trawa

Autor Wątek: Warto, niewarto - przegląd nowości.  (Przeczytany 754827 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jackal

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3195 dnia: Kwiecień 11, 2013, 03:31:41 pm »

 nie ukrywam że po prostu szukam czegoś na miarę Lucky Star'a, Azumangi czy Nichijou, wygląda na to że w tym sezonie tego nie znajdę.
Ale jak ktoś coś znajdzie to dajcie znać, obejrzę wszystko co ma wystarczająco absurdalny humor bądź taki oparty na codziennych sytuacjach które wszyscy znamy :wink: .

Podpisuje się pod tym:)
Też szukam tego typu, póki co jest gintama.

Offline wyspa

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3196 dnia: Kwiecień 12, 2013, 12:32:45 am »
Little Witch Academia - 2013 Anime Movie PV 2

Little Witch Academia... podobnie jak Death Billiards powstało z dofinansowania dla młodych twórców.
Lekkie i przyjemne anime przygodowe o czarownicach... jak dla mnie nie obraziłbym się na całą serię, ale chyba na to niestety nie ma co liczyć :(

Offline Hunter Killer

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3197 dnia: Kwiecień 12, 2013, 11:51:29 am »
Nom, już o tym pisałem, ale też z chęcią bym obejrzał taką serię, powiedzmy 12-13 odcinkową. Nawet nie musi to być jakaś super rozbudowana historia z zakrętami fabułu jak droga w Alpach. Byle tylko koncepcja i humor był utrzymany jaki jest, to byłoby już fajnie.
Oczywiście byle tylko nie wzięli tego smoka, czy raczej samej fabuły z tej animacji i nie rozciągnęli na 12 odcinków, bo wtedy miernie by to wyszło.

I jak dla mnie mogą dać więcej akcji z Sucy, ta "nekromantka" jest zaczepista. :D
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Sir_Ace

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3198 dnia: Kwiecień 12, 2013, 04:41:03 pm »
Valvrave the Liberator - strasznie kiepsko. Sunrise pomieszał najsłabsze elementy Gundamów, Gulty Crown i Gejassa. Wyszła kolorowa papka dla gimnazjalistów, gdzie wszystkie elementy kuleją i brak im choćby krzty oryginalności. Razem z Majestic Prince seria obrazuje, jak nie powinno się robić animu z mechami.


Czyli w tym sezonie zostały mi do oglądanie Aku no Hana, Suisei no Gargantia, dwa ostatnie projekty młodych twórców i od czasu do czasu odcinek o Wielkoludach. Bywało i mniej.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 12, 2013, 04:49:07 pm wysłana przez Sir_Ace »
I'd like to be a tree

Offline Hollow

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3199 dnia: Kwiecień 20, 2013, 10:48:54 am »
Ogląda ktoś nowego Railguna? Jeśli tak, to jakie wrażenia.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3200 dnia: Kwiecień 20, 2013, 10:51:38 am »
Może za dużo od niego wymagałem, ale dla mnie szału nie ma. Choć z drugiej strony nic złego też nie mogę powiedzieć.

Offline CoraX

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3201 dnia: Kwiecień 20, 2013, 03:19:34 pm »
Szału nie ma bo i za bardzo jeszcze nic się nie dzieje. Jak napisał Wilk nie ma się co czepiać, a po 2ep jest już lepiej. Kroi się powoli jakaś bardziej rozwinięta fabuła.

Offline Hunter Killer

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3202 dnia: Kwiecień 21, 2013, 11:37:53 pm »
Shingeki no Kyojin - no, 3 odcinek za mną, więc pora coś napisać.
Jako że jestem fanem mangi i śledzę ją na bieżąco, mogę miejscami podkoloryzować, ale i tak anime jest genialne.
Ogólnie całość robi piorunujące wrażenie, które potęguje muzyka, zaś zam OP od Linked Horizon miażdży jak wielka stopa tytana. Po prostu majstersztyk, o ile nie spartaczą czegoś dalej to będzie dla mnie najlepsze anime sezonu.

