trawa

Autor Wątek: Warto, niewarto - przegląd nowości.  (Przeczytany 754781 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Shirosama

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2070 dnia: Marzec 08, 2011, 01:04:52 am »
Brrr, maratonować Madokę i pozbawiać się możliwości czekania na kolejny ep oraz snucia teorii spiskowych z innymi oglądającymi - normalnie brrr.
Nie ma nic gorszego niż czekanie długo na następny ep (jeśli anime wciągające) i wymyślanie jakichś bzdur odnośnie tego co może się zdarzyć w następnych odcinkach (o poszczególnych odcinkach mogę porozmawiać jak wszystkie obejrzę). Oglądając od razu jest ciągłość fabuły, najlepszy klimat i anime najbardziej wciąga (pod warunkiem, że jest dobre).

Oczywiście niektórzy lubią oglądać po jednym odcinku z przerwami.

Offline Sir_Ace

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2071 dnia: Marzec 08, 2011, 11:37:11 am »
Rozmowy z rycerzem, odcinek n-ty.

To dlaczego domyślną formą pokazywania anime w TV nie są maratony?
I'd like to be a tree

Offline Jackal

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2072 dnia: Marzec 08, 2011, 01:19:45 pm »
Devil may cry był akurat dobry w swoim stylu Anfanie.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2073 dnia: Marzec 08, 2011, 02:19:54 pm »
Rozmowy z rycerzem, odcinek n-ty.
Jeśli już takie porównania, to z Don Kichotem raczej. :)
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Shirosama

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2074 dnia: Marzec 08, 2011, 05:25:17 pm »
Devil may cry był akurat dobry w swoim stylu Anfanie.
Zależy co po tym oczekiwałeś.

Nie przeszkadzała ci zmiana charakteru głównego bohatera ? Grałem niedawno w DMC4 i on był całkiem inny niż w anime (znacznie lepszy charakter) więc to co z nim zrobili to koszmar. Już nie mówiąc  o dennej fabule bez żadnych ciekawych wrogów ani walk. Po prostu bardzo płytkie to wszystko było.

PS:

Tenchi żeby nie było. Oglądaj anime jak chcesz (pisz o każdym odcinku, domyślaj się następnych wydarzeń/zakończenia), ale co pisałem wielokrotnie uważam, że takie oglądanie nie ma klimatu gdyż co chwilę go sobie psujesz. Anime (seria TV) to zazwyczaj jedna całość pod względem fabuły więc najlepiej właśnie w taki sposób to obejrzeć, a nie rozbijać na kilka/kilkanaście tygodni. Nie jesteś skazany na oglądanie anime w telewizji gdyż wtedy faktycznie byś nie miał wyboru.
To dlaczego domyślną formą pokazywania anime w TV nie są maratony?
W telewizji nie masz wyboru gdyż z góry jest ustalone jak to będzie emitowane. Natomiast oglądając fansuby oglądasz tak żeby był najlepszy klimat. Oczywiście niektórzy lubią czekać tydzień podnieceni na każdy następny odcinek (snuć jakieś śmieszne teorie/domysły na ten temat) i tylko jak najszybciej go zobaczyć.

Wiem, że całkiem sporo jest takich osób, a poza tym wielu ogląda od razu jak wyjdzie eng sub albo nawet rawy.
« Ostatnia zmiana: Marzec 08, 2011, 06:06:21 pm wysłana przez anfan »

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2075 dnia: Marzec 08, 2011, 08:33:48 pm »
Tenchi żeby nie było.
Ale spoko, przecież nic nie ma. Czy ja się obraziłem czy jak? Ta uwaga o Don Kichocie to był zwykły żart podyktowany sytuacją, żadnej większej głębi nie zawierał. Bo faktycznie walczysz trochę z wiatrakami - tutaj jesteś cokolwiek osamotniony z tym oglądaniem tylko wersji BD na jedno posiedzenie i raczej nie wygląda na to, żeby udało ci się kogokolwiek przekonać do swojej polityki.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Shirosama

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2076 dnia: Marzec 08, 2011, 08:47:21 pm »
oglądaniem tylko wersji BD na jedno posiedzenie i raczej nie wygląda na to, żeby udało ci się kogokolwiek przekonać do swojej polityki.
Wersje BD tylko jak jest cenzura. Z tym, że anime jest tak dużo, że zawsze mogę obejrzeć takie, które już wyszło na BD.

