Autor Wątek: Warto, niewarto - przegląd nowości.  (Przeczytany 755119 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3045 dnia: Wrzesień 02, 2012, 09:54:06 pm »
Na pewno wysoce apetycznie wyglądają kontynuacje czyli Bakuman, Seitokai no Ichizon i To Love Ru.
Z nowości Little Busters, czyli kolejna adaptacja VNki ze stajni Key. Niestety nie przez KyoAni :( ale sprawdzić będzie trzeba.
To w tej chwili tyle.
Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright

Offline Skrzydlaty

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3046 dnia: Wrzesień 20, 2012, 11:26:48 pm »
http://static.neregate.com/2012/09/neregate.com-Winter-2012-2013-Anime-Chart-v1.1.jpg

Pierwsze zapowiedzi zimowych animców! Drugi sezon Boku wa Tomodachi ga Sukunai obejrzę z rozpędu, Sasami-san@Ganbaranai z ciekawości, a kontynuacja Chihayafuru, to moja największa radość z całego tego zestawienia. Nie mogę się doczekać :3

Offline wyspa

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3047 dnia: Wrzesień 27, 2012, 10:42:41 am »
Grzeałem sobie po sieci i wygrzebałem coś takiego.
Ladybug PV
Niby nic takiego ale ciekawe info na temat tego (kreskówki/animca?) znalazłem:

Ladybug

Szanuje francuską animację, dlatego jestem ciekawy co z tego wyniknie...

Offline Hollow

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3048 dnia: Wrzesień 27, 2012, 08:08:49 pm »
Zakończyło się Hagure Yuusha no Estetica. Wygląda na to, że trzeba będzie czekać na kolejny sezon, bo praktycznie nic się nie wyjaśniło, choć z kilku końcowych scen można wile wywnioskować.
Spoiler: pokaż
Prawdopodobnie brat głównego bohatera jest w organizacji COCOON, a ojciec w organizacji terrorystycznej walczącej w niej. Do tego COCOON albo planuje podbić cały świat, albo ten drugi

Offline Hunter Killer

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3049 dnia: Wrzesień 28, 2012, 12:23:12 am »
Uu, muzyczka fajna, no i kobieta-robak, czyli biedronka...hmm czyżby kryptoreklama :D

Nie mniej kreska mnie zaciekawiła, może dam temu szanse.
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline wyspa

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3050 dnia: Październik 04, 2012, 09:21:06 pm »
bardzom ciekaw, tża obaczyć...
http://youtu.be/B_z50fgDh9E
Może jeszcze dziś obejrzę to jutro napiszę jak się zapowiada :smile:

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3051 dnia: Październik 06, 2012, 08:54:33 am »
Wyszło kilka epków nowych anime z tego sezonu - kilka nawet udało mi się oglądnąć : )

Zetsuen no Tempest - nie bardzo wiem co o tym myśleć. Strasznie przekombinowane i pretensjonalne. Do tego mam wrażenie, że historia sama w sobie jest banalnie prosta, tylko podali ją w pierwszym epku specjalnie w zagmatwany sposób, by sprawiało tajemnicze i niesamowite wrażenie. Ja przez to mam niesamowitą pewność, że będzie drop.

Busou Shinki - wohaa! Proste jak budowa cepa, a zaskakująco fajne. Takie skrzyżowanie Angelic Layer z Infinite Stratos : ) Bardzo ładnie animowane i widowiskowe walki, do tego sympatyczne robo-bohaterki. Kreska trochę dziwna, ale mimo to zrobiła na mnie dobre wrażenie. Oglądamy dalej.

K - tu też nie wiem co myśleć, ale wrażenia początkowe bardzo dobre. Oprawa graficzna, której nie powstydziłby się niejeden film, praca kamery też mocno filmowa - wizualnie wgniata w glebę, jak na serię TV (w produkcji macza paluchy GoHands odpowiedzialny za min. Mardock Scramble). Do tego sporo fajnych efektów specjalnych, zakręcone wątki, świetny design postaci i fajni bohaterowie (Neko :3). Nie mam pojęcia co z tego wyjdzie. Aktualnie autorom jakoś udaje się balansować nad morzem kiczu i pretensjonalności - jeżeli ta sztuka będzie udawała im się w dalszym ciągu, to dostaniemy kapitalne anime.

Tonari no Kaibutsu-kun - czyżby wilk brał się za shoujo? Ano, bo wreszcie pojawiło się shoujo z naprawdę fajną oprawą graficzną i chardesem, a do tego z ciekawie poprowadzoną, choć sztampową, fabułą. Duże nadziej wiążę z tym tytułem.

