Autor Wątek: Warto, niewarto - przegląd nowości.  (Przeczytany 755556 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Skrzydlaty

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3135 dnia: Styczeń 08, 2013, 02:55:30 am »
No i też zjadłem Nekomonogatari.

Spoiler: pokaż
Hanekawa > Senjougahara ;((((((((((((((((((((

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3136 dnia: Styczeń 08, 2013, 05:18:22 am »
Z wyglądu - na pewno. Z charakteru - wolę jednak Hitagi : )

Senran Kagura - anime bitewno-cyckowe. Innego contetnu nie stwierdzono. Nie jest na tyle dobre, by oglądać to dla samych bitew i cycków.

Zettai Karen Children: The Unlimited - Hyoubu Kyousuke
jako wielki fan ZKC i samego Kyosuke nie mogłem przejść obok tytułu obojętnie. Niestety, nie sprostał on moim oczekiwaniom. Po pierwsze, to spin-off z fabułą stworzoną na potrzeby anime. Liczyłem jednak na coś z oryginalnej serii. Po drugie, zmienili trochę mojego ulubionego Kyosuke. Wiem, że ZKC to shounen, ale Kyousuke jest najlepszym badguyem, jakiego stworzono w Japonii i jego postać wiele wnosiła do serii windując ją ponad standardową baję. A tu wydał się taki trochę zrównany do szonenowatych standardów. Do tego dali mu limiter i jakieś dziwne moce >.> No nie bardzo mi się to podoba, ale zobaczymy - może nadrobią fabułą i innymi bohaterami.

Offline Sir_Ace

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3137 dnia: Styczeń 08, 2013, 11:11:06 am »
A ja obejrzałem pierwszy odcinek Romana (piękny, swojski tytuł :]), czyli Lupina w średniowiecznej Japonii.
W dzień jest fajtłapowatym helperem (za grosze ima się zleceń każdego charakteru), w nocy zakłada chustę i razem z szajką znajomych bawi się w Robina Hooda. Normalka - np. w brawurowym i zabawnym stylu wpaść do pałacu bogacza i zrobić porządek, wszystko wokół rozwalając, nie robiąc przy tym nikomu krzywdy. Pierwszy odcinek to głównie przedstawienie postaci - mieszkańców miasta, ferajny bohatera (całkiem fajny zbiór osobowości, ale do lupinowej paczki niestety trochę im brakuje) i lekkie liźnięcie arcyłotra.

Wyszło całkiem nieźle, ale... Twórcy dobrze zauważyli, że formuła (grupka łotrów o dobrych sercach w zabawnym stylu robi porządek ze złymi bogatymi) chociaż fajna, lekko jedzie już stęchlizną. Ostatni Lupin chciał odświeżyć swój wizerunek nieco awangardową oprawą, treściami dla starszego widza i pod koniec niezłym mindf**kiem (me gusta :biggrin: ). Twórcy Romana poszli w przeciwną stronę. Główny bohater stara się być śmieszniejszy niż trzeba (subiektywna opinia), dodatkowo twórcy wikłają go w walkę, gdzie ownuje nie tylko sprytem.
Spoiler: pokaż
 A kiedy zajdzie potrzeba, Roman odpala jakiegoś nieznanego powerupa z Soul Takera rodem
.
Seria może być dobra, o ile twórcy nie pójdą w shonenowe uproszczenia i infantylność. Na razie jest lekko, łatwo i całkiem przyjemnie.
I'd like to be a tree

Offline Góral

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 305
  • Total likes: 0
  • Firefly/Serenity fanatic
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3138 dnia: Styczeń 08, 2013, 08:28:31 pm »
Roman 1

Pierwszy odcinek nie zachęcił do dalszego oglądania. Dam jednak anime szansę, bo był to jedynie wstęp do historii i zapoznanie widza z poszczególnymi bohaterami. Jeśli główny wątek okaże się w miarę interesujący to może dokończę całość, choć podejrzewam jednak, że nie będę miał cierpliwości. Zapowiada się bowiem, że większość odcinków będzie po prostu dniem z życia złodzieja/złotej rączki, a główny wątek będzie przemycany w postaci króciutkich scenek. Nie przepadam za tego rodzaju prowadzeniem fabuły zwłaszcza gdy anime nie wyróżnia się niczym szczególnym.

