trawa

Autor Wątek: Warto, niewarto - przegląd nowości.  (Przeczytany 755195 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Hunter Killer

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2565 dnia: Sierpień 19, 2011, 12:50:30 am »
Anime na razie odpuszczę i tak mam tego juz za dużo, ale jestem zapewne kolejnym fanem mangowego wydania, a jak czas pozwoli to i anime, bo OP i ED są świetne.
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Shirosama

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2566 dnia: Sierpień 21, 2011, 01:05:57 pm »
Manga wygląda wprost rewelacyjnie. Mam nadzieję, że będzie wkrótce anime To-love-ru-darkness i to z lepszym fanserwisem niż II sezon (mimo, że już tamten był świetny).

http://www.sankakucomplex.com/2011/03/03/to-love-ru-darkness-nipple-sucking-yuri-manga/

http://www.sankakucomplex.com/2011/08/19/to-love-ru-darkness-hotter-than-ever-before/
« Ostatnia zmiana: Sierpień 21, 2011, 01:11:34 pm wysłana przez anfan »

Offline Ganossa

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2567 dnia: Sierpień 25, 2011, 09:51:43 pm »
Naprawdę niezłe jest to Kamisama Dolls.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Shirosama

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2568 dnia: Sierpień 26, 2011, 09:16:14 pm »
Świetna wiadomość. Będzie 2 i 3 OAVka Seitokai Yakuindomo.

http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=8204

Offline Hollow

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2569 dnia: Sierpień 26, 2011, 10:44:13 pm »
Obejrzałem ostatnio 2 pierwsze odcinki Carnival Phantasm i można to określić jednym zdaniem: zero fabuły, i 80 % średniego humoru. W pierwszym odcinku postacie z anime Fate/Stay Night stwierdziły, że podczas wojny Graala za często jest niszczone miasto więc wyłonią zwycięzców w inny sposób: między innymi poprzez grę w karty albo w tenisa. I tak sobie "walczą". W drugim postacie z Tukihime i Melty Blood (kobiece) urządzają sobie mecz plażowej siatkówki, a zwycięzca zostania sam na sam w nocy w pokoju z Shikim. Jeśli ktoś liczy sens w tym anime srogo się zawiedzie. To anime jest luźnym nawiązaniem do mangi Fate/Stay Night: Comic Battle, która jest zwykłą nabijawą z obu serii. Jeśli nie miało się z nimi styczności to nie polecam. Właściwie tym, którzy z nimi mieli też nie polecam.

Offline Ganossa

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2570 dnia: Sierpień 26, 2011, 11:13:08 pm »
A ja może i obejrzę gdyż żadnej z wyżej wymienionych serii nie lubiłem więc może nabijanie się z nich mi się spodoba.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Shirosama

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2571 dnia: Sierpień 26, 2011, 11:17:08 pm »
Obejrzałem ostatnio 2 pierwsze odcinki Carnival Phantasm i można to określić jednym zdaniem: zero fabuły, i 80 % średniego humoru. W pierwszym odcinku postacie z anime Fate/Stay Night stwierdziły, że podczas wojny Graala za często jest niszczone miasto więc wyłonią zwycięzców w inny sposób: między innymi poprzez grę w karty albo w tenisa. I tak sobie "walczą". W drugim postacie z Tukihime i Melty Blood (kobiece) urządzają sobie mecz plażowej siatkówki, a zwycięzca zostania sam na sam w nocy w pokoju z Shikim. Jeśli ktoś liczy sens w tym anime srogo się zawiedzie. To anime jest luźnym nawiązaniem do mangi Fate/Stay Night: Comic Battle, która jest zwykłą nabijawą z obu serii. Jeśli nie miało się z nimi styczności to nie polecam. Właściwie tym, którzy z nimi mieli też nie polecam.
Czyli kompletny gniot nie warty uwagi.

Offline Hollow

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2572 dnia: Sierpień 26, 2011, 11:19:20 pm »
Czyli kompletny gniot nie warty uwagi.

Jak dla mnie tak.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2573 dnia: Sierpień 27, 2011, 01:03:04 am »
Pierwszy epek ledwo przeżyłem, ale drugi o dziwo przyjemnie mi się oglądało.