Chuunibyou demo Koi ga Shitai! - główna bohaterka nie bierze jeńców tylko zabija swoim zachowaniem i kjutnością x D Fajne i ładne, naprawdę. Ciekawi mnie co z tego wyjdzie - anime jest na podstawie powieści, więc są duże szanse, że wyjdzie coś fajnego.

Offline Ganossa

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3052 dnia: Październik 06, 2012, 09:42:09 am »
Busou Shinki - wohaa! Proste jak budowa cepa, a zaskakująco fajne. Takie skrzyżowanie Angelic Layer z Infinite Stratos : ) Bardzo ładnie animowane i widowiskowe walki, do tego sympatyczne robo-bohaterki. Kreska trochę dziwna, ale mimo to zrobiła na mnie dobre wrażenie. Oglądamy dalej.
Ten ich master wygląda jakby go animatorzy nie dorobili. Jego charadesign jest tragiczny.
Poza tym mieszane uczucia. Momentami było zabawne i chciało się dalej oglądać, ale sporo momentów aż kiszki skręcało z obrzydzenia i nie obyło się bez przewijania.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3053 dnia: Październik 06, 2012, 09:47:15 am »
Ano, musiałem go wyrzucić z pamięci, bo jak teraz zerknąłem to brrrr.

Offline Sir_Ace

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3054 dnia: Październik 06, 2012, 10:43:12 am »
Póki co:
Shinsekai Yori ma niemożebnie oklepanych bohaterów, sztucznie pompowane napięcie i nieudolną narrację. Najprawdopodobniej bardzo szybki drop.
Tonari no Kaibutsu-kun zapowiada się na przyzwoitego szojca. Może niezbyt oryginalnego, ale póki co jestem dosyć mocno na tak.
Chuunibyou Demo Koi ga Shitai - nie... Nawet nie dotrwałem do połowy.
Btoom - głupia kalka Gantza i Battle Royale. Bardzo głupia.
I'd like to be a tree

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3055 dnia: Październik 06, 2012, 11:24:04 am »
Shinsekai Yori - nawet nie dotykam. Przeglądnąłem tylko i już to wystarczyło, by się krzywił jak nieboskie stworzenie. Następne Fractale, niestety. Totalnie nie dla mnie.

Btooom - próbowałem ugryźć mangę i odpadłem, więc za anime w ogóle się nie zabieram. Głupie i odtwórcze, dodatkowo złagodzone mocno w stosunku do mangi.

Offline Ganossa

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3056 dnia: Październik 06, 2012, 11:39:18 am »
Nowy JoJo's Bizarre Adventure - pierwszy odcinek średnio mi się podobał. Chyba dlatego, że główni bohaterowie to jeszcze szczylki a Jojo to rozpieszczony paniczyk. Ale zauważyłem symptomy, że później może być lepiej, szczególnie jak postacie podrosną i spoważnieją. Brakowało mi trochę humoru sytuacyjnego, który pamiętam ze starej OAVki i który świetnie się tam sprawdzał.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Sir_Ace

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3057 dnia: Październik 06, 2012, 11:54:26 am »
Jojo zostawiam sobie na wieczór. Zamierzam świetnie się bawić, chociaż prawdopodobnie będę się śmiał nie w tych fragmentach, gdzie to twórcy przewidzieli ;-]

[edit]
Świetna animu klasy B :D
« Ostatnia zmiana: Październik 06, 2012, 11:26:03 pm wysłana przez Sir_Ace »
I'd like to be a tree

Offline wyspa

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3058 dnia: Październik 07, 2012, 02:38:40 am »
Chuunibyou Demo Koi ga Shitai - Dokładnie takie jakie myślałem że będzie, a więc good. Podoba mi się koncepcja i tyle, zobaczym co dalej z tym zrobią. A bohatereczka owszem "Cjutna" jak mało co. Trochę mi się Denpa Onna przypomina ale ta chyba będzie bardziej żwawa co jest na plus.

Little Busters! - tu na razie jestem zawiedziony. Pierwszy epek to kompletny misz-masz. Na prawdę nie wiem co o tym myśleć bo wprowadzenie chaotyczne jak cholera... może to później naprawią ale mam przeczucie iż całość będzie taka...


Swoją droga Chuu ma świetny ending
Chuunibyou demo Koi ga Shitai! Ending (ED) - English Subbed

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3059 dnia: Październik 07, 2012, 08:44:39 am »
Little Busters! - ale bida z nędzą. Brzydkie i nudne. Gdyby nie to, że wiem, że to adaptacja jakiejś sławnej VN, to byłby drop jeszcze w połowie pierwszego epka.

 

anything