Autor Wątek: Warto, niewarto - przegląd nowości.  (Przeczytany 754877 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Sir_Ace

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2355 dnia: Lipiec 10, 2011, 06:57:57 pm »
Cytuj
a Saya z Blood-C będzie miała siostrę jak ta w Blood+ czy nie ?

Na ilu forach musisz coś przeczytać, żeby zrozumieć/zapamiętać?

+ i C łączy tylko i wyłącznie postać g. bohaterki i to, czym ona się zajmuje. Fabuła i postaci są inne. Zupełnie. Całkowicie.

[edit]
Mnie też jej okulary pasują.
I'd like to be a tree

Offline Shirosama

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2356 dnia: Lipiec 10, 2011, 07:00:08 pm »
Dlaczego ma okulary? Pewnie dlatego, że lubię dziewczyny w okularach.
To wymień kilka twoich ulubionych okularnic ?

Jak widzę po pierwszym odcinku to anime ma niskie oceny bo na anidb np 6.94/10.

A cechy charakteru wg anidb  to klutz.

Cytuj
A character (usually female), who is particularly clumsy, i.e. tripping, bumping into objects, or dropping things. This lack of physical coordination is thought of as endearing.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2357 dnia: Lipiec 10, 2011, 07:01:12 pm »
To nie jest temat do wymieniania ulubionych okularnic...

Offline Shirosama

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2358 dnia: Lipiec 10, 2011, 07:02:13 pm »
+ i C łączy tylko i wyłącznie postać g. bohaterki i to, czym ona się zajmuje. Fabuła i postaci są inne. Zupełnie. Całkowicie.
Tylko, że to jest inna bohaterka.

W Blood+ była Otonashi Saya, a w Blood-C jest Kisaragi Saya. Tylko dlaczego zawsze Saya ?

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2359 dnia: Lipiec 10, 2011, 07:11:24 pm »
Bo to ta sama bohaterka >.> Po prostu seting i okoliczności są inne. Eh, nie każ sobie tłumaczyć jak dziecku.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2360 dnia: Lipiec 10, 2011, 07:13:10 pm »
Jak widzę po pierwszym odcinku to anime ma niskie oceny bo na anidb np 6.94/10.

A cechy charakteru wg anidb  to klutz.
Ja pierniczę, wiesz co mnie trochę u ciebie wkurza? Wszystko musisz mieć zmierzone i policzone cyferkami, nazwane odpowiednim terminem, wypisane co do słówka, przeanalizowane. Czy to naprawdę takie ważne że Saya jest fajtłapą, przepraszam, klutzem noszącym okulary? Jest przede wszystkim sympatyczna i chyba tym powinno się kierować przy oglądaniu. Osobiście nie cierpię gdy ktoś tak dogłębnie analizuje i ocenia anime, moim zdaniem to zabija emocje i uczucia w nich zawarte. Normalnie jak sekcja zwłok. Między innymi dlatego nie odpisuję na większość twoich dokładnych opisów które regularnie tu zamieszczasz. A akurat miałbyś z kim i o czym pogadać, bo wiele z tych rzeczy widziałem. Jednak gdy widzę kloca tekstu, a w nim osobno wymieniane wady, zalety, fajne postacie, słabe postacie itepe, zaś całość podlaną cyferkami z dokładnością do połówek, to uciekam gdzie pieprz rośnie. Ostatnio nawet nie czytam tego typu postów. To już nie są dla mnie emocje po oglądaniu, którymi można się dzielić z kimś innym, to jest czysta matematyka. A ja matematyki nienawidziłem od podstawówki i tak mi zostanie aż do śmierci.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline wyspa

