Autor Wątek: Warto, niewarto - przegląd nowości.  (Przeczytany 755211 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ganossa

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2175 dnia: Kwiecień 12, 2011, 03:24:35 pm »
Szkoda tylko, że póki co tylko te dwie postacie coś sobą reprezentują. Beast i Storm po prostu są i stanowią nic nieznaczące tło. Spokojnie można byłoby ich zastąpić bez szkody dla produkcji :neutral:
Mamy na razie tylko dwa odcinki więc zapewne obie postacie powinny się trochę rozwinąć.

Gdybyśmy mieli wyliczać x-menów, których fajnie byłoby zobaczyć i dać każdemu przysłowiowe 5 minut, to trzeba byłoby tasiemca zrobić. Wolałbym osobną serię albo drugi sezon w całości poświęcony innym postaciom.
Dlatego pisałem, że to rozumiem, ale pominięcie Colossusa uważam za poważny błąd mimo, że za postacią jakoś specjalnie nie przepadam. Sądzę, że twórcy starali się bardziej opierać na wersji fabularnej niż komiksowej. Czego nie uważam za lepsze rozwiązanie ale prawa marketingu mają większą siłę przebicia.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Hollow

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2176 dnia: Kwiecień 12, 2011, 04:34:25 pm »
W końcu pojawił się pierwszy odcinek drugiego sezonu The World God Only Knows. Czyli anime o tym jak podrywać panienki przy pomocy gier typu visual-novel ciąg dalszy. Początek odcinka i od razu zawód. Opening może i niezły, ale jak dla mnie poprzedni był lepszy (piosenka znowu w języku angielskim). Ending tak samo. W openingu pojawiają się 3 dziewczyny i nowa diablica
Spoiler: pokaż
 Znana z mangi Haqua - chodziła do klasy z Elsee, ale ta dla odmiany była wzorową uczennica i jest szefem wydziału

  Pierwszy odcinek jest dość wierny mandze i tym razem Keima musi wziąć na cel szefową klubu karate, która ma problem z delikatnymi i słabymi rzeczami...
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 12, 2011, 04:38:20 pm wysłana przez Hollow »

Offline Góral

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 305
  • Total likes: 0
  • Firefly/Serenity fanatic
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2177 dnia: Kwiecień 13, 2011, 10:25:41 am »
Kaiji s02

odc. 1
Znakomite wejście w nowy sezon! 20 minut zleciało mi momentalnie, gdy pojawiły się napisy końcowe miałem wrażenie, że minęło zaledwie pięć. Tylko Kaiji jest w stanie manipulować czasem, to taki Chuck Norris w środowisku anime. I tylko Kaiji potrafi sprawić, że oglądanie postaci jedzącej czipsy może trzymać w napięciu. Co najważniejsze jednak, podobnie jak w sezonie pierwszym z miejsca zostajemy emocjonalnie zaangażowani w życie przedstawionych bohaterów (przede wszystkim jednego). W moim przypadku dodatkowo, chcąc nie chcąc utożsamiam się z Kaijim. Często kieruję się zasadą "co mozesz zrobić jutro nie rób dzisiaj" i właśnie takie myślenie gubi naszego protagonistę (ew. myślenie "co mozesz zrobić jutro, zrób pojutrze"). Poza tym po obejrzeniu tego odcinka piwo już nigdy nie będzie takie samo. No i ending jest epic. Tak wspaniale narysowanej kobiety jeszcze nie widziałem ;).

s02e02
Znów ponad 20 min. zleciało mi w oka mgnieniu. Niewiele jest anime, które tak by mnie wciągały. Pojawiło się wszystko to co sprawiało, że sezon pierwszy oglądałem z wypiekami na twarzy. Zaczęła się część właściwa, czyli pokazanie samej gry hazardowej. Niby to prosta gra w kości, ale jakie emocje potrafi wywołać u widza ! Oczywiście każdy się pewnie domyśla, że w jakie by bagno Kaiji się nie wpakował mangaka (czyt. bóg) go z niego wyciągnie, ale w moim przypadku nie zmienia to pozytywnego odbioru.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 13, 2011, 03:12:09 pm wysłana przez Góral »
9 na 10 otaku zaleca oglądanie Space Brothers.