1. animacja
Animacja jest dość specyficzna, mamy ciemne tła, ostrze kontrasty i grube obrysowania (mocne drutowanie). Przypomina mi to styl jaki był w Hellsingu OAV. Osobiście jestem zachwycony takim stylem, mocna linia i silne podziały na światło-cień. Do tego taki bardzo komiksowy/fantastyczny styl nocy/cieni i światła ciągle przypominają mi Hellsinga oraz... Diablo.
Animacja jest płynna o ile tylko jest animacją, ponieważ w każdym odcinku są jakieś wstawki z obrazów statycznych. Słychać głos, dźwięk ale obraz jest nieruchomy i zmienia się co jakiś czas na kolejne ujęcie. Może to irytować, ale jak dla mnie dodaje to pewnego klimatu jakby oglądało się pewne obrazy w grze.
Jak do tej pory nie było wiele animacji z walki, ale sądząc po tym co było i co jest w OP powiedzmy, wnioskuję, że walka będzie dynamiczna. Być może nie będzie jakaś zaczepiście płynna (30+ klatek na sek) ale na pewnie nie będzie można jej odmówić silnych akcentów. No ale to czas pokaże w następnym juz odcinku miejmy nadzieję.

2. fabuła/historia
Tutaj nie będę się rozpisywał, ogólnie całość jak do tej pory z niewielkimi zmianami jest ścisła do mangi. 2 pierwsze odcinki to w sumie 2 rozdziały mangi. Dopiero 3 rozdział zapewne został podzielony na 3 i 4 odcinek. Jeśli będą tak utrzymywać, czyli rozdział = odcinek, możemy spodziewać się ponad 50 odcinków a coś czuję że manga nie zakończy się nawet na 100 rozdziałach. Ja jestem ZA. :biggrin:
Haraktery postaci tak po prawdzie dopiero teraz będą pokazane, ot choćby Eren. Na początku mieliśmy dzieciaka co chciał świat zbawić, teraz mamy młodzika co chce ubić wszelkie tytany (bez już ratowania świata-czysta zemsta), a z biegiem czasu znów chłopak zmieni trochę charakter. Ale to już bym spoilerował.

3. muzyka
No to po prostu kwintesencja. Opening chyba lepiej nie dało się wykonać (choć animacja mogła by zostać poprawiona). Mocne operowe/chórowe kawałki, trochę mocnej muzyki rokowej czy coś w ten deseń pasuje idealnie do opowiadanej historii. Ba pisząc to ciągle słucham kawałka z Openingu. Ending troszkę spokojniejszy, wydaje się lekko odbiegać od wydążeń i mocnego OP, ale wg mnie pasuje, bo emituje jakby taką nadzieją, ukazując dręczącą przeszłość Mikasy.
W "srodku" anime też uważam iż muzyka została dobrze dopasowana, nie kuje w uszy. A gitarka rozbrzmiewająca w przerywniku za każdym razem powoduje, że umysł wali mi prosto w twarz obrazy z Diablo.
No nie sposób poczuć tego upiornego wrażenia rodem z filmików czy samej gry. :biggrin:

4. "dezajn"
A tutaj słów kilka. O ile postacie są dobrze odwzorowane, o tyle sprzęt na wyposażeniu wojska odbiega od tego z mangi. Ja wiem to może szczegóły, ale muszę powiedzieć iż o ile działa i podobny ciężki sprzęt jest ciekawiej i lepiej narysowany w anime, o tyle sam zestaw do 3D manewrowania fajniej, prościej wyglądał w mandze. Uważam że ten z mangi po prostu lepiej wpasowywał się w świat, gdzie nadal broń palna wykorzystuje proch czarny i karabiny skałkowe. Ale nie mam zamiaru nad tym płakać, bo w anime mamy jakby nowocześniejszą wersję, nadającą lekkości co bardziej pasuje do takich "skoków".  Martwi mnie jedna kwestia zasobnika na ostrza, w zapowiedzi było pokazane iż zasobnik ma 4 ostrza (łącznie 8 w 2 zasobnikach), natomiast w mandze każdy zasobnik mieścił 6 ostrzy. W kilku scenach było to kluczowe, no ale cóż, może jakoś to wyprostują.
Co ciekawe i na plus, to nawet poboczne postacie przypominają te z mangi, co na pewno dodaje smaczku.

