trawa

Autor Wątek: Warto, niewarto - przegląd nowości.  (Przeczytany 754952 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Hollow

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2955 dnia: Czerwiec 10, 2012, 08:50:20 pm »
Jak na razie drugi sezon to praktycznie tylko zbiór pojedynczych odcinków bez żadnej głębszej fabuły więc im szybciej się skończy tym lepiej dla serii.

Offline Ganossa

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2956 dnia: Czerwiec 14, 2012, 05:19:35 pm »
9 i 10 odcinek Jormungand. W końcu jakaś porządna, krwawa jatka. Jednak trochę zbyt mało realizmu jak dla mnie. W Black Lagoonie to mogło przejść ale w tego typu serii trochę to kuje w oczy. Ale oba odcinki to solidna dawka rozrywki. Koko genialna jak zwykle.
Jedyne czego nie mogę przebaczyć to działo w samolocie. Nie wiem czy chcieli tu z lekka nawiązać do Spectre'a ale zupełnie im nie wyszło. Toć ten samolot by się rozpadł po pierwszym strzale, nie mówiąc już o niemożliwości zamontowania takiego działa i celowania z niego.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Sir_Ace

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2957 dnia: Czerwiec 14, 2012, 06:10:02 pm »
Jedyne czego nie mogę przebaczyć to działo w samolocie.

A ja taktyki "Kucniemy w otwartym terenie i zaczniemy strzelać do liczniejszego wroga oddalonego o dwa metry. Na pewno nikogo z nas nie trafią"... Ja wiem, że to ma być rozrywka, a nie dramat wojenny, ale z tego trochę wychodzi parodia ala Rambo.
I'd like to be a tree

Offline Ganossa

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2958 dnia: Czerwiec 14, 2012, 07:07:04 pm »
To też ale jednak ta armata przykryła całą resztę.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Hunter Killer

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2959 dnia: Czerwiec 14, 2012, 10:52:37 pm »
Ace, jeśli rozchodzi się Tobie o te strzelaninę przed samolotem, to taka akcja z zaskoczenia z bliskiej odległości, zwłaszcza że Koko ma doborowych ludzi, a na dzień dobry obezwładnili nie zabijając dowódcę, ma szansę powodzenia. Owszem uważam, że z lekka podkoloryzowali, przynajmniej 3-4 powinno być rannych, ale sam bawiąc się w ASG widziałem podobne akcje.
Żołnierze mają szkolone od początku przykładanie kolby ro ramienia i strzelanie po przez ogień celowany, nie z biodra. Człowiek nawet przygotowany potrzebuje ok 2-3 sek na reakcje i podniesienie broni, zaskoczony człowiek ma opóźnienie nawet i 5 sek. W ciągu tych 5 sek, przygotowany strzelec ogniem ciągłym/szybkimi seriami zdejmie 3 cele spokojnie. Zwłaszcza na dystansie do 10m.
Nie żebym był jakimś znakomitym taktykiem operacyjnym, ale ta scena była jeszcze do przełknięcia.

Natomiast haubica 122mm D30 ma trójnożną podstawę więc trochę inaczej rozkłada się odrzut, choć nadal uważam, że o ile nie przyspawali tego do pokładu to powinno to im wyrwać/wylecieć zaraz po wystrzale, niszcząc tylna klapę. A jeśli by to przyspawali to nie mieli by haubicy, klapy, podłogi i ogólnie części ogonowej. :p

Nie mniej podoba mi się głos Koko, nie pisałem tego, ale tak właśnie sobie wyobrażałem jej głos. :D
Za to Valmet nawalającą z M249 Para i pudłująca co 2 strzał to kwintesencja humoru, w końcu jej specjalność to walka na noże, więc się nie dziwię czemu dostała RKM. :P
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Sir_Ace

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2960 dnia: Czerwiec 15, 2012, 12:02:36 am »
Sorry, ale nie. To znaczy nie mam zamiaru dyskutować. Zwłaszcza że miałoby to dotyczyć całkowicie wyimaginowanej i potężnie przerysowanej sytuacji, a jednym z głównych "argumentów" jest "My na ASG...".

