trawa

Autor Wątek: Warto, niewarto - przegląd nowości.  (Przeczytany 755230 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Góral

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 305
  • Total likes: 0
  • Firefly/Serenity fanatic
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2145 dnia: Kwiecień 04, 2011, 08:35:35 pm »
A ja oglądam nowy sezon Gintamy i znów zostałem utwierdzony w przekonaniu, że to najlepsza seria shounen i jedna z najlepszych komedii jakie kiedykolwiek powstały.
9 na 10 otaku zaleca oglądanie Space Brothers.

Offline CoraX

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2146 dnia: Kwiecień 04, 2011, 09:58:02 pm »
Na pocieszenie (dla niektórych) jest już drugi odcinek Hen Zemi.

Ale jesteś szybki  :razz: Już zdążyłem zapomnieć, że go obejrzałem  :wink:


A ja oglądam nowy sezon Gintamy i znów zostałem utwierdzony w przekonaniu, że to najlepsza seria shounen i jedna z najlepszych komedii jakie kiedykolwiek powstały.

Zgadzam się w 100%. Kiedy zobaczyłem na początku adult Kagurę (moja reakcja -  :shock: ) myślałem, że nic w tym odcinku mnie nie zaskoczy. Każda kolejna scena powodowała coraz większe wybuchy śmiechu. Ocena za 1szy ep nowego sezonu: over 9000 na 10 możliwych  :biggrin:
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 04, 2011, 10:54:16 pm wysłana przez CoraX »

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2147 dnia: Kwiecień 04, 2011, 10:49:40 pm »
Wyszedł pierwszy odcinek Nana to Kaoru. I niestety, tak jak przewidywałem, zupełnie nie potrafili oddać klimatu mangi.
Wynika to głównie z wywalenia praktycznie całego wątku fabularnego i zostawienia samych scenek. Nie poznajemy ani postaci, ani tego jak to się wszystko zaczęło. Z Nany i Kaoru zrobili zwykłych napaleńców. Nie znając ich historii ani relacji między nimi widzimy po prostu dwie kukły chodzące po ekranie.
Jedyną zaletą jest dosyć ładna animacja, choć nie zawsze.
Ogólnie anime jest kiepskie a porównując do mangi można powiedzieć, że jest wręcz beznadziejne. Nikomu nie polecam.
W przeciwieństwie do magi.
Jeszcze nie widziałem całości, ale tak sobie trochę poprzewijałem. I bardzo zaskoczyło mnie upakowanie bodaj dwóch"breatherów" (kto czytał mangę ten wie o co chodzi) zaraz po sobie, choć pomiędzy nimi był przecież spory odstęp czasowy. I też tak sobie pomyślałem, że chyba robią z tego po prostu bondażowy fapfest i nic więcej. W sumie szkoda, bo to mogła być naprawdę rewelacyjna seria.

Dzięki, Hollow, zaoszczędziłeś mi pół godziny życia lecząc z zamiaru dawania temu szans : )
A ja właśnie poczułem się zachęcony do obejrzenia tego odcinka.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Ganossa

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2148 dnia: Kwiecień 05, 2011, 07:20:28 am »
Ale jesteś szybki  :razz: Już zdążyłem zapomnieć, że go obejrzałem  :wink:
I nic nie mówiłeś.
Nieładnie.

Jeszcze nie widziałem całości, ale tak sobie trochę poprzewijałem. I bardzo zaskoczyło mnie upakowanie bodaj dwóch"breatherów" (kto czytał mangę ten wie o co chodzi) zaraz po sobie, choć pomiędzy nimi był przecież spory odstęp czasowy. I też tak sobie pomyślałem, że chyba robią z tego po prostu bondażowy fapfest i nic więcej. W sumie szkoda, bo to mogła być naprawdę rewelacyjna seria.
A ja właśnie poczułem się zachęcony do obejrzenia tego odcinka.
Bo jest tak jak pisałem, wywalili praktycznie cały wątek fabularny i zostały tylko breathery, które w mandze były kulminacją. Poza tym w komiksie były przedstawione bardziej erotycznie mimo, że nie były tak ostre jak w anime.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Shirosama