Zatem niemal na każdym kroku czuje jakieś odniesienie, czy to Diablo, czy to Hellsing, muzyka na wysokim poziomie. Anime jest warte każdej sekundy mego życia, ale pytanie czy dla wszystkich? Zapewne nie, jest dość specyficzne, pomijam temat zagłady i potężnego przeciwnika, bo to jest bodaj w 50% anime, rzuca się tutaj kreska, oraz "mieszana" animacja. A i sama historia nie każdemu się spodoba.
Na zakończenie dodam tylko, że czekam na dalsze odcinki jak już pojawią się oficerowie z oddziału zwiadowczego, tam to są nieziemskie indywidua, z kobitą z działu naukowego na czele. Ona jest po prostu zakręcona. :biggrin:

Zapomniałem dodać. Głosy są całkiem znośnie podłożone, IMHO, głos Ziemniaczka (tej dziewczyny z 3 odcinka - Sasha) jest dokładnie taki jaki sobie wyobrażałem. Jedynie głos instruktora powinien byc bardziej władczy, no ale tam drobiazg.

Ocienić ciężko...jakbym miał dać od zera do dziesięciu, wg własnych odczuć dałbym 9/10.
Ale anime nie jest doskonałe, ma w sobie sporo rzeczy które mogą odrzucać, choćby te statyczne sceny.
Dlatego dam jak na te 3 odcinki mocne 7/10.
 
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 22, 2013, 01:22:34 am wysłana przez Hunter Killer »
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Sir_Ace

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3203 dnia: Kwiecień 22, 2013, 12:05:36 am »
Moim prywatnym (i niemangotarda) zdaniem:

1. Animacja - poza atakiem pierwszy odcinek to była kpina. Pokaz statycznych obrazków i zapętlone tła w scenach ruchomych. Ale same tła są niczego sobie. W dalszych zrobiło się lepiej, ale dalej nie widzę powodu do wyśpiewywania hymnów pochwalnych. Seria astronomicznego budżetu raczej nie miała.

2. O fabule się nie wypowiem, ale główny bohater na razie jest tragiczny. Bezmyślne "Zabili mi matkę, rozwalili miasto, pozabijam ich wszystkich" w kółko co parę minut. Reszta hałastry wydaje się być dużo ciekawsza (i prezentuje się lepiej, bo główny protagonista wygląda jak siekierą ciosany). Wykreowany świat jest nawet niezły.

3. Muzyka - w porządku.


Poza scenami z wielkoludami (bo te są zaprojektowane aż przyjemnie creepy) pierwszy odcinek wydał mi się beznadziejny. Drugi już jako-taki. Trzeci nawet mi się podobał. W ogóle nie czuję tej atmosfery hitu od połowy roku rozsiewanej przez czytelników  (szczerze mówiąc, drażnią mnie te zachwyty w większości wyglądające jak "Animu jest wspaniałe, bo nie odbiega od mango!"), ale mam nadzieję na dosyć ciekawą aczkolwiek pewnie niepozbawioną banałów historię. Chyba że przyszłe odcinki skutecznie odstraszą mnie płaskością gł. bohatera (błagam, tylko bez spojlerów naprostowujących...).
I'd like to be a tree

Offline Hunter Killer

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3204 dnia: Kwiecień 22, 2013, 01:16:14 am »
Ace, no właśnie to jest animu jedno z tych które albo się kocha, albo nienawidzi, jak np. Madoke.  :razz:

Co do głównego, bez spoilerów oczywiście, dalej będzie trochę lepiej, o czym pisałem, co i jak najlepiej samemu się przekonać, bo opisując można tylko zepsuć.
Choć ja jestem już spaczony mango i wiem co i jak dalej, to jednak polecam pomęczyć się tak...hm ze 2-3 odcinki, zależy jak to rozbiją.