Offline Hunter Killer

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2178 dnia: Kwiecień 13, 2011, 12:28:43 pm »
hmm "film został usunięty przez użytkownika" czy ja wiem, czy takie anty moe. :razz: Ale end wgniata. :D
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2179 dnia: Kwiecień 13, 2011, 05:02:24 pm »
F*ck yeah, Kaiji powraca i rzeczywiście 2 odcineczki minęły jak z pejczyka strzelił, człowiek przed chwilą siadał do oglądania po czym... co, to już koniec??
Nie wszystko jednak jest takie super. Brakuje mi bardzo tamtego starego dobrego "zawa, zawa" - to nowe jest, za przeproszeniem, jakieś kompletnie bezjajeczne. A i do okrzyków zachwytu nad endingiem wybaczcie ale się nie przyłącze - raz obejrzałem i koszmarów sennych mam dość, dziękuję postoję. Dobrze że chociaż jest nasz stary dobry narrator. Hmm, w sumie to miałem w planach opisywać Kaijiego na AC, ale, yyy, jak to było: co masz zrobić jutro... ~zawa, ~zawa
Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright

Offline Shirosama

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2180 dnia: Kwiecień 13, 2011, 05:45:57 pm »
Góral od kiedy ty lubisz takie wstrętne rzeczy w anime ? Tego się nie spodziewałem.

Ale mniejsza z tym bo przecież każdy ma swój gust.


Offline Góral

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 305
  • Total likes: 0
  • Firefly/Serenity fanatic
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2181 dnia: Kwiecień 13, 2011, 06:25:45 pm »
@richie
Fakt, "zawa" już nie to samo co kiedyś. To z poprzedniej serii sprawiało, że po plecach przechodziły ciarki, a to nowe rzeczywiście bez wyrazu jest. Wydaje mi się, że określenie "bezjajeczny" pasuje tu idealnie, bo wcześniej "zawa" wypowiadał głos męski, a teraz jakieś kobitki, które mogłyby Pikachu podkładać. No i po grze w kości ma pojawić się pachinko, które w mandze podobno straszenie się dłużyło, więc raczej w anime będzie widoczna tendencja spadkowa. Tym nie mniej, oprócz Gintamy nic innego wartego śledzenia w tym sezonie nie znalazłem, więc nawet jeśli okaże się, że druga historia będzie wyjątkowo nużyć obejrzę sezon do końca (choć wątpię w to, Kaiji trafia w mój gust idealnie). Mam tylko nadzieję, że Kaiji swoje zarobi i sezon trzeci się pojawi. Ta niewiasta z endingu pojawia się podobno w trzeciej części mangi dopiero i jeśli ją zobaczymy to pod sam koniec raczej. A skoro już przy endingu jestem, mnie osobiście on zachwycił, choć turpistą nie jestem. Cały montaż, muzykę no i twarz paszteta uważam za genialne (najpierw zbliżenie na nogi, potem stopniowe przemieszczanie kamery w górę i... SZOK, OMG, rotflmao). Podobnie rozwalił mnie narrator z 2-go odcinka:

Kaiji: Nienawidzę tego !
Narrator 1 s później: On nienawidzi tego !
Kaiji: Nienawidzę tego !
Narrator 1 s później: On nienawidzi tego !

W normalnych warunkach może i by mnie to nie śmieszyło, ale słysząc i widząc powagę przelewającą się znad ekranu w takich momentach spadam z krzesła. Niektórzy narzekają na narratora, a moim zdaniem bez niego Kaiji to nie Kaiji (to samo tyczy się One Outs czy Akagiego, choć i tak najbardziej lubię Kaijiego, bo nie jest takim bogiem jak Akagi i Tokuchi). Niby łopatologia przez niego przemawia, ale dzięki temu naprowadzani jesteśmy na właściwe tory i dostajemy gotową interpretację, która wyznacza świetny klimat.
9 na 10 otaku zaleca oglądanie Space Brothers.

Offline CoraX

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2182 dnia: Kwiecień 13, 2011, 10:29:53 pm »
Pamiętacie Chaos;Head? Jeśli się podobało to zachęcam do obejrzenia Steins;Gate. Akcja tego anime odbywa się w tym samym uniwersum co Chaos, z tym że rok później. Poza tym nic tych dwóch anime fabularnie nie łączy. To chyba jedno z moich ulubionych gatunków historii, czyli skomplikowane naukowo SF. Już pierwsze dwa odcinki pokazują sporo wyższy poziom niż chaos. Głównym bohaterem jest młody, szalony naukowiec z manią prześladowczą próbujący rozwikłać zagadkę odbywających się wokół niego tajemniczych zdarzeń. Ciężko cokolwiek konkretnie o tym anime napisać, bo jak na razie nie wiadomo w zasadzie o co chodzi, a liczba niejasnych zdarzeń będących początkiem dla interesującej fabuły starczyła by spokojnie na pięć innych serii. Ponad wszystko autorzy stawiają tu na klimat i diabelnie dobrze im to wychodzi. Intrygujące są te "puste" przekazy podprogowe, których jest po kilkanaście na odcinek. Sam zauważyłem je w wersji HD, wcześniej miałem gorszą jakościowo wersję 1szego ep i nie byłem w stanie ich wychwycić. Polecam każdemu kto lubi posiedzieć nad ciekawymi, intrygującymi zagadkami.

