Autor Wątek: Warto, niewarto - przegląd nowości.  (Przeczytany 754802 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline wyspa

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2910 dnia: Kwiecień 25, 2012, 10:46:44 am »
Dobrze, że trafiają się takie serie. Btw. mam wrażenie, że opening robią osoby odpowiedzialne za opa do Bakemonogatari. Ogólnie Hyouka ma taki fajny lekko shaftowy wydźwięk, ale bez shaftowych przeginek.
Obejrzałem już 1wszy epek to mogę się wypowiedzieć...
Ogólnie przewiduję dobrego animca... tak jak zauwarzył wilku KyoAni zaczeło eksperymentować z Visualami które mówia to czego nie powiedział nam dialog między bohaterami (sceny z włosami czy literkami) co jest wg mnie ciekawym eksperymentem... dawno własnie stosowanym przez Shaft ale nigdy przez Kyo.
Po za tym interakcje między bohaterami póki co są ciekawe, choć łatwo można przewidzieć
Spoiler: pokaż
iż Chitanda zapisała się do klubu właśnie ze względu na głównego bohatera, a scena z włosami wyraźnie zaznacza iż on sie w niej zauroczył, choć może zrobią jakiegoś twisa i doprawią jakiś inny dodatkowy powód dołączenia bohaterki do klubu co by było nawet miłe :)

Co do Animacji to nie ma co gadać... pierwszy odcinek pokazał jakość filmów kinowych...

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2911 dnia: Kwiecień 25, 2012, 12:42:22 pm »
Wyspa, a co Ty tak cicho siedzisz i nic o Jormungand nie piszesz? Jak nie oglądasz, to goń nadrabiać, bo to coś dla Ciebie : )

Offline wyspa

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2912 dnia: Kwiecień 25, 2012, 12:56:02 pm »
Wyspa, a co Ty tak cicho siedzisz i nic o Jormungand nie piszesz? Jak nie oglądasz, to goń nadrabiać, bo to coś dla Ciebie : )
Ależ oglądam wilku i to z wielkim zacięciem, nie wiem jednak co mógłbym dodać do tego co już napisano, póki co seria jest po prostu świetna tak jak i postać Koko ;).

Offline Michaelius

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2913 dnia: Kwiecień 25, 2012, 05:48:33 pm »
http://www.animenewsnetwork.com/encyclopedia/manga.php?id=11564

Oglada ktos Dusk maiden? Po 3 epku powiem wow nie spodziewalem sie takich akcji po tym anime :)
Michaelius

"Your understending is not required, merely your surrender"

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2914 dnia: Kwiecień 25, 2012, 06:01:13 pm »
Ktoś ogląda.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2915 dnia: Kwiecień 25, 2012, 06:36:07 pm »
Ja oglądam i bardzo sobie chwalę : ) Ładna kreska, fajny chardes, fabuła oklepana, ale jest kilka ciekawych motywów. Ogólnie całość trafiła w mój gust - szczęściem nie skopali adaptacji mangi.

Offline Ganossa

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2916 dnia: Kwiecień 25, 2012, 06:55:14 pm »
Trzeci Jormungand to wyraźne obniżenie poziomu. Odcinek po prostu mi się nie podobał. Głupio nierealistyczna strzelanina a para zabójców bez wyrazu nie wzbudza żadnych emocji. Porównując na przykład do podobnych odcinków z Black Lagoona J wyraźnie przegrywa. Jestem zaniepokojony.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2917 dnia: Kwiecień 25, 2012, 07:26:03 pm »
Spokojnie, dalej (po jeszcze jednym epku) będzie lepiej. Zresztą już następny będzie lepszy (choć ciągle nie będzie to poziom dwóch pierwszych epków).

EDIT: arc z Orkiestrą to drugi tom. Imo zmieściłoby się to w jednym epku i wyszłoby to serii na dobre, bo nie byłoby przydługich nienaturalnie wyglądających scen strzelaniny. Akurat drugi tom miał sporo plansz, które nie nadawały się wprost do adaptacji i to pokazało, że animatorzy i scenarzyści jednak nie radzą sobie aż tak super. Tu powinni wykazać się własną inwencją i trochę wszystko przerobić.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 26, 2012, 10:53:35 am wysłana przez Wilk Stepowy »

