Autor Wątek: Warto, niewarto - przegląd nowości.  (Przeczytany 755172 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline wyspa

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1920 dnia: Listopad 05, 2010, 11:46:31 pm »
Własnie też nie rozumiem tego zjawiska...
Mi 4 ep również bardzo się podobał i to czy jest zgodny czy nie z manga nie ma tutaj najmniejszego znaczenia...
No bo niby dlaczego? jeżeli coś jest fajnie i dobrze złożone, bawi i ogólnie dostarcza rozrywki to niezgodność z pierwowzorem wcale nie musi być minusem...
Nie rozumiem tego "adapcyjnego fetyszu" jaki mają co niektórzy...
Ot przykład Ality, OVA bardzo mi się podobała i nawet mimo że nie była zgodna z mangowym orginałem, a oryginał był jednak lepszy pod względem fabularnym, nie zmienia to faktu iż OVA jest całkiem niezła i nieźle sklecona... i o dziwo może się podobać.
Nie pomnę juz na prawdę świetnych acz "niewiernych"  adaptacji jak Gankutsuou które mimo totalnej niezgodności z oryginałem jakim jest Hrabia Monte Christo jest na prawdę świetnym anime.
« Ostatnia zmiana: Listopad 05, 2010, 11:51:10 pm wysłana przez wyspa »

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1921 dnia: Listopad 06, 2010, 12:07:13 am »
Doskonały przykład z tą Alitą. Anime może być świetnym materiałem poglądowym dla osób które jej nie znają. Jeżeli im się spodoba, to tym chętniej sięgną po mangę.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline CoraX

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1922 dnia: Listopad 06, 2010, 12:09:01 am »
No ale mi nie chodzi o zgodność z oryginałem, bo tu nie ma się o co czepiać, tylko o to iż jest bardzo dużo ciekawszych rzeczy do pokazania w anime niż ten czwarty odcinek. Mnie też się podobał 4 odcinek, ale jak myślę o tym co mogłem stracić przez ten jeden epizod, to aż mnie skręca w duchu.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1923 dnia: Listopad 06, 2010, 12:17:37 am »
Dlatego nie czytam mang - jestem zdrowszy, bo nie wiem co mogłem stracić i szczerze mówiąc mało mnie to interesuje. Liczy się to co dostałem, a dostałem epizod na którym rechotałem jak głupi. To jest dla mnie najważniejsze.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1924 dnia: Listopad 06, 2010, 12:21:58 am »
Chciałem tylko zaznaczyć że jesteś niekonsekwentny.
Jestem konsekwentny aż do bólu.

Cytuj
W jednym wypadku totalne głupoty gładko łykasz, a w innym nagle ci strasznie przeszkadzają.
Przede wszystkim nie żadne "totalne głupoty", tylko brak psychologii w zachowaniu wielu postaci.
Tak, w przypadku Ore no Imouto jest to wada nie do przełknięcia głównie z powodu choćby kategorii tego anime jakie ze sobą m.in reprezentuje (slice of life). Umineko, gatunkowo będąc mystery psychodelą, zabawę psychologią postaci ma wręcz wpisaną w założenia serii.
Mówiąc jeszcze bardziej łopatologicznie: to co w Umineko może pozytywnie szokować, w Ore no Imouto będzie owszem, głupotą. Podobnie jak bojowe pantsu w Strike Witches są fanserwiśną śmiesznostką, tak to samo w GitSie (a już szczególnie na tyłku Batou...) byłoby po prostu beznadziejnie głupie.
Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1925 dnia: Listopad 06, 2010, 12:39:17 am »
Slice czy nie, wpasowuje się w schemat czy nie, jest zabawne i posiada sympatycznych bohaterów. Niech sobie oni będą nierealistyczni czy głupi aż do bólu, a mi to i tak nie będzie przeszkadzać.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Ganossa

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1926 dnia: Listopad 07, 2010, 08:39:07 am »
Właśnie obejrzałem (no, powiedzmy...) 6ty odcinek Panty&Stocking. Tak jak w pierwszym odcinku można było zaliczyć obsuw kasku oglądając scenę przemiany (w normalnych mangowych klimatach), tak w tym odcinku mieliśmy - podwójny opad szczęki. Chyba nie muszę dokładnie wyjaśniać o co chodzi... na wszelki wypadek
Spoiler: pokaż
oczywiście: przemiana p&s a potem obydwu demonic. Pod rząd.
Plus, znów naprawdę świetna i dobrze dobrana muzyka. Obejrzałem sobie ten fragment chyba z dziesięć razy i wciąż nie mam dość.