O postaciach póki co niewiele można powiedzieć poza tym, że do oryginalnych nie należą. Nie wyróżniają się też w żaden inny sposób, ot charaktery jakich wiele (nie wzbudzają też sympatii i trudno winić za to wtórność). Główny bohater to obibok i hazardzista (choć z tym obijaniem to może nie do końca), który jest trzymany w ryzach przez siostrzyczkę. Mamy też "złego" z blizną i "złą" z odsłoniętymi cyckami, doktorka tworzącego zombie z ciasta (WTF?), zwariowanego wynalazcę (który jest kalką Gengaia z Gintamy)... Generalnie nie za dobrze to wygląda.

Poza tym mamy kombinezony z przyszłości (ciekawe skąd wytrzasnęli poliwęglany, bo nie sądzę by te okulary zrobione były ze szkła, o lataniu czy przepoławianiu całych budynków nie wspominając), rakiety (BTW, po co wrzucił pochodnię do środka, która zaraz by zgasła?) i idiotyczne zachowania bohaterów. Tak, wiem - serię należy traktować z przymrużeniem oka (a właściwie z zamkniętymi oczami), ale za dużo elementów mnie tu drażni, a zdecydowanie za mało intryguje.

Radziłbym raczej odpalić starego Lupina albo Space Adventure Cobrę albo Gintamę, bo to co widzę tutaj to klasyczny przypadek robienia "śmieciówy" licząc, że wyjdzie z tego smaczna zupa.

Edit:
Hmm... Wyszedł bardziej zrzędliwy post niż zamierzałem. Ogólnie serię da się oglądać i w tym sezonie wielu lepszych nie widzę, ale moim zdaniem lepiej czas przeznaczyć na coś innego.
9 na 10 otaku zaleca oglądanie Space Brothers.

Offline Sir_Ace

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3139 dnia: Styczeń 11, 2013, 11:28:48 pm »
Pierwszy ep Sasami-san@Ganbaranai




SHAFT!n+1 Zaczyna się od gołej 16-latki i usługującego jej brata ciągle zasłaniającego twarz teczką. Potem jest dosyć fajnie i tylko trochę dziwnie, a na końcu bolały mnie oczy, bo przez całą drugą połowę miałem wytrzeszcz. Wypadkowa Monogatari (bardziej Nisemono), Arakawy i możliwe, że troszkę Madoki. Jakość wykonania, zwłaszcza w drugiej połowie, powala i dobrze będzie, jak nie przewalili na ten jeden ep połowy budżetu serii. Absolutne must see dla ludzi lubujących się w powalonych produkcjach by SHAFT!
I'd like to be a tree

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3140 dnia: Styczeń 14, 2013, 10:17:05 am »
Sasami-san@Ganbaranai - zdecydowanie dla wielbicieli SHAFTu, bo tu studio pokazało na co ich stać i nie ma mowy o serii skierowanej do każdego (ja miejscami nie wiedziałem, co oglądam : )) Niemniej wykonanie kapitalne, kreska przepiękna (tak wyglądałaby Madoka, gdyby chardes był "poważniejszy") a dialogi po prostu SHAFTowe. Naprawdę ciekawi mnie, o co w tym chodzi i czekam z niecierpliwością na kolejny epizod.

Senyuu. - drop po pierwszym epku. Płaskie i dziecinne generic fantasy.

Vividred Operation - jakaś podróbka Strike Witches, a przynajmniej takie to sprawia wrażenie po pierwszym epku. Tylko całość dużo bardziej dziecinna, z jakimiś gadającymi zwierzakami, mniejszą ilością najazdów na majtki, brakiem biustów itp. Ładnie zrobione, ale zdecydowanie nie dla mnie.

