trawa

Autor Wątek: Warto, niewarto - przegląd nowości.  (Przeczytany 755095 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Sir_Ace

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2670 dnia: Październik 19, 2011, 07:30:15 pm »
Trzecia Chihaya mnie zawiodła. Za dużo chcą ugrać na fajności głównej bohaterki. Jeszcze jeden taki ep i odpadam.

Za to drugi Gundam to... Gundam w najklasyczniejszej postaci (pomijając spieprzony design niektórych person). Jeżeli przez kilkanaście następnych ep będą uciekać przed UE, to mamy powtórkę z kanonu (nie miałbym nic przeciwko). No i te różowe wybuchy ;]
Za to tak brzydkiego okrętu flagowego jeszcze nie było...
I'd like to be a tree

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2671 dnia: Październik 23, 2011, 04:09:08 am »
Trzecia Persona i finalna decyzja o dropie. To co się dzieje na ekranie może dobre jest w gierce, gdy sam mam nad tym kontrolę. Ale w anime wręcz nie cierpię takich motywów.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Sir_Ace

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2672 dnia: Październik 23, 2011, 10:59:40 am »
Możesz rozwinąć myśl? Troszkę myślałem, że może kiedyś to przetestuję, ale na dobrą sprawę nawet nie wiem, z czym to się je, a trochę osób już psy na tytule wiesza.

[edit]

Trzecie Ben-to dalej nadaje się do oglądania. Tym razem - czy warto wyrzec się natury wilka, podkulić ogon i toczyć łatwą walkę zespołową w zastępie hartów myśliwskich?
« Ostatnia zmiana: Październik 23, 2011, 08:16:35 pm wysłana przez Sir_Ace »
I'd like to be a tree

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2673 dnia: Październik 23, 2011, 10:54:35 pm »
Proszę cię uprzejmie.
Spoiler: pokaż
Jest przenoszenie się pomiędzy światami, debilny mentor-maskotka który prowadzi bohaterów w świecie alternatywnym, zdobywanie mocy przy pomocy których walczą tam z wrogami, no i ci wrogowie którzy są momentami tak abstrakcyjni, że wręcz widać skąd się urwali.
Do tego ani to ładne, ani fabularnie wciągające, zaś
Spoiler: pokaż
osobiste problemy bohaterów
są straszliwie przekombinowane i patetyczne. Gry takie jak Persona moim zdaniem powinny zostać tylko grami - rozgrywka tam polega w 70% na zbieraniu Person, łączeniu ich ze sobą i przeprowadzaniu przy ich pomocy dosyć skomplikowanych taktycznych walk. Na fabułę pozostaje tylko 30% i moim zdaniem to widać w tej serii aż nazbyt jasno.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Sir_Ace

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2674 dnia: Październik 23, 2011, 11:18:10 pm »
Czyli faktycznie sobie odpuszczę.

Co do Lasto Eksailo...
Coś mi się wydaje, że pierwszy ep mocno nadszarpnął budżet serii. W drugim postaci jakby były nieco mniej dopracowane (miny niemalże wpół do derpa), ta sama scena lecącej floty przewijała się ze trzy razy, stojący premier dwa. A i lipsync jakiś taki niedorobiony... Średnio mi się też podoba kierunek, w którym wydaje się biec historia.
I'd like to be a tree

Offline Skrzydlaty

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2675 dnia: Październik 24, 2011, 01:07:32 am »
Gry takie jak Persona moim zdaniem powinny zostać tylko grami - rozgrywka tam polega w 70% na zbieraniu Person, łączeniu ich ze sobą i przeprowadzaniu przy ich pomocy dosyć skomplikowanych taktycznych walk. Na fabułę pozostaje tylko 30% i moim zdaniem to widać w tej serii aż nazbyt jasno.

