trawa

Autor Wątek: Warto, niewarto - przegląd nowości.  (Przeczytany 755019 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Shirosama

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2610 dnia: Wrzesień 10, 2011, 10:18:21 pm »
Bo anfi nie za bardzo chyba zrozumiał co z Tenchim mieliśmy na myśli.
Tylko przeglądałem lecz domyślam się, że mieliście na myśli co innego.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2611 dnia: Wrzesień 21, 2011, 04:11:26 pm »
Można już ostrzyć sobie ząbki na kinówkę Stein;Gate : )
i na drugą część Bakemonogatari - Nisemonogatari (luty 2012 - akurat będę miał prezent na urodziny : ) ) Hitagi z krótkimi włosami!
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 21, 2011, 04:14:33 pm wysłana przez Wilk Stepowy »

Offline Hollow

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2612 dnia: Wrzesień 21, 2011, 04:34:53 pm »
i na drugą część Bakemonogatari - Nisemonogatari (luty 2012 - akurat będę miał prezent na urodziny : ) ) Hitagi z krótkimi włosami!

Kiedyś zapowiadali prequel do Bakomonogatari. Wyszedł już? czy nie?

Offline Sir_Ace

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2613 dnia: Wrzesień 21, 2011, 05:09:19 pm »
Nie.
I'd like to be a tree

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2614 dnia: Wrzesień 21, 2011, 06:30:54 pm »
Boku wa Tomodachi ga Sukunai #00 - byłem w lekkim szoku w pewnym momencie, ale może z tego wyjść całkiem ciekawa seria : )

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2615 dnia: Wrzesień 21, 2011, 09:36:39 pm »
A na mnie zbyt pozytywnego wrażenia nie wywarło. Być może dlatego, że design kojarzy mi się z Denna i Bardzo Denna Onna - te usta... Ale szansę serii oczywiście dam, tym bardziej że słyszałem tam już Itou Kanae i kilka innych głosów które lubię.
 
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2616 dnia: Wrzesień 22, 2011, 05:07:42 am »
To też pierwsza myśl jaka przyszła mi do głowy na widok uśmiechniętych postaci. Niemniej następnym skojarzeniem było Seitokai no Ichizon. Ja tam mam nadzieję na coś fajnego.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2617 dnia: Wrzesień 26, 2011, 08:39:51 pm »
Cieszmy się i radujmy, albowiem chwila ta wreszcie nadeszła. Oto jest już dostępny pierwszy odcinek drugiego sezonu Shinryaku!? Ika Musume. Aby łatwiej(?) nam było odróżnić serie od siebie, po wykrzykniku dodano jeszcze znak zapytania. Manewr podobny co przy drugim sezonie K-ON!!-a - tam dodano drugi wykrzyknik. Ale mniejsza o zabawy z tytułem, bo Ika is here again! Idę sobie uprażyć popcornu i otwieram nową butlę Pepsi, to będzie seans po królewsku.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2618 dnia: Wrzesień 27, 2011, 05:09:12 am »
Jeżeli pierwszy sezon będzie cały taki jak jego pierwszy odcinek, to raczej nie dotrwam do drugiego sezonu.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2619 dnia: Wrzesień 27, 2011, 02:41:56 pm »
Mówisz? To mnie trochę zaskoczyłeś - podoba ci się jakieś dziwadło chodzące w materacu na głowie i mówiące że jest kosmitą, a kjutny invader z podmorskiego świata potrafiący rozbawić swoją naiwnością zamiast majtami już nie...
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2620 dnia: Wrzesień 27, 2011, 02:57:22 pm »
Właśnie że ona dla mnie w ogóle nie jest kjutna. Do tego chardes nie przypadł mi do gustu - znajduję go strasznie wtórnym. Kreska też taka nijaka. Kwestia gustu pewnie, ale pod względem graficznym dziwadła w kocyku stały o wiele wyżej : ) Postacie też były ciekawsze.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2621 dnia: Wrzesień 27, 2011, 04:03:55 pm »
Może masz rację. Nie wiem, już dawno temu przestałem oceniać wtórność designów, nijakość kreski, ciekawość postaci czy ogólnie ambitność całej serii. Nie podobało mi się, że wtedy (na logikę rzecz biorąc) musiałem odmawiać sobie oglądania rzeczy, które mnie do siebie ciągnęły. No ale nie wypadało, bo przecież kreska słaba czy fabuła do kitu... Tak sobie wmawiałem i rzucałem tytuł. Teraz zwracam zwracam uwagę tylko i wyłącznie na to, czy mi się dobrze ogląda. A pierwszą Ikę oglądało mi się świetnie, jedno z dwóch najlepszych anime w sezonie w którym leciała.
Jedna uwaga odnośnie postaci w Denpa Onna: na pewno były głębsze niż w Ice. Ale czy ciekawsze? Powiem ci że to właśnie ta banda dziwadeł zniechęciła mnie do tego anime. Koleś zliczający pod koniec dnia wszystkie plusy i minusy, cioteczka która pieprzyła jakby ciągle była ujarana albo naćpana i ogólnie zachowująca się jak 15-latka, dziwadło z kocykiem, nawiedzona panienka nosząca coraz to głupsze kostiumy... W połowie serii miarka się przebrała, nie dałem rady. Chyba preferuję zdrową prostotę i banalność, okraszoną w bonusie fajnymi manierami językowymi, ~de geso.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2622 dnia: Wrzesień 27, 2011, 04:16:16 pm »
No kwestia gustu. Nie to, bym nie dał szansy - pewnie oglądnę i nie wykluczam, że z czasem polubię

A tak na marginesie: manier językowych też nie bardzo trawię :P

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2623 dnia: Wrzesień 27, 2011, 04:41:22 pm »
No kwestia gustu.
Owszem. Przecież chodzi o to, żeby oglądać to co się lubi.

Cytuj
A tak na marginesie: manier językowych też nie bardzo trawię :P
Ja uwielbiam. Tym bardziej że Crunchyroll robi z tych ikowych świetny użytek: zamiast dodawać na koniec każdej jej wypowiedzi "~de geso" w subie, oni tworzą kapitalne nieraz łamańce typu "squidtastic" zamiast "fantastic". Ubaw z tego podwójny, bo nie dość że słyszę co ona mówi, to jeszcze polewam z nieraz kosmicznych wyrazów czy składni (całe wyrażenia też przerabiają).
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Frey Ikari

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2624 dnia: Wrzesień 27, 2011, 06:57:16 pm »
Appleseed XIII- na razie tylko 2 odc, fabularnie to i może, ale graficznie... ARGHHHHHHHHH!!!!! No nie no..., mnie zwyczajnie dobija, wygląda to tak że starają się by było podobne do filmu ale sorry staranie się to za mało do tego trzeba kasy i to widać przysłowiowym gołym okiem. Jest tutaj 3D jak w filmie jest cell shading ala Valkyria Chronicles i coś innego co przypmina mi słabe hentaie 3D (postacie x planowe). Zaparawdę powiadam wam jak widzę kwestie dopasowane do ruchu ust  to kopara mi opada..., beznadzieja. Trudno mi nie odnieść wrażenia że to anime lepiej by wygladało jakby było zrobione tradycyjnie, bo jak taki mix jakościowy się daje to te babole urastają do wielkości  Evangeliona czy innego Gundama.

 

anything