trawa

Autor Wątek: Warto, niewarto - przegląd nowości.  (Przeczytany 755093 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Hunter Killer

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2655 dnia: Październik 13, 2011, 10:06:45 pm »
Może źle to napisałem, ani NGE, ani Gundamy jako mechy same w sobie mnie nie wciągnęły.
Wyjątek dla mnie stanowi taki, że NGE właściwie podali nam wielkie biomechy i powiedzieli "one są". A w Gundamach, przynajmniej tych które oglądałem autorzy dorabiali tam jakieś otoczki, że to niby technologia, że niby szkielet i pancerz to jakiś stop gandanium (ok, nowe stopy/materiały powstają co jakiś czas, może być że waży to niewiele), a siłowniki ma hydrauliczne wspomagane układem silników elektrycznych itp... a dla mnie wystarczyło powiedzieć, że to najnowsza technologia prosto z kosmosu, bez dodawania na sile wyjaśnień z mechatroniki/mechaniki precyzyjnej.
Zresztą taki heavarms z Winga same uzbrojenie plus amunicja wyniosłoby jakieś 20 ton, ale lmniejsza, bo to mój ulubiony obiekt krytyk.

Ja wiem, że to SF i można tam zrobić coś co niekoniecznie musi mieć realne wytłumaczenie.
Ale oglądając już wspomnianego winga wiedziałem o pracach nad syntetycznymi mięśniami i zastanawiałem się czemu czegoś takiego nie zastosować. Cały czas z kumplem kombinujemy jak i z czego można by zrobić mecha.

Mniejsza, ja jestem maniakiem technologi i w każdej serii z mechami uwielbiam dopatrywać się co można by zrobić lepiej/wytłumaczyć, lub co jest zrobione dobrze lub nawet lepiej niż sam bym na to wpadł.

PS.
Nie staraj się mnie zrozumieć, bo ja mam pokręcony umysł. :p
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2656 dnia: Październik 14, 2011, 05:45:22 am »
Guilty Crown - akcja, akcja i jeszcze raz akcja. Niezbyt mądra i sensowna momentami, ale co tam - grunt że są mechy, superbronie, groźny wirus, walki wręcz, moe panienki, płonące po najeździe korporacji miasto, patetyczna do bólu zębów atmosfera i chłopaczek który z byle płotki nagle staje się wymiataczem. Rzyyyyg.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2657 dnia: Październik 14, 2011, 07:08:57 pm »
UN-GO - detektywistyczne cuś. Na pierwszy rzut oka wydaje się przekombinowane: pseudo post apokaliptyczny seting, jakieś niby mistyczne moce, jedna z postaci urwana z choinki it. Ale nie powiem, by oglądało się źle. 7/10 na zachętę i zobaczymy co będzie dalej.

Guilty Crown - strasznie patetyczne, głupie i kiczowate do bólu, ale trzeba oddać sprawiedliwość - naprawdę ładne. Typowy odmóżdżasz dla gimnazjalistów.

Persona 4 The Animation #2 - nieciekawie, pod każdym względem. Totalny przeciętniak, na który nie warto marnować czas.
« Ostatnia zmiana: Październik 14, 2011, 08:13:47 pm wysłana przez Wilk Stepowy »

Offline Sir_Ace

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2658 dnia: Październik 14, 2011, 08:13:49 pm »
Druga Chihaya całkiem spoko. Dziewczynka z ADHD, chłopak z 'tak cię lubię, że okażę to wrzaskiem i ignorowaniem (na zmianę)' i drugi chłopak 'też cię lubię, ale jestem tak zapóźniony społecznie, że nie mam ci jak tego pokazać' grają w wierszyki. Może twórcom brakuje trochę subtelności narracji jak z Hanasaku Irohy, ale i tak oglądało się miło.

Decyzja o dropie odroczona, nawet nieśmiały zwrot w stronę 'A może jednak...'.




Boże (==adminie), zrób coś z tymi zabezpieczeniami i komunikatem zawierającym 'IP' i '30 sekund'...


[edit]
Ben-to - pozyskiwanie (pięściami, nogami, czym się da) przecenionego jedzenia jako sens życia? Super! Nareszcie coś, co nie udaje produkcji bóg wie jak poważnej i mówiącej o trudnych sprawach. Pełen luz i swego rodzaju poważny absurd. Nie przeszkadzały mi nawet częste underskirt shoty.
Następny ep łykam jak nic.
« Ostatnia zmiana: Październik 14, 2011, 09:24:36 pm wysłana przez Sir_Ace »
I'd like to be a tree

Offline Ganossa

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2659 dnia: Październik 15, 2011, 06:19:43 am »
Mirai Nikki - ciotowaty bohater, ale poza tym spoko, trzyma klimacik. Drugi po Shanie kandydat do najlepszej serii sezonu, jeżeli tylko tego nie skopią.
Krótka OAVeczka była jednak lepsza ale i pierwszy odcinek tv nieźle się oglądało. Tak sobie podoba mi się pomysł z w
Spoiler: pokaż
ykańczaniem przeciwników przez zniszczenie im telefonu. Może to doprowadzić, że seria będzie składała się z serii głupawych pojedynków kto komu pierwszy rozwali komórkę.
Ale mam nadzieję, że do tego nie dojdzie bo klimacik pierwszy odcinek miał niezły jak wspomniałeś. Bonus po endingu mnie rozwalił.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2660 dnia: Październik 15, 2011, 08:15:16 am »
Taa, bonus był mocarny.