O animu dyskutował nie będę, bo nie oglądam póki co, ale odnośnie gry - proporcje, imho, byłyby zupełnie odwrotne. Chyba, że mówisz o starszych grach spod szyldu Megami Tensei. Bo w trójkę grało mi się praktycznie jak w dobre Visual Novel z walkami jako dodatkiem. Czwórki na psp niestety nie ma, ale z tego co wiem, to podąża tymi samymi torami.  W każdym razie dobre anime w tym uniwersum zdecydowanie byłoby do zrobienia, ale z tego co opisujesz - napewno nie tą drogą.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2676 dnia: Październik 24, 2011, 01:27:39 am »
Owszem, mówiłem o pierwszych trzech częściach, aż do Shin Megami Tensei: Persona 3, która jest już na PS2 i leży poza moim zasięgiem. Universum rzeczywiście jest wręcz stworzone do napisania w nim mrocznej, wciągającej fabuły. Ale żeby się to udało, wypadałoby jeśli nie całkiem wyrzucić, to przynajmniej ograniczyć do naprawdę niezbędnego minimum walki, wyeliminować elementy groteskowe
Spoiler: pokaż
takie jak ten ich cały mentor
  i przestać skupiać się
Spoiler: pokaż
wyłącznie na wydumanych problemach bohaterów z samymi sobą, których rozwiązanie prowadzi tylko do otrzymania nowej Persony bądź awansowania na wyższy level.
Nie wiem, być może póki co była to tylko zagrywka fabularna mająca na celu uzasadnić widzowi fakt posiadania mocy przez bohaterów. Ale nawet jeśli, to ja się już raczej o tym nie dowiem. Dobre anime musi mnie przyciągać już od pierwszych odcinków, zaś Persona tylko mnie coraz skuteczniej do siebie zniechęcała.

Po czwartym odcinku Majikoi. Strasznie to monotematyczne i zboczone, ale jednocześnie całkiem sympatyczne. Szkoda tylko że tak heavily cenzurowane. Biorąc to pod uwagę bardzo nie na miejscu wydają się wywody głównego bohatera, jakoby to Japonia coraz bardziej ulegała wpływom zachodu, co objawia się nawet w programach telewizyjnych, w których pokazywanie golizny staje się coraz bardziej tematem tabu. Bardzo niesmaczny żart.

Drugie Mirai Nikki było tak cokolwiek naciągane, ale za to trzecie
Spoiler: pokaż
zaserwowało pod koniec tak cudowną psychozę
, że teraz już nie ma szans abym to rzucił. Yuno z miejsca kupiła mnie za gotówkę bez żadnej zniżki -
Spoiler: pokaż
od samego początku podejrzewałem że za tą słodką buźką kryje się totalna psychopatka, zresztą sugeruje to nawet opening
. Chociaż nie uprzedzajmy faktów, w sumie guzik jeszcze wiadomo.

Po trzecim Horizonie. Po prostu drop, nawet nie ma się tu co rozwodzić nad tym dlaczego. W mojej opinii leży tutaj wszystko, od fabuły po postacie. Hiciora nie robi się wrzucając do ogromnego kotła wszystkich możliwych gatunków i okraszając tego najpopularniejszymi fetyszami. Próbując trafić do wszystkich nie trafią do nikogo. Żeby to chociaż fabuła była ciekawsza... I tylko w dalszym ciągu żal patrzeć jak Sunrise, który kiedyś potrafił wypluwać z siebie niemal jeden hicior po drugim, teraz sięga dna z każdą kolejną produkcją. Doprawdy, już wolę...

...pooglądać cycochy i majciochy w znacznie brzydszym Maken-ki, które choć też wybitnie głupawe, monotematyczne i z tego powodu ostro pocenzurowane, daje się oglądać. Zwłaszcza że w trzecim odcinku
Spoiler: pokaż
robili sobie jaja z Ranmy
, a ja bardzo lubię takie nawiązania.

Cokolwiek by nie powiedzieć o Chihayafuru, ogląda się bardzo miło. To na pewno będę śledził.

Boku wa Tomodachi ga Sukunai fajnie się rozkręciło. Te dwie po prostu przeuroczo się kłócą. No i te jaja które co chwila twórcy robią sobie z różnych anime i gier... To trzeba oglądać.

Z C3 naprawdę robi się drugi Kuro Usagi. Nie mam pojęcia co z tym dalej zrobię - możliwe że będę przewijał i ciepnę gdy inne rzeczy mnie przywalą.
« Ostatnia zmiana: Październik 24, 2011, 08:44:52 pm wysłana przez cpt. Misumaru Tenchi »
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Hollow

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2677 dnia: Październik 24, 2011, 08:43:55 pm »
Boku wa Tomodachi ga Sukunai fajnie się rozkręciło. Te dwie po prostu przeuroczo się kłócą. No i te jaja które co chwila twórcy robią sobie z różnych anime i gier... To trzeba oglądać.