Mondaiji-tachi ga Isekai kara Kuru Sou Desu yo? - wow. Zaskoczenie miesiąca - spodziewałem się sztampowego fantasy i na dobrą sprawę dostałem mniej więcej coś takiego, tylko naprawdę fajnie wykonane. Pomysł na fabułę oklepany, bo do magicznego świata ściąga się trójkę bohaterów, a całość jest w dość lekkiej konwencji. Jednak bohaterowie, świat i akcja zrobione są tak, że naprawdę przyjemnie mi się to oglądało. Do tego kreska i animacja na całkiem dobrym poziomie.

Amnesia - zapuściłem sobie pierwszy epek z rozpędu nie wiedząc, że to shoujec. I się pozytywnie zdziwiłem. Świetna kreska, tajemnicza atmosfera, faceci sztampowi, ale główna bohaterka fajna - może być z tego całkiem znośne shoujo-mystery.

Tamako Market - nieszkolne i niemuzyczne K-On, ale za to z gadającym "kurczakiem". Całkiem sympatyczna i zabawna seria z naprawdę dobrą oprawą wizualną (trochę do  Hyouka brakuje, ale miejscami tylko trochę). Będziemy śledzić.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3141 dnia: Styczeń 15, 2013, 08:35:20 pm »
Jakoś poniższy projekt nie nastawia mnie optymistycznie do nowego anime spod znaku GitS

Offline Ganossa

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3142 dnia: Styczeń 15, 2013, 08:59:35 pm »
Rozumiem, że Motoko może sobie zmieniać ciała jak rękawiczki, ale żeby takie brzydactwo.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Hunter Killer

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3143 dnia: Styczeń 15, 2013, 09:09:52 pm »
Już dawno Beatok mówił, że Motoko nie ma gustu ale to...jakoś mam mieszane uczucia. Niby fajnie bo szykuje się kolejny GiTS, ale z drugiej, za taki charadesign powinno się fundować betonowe buciki.
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline wyspa

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3144 dnia: Styczeń 15, 2013, 10:46:00 pm »
Zobaczy,y jak fabularnie wypadnie. Ja i tak z ciekawością czekam.

Offline Góral

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 305
  • Total likes: 0
  • Firefly/Serenity fanatic
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3145 dnia: Styczeń 16, 2013, 03:48:56 am »
Tutaj macie w większej wersji: http://i.imgur.com/2RgQU.jpg
9 na 10 otaku zaleca oglądanie Space Brothers.

Offline Skrzydlaty

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3146 dnia: Styczeń 23, 2013, 04:22:06 pm »
Inferno Cop - seria dwuminutowych ONA autorstwa panów, którzy porzucili Gainax i założyli studio Trigger. Zamierzone amatorstwo produkcyjne aż bije po twarzy, a karykaturalny i abstrakcyjny sposób, w jaki panowie odświeżają standardy amerykańskiej popkultury sprzed trzydziestu lat, niejednokrotnie sprawił, że parsknąłem śmiechem. Jeżeli ktoś ma ochotę pośmiać się z czegoś skrajnie głupiego, to polecam. Dużo czasu nie straci.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3147 dnia: Styczeń 23, 2013, 04:52:46 pm »
A ja polecę Kotoura-san - prześmieszne, przesympatyczne, a przy okazji całkiem mądre i refleksyjne. Dwa epki jak na razie za mną i czekam z niecierpliwością na kolejne.

Offline wyspa

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3148 dnia: Styczeń 23, 2013, 07:42:43 pm »
A ja polecę Kotoura-san - prześmieszne, przesympatyczne, a przy okazji całkiem mądre i refleksyjne. Dwa epki jak na razie za mną i czekam z niecierpliwością na kolejne.
Własnie miałem  o tym napisać... owszem idealny animiec na odprężenie, nic ambitnego ale z drugiej strony nie następna głupia haremówka :smile:


EDIT:
Hmmm nawet się zdziwiłem po 3cim epku... może być że ta komedyjka będzie miała więcej poważniejszych momentów niż myślałem...
« Ostatnia zmiana: Styczeń 25, 2013, 03:15:25 pm wysłana przez wyspa »

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3149 dnia: Styczeń 25, 2013, 05:31:40 pm »
Też się zdziwiłem : ) W sumie historia oparta na paskach komiksowych czy też webowym komiksie, a fabuła jak z jakiegoś LN.