trawa

Autor Wątek: Warto, niewarto - przegląd nowości.  (Przeczytany 755066 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3120 dnia: Grudzień 03, 2012, 04:41:17 pm »
Ja się przypadkowo natknąłem na info, że w Shin Sekai Yori jest jakieś bezczelne yuri, więc z chyba z ciekawości sprawdzę co i jak.
Yuri jakieś owszem jest, ale bezczelnie to sobie co najwyżej pograli autorzy w kulki z fanami tegoż. Tak więc nie polecałbym oglądać tego anime tylko z tego powodu. Przynajmniej do tej pory. Ale w przyszłości raczej też nie - jak prawi mądrość anonów którzy czytali już mangę.
Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright

Offline Hollow

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3121 dnia: Grudzień 04, 2012, 07:14:58 am »
W końcu pojawi się Kizumonogatari. Nareszcie będzie można zobaczyć dużą Shinobu w akcji.

Offline Jackal

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3122 dnia: Grudzień 04, 2012, 07:49:36 am »
Po przejrzeniu sezonu nie natrafiłem póki co na coś co od razu bym zanotował. Kizumonogatari jedynie to ciekawi bardzo, szczególnie jak pisał Hollow duża wersja shinobu

Offline Sir_Ace

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3123 dnia: Grudzień 04, 2012, 10:14:33 am »
Tyle że Kizumonogatari, jak to film, wyjdzie może niedługo, ale zanim przeniosą to na DVD i BD, trochę czasu może minąć, więc aż tak bardzo bym się nie napalał. Z drugiej strony ostatnio pojawił się trend natychmiastowej premiery wysokobudżetowych tytułów (Gundam Unicorn, Berserk) w kinach, na nośnikach i nie tylko w Japonii.
I'd like to be a tree

Offline Hollow

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3124 dnia: Grudzień 07, 2012, 05:40:04 pm »
Może w przyszłym sezonie obejże sobie to anime:

Maoyuu Maou Yuusha Trailer

komedia o bohaterze i władcy demonów, którzy postanawiają połączyć siły aby zmienić świat na lepsze. Od tej pory bohater pomaga potworom, a władca ludziom. Przynajmniej tak było w mandze. Mangę trochę czytałem i była całkiem niezła. Poza motywami fantasy było tam też sporo wątków ekonomicznych.

Offline Hunter Killer

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3125 dnia: Grudzień 07, 2012, 07:34:05 pm »
Boobies...znaczy Demons... Graficznie i koncepcyjnie przypomina mi trochę Wolf and Spiece, ale nie powiem może być ciekawe. O ile motywy komedii i cycków nie przerosną motywu ekonomicznego.
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3126 dnia: Grudzień 08, 2012, 09:06:00 am »
Czytałem trochę magi, ale imo do S&W to temu sporo brakuje. Niemniej anime może być sporo lepsze, bo mandze po prostu brakowało dynamiki.

Trailerek Nekomonogatari Kuro:
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=4n_SIgX4TRA#!
Neko neko :3

Offline Hunter Killer

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3127 dnia: Grudzień 24, 2012, 02:45:59 pm »
Oj napaliłem się na to, zwłaszcza, że dopiero co skończyłem czytać mangę (a przynajmniej to co znalazłem).

TVアニメ「進撃の巨人」PV
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Jackal

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3128 dnia: Grudzień 24, 2012, 03:02:49 pm »
Nie powiem fajnie się zapowiada.

Offline Ganossa

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3129 dnia: Grudzień 24, 2012, 03:16:35 pm »
Spiderman historia prawdziwa.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Hollow

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3130 dnia: Grudzień 26, 2012, 03:10:30 pm »
Obejrzałem drugi (i ostatni) odcinek Kami nomi zo Shiru Sekai - Tenri-hen. Poznajemy w nim ciąg dalszy historii Tenri, dzieciństwo Keimy i kilka faktów na temat starych demonów. Ale i tak najważniejsze poznajemy po endingu - oficjalne potwierdzenie, że  w przyszłym roku pojawi się 3 sezon anime i kilka nowych OAV-ek.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3131 dnia: Styczeń 01, 2013, 01:44:53 pm »
Jaka miła niespodzianka w nowym roku - jest już Nekomonogatari: Kuro. W raw'ach jest całość, a suby są na razie chyba tylko dla pierwszego "epka". Fajne fajne. Dialogi na poziomie, tak samo animacja.

Offline Sir_Ace

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3132 dnia: Styczeń 05, 2013, 12:38:55 am »
Pierwsze Nekomonogatari jak najbardziej w porządku. Wypadkowa Bekomono i Nisemono. Teraz czekam na BD, ekranizacje Nekomonogatari Shiro, Kizumonogatari i wszystkich następnych powieści :-]

Maoyuu Maou Yuusha - takie Spice & Wolf ale dla młodszego i mniej wyrobionego widza. Uproszczenia, fanserwis, wiek i zachowanie postaci, postawienie bardziej na efektowność niż na to coś, co urzekło mnie w S&W. Po prostu za stary na to jestem...
I'd like to be a tree

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3133 dnia: Styczeń 05, 2013, 08:39:34 am »
Maoyuu Maou Yuusha - takie Spice & Wolf ale dla młodszego i mniej wyrobionego widza. Uproszczenia, fanserwis, wiek i zachowanie postaci, postawienie bardziej na efektowność niż na to coś, co urzekło mnie w S&W. Po prostu za stary na to jestem...

Odniosłem podobne wrażenie. Wszystko było prawie jak w S&W : ) Dla anime brakuje subtelności i porządnych bohaterów. Za drugi epek pewnie się wezmę, ale bez zbytnich nadziei - w końcu manga mnie zanudziła, więc bezpiecznie założyć, że z anime będzie tak samo.

EDIT:
Cuticle Tantei Inaba - spodziewałem się, że to dropnę, ale nie tego, że aż z takim hukiem. To jest totalnie kretyńskie. Nie ma tam czegokolwiek, o czym mógłbym powiedzieć ciepłe słowo - bohaterowie to kretyni, fabuła jest kretyńska, gagi żałosne, humor tak samo, kreska średnia. A może po prostu jestem na to za stary tak o 20 lat >.>

Oreshura - zacząłem oglądać z nudów nic totalnie o tym nie widząc. Pierwsze sceny - jakieś fantasy. No, myślę sobie, będzie pewnie drop, jak w przypadku Ixion Saga DT - nie ma cudów. Nadszedł czas na opening - wtf?!?! Tyle cukry to dawno nie widziałem. Ale przyznam, że poczułem się zaintrygowany. Pierwsze sceny po openingu trochę bez wyrazu były - wychodzi na to, że mamy do czynienia ze szkolną komedią o niezidentyfikowanym dodatku (harem? slice-of-life? romance?) No ale oglądam dalej. I pod koniec pierwszego epka sam się sobie zdziwiłem, bo całkiem mi się podobało. Może być z tego całkiem fajna komedia romantyczna. Ciekawi mnie, czy czymś nas autorzy zaskoczą, bo w takich produkcjach mają pole do popisu.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 05, 2013, 07:15:54 pm wysłana przez Wilk Stepowy »

Offline Hollow

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3134 dnia: Styczeń 06, 2013, 05:53:30 pm »
Obejrzałem wszystkie odcinki Nekomonogatari. Anime jest naprawdę świetne chociaż miejscami dość dołujące.

 

anything