trawa

Autor Wątek: Warto, niewarto - przegląd nowości.  (Przeczytany 754913 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Hunter Killer

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3165 dnia: Luty 12, 2013, 03:09:07 pm »
Mam nieodparte wrażenie, że to ma być początek...hm..powstania Motoko. Jej pierwsze cyberciało, pierwsze spotkanie małpiej mordki itd.
Ale nadal mam mieszane uczucia co do jej wyglądu, jeśli jakoś fajnie to zrobią i rzeczywiście pokażą, że to jej początek to nawet będę za. Jeśli jednak miało to by byś po SACu, albo już nie daj, pomiędzy SAC1 a SAC2 to będzie lipa.
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Sir_Ace

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3166 dnia: Luty 12, 2013, 04:13:49 pm »
Pierwszy SAC to rok 2030. Arise to 2027. Formowanie teamu zaczęło się w 2020 roku - czternasty odcinek drugiej serii, kiedy Motoko, Ishikawa i Bato walczyli z Saito. Major już wtedy była cyborgiem, więc jeżeli seria będzie trzymała się uniwersum SAC, będziemy mieli dwutorową historię - przeskoki akcji między początkami cyborgizacji Motoko i okresem na krótko przed pierwszym SAC.
I'd like to be a tree

Offline Ganossa

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3167 dnia: Luty 12, 2013, 04:47:34 pm »
Mogli by zrobić serię o "dzieciach" Motoko. Otwierało by to całą masę nowych możliwości. Ale byłby problem w ciągłości fabuły bo jeśli się nie mylę to w seriach nic nie było o Puppet Masterze.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Hunter Killer

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3168 dnia: Luty 12, 2013, 05:44:26 pm »
Pierwszy SAC to rok 2030. Arise to 2027.

A rzeczywiście, za pierwszym razem nie zwróciłem uwagi że to 2027. Zatem albo to będą jakieś retrospekcje Motoko (czyżby atak na jej cybermózg), albo zupełnie oddzielna historia z bohaterami tylko z nazwy, bo dezajn Motoko jest IMHO mierny.
Tak czy inaczej czekam na serię z coraz bardziej mieszanymi odczuciami, obym się jednak mylił.
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Skrzydlaty

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3169 dnia: Marzec 13, 2013, 01:46:16 pm »
Mamy przetłumaczone pierwsze OVA Saint☆Young Men! Polecam oglądać, zwłaszcza, że będzie tego tylko dwa odcinki, nie licząc wychodzącej w maju kinówki. Mnie osobiście bardzo rozśmieszyło, sam pomysł do tej pory zachwyca w swojej genialnej prostocie, a Jezus i Budda, przyznaję ze wstydem, są naprawdę moe! xD

Offline Sir_Ace

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3170 dnia: Marzec 22, 2013, 11:56:40 pm »
Skończył się Robotics;Notes. I dobrze. Z mojej perspektywy okropny zawód, bo pewne elementy były wykonane co najmniej przyzwoicie, ale pan od scenariusza wszystko spieprzył kanciatą adaptacją gry. Przez to w zasadzie nawet nie wiem, jak serię ocenić... 3/10 za treść, 7/10 za wykonanie?
I'd like to be a tree

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3171 dnia: Marzec 23, 2013, 01:45:52 pm »
Strasznie poszatkowali tempo fabularne, albo w ogóle od początku go nie było - nie wiem, nie znam gry. W każdym razie pod tym względem było gorzej nawet niż w Chaos;HEAd.
Najpierw nudnie, potem spokojnie, ale ciekawie, potem jeszcze spokojniej i nudniej, następnie nagłe niczym nie zapowiadane zrywy, jakieś ochłapy thrillera, a potem gonitwa fabularne bez ładu i składu do finału, a która to gonitwa w ogóle nie przystawała do poprzednich 4/5 serii.

Mocno się zawiodłem. Patrząc jednak z perspektywy, to trudno mi wymyślić jak zrobić z tego porządne anime. Chyba trzeba by coś wywalić - albo nastolatków i ich marzenia o mechach, albo spisek. Razem to totalnie do siebie nie pasował. Do tego postacie byłby albo sztampowe, albo nieciekawe. Grafika i animacja, jak i ogóle wykonanie, ratowało anime przed totalną klapą.