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2361 dnia: Lipiec 10, 2011, 07:17:33 pm »
Ja pierniczę, wiesz co mnie trochę u ciebie wkurza? Wszystko musisz mieć zmierzone i policzone cyferkami, nazwane odpowiednim terminem, wypisane co do słówka, przeanalizowane. Czy to naprawdę takie ważne że Saya jest fajtłapą, przepraszam, klutzem noszącym okulary? Jest przede wszystkim sympatyczna i chyba tym powinno się kierować przy oglądaniu. Osobiście nie cierpię gdy ktoś tak dogłębnie analizuje i ocenia anime, moim zdaniem to zabija emocje i uczucia w nich zawarte. Normalnie jak sekcja zwłok. Między innymi dlatego nie odpisuję na większość twoich dokładnych opisów które regularnie tu zamieszczasz. A akurat miałbyś z kim i o czym pogadać, bo wiele z tych rzeczy widziałem. Jednak gdy widzę kloca tekstu, a w nim osobno wymieniane wady, zalety, fajne postacie, słabe postacie itepe, zaś całość podlaną cyferkami z dokładnością do połówek, to uciekam gdzie pieprz rośnie. Ostatnio nawet nie czytam tego typu postów. To już nie są dla mnie emocje po oglądaniu, którymi można się dzielić z kimś innym, to jest czysta matematyka. A ja matematyki nienawidziłem od podstawówki i tak mi zostanie aż do śmierci.
Agreed, ja osobiście to nawet ocen na moim profilu MAL nie ośmielam się przedzielać właśnie dlatego iż w moim przekonaniu wytworów kultury (o czym by tu nie mówić czy to anime, film czy teatr) nie należny oceniać cyframi a jedynie dzielić się refleksjami :P.
Jedyne co jeszcze można ocenić bardziej sztywno to ew strona techniczna danego tytułu ale i tu omijałbym jakieś skale...

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2362 dnia: Lipiec 10, 2011, 07:20:30 pm »
Gdybym miał tam profil, to też raczej używałbym go tylko i wyłącznie do notowania sobie co już widziałem. Tyle że nie chce mi się żmudnie wklepywać tego tysiąca z hakiem tytułów, zresztą i tak czegoś by się zapomniało.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Shirosama

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2363 dnia: Lipiec 10, 2011, 07:22:06 pm »
Bo to ta sama bohaterka >.> Po prostu seting i okoliczności są inne. Eh, nie każ sobie tłumaczyć jak dziecku.
Nie może być ta sama skoro wygląda całkowicie inaczej i inaczej się nazywa i ma całkowicie innych znajomych.

Ta sama bohaterka i nie ma nic wspólnego z tamtą z Blood+ ?
Wg anidb jest taki schemat czyli other.

http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=rel&aid=8348


Czy to naprawdę takie ważne że Saya jest fajtłapą, przepraszam, klutzem noszącym okulary?
To charakter, zachowanie i wygląd nie jest ważne ? Zresztą to ocena anidb.
Osobiście nie cierpię gdy ktoś tak dogłębnie analizuje i ocenia anime, moim zdaniem to zabija emocje i uczucia w nich zawarte.
To odwrotnie ode mnie. Co prawda kiedyś tak nie robiłem, ale od pewnego czasu (już dosyć długo) lubię szukać wszystkich wad i zalet danego anime jak dla mnie czyli dokładnie je analizować.
A akurat miałbyś z kim i o czym pogadać, bo wiele z tych rzeczy widziałem. Jednak gdy widzę kloca tekstu, a w nim osobno wymieniane wady, zalety, fajne postacie, słabe postacie itepe, zaś całość podlaną cyferkami z dokładnością do połówek, to uciekam gdzie pieprz rośnie.
Nie przesadzasz trochę ? Przecież możesz zrobić to samo czyli zacytować każde moje zdanie i odpowiedzieć ? Nie chce się, to męczące i długotrwałe ? Wiesz mi też kilku minut napisanie takich recenzji nie zajmuje. Niektóre nawet ponad 30 minut pisałem i sprawdzałem (żeby nie było literówek).
To już nie są dla mnie emocje po oglądaniu, którymi można się dzielić z kimś innym, to jest czysta matematyka.
Znowu przesadzasz. Przecież to nic więcej jak tylko rozbudowana opinia gdyż oglądam anime bardzo dokładnie. Na przykład za rok czy więcej chcę pamiętać jak oceniałem dane anime.
ja osobiście to nawet ocen na moim profilu MAL nie ośmielam się przedzielać właśnie dlatego iż w moim przekonaniu wytworów kultury (o czym by tu nie mówić czy to anime, film czy teatr) nie należny oceniać cyframi a jedynie dzielić się refleksjami :P.
Tylko, że przecież te oceny, które wystawiam wynikają z opinii, refleksji, wad i zalet. Mogło by ich nie być, ale w ten sposób pokazuję jakie wady i zalety mają większe, a jakie mniejsze znaczenie jak dla mnie.