Offline Shirosama

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2183 dnia: Kwiecień 13, 2011, 11:05:26 pm »
Oczywiście, że to obejrzę jak tylko będzie się do tego nadawać czyli jak będzie w całości.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2184 dnia: Kwiecień 13, 2011, 11:26:17 pm »
Góral od kiedy ty lubisz takie wstrętne rzeczy w anime ? Tego się nie spodziewałem.
Wstrętny czy nie, klimat Kaiji ma niepowtarzalny i dosłownie na palcach jednej ręki można policzyć tytuły, które byłyby w stanie mu dorównać.

Niektórzy narzekają na narratora, a moim zdaniem bez niego Kaiji to nie Kaiji
Amen.

Cytuj
choć i tak najbardziej lubię Kaijiego, bo nie jest takim bogiem jak Akagi i Tokuchi).
A mi się właśnie w Tokuchim podobała ta jego boskość, wymiatanie spokojem i gotowym rozwiązaniem na każdą możliwą przeszkodę. Na Kaijiego czasem aż żal patrzeć, gdy się miota jak zwierzyna w potrzasku. Ja zawsze żyzę wszystkim jak najlepiej (no chyba że kogoś nie lubię) i dlatego strasznie mnie to boli momentami, bo facet w sumie niczym sobie nie zasłużył na takie tarapaty. Fakt bycia lekkoduchem miłosiernie mu odpuszczam, bo sam jestem bardzo podobny.

Polecam każdemu kto lubi posiedzieć nad ciekawymi, intrygującymi zagadkami.
Jeżeli są tak samo ciekawe i intrygujące jak w poprzedniku, to Belldandy uchowaj. Może dziś kuknę pierwszy z ciekawości.

Edit: Po pierwszym odcinku Tiger & Bunny. Skomentuję to następująco: Sunrise który zrobiłeś Escaflowne, Sunrise który zrobiłeś Cowboya Bebopa, Sunrise który zrobiłeś Patlabora - gdzie jesteś? No dobra, jedna z bohaterek pije i reklamuje Pepsi. To bardzo dobre, słuszne i zbawienne jest, ale to za mało. Jak długo mamy ci wybaczać pomyłki typu Mai-HiME czy Code Geass? Sunrise, wróć! Czy też trzeba na ciebie lagę położyć, tak jak na Gainax?
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 15, 2011, 03:45:20 am wysłana przez cpt. Misumaru Tenchi »
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Shirosama

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2185 dnia: Kwiecień 16, 2011, 11:59:21 am »
Streszczenie tej fabuły wygląda ciekawie więc może anime będzie fajne.

http://www.magazyn-arigato.com.pl/index.php?p=tekst&id=a4da96fa0a14fc&c=ag483c097237c1b

Offline Frey Ikari

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2186 dnia: Kwiecień 17, 2011, 05:35:03 pm »
MNie zaciekawiło to anime w tym sezonie C The Money of Soul and Possibility Control..., ciekawe technicznie, takie schizowe trochę...

Ore-tachi Ni Tsubasa wa Nai - grałem w grę i tak jakoś skończyłem z WTF na twarzy i teraz po 2 odcinkach anime też zbytnio nie łapię...

Seikon no Qwaser II- pierwszy sezon zobaczyłem to i drugi sprawdzę, nie spodziewam sie wiele a już po pierwszych       minutach cenzury obraz miałem ponury (ho!)

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2187 dnia: Kwiecień 18, 2011, 03:32:23 am »
Ten kto pierwszy powiedział o Hidan no Aria że to będzie Shana z gunami nawet nie ma pojęcia jak celnie trafił. To jest Shana z gunami. Tyle że ma twin tailsy i raczej częściej sięga po broń niż
Spoiler: pokaż
po dwie katany które nosi ukryte na plecach
, no i wydziera się definitywnie częściej i głośniej niż Shana. Co tu dużo mówić: boska tsundere z przepisowym ZR na nogach, wyczyniająca akrobacje i ewolucje które przeczą prawom fizyki i nabijająca tym coolnes z prędkością ponaddźwiękową, a ja miałbym przejść obojętnie? Sprzedano, chyba pierwszy pewniak tego sezonu o którym wiedziałem że go będę oglądał namiętnie do końca już po pierwszych minutach.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2188 dnia: Kwiecień 18, 2011, 09:16:31 am »
Czytałem mangę i wybitnie mi się podobało tak więc też dam szansę. Po Twoim poście również odważę się uznać tą serię za pewniaka obecnego sezonu : )

Offline Shirosama

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2189 dnia: Kwiecień 18, 2011, 12:51:40 pm »
Mówisz podobne do Shany. To może być faktycznie fajne anime. Choć jednak wolał bym III sezon Shany.