Widzę kilka ciekawych nowości, ale w większości z nich zapewne jest cenzura (mniejsza lub większa).

Offline Ganossa

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2077 dnia: Marzec 08, 2011, 08:52:47 pm »
Widzę kilka ciekawych nowości, ale w większości z nich zapewne jest cenzura (mniejsza lub większa).
Niestety.
Już miałem zamiar spróbować kilka odcinków Oniichan no Koto Nanka Zenzen Suki Ja Nain Dakara ne! zachęcony przez Tenchiego ale po obejrzeniu kawałków na jotubie zaraz ochota mi przeszła.
A wersji BD raczej nie będzie mi się już chciało szukać.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2078 dnia: Marzec 08, 2011, 09:00:16 pm »
Nie, Onii-chana nie ma najmniejszego sensu oglądać w tej wersji - przypominam że cenzurują nawet dół od kostiumu kąpielowego. Ja kukam na fast forwardzie, ale jak tylko zmienię sprzęt i zassam sobie BD ripy, to obejrzę jeszcze raz porządnie. I ogólnie gdy tylko znajdę cenzurę w tivikach, to z miejsca będę dropował i oglądał ripy, tak jak robiłem do czasu gdy ukazywały się wyłącznie wersje z DVD, które mi działały no problemo.

Widzę kilka ciekawych nowości, ale w większości z nich zapewne jest cenzura (mniejsza lub większa).
Jak chcesz to podaj tytuły, a powiem ci czy faktycznie jest cenzura.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Shirosama

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2079 dnia: Marzec 09, 2011, 12:52:45 am »
Już miałem zamiar spróbować kilka odcinków Oniichan no Koto Nanka Zenzen Suki Ja Nain Dakara ne! zachęcony przez Tenchiego ale po obejrzeniu kawałków na jotubie zaraz ochota mi przeszła.
Tylko jak patrzę na ich wygląd to niezbyt ta kreska...
Jak chcesz to podaj tytuły, a powiem ci czy faktycznie jest cenzura.
Na przykład "Hyakka Ryouran: Samurai Girls" i "Freezing".

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2080 dnia: Marzec 09, 2011, 01:11:50 am »
Kreska w Onii-chan rzeczywiście jest specyficzna, ale bardzo szybko przechodzi się nad nią do porządku dziennego.
Co do cenzury: owszem, w tym pierwszym tytule jest. Drugi z kolei leci bez cenzury (subuje np. grupka WhyNot), ale rozdzielczość ekranu to dziwaczne 960x720, czyli zapomnij o ładnym panoramicu.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Ganossa

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2081 dnia: Marzec 09, 2011, 07:03:08 am »
Tylko jak patrzę na ich wygląd to niezbyt ta kreska...
Nie chodziło mi o kreskę tylko o cenzurę.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline CoraX

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2082 dnia: Marzec 09, 2011, 04:54:38 pm »
Wyszło właśnie wydanie BD/DVD Vol.1 do Oni-chan bla bla bla. Więc można już sprawdzić różnice w tej serii między wersją light i hard  :wink:

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2083 dnia: Marzec 09, 2011, 09:19:52 pm »
Wy możecie, ja jeszcze nie. :(
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Shirosama

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2084 dnia: Marzec 09, 2011, 09:28:43 pm »
Kreska w Onii-chan rzeczywiście jest specyficzna, ale bardzo szybko przechodzi się nad nią do porządku dziennego.
Może tak gdyż ta w High School of the Dead również mi się nie podobała, a później ją polubiłem gdyż była dobrej jakości. Ale jeśli jest niskiej jakości to raczej nic ją nie uratuje.

Poniżej taki obrazek z postaciami. Czy to jest ładne ?


 

anything