Wiem, przewrażliwiony jestem. Chyba przez to, że zbyt często spotykam postawę "Trenuję ASG, o wojnie wiem wszystko".
I'd like to be a tree

Offline wyspa

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2961 dnia: Czerwiec 15, 2012, 12:42:19 am »
Sorry, ale nie. To znaczy nie mam zamiaru dyskutować. Zwłaszcza że miałoby to dotyczyć całkowicie wyimaginowanej i potężnie przerysowanej sytuacji, a jednym z głównych "argumentów" jest "My na ASG...".

Wiem, przewrażliwiony jestem. Chyba przez to, że zbyt często spotykam postawę "Trenuję ASG, o wojnie wiem wszystko".
Ja nie mam takich problemów na szczęście bo w społeczności symulacyjnej w której się udzielam jeden z starych wyjadaczy to gościu z 1 PSK i takie problemy nam rozstrzyga :biggrin: . Choć tam nie dotyczy to Animców a misji jakie rozgrywamy :wink:
EDIT:
Co do samego Animcja to ja traktuje to trochę jak drużynę A... niby militarne ale jednak z jajem.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 15, 2012, 12:47:21 am wysłana przez wyspa »

Offline Hollow

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2962 dnia: Czerwiec 15, 2012, 07:44:11 am »
Pojawiła się lista anime, które będą emitowane w letnim sezonie :

Jak na razie nie znalazłem nic ciekawego dla siebie z tych serii. Za to lista filmów OAVek i filmów prezentuje się lepiej:

Ostrze sobie zęby na na OAVki Sankarea, Code Geass, Tales of Symphonia, Accel world no i drugi film kinowy Berserk

Offline Sir_Ace

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2963 dnia: Czerwiec 15, 2012, 08:07:19 am »
Okładka Mu-Luv wygląda ciekawie, z resztą wstrzymam się na opinie z różnych forów. No i jak zwykle kilka filmów, chociaż te pojawią się z półrocznym poślizgiem.
I'd like to be a tree

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2964 dnia: Czerwiec 15, 2012, 08:20:40 am »
Mu-Luv? Patrząc po mandze to typowy shounen z mechami z tych w alternatywnej rzeczywistości, tylko dorzucono gołe cycki.

Sezon wypada strasznie blado - jedna seria, którą na pewno oglądnę i może z trzy, które raczej będę oglądał.

Offline Hollow

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2965 dnia: Czerwiec 15, 2012, 08:25:53 am »
Muv-Luv jest na podstawie gry ( a było ich ok. 8 części). Jest to połączeni visual-novel z pilotowaniem robota. Jedna czy dwie zostały nawet przetłumaczone przez fanów na angielski.

Offline Jackal

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2966 dnia: Czerwiec 15, 2012, 08:48:33 am »
NA pierwszy rzut oka to nie duża zagarnę tytułów.

Offline Skrzydlaty

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2967 dnia: Czerwiec 15, 2012, 01:31:10 pm »
Na chwilę obecną pewność tylko co do Tari Tari.

Edit: Uch, i pewnie Koi to Senkyo to Chocolate. Te mundurki i kreska są aż za ładne.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 15, 2012, 01:38:35 pm wysłana przez Skrzydlaty »

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2968 dnia: Czerwiec 15, 2012, 01:58:06 pm »
Fajna kreska w Koichoco, ale to kreska z mangi. W animcach nigdy nie wypada tak dobrze. A za takimi mundurkami akurat nie przepadam - ogólnie 95% mundurków z animców mi nie pasi.

Offline Skrzydlaty

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2969 dnia: Czerwiec 15, 2012, 02:10:42 pm »
Pod jakim względem nie pasi? :3

 

anything