Offline Lord Kupa

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2918 dnia: Kwiecień 26, 2012, 11:35:52 am »
Area no Kishi po 2 epach - sportówka (+komedia i odrobina obyczajówki) z niestabilnym emocjonalnie głównym bohaterem, którego starszy brat jest gwiazdą młodzieżowej reprezentacji Japonii w piłce nożnej. Pojawia się również dawna miłość z dzieciństwa, co wróży pojawienie się w serii bardziej rozbudowanych wątków romantycznych. Całość jest niesamowicie słaba. Protagonista jest niesamowicie irytującą emo ciapą, postacie drugoplanowe są oklepane i ciekawe. Scenki humorystyczne zawodzą, przedstawienie gry w piłkę nożną również leży (jest chyba nawet gorzej niż w Tsubasie i nawet nie chcę porównywać tego do Giant Killing). Ogólnie anime jest słabo zrealizowane, zapewne wskutek niskiego budżetu. Może anime rozwija skrzydła w późniejszych odcinkach, ale ja szczerze w to wątpię i bez żalu odszpuszczam sobie Area no Kishi.

Tasogare Otome x Amnesia (Dusk Maiden of Amnesia) - po 1 epku bardzo fajne i z chęcią będę kontynuował. Ktoś się orientuje czy w kolejnych epkach występuje jakaś cenzura, czy też można śmiało iść na bieżąco z wersją TV?

Offline Krova

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2919 dnia: Kwiecień 26, 2012, 12:17:42 pm »
Medaka Box - nie wiem, co musiałoby się stać w czwartym epku, żebym nie dropnął serii :< Bardzo średnie i mało ciekawe anime, wtf Gainax
/人◕ ‿‿ ◕人\

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2920 dnia: Kwiecień 26, 2012, 12:38:42 pm »
Tasogare Otome x Amnesia (Dusk Maiden of Amnesia) - po 1 epku bardzo fajne i z chęcią będę kontynuował. Ktoś się orientuje czy w kolejnych epkach występuje jakaś cenzura, czy też można śmiało iść na bieżąco z wersją TV?

Tam nie bardzo jest co cenzurować. Przynajmniej w mandze nic takiego nie ma, a w anime jakoś się tego nie doszukiwałem i nie zwracałem na to uwagi.

Medaka Box - nie wiem, co musiałoby się stać w czwartym epku, żebym nie dropnął serii :< Bardzo średnie i mało ciekawe anime, wtf Gainax

Spieprzyli sprawę na całej długości. Gdyby to porządnie wykonali, to naprawdę byłoby zjadliwe.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2921 dnia: Kwiecień 26, 2012, 06:15:37 pm »
Area no Kishi
...
Ogólnie anime jest słabo zrealizowane, zapewne wskutek niskiego budżetu. Może anime rozwija skrzydła w późniejszych odcinkach, ale ja szczerze w to wątpię i bez żalu odszpuszczam sobie Area no Kishi.
Nie rozwija, wytrwałem aż do momentu gdy Nana sama zaczęła grać (okolice siódmego odcinka). Pachnie mi to produkcją dla młodego widza, pewnie stąd te wszystkie niedociągnięcia które dla starszego widzą są nie do przełknięcia.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Sir_Ace

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2922 dnia: Kwiecień 26, 2012, 10:59:21 pm »
Głupio nierealistyczna strzelanina a para zabójców bez wyrazu nie wzbudza żadnych emocji.

Pełna zgoda. CS jest realistyczniejszy, a killerzy to sztampowi psychopaci, jakich tylko animu potrafi wygenerować.
I'd like to be a tree

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2923 dnia: Kwiecień 27, 2012, 08:07:43 pm »
Sankarea coraz bardziej mnie rozwala z każdym kolejnym odcinkiem. Czwarty ep nadał zupełnie nowego znaczenia stwierdzeniu że ktoś jest poszyty... Pomijając fakt że seria totalnie przekreśla całą klasyczną konwencję zombie, całkiem fajnie się to ogląda.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 27, 2012, 08:16:43 pm wysłana przez cpt. Misumaru Tenchi »
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Frey Ikari

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2924 dnia: Kwiecień 28, 2012, 10:29:45 am »
Cytuj
Spieprzyli sprawę na całej długości. Gdyby to porządnie wykonali, to naprawdę byłoby zjadliwe.
Od razu widać że nie widziałeś tego: Saint Seiya Omega. Saynt seya jakoś tak nie ma super fabuły (poza Lost Canvas), ale przynajmniej był średni graficznie (Lost Canvas to już wyższa liga). Tymczasem najnowsza seria to wielkie WTF. Jednakże jeśli ktoś lubi stare klimaty to orgazm z miejsca.  Ja jestem delikatnie nie zachwycony.  :-?   :neutral: