Autor Wątek: Warto, niewarto - przegląd nowości.  (Przeczytany 755167 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Sir_Ace

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2850 dnia: Marzec 09, 2012, 12:02:13 pm »
Tak sobie oglądam Anothera i zastanawiam się, dla kogo właściwie zrobili tę serię. Częste sekwencje zgonów wskazują na starszą widownię, ale wszystko, dosłownie wszystko krzyczy, że tak nie jest. Logika serii
Spoiler: pokaż
(Wreszcie jakiś ślad, może uda się uratować klasę! Ale nie, w południe nie mogę, bo mam zajęcia klubowe)
miejscami nie powoduje już facepalmów, tylko mam ochotę krzyknąć http://tiny.pl/hpmb6 Podobnie budowanie suspensu i strasznie tanimi i przewidywalnymi chwytami. Skoro ma być 12 ep, to bez większego problemu dotrwam do końca. Ale więcej seria na pewno nie jest warta.
I'd like to be a tree

Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2851 dnia: Marzec 09, 2012, 03:36:32 pm »
Tak sobie oglądam Anothera i zastanawiam się, dla kogo właściwie zrobili tę serię. Częste sekwencje zgonów wskazują na starszą widownię,
No chyba sobie żartujesz. Obligatory:



Podobało mi się w Anotherze jak w miarę zgrabnie wybrnęli w piątym epie z tego "wielkiego robienia tajemnicy na siłę" poprzez całkiem niezły paradoks:
Spoiler: pokaż
nikt nie mógł powiedzieć nic o ignorowaniu jednej osoby przez klasę jednocześnie przy okazji nie przyznając że ona faktycznie istnieje
. Potem przez dwa-trzy odcinki oglądało się to nieźle, ale w dziewiątym epie odrobiłem zaległości facepalmów.
Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright

Offline Jackal

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2852 dnia: Marzec 09, 2012, 04:36:40 pm »
Co to za anime po prawej przy Lucky star?[na obrazku]

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2853 dnia: Marzec 09, 2012, 04:44:35 pm »
Potemayo. I polecam, bo bardzo fajne : )

Offline Jackal

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2854 dnia: Marzec 09, 2012, 06:59:49 pm »
Potemayo. I polecam, bo bardzo fajne : )
W domyśle zostawiam sobie, że skoro było obok azumangi i lucky więc coś podobnego, a więc na pewno obejrzę. ;)
Zresztą ostatnio oglądam takie jakby stare i legendy tzn Hellsing, Ghost in the shell.

Offline Sir_Ace

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2855 dnia: Marzec 18, 2012, 02:03:32 pm »
Wyszedł pierwszy ep Ozmy. Pana Matsumoto czuć głównie przez designy. Prawie każdą z postaci można przyporządkować do odpowiedniego, przeszło trzydziestoletniego już, archetypu. Od strony wizualnej jest co najwyżej średnio. Ręcznie rysowane tła są ładne, ale mało szczegółowe. Postaci na pierwszym planie też nie mają zbyt wielu szczegółów (+ animacja jest taka sobie), a te z najdalszego po prostu straszą swoimi deformacjami. Za to CG pojazdów jest naprawdę niezłe.
Fabuła: Pustynna postapokalipsa. Młody chłopak, członek społeczności koczowników/banitów/piratów ratuje ściganą przez wojaków kobietę. Zabiera ją na pokład macierzystej jednostki, ale wojsko nie odpuszcza. Poza tym rysuje się już kilka przewidywalnych wątków.

Zapowiedziano 6 ep, i to chyba dobrze. Seryjka może nie należy do cudów, ale ma swój klimacik.
I'd like to be a tree

Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2856 dnia: Marzec 18, 2012, 04:01:07 pm »
Właśnie nadrobiłem zaległości z Daily Lives of High School Boys (Danshi Koukousei no Nichijou).
Dwa słowa od ojca prowadzącego: f*cking win. Owszem, muszę przyznać - zdarzają się gagi które dają odpocząć naszej przeponie od śmiechu (dawkowane z dużym umiarem) ale za to jak już nasi bohaterowie znowu coś (głupiego) wymyślą spływ pod stół gwarantowany :biggrin: Świetna gra seiyuu, tym razem siłą rzeczy z naciskiem na tych męskich (choć i te żeńskie są nie od czapy). A jeśli ktoś był fanem Kyona z Haruhi oraz jego zblazowanych monologów i komentarzy poczuje się natychmiast jak u siebie w domu (okaeri Tomokazu Sugita-san). W każdym razie uważam tę serię za jedną z najlepszych w tym sezonie (jeśli nie najlepszą to tylko dlatego że wciąż leci Bakuman) a w jej kategorii 4-komowych komediowych slice of life zasługującą na dołączenie do takiego panteonu sław jak Lucky Star czy Working.
Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright

Offline Skrzydlaty

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2857 dnia: Marzec 21, 2012, 08:32:24 pm »
http://www.animenewsnetwork.com/anime-spotlight/2012/spring/medaka_box

Zupełnie nie wiem czego się spodziewać. No ale i tak poczekam aż całe wyjdzie, trochę to zajmie.

Offline Sir_Ace

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2858 dnia: Marzec 21, 2012, 10:03:11 pm »

Co ja zrobię, jak już Another się skończy? Gdzie ja znajdę tyle okazji do facepalmowania i pogardliwego prychania nigga, please? Wyszukiwanie najdurniejszych momentów w odcinku stało się cotygodniową przyjemnością, prawie jak epizod kucyków.
Ep przedostatni ma kompozycję typowej komedii pomyłek. W takich filmach gag goni gag, nie ma nawet chwili na odpoczynek, akcja ciągle przyspiesza.
Spoiler: pokaż
Tylko że tu zamiast gagów mamy juchę, trupy, zbitek motywów z filmów 'grozy' + sporą dozę naiwności, wręcz kretynizmów.
Z wypiekami czekam na ostatni odcinek. Nie dlatego, że jakoś szczególnie ciekawi mnie zakończenie, ale (wspinam się na wyżyny własnego masochizmu) chcę się jeszcze trochę pośmiać.
I'd like to be a tree

Offline Skrzydlaty

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2859 dnia: Marzec 24, 2012, 01:46:08 pm »
Ogląda ktoś Guilty Crown? Opening mnie jakoś do siebie przyciągnął, kreska wydaje się taka w miarę, warto?

re:dół - Szkoda  :sad:
« Ostatnia zmiana: Marzec 24, 2012, 03:30:32 pm wysłana przez Skrzydlaty »

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2860 dnia: Marzec 24, 2012, 02:48:29 pm »
Kreska jest śliczna, ale ciepnąłem to w kąt po dwóch epkach. Typowy nowoczesny shounen - ładne, ale naiwne toto i głupie.

Offline Sir_Ace

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2861 dnia: Marzec 25, 2012, 11:47:00 pm »
Jeszcze nie nowość, ale już wkrótce.

Parę razy obejrzałem trailer Sakamichi no Apollon, sprawdziłem obsadę i już nie mogę się doczekać. Trochę wieje pedałem, ale dla Watanabe x Kanno x jazz chyba przełknąłbym nawet stosunkowo mocne shonen ai.


Btw. dopiero dowiedziałem się, że wymieniona pani, moja ulubiona animu-kompozytorka, bardzo często udziela się w swoich kompozycjach głosowo. I to w tych raczej znanych. Głupi ja, ale mój podziw wzrósł jeszcze jakieś kilka razy.
I'd like to be a tree

Offline Quithe

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2862 dnia: Marzec 26, 2012, 12:14:27 am »
Jeszcze nie nowość, ale już wkrótce.

Parę razy obejrzałem trailer Sakamichi no Apollon, sprawdziłem obsadę i już nie mogę się doczekać. Trochę wieje pedałem, ale dla Watanabe x Kanno x jazz chyba przełknąłbym nawet stosunkowo mocne shonen ai.


Btw. dopiero dowiedziałem się, że wymieniona pani, moja ulubiona animu-kompozytorka, bardzo często udziela się w swoich kompozycjach głosowo. I to w tych raczej znanych. Głupi ja, ale mój podziw wzrósł jeszcze jakieś kilka razy.

To może ucieszyć Cię fakt, że Madzia będzie tłumaczyć, a ja i Hiki będziemy w korekcie (najpewniej) ;)

Kanno śpiewa? Kurna, nie kojarzę jej wokali oO

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2863 dnia: Marzec 26, 2012, 04:25:18 am »
Kanno śpiewa? Kurna, nie kojarzę jej wokali oO

Zazwyczaj podśpiewywała incognito jako Gabriela Robin.

Offline Sir_Ace

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2864 dnia: Kwiecień 02, 2012, 11:20:18 pm »
W przygnębieniu po trafieniu na bezrobocie włączam jakieś animu, żeby się rozerwać. Pierwszy odcinek Space Brothers, a tam od razu facet, co nie może znaleźć roboty  :doubt:


Sam odcinek ciekawy. Spokojny i wyważony. Wizualia i całą resztę cec**je mocna prostota, prawie minimalizm. Ciężko powiedzieć, co z tego wyjdzie, ale jak na razie jest na plus.

[edit]
lol, jaka cenzura...
I'd like to be a tree

 

anything