Autor Wątek: Warto, niewarto - przegląd nowości.  (Przeczytany 754826 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Shirosama

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2160 dnia: Kwiecień 06, 2011, 07:59:54 pm »
Cenzura w tym anime jest.
W Railgun też niby miała być, a okazało się że tylko w jakiejś telewizji była, a w innej już nie.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2161 dnia: Kwiecień 06, 2011, 10:26:33 pm »
1. Czy II sezon pisząc ogólnie jest lepszy (szczególnie pod względem fabularnym i scen akcji) niż I czy gorszy ?
Ja bym powiedział że trzyma dokładnie taki sam poziom - cokolwiek by się nie działo, wszystko i tak sprowadza się do "epickich" walk. Tyle tylko że teraz Touma bierze w nich udział świadomie i dobrowolnie, a nie jest wplątywany wbrew swej woli.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Shirosama

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2162 dnia: Kwiecień 07, 2011, 02:53:38 pm »
Ja bym powiedział że trzyma dokładnie taki sam poziom - cokolwiek by się nie działo, wszystko i tak sprowadza się do "epickich" walk. Tyle tylko że teraz Touma bierze w nich udział świadomie i dobrowolnie, a nie jest wplątywany wbrew swej woli.
A wiesz może jak z cenzurą. Na sankaku widziałem porównanie między telewizjami i jakby na Tokyo MX nie było cenzury, a właśnie taką wersję mam.

Możesz to potwierdzić bo chyba również masz wersję Tokyo MX ?

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2163 dnia: Kwiecień 07, 2011, 03:08:12 pm »
Chyba nie podejmę się tego ryzyka. Ja tam osobiście niczego nie zauważyłem, ale CoraX twierdzi że cenzura jest. Więc już sam nie wiem.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline CoraX

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2164 dnia: Kwiecień 07, 2011, 05:38:27 pm »
Ja tylko bazuje na informacjach które wyczytałem na różnych forach (głównie forum MAL), osobiście nie widziałem, wiec  nie jestem w 100% wiarygodnym źródłem.

Offline Sir_Ace

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2165 dnia: Kwiecień 09, 2011, 08:36:04 am »
Cośtam Iroha, pierwszy ep.

Słitaśna ale nieodrzucająca bohaterka, naprawdę świetny rysunek, niezłe dialogi. Początkowo zapowiada się na sielanę, ale później, w bardo naturalny sposób (żadnej force dramy), pojawiają się i cięższe momenty.

Będzie fajna, słodko-gorzka seria, być może okruszkowa, czyli to, co tygryski lubią najbardziej. Przypomina to trochę Miód i Koniczynkę. Oby tylko twórcy potrafili zachować proporcje między radochą i doramą.
Czekam na więcej.

[edit]

Nowe Maria+Holic.
W sumie w odcinku zawarto wszystko, za co kochamy bądź nienawidzimy SHAFT-a.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 09, 2011, 11:13:24 pm wysłana przez Sir_Ace »
I'd like to be a tree

Offline CoraX

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2166 dnia: Kwiecień 09, 2011, 11:35:33 pm »
Hen Zemi TV - powiem tylko tyle, że jest wersja bez cenzury  :badgrin:

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2167 dnia: Kwiecień 10, 2011, 12:07:36 am »
Tak, w 720p. :( Ja chcę nowego kompa!
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline CoraX

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2168 dnia: Kwiecień 10, 2011, 03:27:01 am »
Jeśli jeszcze nie oglądaliście 30-sai no Hoken Taiiku to dajcie sobie z tym spokój dopóki tego nie od cenzurują. Seria, w której ocenzurowana jest ponad polowa anime (zarówno obraz jak i dźwięk) przez co zrozumienie czegokolwiek graniczy z cudem. Nawet męskie sutki w tym ocenzurowali.... Nawet na moje standardy i tolerancje dla cenzury to zbyt wiele  :sad:

Kilka przykładów:



« Ostatnia zmiana: Kwiecień 10, 2011, 03:37:10 am wysłana przez CoraX »

Offline Ganossa

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2169 dnia: Kwiecień 10, 2011, 08:43:03 am »
Hen Zemi TV - powiem tylko tyle, że jest wersja bez cenzury  :badgrin:
Cenzura cenzurą ale czy przez to nie jest zbytnio uładzone w stosunku do OAVki?
Ale w każdym razie dam szansę.

30-sai jest nieoglądalne w tej wersji nawet dla Japończyków. Jedyna nadzieja, to że takie przegięcie otrzeźwi ich trochę i zobaczą w jakie błędne koło wpadli.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2170 dnia: Kwiecień 10, 2011, 09:05:09 am »
Słyszałem że to podobno w ogóle jest nieoglądalne.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Ganossa

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2171 dnia: Kwiecień 10, 2011, 09:20:08 am »
Niekoniecznie.
Niby wstawki live action są żenujące ale część animowana całkiem niezła.
No ale przekonać się o tym będzie można dopiero za jakiś czas.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline CoraX

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2172 dnia: Kwiecień 10, 2011, 12:27:46 pm »
Cytuj
Cenzura cenzurą ale czy przez to nie jest zbytnio uładzone w stosunku do OAVki?

Jak na razie nie jest umoralnione, jadą po całości jak i w OAV.

Cytuj
Słyszałem że to podobno w ogóle jest nieoglądalne.

Sama fabuła jest w miarę przyjemna, mamy komedyjkę w stylu B Gata H Kei, tyle że głównym bohaterem jest 30sto letni prawiczek. Do tego bóstwo seksu (ten z białymi włosami), który za wszelką cenę chce pomóc naszemu bohaterowi w osiągnięciu celu, mimo jego protestów.

Offline Ganossa

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2173 dnia: Kwiecień 11, 2011, 04:06:50 pm »
Luknąłem sobie pierwsze 5 minut X-MENów i było bardzo fajnie jak na razie. Jedyny zgrzyt to wygląd McCoya. Z tym pyskiem wygląda tragicznie. Za to Wolverine milion razy lepszy od tego z wcześniejszej serii. Fenix robiła spore wrażenie.

Tiaa. Po dwóch dostępnych odcinkach mam ochotę obejrzeć następne co według mnie jest ogromnym osiągnięciem tego anime. Bo nie wygląda na razie na totalne spieprzenie materiału.
Na plus dam w miarę wierne odwzorowanie charakterów z oryginału (choć Logan jest trochę zbyt uładzony według mnie) i efektowność animacji szczególnie w trakcie walk.
Minusem jest jest brak niektórych postaci. Wiem, że pewnie z jakiś tam kalkulacji może być tylko 4 bohaterów bo więcej to tłok więc brak mojej kochanej Rogue mogę wybaczyć to brak Collosusa jest dla mnie kompletnie niezrozumiały. Bo nie dość, że jest bardzo ważną postacią w x-menach to jest do tego postacią bardzo efektowną co w tym anime było by bardzo na miejscu. Na szczęście jest nadzieja na pojawienie się fajnych villainów, oby tylko ich nie skopali.
Poza tym dziwnie brzmią ich imiona wymawiane z japońska. Ale za jakąś specjalną wadę tego nie uważam. Poza tym było parę lekko drażniących momentów i elementów ale to wina konwencji anime.
Ogólnie może być fajnie ale według mnie każdy odcinek to potencjalna mina, która może zdetonować mi całe pozytywne nastawienie do tego anime. Ale mam wielką nadzieję, że da się to obejrzeć spokojnie do końca.

Spoiler: pokaż
ps. Storm jest chyba nie w formie, mdleć po władowaniu jednej błyskawicy w przeciwnika to widoczna oznaka problemów zdrowotnych.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 11, 2011, 09:39:04 pm wysłana przez Ganossa »
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Lord Kupa

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2174 dnia: Kwiecień 12, 2011, 02:57:03 pm »
Też oglądam X-Menów i jak dla mnie jest ok, ale nie chce jeszcze ferować wyroków. Na plus zaliczam spięcia między Loganem a Cyclopsem :biggrin: . Szkoda tylko, że póki co tylko te dwie postacie coś sobą reprezentują. Beast i Storm po prostu są i stanowią nic nieznaczące tło. Spokojnie można byłoby ich zastąpić bez szkody dla produkcji :neutral: .
Minusem   jest jest brak niektórych postaci.
Gdybyśmy mieli wyliczać x-menów, których fajnie byłoby zobaczyć i dać każdemu przysłowiowe 5 minut, to trzeba byłoby tasiemca zrobić. Wolałbym osobną serię albo drugi sezon w całości poświęcony innym postaciom.