Autor Wątek: Warto, niewarto - przegląd nowości.  (Przeczytany 754774 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Hunter Killer

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3060 dnia: Październik 07, 2012, 02:53:05 pm »
Swoją droga Chuu ma świetny ending
Widziałem OP i teraz ED i rzeczywiście ending ciekawszy...tylko czemu ta "jednooka" ma dwa mausery ze sobą? :p
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3061 dnia: Październik 07, 2012, 03:16:31 pm »
Ona żyje w trochę innych świecie niż my i reszta bohaterów tego anime : D

Offline Hollow

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3062 dnia: Październik 08, 2012, 06:33:55 pm »
Boku wa Tomodachi ga Sukunai - niedawno pojawił się 13 odcinek (ova) serii. Tym razem Kodaka wpada na pomysł żeby Klub Sąsiedzki naisał zbiorową nowelę. Każdy z członków klubu ma napisać jedną stronę opwiadania i podać go kolejnemu członkowi. No i czego tam nie ma: samuraje, gwałcone dziewczyny, mechy, wampiry, kupy i wiele innych dziwnych  rzeczy. Odcinek jest dokładnym przeniesieniem jednego z rozdziałów mangi i naprawdę świetnie to wyszło. Polecam.

Offline Ganossa

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3063 dnia: Październik 09, 2012, 04:51:57 pm »
Girls und Panzer - w sumie to po pierwszym odcinku mam lepsze wrażenia niż w przypadku Upotte, które odpuściłem sobie po pierwszym odcinku (zawsze wolałem większe kalibry). Czołgi, tyle ile ich było, ale nieźle zrobione. Oczywiście będzie to totalna profanacja rzeczywistości, ale powinno dać się oglądać.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Hunter Killer

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3064 dnia: Październik 09, 2012, 06:10:57 pm »
Podobne odczucia, z tym tylko, że Upotte mange czytam cały czas, a anime obejrzałem w sumie tak od połowy tylko po to by przekonać się co jeszcze spie...zepsują.

Za to GuP po przeczytaniu kawałka mangi i 1 epku zapowiada się ciekawie, pomijając oczywiście z lekka nierealistyczne sytuacje, czy założenia. I takie pytanie mam, czemu w anime/mangach jak pojawiają się czołgi to rzadko kiedy obracają wieżą? Nie wiem czy japończycy zapomnieli o tym szczególe czy lenistwo w animacji (chociaż chyba trudniej zaminować obracający się cały czołg), lecz zazwyczaj nawet jak namierzają coś to kręcą całym czołgiem. :D
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Ganossa

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3065 dnia: Październik 10, 2012, 05:29:49 pm »
Nowa seria Jormunganda. W pierwszym odcinku nie ma praktycznie żadnej akcji i można go w sumie uznać za flaki z olejem, ale muszę tu przyznać twórcom, że szczególnie w drugiej połowie, mimo, że niewiele się dzieje, to walnęli kilkoma, niezłymi zwrotami akcji i wywołali u mnie lekki dreszczyk co będzie dalej. Boję się tylko, żeby nie zmarnowali tego potencjału jak w pierwszej serii.
« Ostatnia zmiana: Październik 11, 2012, 04:34:00 pm wysłana przez Ganossa »
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3066 dnia: Październik 11, 2012, 09:58:24 am »
Oglądnąłem pierwszy epek PANZERek - mam takie mieszane uczucia. Dziewczyny niby fajne, ale żadna rewelacja, czołgi niby są, ale dla mnie wyglądają jak zabawki i w sumie taka jest ich rola. Szczerze, to Upotte zrobiło na mnie lepsze pierwsze wrażenie. Oglądać dalej będę - zobaczymy co z tego wyjdzie.

Pierwszy epek nowego sezonu Jormungand rzeczywiście stonowany, ale to cisza przed burzą : ) Będzie bardzo fajny wątek z R i z Hex. Szkoda tylko, że opening nie jest już taki fajny jak w pierwszej serii.

Ixion Saga DT - zakopać i zaorać. Kolejne do kolekcji płytkie, głupie i wtórne fantasy, na dodatek słabo wykonane.

Magi - setting niby oryginalny, bo Alladyna kopiuje, ale to nie dla mnie. Strasznie wkur***cy główny bohater, naiwne i dziecinne wątki, nieciekawa i sztampowa reszta bohaterów, graficznie średnio. Drop.

Code:Breaker - próbowałem kiedyś przegryźć się przez mangę, ale dopadłem. Nudne, bo z czasem robi się wtórne i przewidywalne. Wątki niczym nas nie zaskoczą, fabuła nie rzuci na kolana, bohaterowie oryginalnością też nie grzeszą, graficznie średniak. Od biedy można oglądać, ale u mnie drop.