Przykładowo odnośnie anime Bounen no Xamdou wymieniłem kilka wad, ale one nie miały prawie znaczenia w porównaniu do całokształtu. Dlatego 9/10.

A w przypadku Blood+ te wady są jak dla mnie bardzo istotne i skutecznie obniżają przyjemność z oglądania tego anime. Dlatego 6.5/10.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 10, 2011, 07:31:45 pm wysłana przez anfan »

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2364 dnia: Lipiec 10, 2011, 07:32:34 pm »
A mógłby się ktoś po za mną wypowiedzieć o swoich odczuciach po pierwszych epkach letniego sezonu?

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2365 dnia: Lipiec 10, 2011, 07:37:36 pm »
Chętnie opiszę co widziałem, ale w tej chwili mam gościa. Zatem zrobię to później.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline wyspa

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2366 dnia: Lipiec 10, 2011, 07:39:05 pm »
A mógłby się ktoś po za mną wypowiedzieć o swoich odczuciach po pierwszych epkach letniego sezonu?
Jestem na 2giej minucie Usagi Drop. Ciesze się że anfan nie ogląda aktualnych serii bo czekała by nas cała tyrada o tym jakie to anime jest brzydkie, mimo że ja osobiście uważam że styl graficzny jest za*****ty
EDIT:
Dobra obejrzałem już więcej niż 2 minuty czyli pełny odcinek.
Już wiem że mi się spodoba, graficznie i fabularnie zapowiada się na prawdę ciekawie, a  muzyka w opie i endzie jest fajna więc wiążę z tym tytułem duże nadzieje, teraz nei pozostaje nic tylko czekać na więcej epków
« Ostatnia zmiana: Lipiec 10, 2011, 08:23:45 pm wysłana przez wyspa »

Offline Shirosama

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2367 dnia: Lipiec 10, 2011, 08:28:43 pm »
Usagi Drop to Josei i Daily Life więc może być dobre.

A jeśli postaci i tła wyglądają tak jak na anidb to również mi się spodoba.

http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=8211

Offline Ganossa

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2368 dnia: Lipiec 10, 2011, 08:32:42 pm »
Gdybym miał tam profil, to też raczej używałbym go tylko i wyłącznie do notowania sobie co już widziałem. Tyle że nie chce mi się żmudnie wklepywać tego tysiąca z hakiem tytułów, zresztą i tak czegoś by się zapomniało.
f**k, a tak chciałem porównać się do ciebie.
Też mi się początkowo nie chciało ale stwierdziłem, że z takiej listy jest jednak parę korzyści.
A tak wogóle to masz gdzieś listę obejrzanych anime?

Z nowego sezonu to oglądałem tylko pierwszy odcinek Double-J ale totalnie mi nie przypasował.

Czekam na ten animek gdzie pozycję społeczną wyznacza rozmiar miseczki, zapomniałem tytułu, tylko obawiam się czy i tak nie trzeba będzie zaczekać do wersji BD żeby uniknąć cenzury.

Dlaczego główna bohaterka jest okularnicą ? Nie lubię takich dziewczyn w anime bo to psuje ich wygląd.
Meganekko są super. Każdy zdrowy samiec potwierdzi moje słowa.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 10, 2011, 08:37:00 pm wysłana przez Ganossa »
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline wyspa

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2369 dnia: Lipiec 10, 2011, 08:36:50 pm »
Usagi Drop to Josei i Daily Life więc może być dobre.
A jeśli postaci i tła wyglądają tak jak na anidb to również mi się spodoba.
No właśnie nie do końca, zresztą nei będe się rozpisywał masz tu przykładowe kadry z Anime Chronicles
Kadr 1
Kadr 2
Kadr 3
Kadr 4
Mi tam taka stylistyka pasuje. Wygląda trochę jak malunek pastelami gdzie światło przedstawione jest przy użyciu przestrzeni niepokrytej farbą... nadaje temu wg mnie ciekawy wyraz szczególnie w połączeniu z tym co się na ekranie dzieje