Autor Wątek: Warto, niewarto - przegląd nowości.  (Przeczytany 755165 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Skrzydlaty

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3075 dnia: Październik 13, 2012, 12:27:50 am »
Robotic;Notes (...)

Wychodzi na to, że za każdą z novelek zabiera się inne studio. Trochę marnowanie potencjału marki, którą mogliby stworzyć.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3076 dnia: Październik 13, 2012, 07:38:20 pm »
Imo ta marka ma strasznie nierówny potencjał i ekranizowanie tytułów przez różne studia krzywdy nikomu nie zrobi.

Jestem właśnie po pierwszym epku Robotics;Notes, który mnie lekko wynudził. Za drugi wezmę się chyba tylko z rozpędu.

EDIT:

Sakurasou no Pet na Kanojo - zabierałem się za to jak za jeża, spodziewając debilnej komedii ecchi. Błąd. To, co dostałem w pierwszym epku, to ultra sympatyczna komedia z naprawdę fajną kreską (chardes mnie urzekł), postaciami i ich gestami oraz kotami : ) Może wyjść z tego naprawdę świetny heart-warmer. A główna bohaterka może iść w szranki z Erio jeżeli chodzi o kjutność i inteligencje społeczną x D

Little Busters! - dropne to, jak kocham koty. Nie zdzierżę 26 epków. Nudne i brzydkie (a na dodatek na odwał rysowane). Nie wiem jak seria, na którą ludzie czekali z takimi nadziejami i takim kredytem zaufania dostała tak nędzny budżet albo tak słabych animatorów.
« Ostatnia zmiana: Październik 14, 2012, 06:20:56 pm wysłana przez Wilk Stepowy »

Offline wyspa

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3077 dnia: Październik 14, 2012, 06:53:07 pm »
[size=78%]Little Busters![/size][size=78%] - dropne to, jak kocham koty. Nie zdzierżę 26 epków. Nudne i brzydkie (a na dodatek na odwał rysowane). Nie wiem jak seria, na którą ludzie czekali z takimi nadziejami i takim kredytem zaufania dostała tak nędzny budżet albo tak słabych animatorów.[/size]

Taaa... a najśmieszniejsze iż widać że toto miało potencjał nie mniejszy niż taki Kanon czy Clannad... tyle że skopali. Osobiście jeszcze graficznie tam pal licho uszłoby ale jest do dupy wyreżyserowane... sceny tak jakoś ledwo kleją się ze sobą i dialogi są strasznie wymuszone. Gdyby nie to to by nawet dało się oglądać z przyjemnością mimo potknięć animatorów.

Offline Skrzydlaty

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3078 dnia: Październik 14, 2012, 10:09:31 pm »
Sakurasou no Pet na Kanojo

Wygląda skromnie, ale będę śledził co i jak. Przyda mi sę na jesień/zimę jak największa ilość ocieplaczy. A z Little Busters! pewnie powtórzy się historia, jak z Kanonem.

Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3079 dnia: Październik 21, 2012, 01:33:35 pm »
Taaa... a najśmieszniejsze iż widać że toto miało potencjał nie mniejszy niż taki Kanon czy Clannad... tyle że skopali. Osobiście jeszcze graficznie tam pal licho uszłoby ale jest do dupy wyreżyserowane... sceny tak jakoś ledwo kleją się ze sobą i dialogi są strasznie wymuszone. Gdyby nie to to by nawet dało się oglądać z przyjemnością mimo potknięć animatorów.
Ufff, na szczęście drugi ep był już lepszy... dużo lepszy. Jest szansa że będzie się dało to oglądać.

BTW - fap yeah! Oficjalnie zapowiedziano drugi sezon Railguna.
http://www.animenewsnetwork.com/news/2012-10-21/a-certain-scientific-railgun-anime-gets-2nd-season
Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright

Offline Ganossa

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3080 dnia: Październik 23, 2012, 05:45:25 pm »
Pantzerki daje się oglądać. Wciąż są przeraźliwie nierealistyczne ale jakoś mi to specjalnie nie przeszkadza. Wyłączając część mózgu odpowiedzialną za logiczne myślenie seria robi się przyjemna. Może nie aż tak jak Strike Witches ale bohaterki daje się polubić.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3081 dnia: Październik 24, 2012, 10:44:39 am »
Ufff, na szczęście drugi ep był już lepszy... dużo lepszy. Jest szansa że będzie się dało to oglądać.

Niiiii, dla mnie anime nie daje rady. I to nie mówię nawet o wykonaniu. Wątki, akcja, bohaterowie - wszystko jest dla mnie mdłe. To może bardzo subiektywny zarzut, ale w połączeniu z wykonaniem zapewniło animcowi dropa z mojej strony.

BTW - fap yeah! Oficjalnie zapowiedziano drugi sezon Railguna.
http://www.animenewsnetwork.com/news/2012-10-21/a-certain-scientific-railgun-anime-gets-2nd-season

A to bardzo dobra wiadomość.


Co tam z nowości po 2-3 ich epku:
Pantzerki rzeczywiście dają radę. Żadne cudo, ale jest dość sympatyczne, nie wkurza jakimiś szczegółami etc. Oglądam do śniadania lub kolacji.