UN-GO - na razie bez rewelacji, ale też i bez większych powodów do szybkiego dropa. Zobaczymy jak to się rozwinie.
« Ostatnia zmiana: Październik 15, 2011, 08:47:28 am wysłana przez cpt. Misumaru Tenchi »
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Michaelius

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2661 dnia: Październik 17, 2011, 10:17:21 am »
Guilty Crown - strasznie patetyczne, głupie i kiczowate do bólu, ale trzeba oddać sprawiedliwość - naprawdę ładne. Typowy odmóżdżasz dla gimnazjalistów.

Po obejrzeniu pierwszego epka wrazenie jakie przyszlo mi do glowy : Code Geass dla ubogich ;)
Michaelius

"Your understending is not required, merely your surrender"

Offline Shirosama

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2662 dnia: Październik 17, 2011, 01:39:47 pm »
Ocena na anidb bardzo wysoka więc albo to zmyłka albo anime jest bardzo dobre.

http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=8480

Offline Sir_Ace

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2663 dnia: Październik 17, 2011, 01:53:52 pm »
Drugi ep Ben-to wprawił mnie w zachwyt. Przezwyciężanie własnych słabości, honor, braterstwo. W sosie nieco gintamowym ;)
Do tego wreszcie bohater ma jaja (i męskie odruchy), ale nie można nazwać go wymiataczem (ani krańcowym napaleńcem) - ot zwykły (głodny) licealista z akademika.
I'd like to be a tree

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2664 dnia: Październik 17, 2011, 02:18:00 pm »
Popieram - drugi epek Ben-to bardzo fajny. Wizja dropa się oddaliła, za to czekam z niecierpliwością na epek trzeci: )
Ale przyznam szczerze - jak zobaczyłem jak traktuje głównego bohatera przewodnicząca klasy, to aż mną zatrzęsło: P

Offline Michaelius

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2665 dnia: Październik 17, 2011, 02:24:49 pm »
Ocena na anidb bardzo wysoka więc albo to zmyłka albo anime jest bardzo dobre.

http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=8480

Szczerze to nie wiem jakim cudem anime po 1 odcinku moze miec 110 ocen. Smierdzi mi to troche mechanizmem jak na roznych serwisach filmowych gdzie niektorzy oceniaja cos po samym trailerze.
Do obejrzenia pewnie sie nada, ale jakichs cudow bym sie nie spodziewal.
Michaelius

"Your understending is not required, merely your surrender"

Offline Shirosama

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2666 dnia: Październik 17, 2011, 02:36:19 pm »
Szczerze to nie wiem jakim cudem anime po 1 odcinku moze miec 110 ocen. Smierdzi mi to troche mechanizmem jak na roznych serwisach filmowych gdzie niektorzy oceniaja cos po samym trailerze.
Do obejrzenia pewnie sie nada, ale jakichs cudow bym sie nie spodziewal.
Niektórzy coś tam pisali o code geass, ale tak świetne anime rzadko się zdarza więc wątpię.

Zresztą chyba nie można oceniać anime na anidb jeśli nie wyjdzie I odcinek ?

Offline Sir_Ace

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2667 dnia: Październik 18, 2011, 12:40:22 am »
Nowy Last Exile. Niby wszystko ładnie, pięknie wręcz miejscami, ale chyba zaczynam odczuwać przesyt dziewczynek z ADHD...
A poza tym odcinek raczej na plus. Odświeżony design mecha i postaci kapitalny (nazi-premier z opaską może być fajny).
I'd like to be a tree

Offline Michaelius

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2668 dnia: Październik 18, 2011, 10:03:55 am »
Niektórzy coś tam pisali o code geass, ale tak świetne anime rzadko się zdarza więc wątpię.

Zresztą chyba nie można oceniać anime na anidb jeśli nie wyjdzie I odcinek ?

Nawet jesli tak to ocenianie po 1 epku i tak jest chore. Widzialem juz sporo serii , ktore zapowiadaly sie na dobre po kilku epkach ,a mialy tak zwalony ending, ze ciezko je bylo ocenic na wiecej niz sredniak. Co by daleko nie szukac Black Cat czy Claymore
Michaelius

"Your understending is not required, merely your surrender"

Offline Ganossa

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2669 dnia: Październik 19, 2011, 01:53:57 pm »
Last Exile. Od początku wszystko się wali. Opening żałosny w porównaniu do pierwszej serii zarówno muzycznie jak i graficznie (gołe panienki wsadzone tylko żeby przyciągnąć uwagę), ending trochę lepszy ale bez wyrazu. Animacja wcale nie dużo lepsza. Sam odcinek strasznie chaotyczny. Walki bez ładu, składu i żadnego planu. Ogólnie jestem bardzo zawiedziony i wstrzymam się z oglądaniem a w zamian przypomnę sobie starą serię.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.