głowach staje.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Hollow

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1909 dnia: Listopad 05, 2010, 11:49:01 am »
The World God Only Knows - anime o dzieciaku, który jest maniakiem gier v-n i podrywa panienki korzystając z motywów z gier. Seria tak głupia, że aż świetna.

Offline CoraX

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1910 dnia: Listopad 05, 2010, 12:12:18 pm »
Powiem tak, jako że mangę czytałem i czytam na bieżąco od jakiegoś kwietnia, to było jedno z najbardziej wyczekiwanych przeze mnie tytułów tego sezonu. Ale tego co autorzy zrobili z tym wspaniałym tytułem w anime nie jestem w stanie wybaczyć. Manga ma tyle dobrej fabuły a tu już w 4 epeku zaszczycono nas fillerami  :shock: Pominę już, co zrobili z charakterem głównego bohatera  :roll:

Offline Hollow

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1911 dnia: Listopad 05, 2010, 12:42:44 pm »
Jaki tam filler? Też trochę czytałem tą mangę i to samo było w 17 rozdziale... Choć przyznaję, że mogli od razu przejść dalej z akcją i pominąć ten wątek.

Offline CoraX

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1912 dnia: Listopad 05, 2010, 12:58:10 pm »
No dobra ale akcja była jedno chapterowa, a zrobili z tego cały odcinek. W sytuacji gdzie twórcy są ograniczeni limitem odcinków serii to niemal zbrodnia.

Offline Hollow

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1913 dnia: Listopad 05, 2010, 01:03:48 pm »
W sumie racja. Mogli sobie odpuścić ten odcinek. Wiadomo ile ma nieć odcinków to anime?

Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1914 dnia: Listopad 05, 2010, 01:48:01 pm »
Chyba was ostro pogięło. Czwarty ep był najlepszym z całej serii do tej pory.
Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright

Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1915 dnia: Listopad 05, 2010, 01:57:50 pm »
Przy oglądaniu Umineko gorsze głupoty i dziury w scenariuszu jakoś ci nie przeszkadzały...
Widzę że dyskusja schodzi na klasyczne "a u was to biją murzynów" - ale to dobrze, bo znaczy że wtedy już nikt nie kwestionuje że u "nas" też bejzbole idą czasem w ruch ;p
Anyway, jeśli chcesz porównywać anime które z definicji jest jakąś mystery psychodelą z anime które aspiruje (heh) do slice of life'a to krzyżyk na drogę, tylko na drugi raz ostrzeż mnie proszę jak będziesz chciał robić analizę porównawczą GitSa ze Strike Witches :)
Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright

Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1916 dnia: Listopad 05, 2010, 09:29:55 pm »
Właśnie obejrzałem (no, powiedzmy...) 6ty odcinek Panty&Stocking. Tak jak w pierwszym odcinku można było zaliczyć obsuw kasku oglądając scenę przemiany (w normalnych mangowych klimatach), tak w tym odcinku mieliśmy - podwójny opad szczęki. Chyba nie muszę dokładnie wyjaśniać o co chodzi... na wszelki wypadek
Spoiler: pokaż
oczywiście: przemiana p&s a potem obydwu demonic. Pod rząd.
Plus, znów naprawdę świetna i dobrze dobrana muzyka. Obejrzałem sobie ten fragment chyba z dziesięć razy i wciąż nie mam dość.

...a tak po za tym to wszystko w normie : czyli śrubowanie definicji humoru kloacznego przez gainax trwa w najlepsze :/ Na soundtrack(i) jednak będę czekał z niecierpliwością.
Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1917 dnia: Listopad 05, 2010, 09:31:07 pm »
Chyba was ostro pogięło. Czwarty ep był najlepszym z całej serii do tej pory.
Mądrze prawisz.

Anyway, jeśli chcesz porównywać anime które z definicji jest jakąś mystery psychodelą z anime które aspiruje (heh) do slice of life'a to krzyżyk na drogę, tylko na drugi raz ostrzeż mnie proszę jak będziesz chciał robić analizę porównawczą GitSa ze Strike Witches :smile:
Chciałem tylko zaznaczyć że jesteś niekonsekwentny. W jednym wypadku totalne głupoty gładko łykasz, a w innym nagle ci strasznie przeszkadzają. Głupoty albo się ogólnie toleruje zawsze, albo nigdy i nigdzie.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline CoraX

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1918 dnia: Listopad 05, 2010, 11:23:58 pm »
Cytuj
Wiadomo ile ma nieć odcinków to anime?                           
Biorąc pod uwagę to co pokazują w op i endingu to są tylko cztery dziewczyny (obecnie mamy Kanon, czyli trzecia), więc obstawiam max 13 ep. Choć na MAL jeszcze nie dają konkretnej odpowiedzi.

Cytuj
Czwarty ep był najlepszym z całej serii do tej pory.                            
Cytuj
Mądrze prawisz.
Błagam jeśli nie czytacie mangi na bieżąco, nie grzeszcie  :neutral:

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1919 dnia: Listopad 05, 2010, 11:32:57 pm »
Manga to jedno, a anime to drugie. Właśnie dlatego nie tykam się mang, bo potem są jakieś głupie problemy typu "a oni zrobili tak, a powinni siak i owak". To pozwala mi cieszyć się tym co widzę na ekranie.
Loli time is anytime and anytime is loli time.