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2149 dnia: Kwiecień 05, 2011, 01:15:29 pm »
Widzę, że super oryginalnych pomysłów na anime nie brakuje.

http://www.magazyn-arigato.com.pl/index.php?p=tekst&id=a4d9a321b1eac5&c=ag483c097237c1b

Offline Jackal

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2150 dnia: Kwiecień 05, 2011, 01:23:34 pm »
Z grubsza to wygląda jak te anime o tych dziewczynach co zakamieniały się w puszki od napoi - czyli nie wiem czy aż takie oryginalne :P

Offline Shirosama

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2151 dnia: Kwiecień 05, 2011, 01:27:52 pm »
Z grubsza to wygląda jak te anime o tych dziewczynach co zakamieniały się w puszki od napoi - czyli nie wiem czy aż takie oryginalne :P
Akikan było oryginalne i to bardzo, ale właśnie tylko odnośnie tej zamiany w puszki :P

Offline CoraX

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2152 dnia: Kwiecień 05, 2011, 02:33:46 pm »
I nic nie mówiłeś.
Nieładnie.

No to poinformuję cię przed czasem o Hen Zemi TV Series:
http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=8287
(Jest z AniDB coby Anfan nie psioczył  :razz: )

Offline Ganossa

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2153 dnia: Kwiecień 05, 2011, 03:27:58 pm »
Która to wiadomość nie jest mi obca ale za to bardzo niepokojąca.
Wiadomo jak obecnie cenzura potrafi kaleczyć serie.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline wyspa

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2154 dnia: Kwiecień 05, 2011, 03:34:38 pm »
Która to wiadomość nie jest mi obca ale za to bardzo niepokojąca.
Wiadomo jak obecnie cenzura potrafi kaleczyć serie.
W8 for DVD...
Niestety mimo że lubię oglądać serie na bieżąco to właśnie z tego powodu ostatnio tego nie robię...
A sam fakt wypuszczenia serii Hen Zemi w TV jest bardzo pozytywny :)

Offline Jackal

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2155 dnia: Kwiecień 05, 2011, 09:35:05 pm »
Akikan było oryginalne i to bardzo, ale właśnie tylko odnośnie tej zamiany w puszki :P
To prawda ;), w sumie momentami nawet się śmiałem, nie ma co też ukrywać anime klasuję się te na poziomie średniaka.

Offline Konował

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2156 dnia: Kwiecień 06, 2011, 09:08:27 am »
W sieci pojawił się Berserk Movie. Widział ktoś już?

pojawił się z okazji prima aprilis :P


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline Ganossa

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2157 dnia: Kwiecień 06, 2011, 04:53:13 pm »
Sengoku Otome - Ciężko jak na razie cokolwiek o tym powiedzieć. W pierwszym odcinku mamy tylko 3 bohaterki (nie ma facetów co daję jako plus) w tym jedna głupia, druga neutralna i trzecia całkiem fajna.
W skrócie, mamy drużynę i będziemy szukać zbroi, która według przekazów pozwoli nam zapanować nad całą Japonią. Aha, i główna bohaterka (ta głupia) przeniosła się tu z przyszłości (i to zapewne alternatywnej do danego świata).
I jak na razie nie ma majtkowego fanserwisu co idzie (chyba) na drugi plus.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Shirosama

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2158 dnia: Kwiecień 06, 2011, 07:22:53 pm »
Toaru Majutsu no Index II jak widzę jest w całości tylko zastanawia mnie czy jest tam jakaś cenzura bo powiem szczerze, że nie chce mi się czekać na BD ?

Poza tym miałbym jeszcze tylko jedno pytanie.

1. Czy II sezon pisząc ogólnie jest lepszy (szczególnie pod względem fabularnym i scen akcji) niż I czy gorszy ?

W porównaniu z I sezonem przykładowo Railgun okazało się lepsze. Zresztą nawet patrząc na średnie oceny (choćby anidb) wynika, że Railgun oglądało się lepiej dla większości osób.


Offline CoraX

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2159 dnia: Kwiecień 06, 2011, 07:56:39 pm »
Cenzura w tym anime jest. Ja właśnie czekam na wersje BD, na razie jest kilka pierwszych ep. Ja czekam na całość. A z tego co czytałem drugi sezon jest podobny do pierwszego.