Offline Sir_Ace

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2574 dnia: Sierpień 27, 2011, 10:38:04 pm »
Wreszcie wyszedł BD z pierwszym Mardock Scramble :D Historia ta sama co z Redline - kilka pokazów i do lodówki. Jeszcze przydałby się angielski sub i wreszcie się przekonam, czy warto było się tyle czasu ślinić ;)


No i widać, że strasznie się ci Japońcy rozkręcili z seriami filmów. W tej formie Gundam, Berserk, KnK, teraz Mardock...
I'd like to be a tree

Offline Ganossa

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2575 dnia: Sierpień 29, 2011, 09:24:03 am »
Wreszcie wyszedł BD z pierwszym Mardock Scramble :D Historia ta sama co z Redline - kilka pokazów i do lodówki. Jeszcze przydałby się angielski sub i wreszcie się przekonam, czy warto było się tyle czasu ślinić ;)


No i widać, że strasznie się ci Japońcy rozkręcili z seriami filmów. W tej formie Gundam, Berserk, KnK, teraz Mardock...
Już nie mogę się doczekać, żeby obejrzeć bo jest już wersja z napisami.

A co do serii filmowych to moim zdaniem bardzo korzystny trend. Coraz więcej produkcji wysokobudżetowych o poważniejszej tematyce i z elementami które nie przeszły by w TV. Taki przeskok OAVek na wyższy poziom.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Sir_Ace

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2576 dnia: Sierpień 29, 2011, 10:52:12 am »
Niby tak, tyle że czekać kilka miesięcy a nawet rok na nowy 'odcinek' niezbyt się chce :(
I'd like to be a tree

Offline Michaelius

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2577 dnia: Sierpień 29, 2011, 11:07:44 am »
Ale w ten sposob mozna sprzedac 4 Blu-raye fanom zamiast 1-2 ;)
Michaelius

"Your understending is not required, merely your surrender"

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2578 dnia: Sierpień 30, 2011, 06:50:26 am »
No zobaczymy co to za cudo - szczerze, to totalnie tytułu nie kojarzę.

EDIT:
Mardock Scramble: The First Compression za mną. Nie mogę powiedzieć, by rzucił mnie na kolana, ale przyznam też, że to imo bardzo dobry film dla kogoś, kto lubi cybera i GiTsowe klimaty. Oczywiście w warstwie fabularnej do GitSów dla MS daleko, ale wizualnie prezentuje się świetnie. Kreska, choreografia i animacja na bardzo wysokim poziomie. Fabuła i wątki imo za mało rozwinięte - świat by się nie zawalił jakby dodali kilka rzeczy i wydłużyli film zamiast iść na dość duże skróty. Bohaterowie - mogą być; mysz fajna, a do reszty mam dość neutralny stosunek.
I tylko tego cliffhangera im nie wybaczę - straszne świństwo kończyć w takim momencie.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 01, 2011, 10:07:04 am wysłana przez Wilk Stepowy »

Offline Sir_Ace

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2579 dnia: Wrzesień 01, 2011, 12:32:07 pm »
Czy ja wiem z tą kreską. Wieczorem zrobiłem sobie seans połowy filmu i o ile dziewczyna została zanimowana dobrze (ale nie jest to żadna ekstraklasa), to już postaci trzecioplanowe wyglądają różnie. Tła (głównie miasto)może i są ładne, ale strasznie statyczne, do tego jakoś rozmyte, jakby ktoś w ostatniej chwili dowiedział się, że mają trafić nie tylko na DVD, ale też BD.

Całość klimatycznie podciągnąłbym pod mariaż GitSa i KnK. Tyle że sex&violence zrobiono jakoś tak... Ja wiem, że to miało pokazać, jak to dziewczyna jest połamana przez życie, ale... No nie wiem, taka narracja ciachana siekierą, zero subtelności. Wydaje mi się, że w tej materii reżyser wzorował się na KnK, tylko troszkę nieudolniej mu wyszło.

Tak narzekam, bo dosyć długo czekałem na film i miałem zbyt wielkie nadzieje, ale wieczorkiem i tak z przyjemnością zasiądę do drugiej połowy. Jeżeli nic się nie zmieni, to przewiduję 4-.
I'd like to be a tree