Oj tak. Seria zapowiada się na naprawdę świetną szkolną komedię. W najnowszym odcinku jedna z bohaterek gra w eroge Sacred Blacksmith.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2678 dnia: Październik 24, 2011, 08:52:15 pm »
Spoiler: pokaż
Blackstar, nie Blacksmith
, jeśli już. :D I może oznacz czym prędzej spoila zanim ludzie cię uduszą za zdradzenie żartu. ;)
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Shirosama

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2679 dnia: Październik 24, 2011, 09:06:27 pm »
Oj tak. Seria zapowiada się na naprawdę świetną szkolną komedię. W najnowszym odcinku jedna z bohaterek gra w eroge Sacred Blacksmith.
Hollow jest takie anime jakbyś nie wiedział.   :D

http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=6546

A co do Boku wa Tomodachi ga Sukunai to widziałem OAVkę i spodobała mi się więc serię obejrzę na pewno.

Może być bardzo fajne.

Offline Michaelius

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2680 dnia: Październik 25, 2011, 10:35:06 am »
Co do persony to anime nie ogladalem bo nie chce sobie spoilowac czworki zanim nie zagram, a najpierw musze dokonczyc trojke.
Ale wypowiadananie sie na podstawie dwoch pierwszych czesci , ktore sa klasycznym dungeon crawlerem to mocne nieporozumienie. Od trojki i czworki dzieli je przepasc - wlasnie w kontekscie dodania dodatkowej rownoleglej plaszczyzny interakcji z innymi w szkole , ktora to warstwa moglaby sama w sobie stanowic osobna gre ;)
Michaelius

"Your understending is not required, merely your surrender"

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2681 dnia: Październik 26, 2011, 12:43:46 am »
To cieszy że kolejne części rozwinęły się pod kilkoma względami. Niestety, właśnie ta płaszczyzna szkolna (zresztą nie tylko) o której wspominasz w wersji anime moim zdaniem zasysa pałę straszliwie. Mówiąc wprost, fabułka jest cienka jak papier toaletowy. Walki zaś podane w sposób który zawsze mnie od nich odstraszał. Nie zostaje zatem kompletnie nic, co by mnie przy tym tytule trzymało.

W Shanie póki co niby nic się nie dzieje - ot, takie rozdrapywanie starych ran i posypywanie ich solą. Mimo to nie idzie się od tego oderwać, odcinki chłoną się same. Zacząłem już zostawiać sobie po dwa naraz, ale czekanie przez dwa tygodnie bez zwykłej dawki jest straszliwą męczarnią, a i tak dwa obejrzane pod rząd nie zaspokajają głodu. Możliwe że za tydzień padną wreszcie jakieś odpowiedzi.

Mashiro-iro, hmmm... Śliczniutkie to, pełne wstążeczek, koronek i falbanek, ale cóż z tego, skoro przy okazji cudownie bezpłciowe. Podobnie interesujące byłoby oglądanie przeskakującego sekundnika w zegarku przez 20 minut. Można pośledzić na dobranoc jako usypiacz, ale gdy się faktycznie zrobi ciaśniej z czasem, to będzie drop bez większego żalu.
« Ostatnia zmiana: Październik 26, 2011, 06:38:08 am wysłana przez cpt. Misumaru Tenchi »
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Shirosama

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2682 dnia: Październik 26, 2011, 03:22:26 pm »
W Shanie
Czyli nie mogłeś wytrzymać i nie czekasz na całość. Ja dopiero Shanę obejrzę jak będzie w całości, a może dopiero w wersji Blu-Ray. Nie będę sobie psuł przyjemności oglądając po jednym odcinku na tydzień.
Mashiro-iro, hmmm... Śliczniutkie to, pełne wstążeczek, koronek i falbanek, ale cóż z tego, skoro przy okazji cudownie bezpłciowe. Podobnie interesujące byłoby oglądanie przeskakującego sekundnika w zegarku przez 20 minut. Można pośledzić na dobranoc jako usypiacz, ale gdy się faktycznie zrobi ciaśniej z czasem, to będzie drop bez większego żalu.
A to już pisałem, że jeśli nie będzie gorsze od Fortune Arterial to może być. To anime na podstawie gry randkowej więc na to Tenchi się nastaw. Od tego tytułu nie ma co oczekiwać jakiejś ambicji.

Offline Ganossa

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2683 dnia: Październik 26, 2011, 11:41:24 pm »
Jedno stwierdzenie. Nowy Last Exile jest totalnie spieprzony. Pod każdym względem. Koniec, kropka. Idzie na śmietnik.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Shirosama

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2684 dnia: Październik 27, 2011, 12:38:48 am »
Jedno stwierdzenie. Nowy Last Exile jest totalnie spieprzony. Pod każdym względem. Koniec, kropka. Idzie na śmietnik.
Zapewne w niczym nie jest gorszy od wcześniejszego Last Exile więc po co narzekasz.


 

anything