Autor Wątek: Warto, niewarto - przegląd nowości.  (Przeczytany 755157 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Hollow

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2040 dnia: Marzec 02, 2011, 11:08:38 am »
Od 11 kwietnia w Japonii ma ruszyć 2 sezon The World God Only Knows. Aż mnie ciekawi jak wyjdzie on w stosunku do mangi :-D

Offline CoraX

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2041 dnia: Marzec 02, 2011, 11:16:08 am »
Oby lepiej niż pierwszy.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2042 dnia: Marzec 02, 2011, 01:52:03 pm »
A jest jakaś cenzura w serii TV ? Warto czekać na wersję BD ?
Cenzury nie stwierdzono.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Hunter Killer

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2043 dnia: Marzec 02, 2011, 03:33:59 pm »
Cenzury nie stwierdzono.

To chyba olewam S(h)iki i biorę się za Madoke, może być ciekawe, ja i magical girls... a miesiąc temu nawet kijem bym tego nie ruszał. :D
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Shirosama

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2044 dnia: Marzec 02, 2011, 06:52:05 pm »
No to fajnie w takim razie. Co prawda najlepsze magical girl (z tych normalnych) to Nanoha, ale może Madoka też mi się spodoba.

Hunter Killer, a odnośnie Shiki to jeśli po pierwszych 2-3 odcinkach nie uznałeś tego za arcydzieło to powinieneś sobie od razu odpuścić i wystawić ocenę 1/10.


Offline Ganossa

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2045 dnia: Marzec 02, 2011, 07:29:13 pm »
Więc chyba postąpię podobnie jak Hunter.

Widzę, że Yosuga no Sora wyszło już do 9 odcinka więc pora wznowić oglądanie.
Mam nadzieję, że trochę się poprawią z niektórymi sprawami.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Hunter Killer

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2046 dnia: Marzec 02, 2011, 09:29:32 pm »
Hunter Killer, a odnośnie Shiki to jeśli po pierwszych 2-3 odcinkach nie uznałeś tego za arcydzieło to powinieneś sobie od razu odpuścić i wystawić ocenę 1/10.
To nie tak, widzisz, najpierw zabrałem się za mange, jednak gdy się dowiedziałem o tym iż wydali anime, postanowiłem przerwać czytanie, akurat w miejscu kiedy działo się cos ciekawego. Liczyłem iż anime będzie bardziej ciekawe i spotęguje efekt "horroru", jako iż manga, czy ogólnie komiks nie są w stanie mnie w żadnym wypadku przerazić.
Wrażenia z anime są takie iż oprawa wizualna jest niesamowita, dźwięk też nie jest tragiczny, no a że początek zaczynał się nudnawo to niezrażony pamiętając mangę brnąłem dalej. Niestety liczyłem iż w anime akcja będzie się szybciej rozwijać, potęgując klimat. Ale cóż, widać oczekiwałem zbyt wiele, albo czegoś odmiennego.

Być może od początku się źle nastawiłem do Shiki, myśląc iż będzie szybsze od mangi.

No ale może dziś z nudów oczekiwania na Madokę, obejrzę jeszcze dwa, trzy odcinki Shiki, z innym nastawieniem.
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Shirosama

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2047 dnia: Marzec 02, 2011, 09:48:00 pm »
Wrażenia z anime są takie iż oprawa wizualna jest niesamowita, dźwięk też nie jest tragiczny, no a że początek zaczynał się nudnawo to niezrażony pamiętając mangę brnąłem dalej. Niestety liczyłem iż w anime akcja będzie się szybciej rozwijać, potęgując klimat. Ale cóż, widać oczekiwałem zbyt wiele, albo czegoś odmiennego.

Być może od początku się źle nastawiłem do Shiki, myśląc iż będzie szybsze od mangi.

To nie tak. W tym anime chodzi o klimat horroru, dramatu, a nie o jakąś szybką akcję.

Widać, że źle się nastawiłeś. Zresztą taka akcja w ogóle nie jest potrzebna bo już pierwszy odcinek pod względem klimatu był perełką.

Chodzi o sposób działania wampirów.