Offline Hunter Killer

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3067 dnia: Październik 11, 2012, 10:21:48 am »
Wilku, daj szanse papierowemu Magi, jak na razie jestem na bieżąco i stwierdzam, że nawet sympatycznie się to czyta.
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline wyspa

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3068 dnia: Październik 11, 2012, 05:50:24 pm »
Lulz?!
「俺の妹がこんなに可愛いわけがない。」2nd Season PV

Ja Kce ale tym razem więcej Kuroneko i tej okularnicy xD

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3069 dnia: Październik 12, 2012, 08:39:48 am »
Więcej każdego, byle nie głównej bohaterki.

Psycho-Pass - względem tego anime miałem ogromne oczekiwania. Bądź co bądź za projekt odpowiedzialni są twórcy min. GitS SAC, Madoki, Fate Zero i kilku innych ciekawych animców.
Pierwszy epke zrobił na mnie dobre wrażenie, ale jednak nie spełnił pokładanych w nim oczekiwań. Klimat jest naprawdę fajny - połączenie cyberu z antyutopią. Animacja i ogólne wrażenia graficzne również bardzo dobre. Ciężko jednak przyzwyczaić się do chardesu głównej bohaterki - pomysł na jej wygląd jest imo nieciekawy i już. Ogólnie o bohaterach ciężko coś powiedzieć - na razie wydają się schematyczni, ale wszystko przed nami. Akcja fajna, ale niektóre rzeczy ciut przekombinowane lub ukazane w dziwny sposób.
Czekam na kolejne epki, by zobaczyć ja to się rozwinie. Mogą nadrobić wszystko wątkami i fabułą i o reszcie mankamentów się zapomni/przyzwyczai do nich. A mogą wszystko spartolić.

Offline Ganossa

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3070 dnia: Październik 12, 2012, 09:37:09 am »
Odnośnie PP  to schematyczność bohaterów jak i samej akcji dosłownie mnie poraża. Poza tym na malu czytałem, że to ma być niby anime dla dorosłych, ale ta dorosłość ma chyba polegać tylko na pokazywaniu przemocy bo zarówno pod względem wizualnym jak i sposób przedstawiania fabuły jest na poziomie nastolatków. No i rżnięcie z Raportu Mniejszości jest nie do przeoczenia. Zawiodłem się bo liczyłem na coś bardziej poważnego.
Niestety jeżeli chce się prostego anime akcji dla starszego widza trzeba sięgać po tytuły sprzed lat.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Sir_Ace

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3071 dnia: Październik 12, 2012, 09:47:00 am »
Ja tam jestem dobrej myśli. Miasto mnie kupiło, a przeciwko posiłkowaniu się prozą Dicka nie mam nic. Schemat bohaterów jak na razie jest do przełknięcia (ile ostatnio widzieliście animu z naprawdę oryginalnymi postaciami?), ale głównymi bohaterami powinien być facet z metalową ręką i ten drugi piesek w duecie. No ale prawa rynku i fajtłapowata policjantka musi być... Za to sam początek (i pewnie zakończenie) strasznie kijowe. Dwóch arcywrogów połączonych przeznaczeniem...

No i znając świat, przynajmniej większość piesków to byli policjanci, którym psycho-pass skoczył...
I'd like to be a tree

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3072 dnia: Październik 12, 2012, 10:47:18 am »
Ale ja nie chcę prostego anime akcji i nie liczyłem na proste anime akcji. Zgodzę się z zarzutem, że trochę za bardzo niektóre rzeczy shonenowato wyszły - stąd moje uwagi o udziwnieniach. Sir Acowe obawy co do arcywrogów również podzielam, ale tak samo jak jego i mnie kupiło miasto : ) To tego giwery fajne mieli i basta.

Co do Raportu, to jakoś podczas oglądania P-P nie narzucało mi się skojarzenie z nim.

Offline Ganossa

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3073 dnia: Październik 12, 2012, 11:28:09 am »
Nie, żebym całkiem mieszał to anime z błotem bo daje się oglądać i niektóre akcje mogą być fajne ale serie telewizyjne żądzą się niestety swoimi prawami i moim zdaniem jako całość będzie to przewidywalne i schematyczne aż do bólu.
Jedyna nadzieja dla mnie w OAVkach i kinówkach.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Sir_Ace

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3074 dnia: Październik 13, 2012, 12:20:07 am »
Obejrzałem pierwszy ep Robotic;Notes i... Strasznie irytują mnie wrzaski jednej z główniejszych bohaterek. Przeniesienie (w stosunku do Steins;Gate) akcji na dzieciarnię z liceum też nie jest niczym miłym. Sam pomysł na zawiązanie fabuły arcyciekawy nie jest. Ale poza tym wszystkim... Prawdopodobnie i tak wyjdzie z tego coś wyrastającego poza przeciętność.


Sukitte ii na yo zapowiada się na klasycznego, solidnego szojca. W innych czasach na pewno bym oglądał, ale skoro w tym sezonie mamy już Kaibutsu-kuna... Się zastanowię.
I'd like to be a tree

 

anything