Naciągane 6/10.

Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3172 dnia: Marzec 23, 2013, 03:00:52 pm »
Hm, znaczy się że trafiłem w dziesiątkę rzucając serię po przejrzeniu dwóch pierwszych epów? How nice.
Choć istotnie miałem tu o tyle łatwiej z racji tego że mechy mnie nie rajcują z definicji.
Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright

Offline Sir_Ace

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3173 dnia: Marzec 23, 2013, 03:04:56 pm »
Tak naprawdę mechy były z tego wszystkiego najmniej istotne. Ot, zawiązanie akcji, coś do generowania wzlotów i upadków ducha i toczenia głupiej jak but finalnej walki.

Tak sobie myślę, że gdyby skrócić serię do 13 odcinków, może zmusiłoby to twórców do przyspieszenia tempa i wyrzucenia śladów po amputacji fragmentów gry, przez co bajka może byłaby strawniejsza?
I'd like to be a tree

Offline Jackal

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3174 dnia: Marzec 25, 2013, 05:03:43 pm »
Pomijając parę rzeczy z chęcią obejrzę :)
Uwaga spoiler!
http://www.sadistic.pl/dragon-ball-z-battle-of-gods-goku-ssj3-vs-birusu-vt185341.htm

Offline Hollow

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3175 dnia: Kwiecień 01, 2013, 09:55:31 am »
Skończyłem oglądać drugi Boku Wa Tomodachi Ga Sukunai NEXT. Muszę przyznać, że trochę się zawiodłem. Przez większość sezonu bohaterki próbowały poderwać Kodakę, a on starał się na siłę tego nie zauważać. Im dalej tym gorzej, a samo zakończenie to ogólnie katastrofa. Za plus można uznać pojawienie się kilku nowych postaci i tradycyjne kłótnie między Seną i Yozorą (chociaż i one straciły swój pazur). Mam nadzieję, że niedługo zrobią 3 sezon.

Offline Skrzydlaty

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3176 dnia: Kwiecień 01, 2013, 06:12:26 pm »
Wyszło Little Witch Academia. Jednoodcinkowa produkcja, ufundowana z programu kształcenia młodych animatorów. Nie wiem, czy 38 milionów yenów (czyli prawie pół miliona dolarów) to dużo, jak na te 24 minuty, ale wyszło całkiem zadowalająco. Może większość teł nie należała do szczególnie porywających, ale same projekty postaci i płynność animacji były bardzo dobre. Szczególnie te pierwsze urzekły mnie odważnym mezaliansem z komiksową kreską zachodniej urody. Ale chyba tak to jest, kiedy wszystkiego pilnują byłe gainaxowe gwiazdy.

W sumie chętnie oglądałbym więcej sfeminizowanego Harry'ego Pottera, gdyby tylko faktycznie pod całość wymyślić jakąś nienajgłupszą, a przynajmniej nienajschematyczniejszą historię i ubrać ją w humorystyczne tony. Takie jak w scenie z minotaurem i miksturką.

Offline Hunter Killer

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3177 dnia: Kwiecień 01, 2013, 11:25:28 pm »
Właśnie obejrzałem to anime. Muszę powiedzieć iż jak patrzyłem na zwiastuny spodziewałem się szybkiej, zwariowanej akcji i taką tez otrzymałem. Historia może nie powala, ale cóż można zmieścić w 24 minutach. A wg. mnie i tak udało im się stworzyć dobrą, tylko lekko szablonową fabułę.
Nie było tutaj powiedziane wprost o ratowaniu świata, nie było wielkiego bohatera i tragicznego poświęcenia. Nie ma jedynego złego, planującego masę zbrodni i sekretów. Jest za to masa komedii na tradycyjnym, ale dobrym poziomie oraz lekko zakręcona i dynamiczna animacja, co tylko dodaje smaku.

Słowem, taki Harry Portki w wersji damskiej skompresowany w 24 minuty z dynamiczną kreską, bez całej otoczki Voldermordów itp. Jak dla mnie bomba, oglądałem 2 razy, bo nie mogłem się skupić na czytaniu subów nie oglądając animacji. Sama zaś animacja jest płynna, lekko komiksowa, co daje bardzo fajny efekt. Można powiedzieć iż kreska mnie urzekła od pierwszego spojrzenia.