...a tak po za tym to wszystko w normie : czyli śrubowanie definicji humoru kloacznego przez gainax trwa w najlepsze :/ Na soundtrack(i) jednak będę czekał z niecierpliwością.
Jazda, której nie było od pierwszego odcinka. Szczególnie druga połowa.  Czerwone siostrzyczki są odjazdowe.

Yosuga no Sora - Dziwnie mi się to ogląda. Nie jestem przyzwyczajony do oglądania tego typu anime więc nie za bardzo mogę ocenić. Ale chciałem spróbować czegoś nowego. Wrażenia zmieniały się od sceny do sceny. Od jakie to durne i nielogiczne po interesujące.
W każdym razie ściągam kolejne dwa odcinki.

Aki Sora: Yume no Naka - może to tylko wrażenie bo oglądany w sporym odstępie czasu od pierwszego odcinka ale wydaje mi się, że animacja zdeczko się pogorszyła. Poza tym nic nowego. Jadą schematem mangi niewiele chyba zmieniając.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Ganossa

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1927 dnia: Listopad 20, 2010, 08:48:35 am »
Hłe! Hłe! Hłe!
Koe de Oshigoto!
Hłe! Hłe! Hłe!


Ale trzeba przyznać, że sam temat interesujący i dosyć oryginalny.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline wyspa

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1928 dnia: Listopad 20, 2010, 09:43:23 am »
O tez oglądam :smile: .
Trochę co innego niż się spodziewałem ale i tak niezłe :wink:
Edit:
Tak po dłuższym oglądaniu nowości (sezon dobiega powoli końca) muszę powiedzieć iż kupa fajnych tytułów była...
Nie pomne Shiki i Zakuro, IMO najlepsze tytuły tego sezonu, ale co dziwne najbardziej chyba za każdym razem wyczekuje Ika Musume... to w sumie średnie anime po prosu za każdym razem wprawia mnie w pozytywny nastrój. Również Soredemo ostatnio nadganiam bo tam z kolei każda scena powoduje u mnie salwy śmiechu :).
« Ostatnia zmiana: Grudzień 02, 2010, 01:18:56 am wysłana przez wyspa »

Offline Frey Ikari

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1929 dnia: Grudzień 13, 2010, 10:27:23 am »
Yosuga no Sora anime na podstawie Eroge pod tym samym tytułem. Jedno z tych unikatowych anime w dzisiejszych czasach gdzie nie ma cenzury. Do nie tak dawna nie sadziłem ze brak cenzury będę zaliczał na plus, ale no nic takie czasy nastały, czasy DLC do wszytkiego... Uważam że kreska jest ładna i fabularnie tak standardowo przynajmniej dla mnie fana romansideł i eroge. No i uważam że pomysł z odcinkami jest dobry, mamy odcinki startowe a potem bohater wybiera dziewczynę, koniec i od momentu startowego kolejną. Coś jak w Amagami SS i jest o dobre bo nie raz wolałem by wybrał inną dziewczynę a teraz każdy dostanie to co chce.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1930 dnia: Grudzień 13, 2010, 10:18:12 pm »
Jasne że jest cenzura. No chyba że wiesz coś o niecenzurowanej wersji telewizyjnej, to słucham - stacja na której leci, grupka która ją subbuje.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Frey Ikari

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1931 dnia: Grudzień 14, 2010, 03:19:25 pm »
UTW-Ryuumaru

Offline Ganossa

Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Hunter Killer

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1933 dnia: Grudzień 14, 2010, 10:33:23 pm »
Cycki, pupa, mózg na ścianie... ;)

Powiało mi klimatem z GiTSa, może być ciekawe, a po trailerku można sądzić, że raczej nie będzie to skierowane do bloku dla dzieci.
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1934 dnia: Grudzień 14, 2010, 11:27:48 pm »
UTW-Ryuumaru
I nie widzisz tam cenzury? LoL. Przyjrzyj się jak poobcinany i pozakrywany czarnymi pasami jest ekran w scenach seksu (odcinek na przykład 4) albo gdy Sora robiła sobie dobrze (odcinek 10, myślałem że ich za to pozabijam). No chyba że wersja HD różni się od 480p - wtedy zwracam honor.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 14, 2010, 11:51:48 pm wysłana przez cpt. Misumaru Tenchi »
Loli time is anytime and anytime is loli time.