Autor Wątek: Warto, niewarto - przegląd nowości.  (Przeczytany 755582 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Shirosama

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2700 dnia: Listopad 19, 2011, 01:46:22 pm »
Co się z tą nową Shaną dzieje? Tak do trzeciego epa miała klimat. Potem była równia pochyła, żeby na siódmym osiągnąć poziom dna. Jeszcze jeden taki odcinek, a rzucam to w diabły z totalnym zniesmaczeniem i rozgoryczeniem. Pierwsza seria to przy tej niemal arcydzieło, niech się czym prędzej od tego dna odbijają.
Widzisz Tenchi mówiłem ci. Niepotrzebnie tak oglądasz. Jakbyś oglądał odcinki pod rząd to lepiej by było.

Nie wiem jak III seria, ale II  była lepsza od I.

Poza tym Tenchi strona wizualna ma też wpływ na ocenę anime.

« Ostatnia zmiana: Listopad 19, 2011, 01:52:48 pm wysłana przez Shirosama »

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2701 dnia: Listopad 21, 2011, 05:33:26 am »
Fate/Zero jest genialny i basta. Chyba najlepsze anime akcji jakie dane mi było oglądać. Jak teraz przypominam sobie Stay Night to to są przy Zero totalne popłuczyny.

Offline Góral

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 305
  • Total likes: 0
  • Firefly/Serenity fanatic
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2702 dnia: Listopad 21, 2011, 06:52:48 am »
Jeszcze niedawno mówiłeś to samo o Kara no Kyoukai albo Hellsingu jeśli mnie pamięć nie myli. Co chwilę znajdujesz takie "najlepsze anime" :P. Fate/Zero jest niezłe, ale nic poza tym. Pierwszy odcinek totalnie przynudzał (a niestety trwał ponad 40 minut), później nie było dużo lepiej i dopiero walka Lancera z Saber sprawiła, że zrobiło się ciekawiej. Co nie znaczy, że było jakoś szczególnie interesująco. Całość zepsuto w sposób w jaki ją zakończono. Ogólnie spodziewałem się czegoś na miarę gniotu Fate/Stay Night, a otrzymałem coś znośnego. Ale daleko temu anime do miana najlepszego anime akcji. Sam widziałem dziesiątki lepszych, a to tylko czubek góry lodowej. Największą zaletą tego anime jest wysoki budżet i (co za tym idzie) świetna grafika, ale poza tym...
« Ostatnia zmiana: Listopad 21, 2011, 06:55:58 am wysłana przez Góral »
9 na 10 otaku zaleca oglądanie Space Brothers.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2703 dnia: Listopad 21, 2011, 09:20:58 am »
Nie mogę mieć trzech anime akcji, które uważam, za genialne? Przepraszam - na przyszłość się poprawię. Poza tym dla mnie Zero wysunęło się na czoło takiego rankingu i ciężko mi znaleźć typowe anime akcji, które zrobiłoby na mnie większe wrażenie.

Kwestia nudzenia jest tak subiektywna, że nie da się o tym podyskutować.

Offline Lord Kupa

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2704 dnia: Listopad 21, 2011, 01:22:22 pm »
W Fate Zero najbardziej mi się podoba, że w ciekawy sposób zaprezentowano wszystkich magów biorących udział w zmaganiach o świętego Grala. Szkoda tylko, że wciąż mamy głównego bohatera i zasadniczo od początku wiemy jak będzie wyglądać ostateczna walka i między kim, a kim się ona odbędzie. Niemniej seria jest o wiele lepsza od Stay Night i jako jedyna jest obecnie w stanie odciągnąć mnie od Skyrima :biggrin: .

Offline Hollow

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2705 dnia: Listopad 21, 2011, 01:30:31 pm »
Fate/Zero jest naprawdę zacne. Jak na razie dla mnie bardziej wymiatają magowie niż słudzy. W najnowszym odcinku Kirei walczy z Maiyą i Irisviel , a Kiritsugu z mistrzem Lancera. A jeśli chodzi o sługi to jak na razie najbardziej podobała mi się walka Berserkera z Archerem. Niby trwała tylko ok. 2 minut i była dość jednostronna, ale Berserker i tak wymiatał. Herkules z Fate/Stay Night przy nim się kryje...

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2706 dnia: Listopad 24, 2011, 11:29:03 am »
Co tam ostało się Wam z nowości i dlaczego?

U mnie tylko Fate/Zero za kreskę, bohaterów i akcję.
I z rozpędu Ben-to, za niecodzienny pomysł i fajną kopaninę.

Reszta jakoś leży i nie wzbudza zainteresowania.

Offline Hollow

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2707 dnia: Listopad 24, 2011, 12:54:08 pm »
Boku wa Tomodachi ga Sukunai - za to, że to świetna komedia anime o szkolnym życiu

Fate/Zero - za to, że jest tam to, czego brakowało w Fate/Stay Night

Bakuman 2 - za to, że jest kontynuacją świetnego anime o tworzeniu mangi i ekranizacją jeszcze lepszej mangi.