Postacie są ciekawe, bez tragicznych przeszłości (cóż jeden odcinek formatu TV nie daje pola do popisu) i dość wyraziste jak na tak krótka animację. Szczególnie urokliwa i najciekawsza jest Sucy, która tak wyglądem jak i magią (mikstury) kojarzy mi się od początku z nekromancją i czarną magią. Potwierdza to w pewnym sensie walka z minotaurem, która moim zdaniem bije na głowę wszelkie pojedynki bohaterów z potworami z ostatnich kilku produkcji. 

Zatem, czy warto? Owszem, to raptem 24 minuty, kto lubi takie klimaty zapewne się uśmieje, kto woli bardziej poważną magię/historię może znajdzie w tym oderwanie od "sztywnych standardów" i poszuka podobnych tytułów.
Na pewno seria nie łamie aż tak mocno "zachodniej" magii jak niektóre produkcje które widziałem.

Podobnie zresztą jak Skrzydlaty, z chęcią obejrzałbym tą serię w dłuższym formacie (13-24 odcinki). A jeśli historia pokazywała by coś więcej niż oklepane schematy oraz dobrana w ten specyficzny humor i kreskę oprawa to tytuł znalazłby się całkiem wysoko na mojej liście. :)
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Sir_Ace

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3178 dnia: Kwiecień 02, 2013, 07:50:15 pm »
Skończyło się Sasami-san@Ganbaranai. Jeżeli ktoś nie czuje (więcej, nie zachwyca się) klimatów Shafta, nie polecam. Historia jest strasznie marna, postaci (czy raczej ich wykorzystanie) takie sobie, całość kupy się nie trzyma. Ale rasowy shaftfag będzie więcej niż zadowolony. Masa nawiązań, sporo fajnych odpałów, kupa zabawy formą i narracją, po prostu czuć radość, jaką komuś na gorze sprawiło robienie tej bajki. Do tego ostatnie odcinki były nie tylko porypane, ale i całkiem klimatyczne. Teraz wydaje mi się, że z jednej strony dobrze zrobiłoby skrócenie serii o połowę, z drugiej fajnie by było, gdyby Shaft dorzucił do tego krótką kontynuacyjkę.

Z perspektywy normalnego widza - 4/10
Z perspektywy shaftfaga - 7.5/10



Wyszło Little Witch Academia.

Całkiem przyjemne mruganie okiem przy utartych schematach. Szkoda, że takie rzeczy powstają jedynie wtedy, kiedy daje się komuś budżet i pozwala stworzyć coś własnego, nienastawionego na oglądalność. Wychodzi na to, że wyginęli nie zdolni twórcy, tylko sensowni widzowie.
Chociaż osobiście raczej sceptycznie podchodziłbym do pełnowymiarowej serii. IMO dostosowanie bajki do takiego formatu totalnie rozmieniłoby ją na drobne.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 02, 2013, 10:03:34 pm wysłana przez Sir_Ace »
I'd like to be a tree

Offline Skrzydlaty

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3179 dnia: Kwiecień 02, 2013, 10:47:40 pm »
Yup, można sobie przeglądać tego typu charty - http://myanimelist.net/forum/?topicid=579667 - i jak na dłoni widać, co się sprzedaje. Głównie sprawdzone marki, bądź serie nastawione na, jak to gdzieś ładnie ostatnio znalazłem, obsessive fans.

A z tymi z kolei trzeba uważać, bo o ile Love Live całkowicie detronizuje wszystko w tym sezonie swoimi wynikami sprzedażowymi, to już AKB0048 Next Stage zostało przez azjatyckich otaku zbojkotowane i przyniesie spore straty. I to tylko dlatego, że anime przedstawia (o ile się dobrze orientuję) losy prawdziwych idolek, które zresztą użyczają im głosu. I które przez arcywielbicieli japońskiej animacji nie są szczególnie lubiane.

Sasami-san(...) też zresztą marnie przędzie i przyniesie straty. KyoAni podobnie z początku miało odnieść porażkę, ale przekroczyli słynną Manabi Line i spektakularnej klęski z Tamako Market nie będzie.