Offline Ganossa

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2048 dnia: Marzec 02, 2011, 10:12:58 pm »
Dzięki anfan za spoilera, gdybym tego nie wiedział to zapewne bym się wkurzył.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2049 dnia: Marzec 03, 2011, 01:47:40 am »
może być ciekawe, ja i magical girls...
Ech, można sobie strzępić klawiaturę... Spóbuję jeszcze raz. Uwaga: to nie jest magical girls.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline CoraX

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2050 dnia: Marzec 03, 2011, 01:56:48 am »
Durarara! ep. 25 special - iście epicko i genialnie, odcinek w zasadzie o niczym, a siedzi się z bananem na twarzy, przeplatanym wybuchami śmiechu przez 2X min. Sporo akcji i dużo komedii. Autorzy ewidentnie polecieli odcinkiem pod publikę i tym podbili moje serce. Oceniam 10/10 i szczerze polecam tym którzy serię już mają za sobą. Dobra zabawa murowana.
Bym zapomniał, warto obejrzeć chociażby po to aby znów usłyszeć głos Shizuo cedzącego przez zęby: "Iiiiiizaaaaaaayaaaaaaaa-kuuuuuuun!!"
« Ostatnia zmiana: Marzec 03, 2011, 02:13:21 am wysłana przez CoraX »

Offline Hunter Killer

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2051 dnia: Marzec 03, 2011, 10:16:55 am »
Ech, można sobie strzępić klawiaturę... Spóbuję jeszcze raz. Uwaga: to nie jest magical girls.
Tenchi to była przenośnia, za Madokę się dziś zabieram, zatem się zobaczy, choć zapewne nadal będę nazywał ją magical girl, ale od teraz zapewne w cudzysłowie. ;)


To nie tak. W tym anime chodzi o klimat horroru, dramatu, a nie o jakąś szybką akcję.

Widać, że źle się nastawiłeś.
Ja wiem, że horror to nie szybkie jazdy i zwroty, ale narastający klimat i uczucie strachu. Niestety w Shiki wydawało mi się to przeciągane jakby trochę na siłę, ale jak pisałem złe nastawienie.

Choc co do szybkości to różnie to bywa, film Alien trwał niespełna 2 godziny, a sprawił, że gdy pierwszy raz go obejrzałem idąc w nocy do kibelka rozglądałem się po suficie. :)
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Zeromus

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2052 dnia: Marzec 03, 2011, 04:11:34 pm »
8 odcinek Madoki.Z odcinka na odcinek robi się to coraz lepsze.Po 5 odcinku dawałem 7/10 ale już wzrosło do 9/10.Fabuła rozwija się w nieprzewidywalny sposób i staje się tylko coraz mroczniejsza.Choćby to jak rozwinięto postać KyuBeya.Tylko Japończycy potrafią zrobić coś takiego.Prawdę mówiąc zawsze chciałem zobaczyć coś zrobionego w ten sposób
Spoiler: pokaż
 przyjaciółka i mentorka głównych  bohaterek ginąca na ich oczach to dobry początek ale jedna z głównych bohaterek wpierw popada w załamanie nerwowe i depresje,potem wariuje i zaczyna mordować ludzi a na końcu zostaje wiedźmą?
tasty,tasty so very tasty.Zeromus like it  very,very  much.
''Każdy pragnie trafić do nieba bo piekło nosi w sobie"

Offline Shirosama

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2053 dnia: Marzec 03, 2011, 08:20:27 pm »
Ja wiem, że horror to nie szybkie jazdy i zwroty, ale narastający klimat i uczucie strachu. Niestety w Shiki wydawało mi się to przeciągane jakby trochę na siłę, ale jak pisałem złe nastawienie.
Choc co do szybkości to różnie to bywa, film Alien trwał niespełna 2 godziny, a sprawił, że gdy pierwszy raz go obejrzałem idąc w nocy do kibelka rozglądałem się po suficie. :)
Napiszę tylko (o czym już zresztą wspomniałem kiedyś), że jak pokazali po raz pierwszy ponownie Megumi (chyba 4 odcinek) to 10/10 jest zbyt niską oceną dla takiej pięknej i niesamowicie zrobionej sceny.

Offline Hunter Killer

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2054 dnia: Marzec 03, 2011, 10:42:45 pm »
że jak pokazali po raz pierwszy ponownie Megumi (chyba 4 odcinek) to 10/10 jest zbyt niską oceną dla takiej pięknej i niesamowicie zrobionej sceny.
Megumi w ludzkiej postaci mnie irytowała, ale w przemienionej już jakby inaczej. Chociaż jedno co w tej postaci mi się podobało to ta niemal fanatyczna chęć wyjechania z tej wioski, a najlepiej zapomnienia iż owa mieścina istnieje. To sprawiało, że była chyba jedną z najbardziej charakterystycznych bohaterów.
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


 

anything