Dodatkowo czekam na OAV-ki serii Infinite Stratos i The World God Only Knows, które były zapowiedziane na teraz.

Offline Sir_Ace

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2708 dnia: Listopad 24, 2011, 02:03:11 pm »
Gundam, Chihaya, Bento i Last Exile. Chociaż z każdą serią mam przynajmniej odcinek zaległości :p
I'd like to be a tree

Offline Ganossa

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2709 dnia: Listopad 24, 2011, 03:05:02 pm »
Wszystko na razie stoi ale mam zamiar dokończyć.
Hyouge Mono - za oryginalność.
Boku wa Tomodachi ga Sukunai - bo momentami nawet mnie rozśmiesza.
Fate/Zero - żeby być na czasie. I dlatego, że mnie tak nie irytuje jak pierwsza seria.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Shirosama

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2710 dnia: Listopad 24, 2011, 03:09:27 pm »
Boku wa Tomodachi ga Sukunai - bo momentami nawet mnie rozśmiesza.
To anime się  chyba ogląda dla świetnego fanserwisu i ładnej kreski.

A rozśmieszyć potrafi bardzo wiele anime no chyba, że Ganossa jesteś ponurakiem. :D

Fate/Zero - żeby być na czasie. I dlatego, że mnie tak nie irytuje jak pierwsza seria.
I seria w ogóle nie była irytująca (główny bohater też fajny). Zresztą FSN to było praktycznie arcydzieło. Zero jeszcze nie mam zamiaru oglądać.

Offline Hunter Killer

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2711 dnia: Listopad 24, 2011, 05:08:14 pm »
A ja teraz oglądam, tylko się nie śmiać, Teen Titans... zaczęło się od kilku wyrwanych funnyscenek i tak jakoś sam nie wiem kiedy zacząłem oglądać kolejne odcinki.
Z M&A może mało to ma wspólnego, po za tym że jest "rysowane" ale jakoś nie mogę się oderwać.
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2712 dnia: Listopad 25, 2011, 01:41:27 am »
Pytasz Wilku co zostało i dlaczego? Lista jak zwykle długa, niestety.
Working'!! - fantastycznie trzyma poziom poprzedniej serii.
Shinryaku!? Ika Musume - słabszy niż pierwszy, ale Ika jest wciąż przesłodka. No i te podchody Sanae do niej...
Bakuman. - ten sam poziom co pierwsza seria, niezmiennie ogląda się świetnie.
C³ - jakoś to cierpię, bo jest Yukarin, a ostatnio nieczęsto dane mi jej posłuchać.
Majikoi - to jakoś przewijam, czasem się trafi niezły joke. No i na panienki można popatrzeć.
Phi Brain: Kami no Puzzle - w sumie nawet to nie najgorsze. Poza tym podoba mi się Nonoka.
Tamayura ~hitotose~ - to mnie ostatnio trochę przynudza, ale jakoś jeszcze daję radę.
Kimi to Boku. - perfidnie złapali mnie na fajną tsundere. W tym sezonie wybitnie brakuje dobrych tsundere, więc...
Maken-ki! - tylko przewijam do scen z Kodamą. Głos Yahagi Sayuri jest tego wart.
Chihayafuru - to też całkiem spoko, zwłaszcza odkąd pojawiła się Oe.
Boku wa Tomodachi ga Sukunai - trudno byłoby nie oglądać jednej z lepszych produkcji tego sezonu.
Shakugan no Shana III: Final - tak wyczekiwane, a teraz żal bierze jak się patrzy co tam wyczyniają. No ale obejrzę do końca.
Ben-to - trudno byłoby nie oglądać drugiej z najlepszych produkcji tego sezonu.
Mirai Nikki - fabularnie ma wzloty i upadki, ale jest Yuno. Reszta się nie liczy.
Guilty Crown - przewijałem aż do tej pory, ale to był ostatni odcinek. Wystarczy tego (nie)dobrego.
No i oczywiście wciąż śledzę kontynuacje, takie jak Fairy Tail czy Nurarihyon no Mago: Sennen Makyou.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 01, 2011, 01:16:11 pm wysłana przez cpt. Misumaru Tenchi »
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Shirosama

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2713 dnia: Listopad 25, 2011, 03:49:41 am »
Ciekawi mnie jedno. Co to za pisanie opinii bez argumentów.

Zawsze uważałem, że najgłupsze oceny anime to takie na zasadzie nie bo nie lub tak bo tak.

Przecież można napisać argument nie  spojlerując.

Offline wyspa

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2714 dnia: Listopad 25, 2011, 11:31:56 am »
Ja jeżeli mam być szczery to jakoś tego sezonu nie oglądam...Exile wyłączyłem nie kończąc nawet epka.
Ika i Working leżą i czekają a Fate/zero to nawet nie tknąłem.
Cóż chyba to się wiąże z ogólnym przesytem anime u mnie i widocznie muszę sobie zrobi krótką przerwę, choć zazwyczaj nawet jak mam przesyt ale są jakieś dobre serie to i tak ciągnie mnie do ekranu...