Code:Breaker - oglądam z nudów. Niby wszystko na miejscu, ale zbyt sztampowe, by mnie mocniej zainteresować. Poza tym kreska nie przypadła mi do gustu.

Zetsuen no Tempest - naiwne i pretensjonalne (bądź co bądź to ciągle shounen), ale z odcinka na odcinek ogląda się coraz lepiej. Kreska zaczyna się podobać, pojedynki naprawdę fajne, jakoś otrzaskałem się z chaosem w fabule. Ciekawi mnie co z tego wyjdzie.

To rzeczy, które oglądam, bo oglądam.

Chuunibyou demo Koi ga Shitai! - jest gdzieś po środku. Niby fajne, ale główna bohaterka zaczyna być przewidywalna w swojej nieprzewidywalności i dziwnosci, co z kolei zaczyna męczyć. Tak więc nie oglądam tego z nudów, ale też nie wypatruję nowych epków.

Teraz czas na rzeczy, których kolejne epki wypatruję z niecierpliwością:

Jormungand: Perfect Order - coraz lepsze rzeczy nas czekają. Seria świetna - lepsza niż pierwszy sezon, bo i materiał jest lepszy (fabułą nabiera rozpędu).

K - jakość pracy animatorów nie przestaje mnie zachwycać. Do tego ciekawe postacie, w miarę fajne wątki. Po prostu naprawdę dobrze się to ogląda.

Psycho-Pass - pierwszy epek lekko mnie wystraszył kilkoma zagrywkami, ale drugi pozytywnie mnie zaskoczył. Choć spokojny, to bardzo fajnie zrealizowany i wciągający - masa naprawdę fajnych szczegółów. Nadzieje, jakie pokładałem w serii zostały wzmocnione.

Sakurasou no Pet na Kanojo - dla mnie czarny koń tego sezonu. Ja dwa pierwsze epki po prostu  podobały mi się i szalenie przyjemnie mi się je oglądało, to po oglądnięciu trzeciego wprost nie mogę doczekać się kolejnego epka. I nie wiem jak ja biedny dotrwam do następnego wtorku : P Po prostu jestem zachwycony, i tyle. Podobnie miałem jedynie z Acchi Kocchi.
« Ostatnia zmiana: Październik 24, 2012, 11:07:00 am wysłana przez Wilk Stepowy »

Offline Sir_Ace

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3082 dnia: Listopad 02, 2012, 08:28:01 pm »
Psycho;Pass nadal zawodzi. Chociaż sekwencja akcji z ostatnich dwóch minut była nienaganna, pozostałe osiemnaście... :| Oprócz kiepskich bohaterów afera z trzeciego odcinka była tragicznie przewidywalna. Żadnego wyczucia narracji, niemal groteskowo przerysowane n-te podejście do wyświechtanego motywu. Przeciąganie pierdół i pośpieszne przejście do finału. Zupełnie nie ta klasa co serialowy GitS. Aż szkoda wysiłków ludzi, którzy wykreowali taką fajną, cyberpunkową rzeczywistość.
I'd like to be a tree

Offline Hollow

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3083 dnia: Listopad 02, 2012, 09:01:38 pm »
BTW - fap yeah! Oficjalnie zapowiedziano drugi sezon Railguna.
http://www.animenewsnetwork.com/news/2012-10-21/a-certain-scientific-railgun-anime-gets-2nd-season


Fajna wiadomość. Mam nadzieję, że pokażą innych najpotężniejszych esperów poza Acceleratorem i Misaką. No i, że pojawi się 10000 sióstr Misaka.

Offline Hollow

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3084 dnia: Listopad 04, 2012, 07:52:36 pm »
W sieci pojawił się zwiastun kinowego filmu Toaru Majustu no Index. Zapowiada się to samo co z większością filmów kinowych: dużo akcji, średnia ilość fabuły, zero sensu...

劇場版 『とある魔術の禁書目録 エンデュミオンの奇蹟』 Trailer

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3085 dnia: Listopad 06, 2012, 12:57:29 pm »
Ten kinowy Index naprawdę fajnie wygląda. Ja tam z chęcią oglądnę.

Offline Skrzydlaty

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3086 dnia: Listopad 06, 2012, 01:00:23 pm »
no graficznie miodzio, chyba będę musiał się przemóc i jednak przebić przez serię

Offline Hollow

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3087 dnia: Listopad 06, 2012, 01:22:30 pm »
Ze trailera zapowiada się, będzie to wyglądało jak większość filmów kinowych shonenów: pojawia się jakaś nieznana postać, pojawiają się ci żli ścigający postać, bohaterowie chcą chronić nową, dostają po gębie od złych, potem źli obrywają i wszyscy żyją długo i szczęśliwie...

Offline Skrzydlaty

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3088 dnia: Listopad 06, 2012, 07:17:47 pm »
Little Busters! coś się rozkręciło, czy już wszyscy dropneli?

Offline wyspa

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3089 dnia: Listopad 06, 2012, 07:26:45 pm »
Little Busters! coś się rozkręciło, czy już wszyscy dropneli?
Takie se... lekka seryjka taki mocno średni hearth warmer. Ale przynajmniej nie mam tego poczucia chaosu jak w 1szym epku.

 

anything