trawa

Autor Wątek: Warto, niewarto - przegląd nowości.  (Przeczytany 755015 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Shirosama

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2325 dnia: Czerwiec 04, 2011, 12:28:00 am »
To ciekawe tylko czy z tego wynika, że chcą zmienić układ czytania tej mangi (mowa o HOTD).

http://www.komiks.gildia.pl/news/2011/06/daty-premier-dwoch-mang-waneko

Offline Ganossa

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2326 dnia: Czerwiec 04, 2011, 06:47:42 am »
Myślę, że to byłą raczej opinia drukarni i zaczęli robić z tego problem. Więc została ona zmieniona.
Nie sądzę żeby Waneko skalało się układem od lewej do prawej.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Quithe

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2327 dnia: Czerwiec 04, 2011, 01:06:01 pm »
Aż tak niezrozumiale to napisałem? :P Nie będzie żadnych zmian układu, po prostu w drukarni, w której wcześniej nie pracowali z takim materiałem, mają wątpliwości, gdy dostają takie zlecenie. A Waneko drukarnię zmieniło pewnie z powodów finansowych, logistycznych czy innych ekonomicznych.

Widzę, że cd jack nie ma czasu wstawić newsów, które mu podesłałem. Cóż, jakoś przecierpimy do października w tej formie, potem będzie lepiej :)

Offline CoraX

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2328 dnia: Czerwiec 06, 2011, 11:10:41 pm »
Da najnowszego odcinka Gintamy warto było obejrzeć ponad 200 odcinków.

Po raz pierwszy pokazali Gintokiego na berserk mode:


Offline Shirosama

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2329 dnia: Czerwiec 08, 2011, 04:39:01 pm »
Madoka 03 Blu-Ray.

Z ciekawości sprawdziłem tą scenkę z końcówki odcinka i niestety nie było żadnych zmian. Jeszcze mnie interesuje 12 odcinek i taka jedna scena z 11. Ciekawe czy tam będą jakieś zmiany odnośnie cenzury.


Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2330 dnia: Czerwiec 12, 2011, 10:54:23 am »
Sezon letni zbliża się wielkimi krokami. Są szanse, że znajdzie się tam trochę więcej interesujących mnie rzeczy niż w sezonie wiosennym.
APPLESEED XIII - reklamować tytułu nie trzeba. Świetna manga ze słabszym szczęściem do adaptacji, ale szansę dać wypada.
Double J - na podstawie mangi autora Cromartie High School, tak więc również wypada dać szansę.
Natsume Yuujinchou San - dla mnie obowiązkowe must-see-it. Dwa sezony mnie nie zawiodły to biorę w ślepo trzeci.
Usagi Drop - zapowiada się fajnie, jeżeli tylko będę w nastroju na takie historie.
Blood-C - trudno coś więcej powiedzieć, ale damy szansę.

No i wsio, co ma szansę mnie zainteresować, a tak naprawdę to pewny jestem jedynie Natsume.

Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2331 dnia: Czerwiec 12, 2011, 12:38:01 pm »
Usagi Drop - zapowiada się fajnie, jeżeli tylko będę w nastroju na takie historie.

Ojojoj... http://myanimelist.net/people/12453/Ayu_Matsuura
Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright

Offline Hollow

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2332 dnia: Czerwiec 12, 2011, 12:58:33 pm »
Widzę, że pojawi się film kinowy Fullmetal Alchemist. Może być ciekawie

Offline Quithe

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2333 dnia: Czerwiec 12, 2011, 01:15:42 pm »
Tak, Usagi Drop wygląda na jedyną wartą uwagi pozycję. Blade poleci z automatu do tłumaczenia. Ogólnie mało ciekawych dla mnie pozycji teraz wypuszczają.

Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2334 dnia: Czerwiec 12, 2011, 03:38:31 pm »
Ja tylko chciałem zauważyć że pomysł nie jest specjalnie nowy ani odkrywczy - kto pamięta jeszcze Aishiteruze Baby?
I tam też dwie małe dziewczynki miały podkładane głosy przez dwie, no troszkę większe, dziewczynki. O jednej, grającej główną rolę Yuzu, wówczas 10 letniej Miyu Tsuzuraharze dziś raczej nic nie słychać, ale druga z nich to była 12 letnia "niejaka" Yuuki Aoi :)
Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright

Offline Shirosama

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2335 dnia: Czerwiec 22, 2011, 11:46:19 pm »
Muszę powiedzieć, że wygląda pięknie. Jakby tylko w anime zachowali taką jakość, ale to chyba niemożliwe.

http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=8370

A pomysł na anime dosyć oryginalny.

Offline Ganossa

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2336 dnia: Czerwiec 25, 2011, 09:36:14 pm »
KissxSis OVA ep5. Czwarty odcinek mocno mnie rozczarował i niezbyt mi się podobał ale za to piąty nieźle mnie rozbawił. Pierwszy wątek był świetnie dobrany. Po prostu się uśmiałem. Co do drugiej połowy to mam mieszane uczucia bo autorzy pojechali w niej ostro po bandzie. Nie spodziewałem się aż tak odważnych scen. Zastanawiam się czy nie skręcą w stronę Aki Sora ale mam nadzieję, że nie bo nie bardzo pasuje mi taki klimat w tej serii.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Ganossa

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2337 dnia: Lipiec 03, 2011, 12:26:10 pm »
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Sir_Ace

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2338 dnia: Lipiec 03, 2011, 12:43:33 pm »
Ja jakoś nigdy nie przepadałem za adaptacjami Applseeda. Nie chodzi nawet o oprawę, ale coś mnie od nich odrzuca. Tego nawet nie mam zamiaru oglądać.


Za to o nowym Bloodzie ciężko coś po pierwszym ep powiedzieć. Mój post z innego forum:
Cytuj
Jako że lubię historie skierowane do dorastających dziewczynek, spodobało mi się, chociaż przedtem opening naprawdę mnie zniechęcił.
Saya troszkę denerwuje, bo to z charakteru skrzyżowanie moebloba i Matki Teresy. O innych postaciach wiadomo mało, ale wygląda na to, że największe jaja mają tatusiek i narwana koleżanka. Za to bliźniaczek już nienawidzę, a pani nauczycielka wstępnie nieźle rokuje. Reszta powiedziała zdanie czy dwa, ale wszyscy wyglądają na plastusiowanych przychlastow.

Oprawa nieco nierówna. Miejscami zadbana (jak na I.Gprzystało), miejscami fuszerka (animacja zbliżonego ruchu stóp, rozbryzgi wody). Sama walka fajna.

Następny obejrzę na pewno. Dalej się zobaczy.

[edit]

Z tobą już, chrabąszczyku, 'rozmawiałem' (nie mam zamiaru drugi raz tego przechodzić). Teraz wolałbym wymienić/podzielić się opinią ze światlejszymi ludźmi.
EoT.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 03, 2011, 01:08:25 pm wysłana przez Sir_Ace »
I'd like to be a tree

Offline Shirosama

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2339 dnia: Lipiec 03, 2011, 12:55:01 pm »
Sir_Ace niepotrzebnie kopiujesz post z ansi. Zresztą nie ma takiego pojęcia jak moeblob. Jest tylko moe od moeru.

Cytuj
Moe (jap. 萌え kiełkowanie, pączkowanie?) – wyrażenie w języku japońskim (forma rzeczownikowa czasownika moeru), oznaczające w slangu mangowym i anime: "zafascynowanie", "oczarowanie", "zauroczenie"

Ale co do Blood-C to z chęcią obejrzę choć nie podoba mi się, że główna bohaterka jest okularnicą. To psuje jej wygląd. Ale mam nadzieję, że anime będzie lepsze od Blood +, które mnie trochę zawiodło. Miałem wrażenie, że jest tam jakaś cenzura czyli udziecinnili je. No i super bohaterka Saya, która przez połowę anime wydawała się dosyć słaba, a później bez sensownego powodu zaczęła pokonywać najsilniejszych przeciwników.

Mam nadzieję, że Blood-C będzie pod tym względem lepsze.

 

anything