Najlepsze wyjście moim zdaniem do wszystkiego co się ogląda to podchodzić z dystansem i obojętnością, będzie lepiej to super, będzie gorzej, to przynajmniej nie czuję rozczarowania.

Co do animacji, owszem tła są zapętlone, ale cóż, ile to już produkcji z większym budżetem miało takie chwyty a i tak nie rzuca się to tak w oczy jak w starych kreskówkach Hanny Barbery.  :lol:
Statyczne obrazy mi się akurat podobają, coś nowego, łamiącego oklepane schematy, ale to zależy od punktu widzenia.
Na koniec, mi się podoba bo anime w większości nawiązuje do mangi, ale np w 3 odcinku były sceny nie występujące w mandze. I chociaż zazwyczaj nie lubię oglądać czegoś co już czytałem (np. nie oglądałem Berserka bo nie mam ochoty widzieć coś co raz już czytałem i to jeszcze pokrojonego) to tutaj akurat obawiam się, że jakiekolwiek większe zmiany mogły by tylko zepsuć anime. Było tak chociażby z Hellsingiem TV, chociaż manga też urwała się tak jakoś szybko.
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Skrzydlaty

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3205 dnia: Kwiecień 28, 2013, 01:27:21 pm »
Jakoś umknął mi fakt, że pojawiła się pierwsza wersja rozpiski na lato. Mocno niekonkretna, bo sailorek zdaje się w ogóle w 2013 roku nie będzie, ale przyjrzeć się można.

http://i7.minus.com/iNB2TEjWLguo7.jpg

W zasadzie kolejny spokojny sezon. Monogatari obowiązkowe, Servant x Service bardzo mnie cieszy, jako lekka pozycja od A-1 w której za tło będzie nam robić praca, a nie szkoła i ewentualnie zaciekawiony jestem Silver Spoonem i długo-tytułową pozycją od Gainaxu, który sam ostatecznie postanowił uderzyć w cute girls doing cute wars. Dla wielbicieli gatunku pewnie gratka, ja z kolei się boję o to, że to akt desperacji. Sławy ze studia odeszły, a jedyne, co się na przestrzeni ostatnich trzech lat udaje, to wszystko, co związane z EVĄ.

I zmieniając szybko temat - cieszy mnie fakt, że udany commercial przeradza się w pełnoprawną serię. Tego typu system badania rynku wydaje się arcy-ciekawy. Rzucić   krótką animację, zobaczyć zainteresowanie jakie wzbudzi i zależnie od   tego podjąć się lub nie pełnoprawnej ekranizacji. Oczywiście może mieć to swoje złe strony, gdzie postępować będzie zjawisko promowania tytułów uderzających w fanserwisowe nuty, ale tego już chyba nie da się powstrzymać.

http://www.animenewsnetwork.com/news/2013-04-26/kyoto-animation-unveils-swimming-team-tv-anime-free-for-july




Offline Hollow

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3206 dnia: Kwiecień 28, 2013, 02:05:08 pm »
Nie najgorzej prezentuje się ta lista. Z tego może sobie zobaczę kontynuację Kingdom, Monogatari i Highschool DxD. A z nowych Silver Spoon. No i może jeszcze kinówkę GITS.

Offline Jackal

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3207 dnia: Kwiecień 28, 2013, 04:32:03 pm »
Kolejny sezon mono-, kaze-, kuro-, baka-, neko-,gatari, już nie łapie się w tym nazewnictwie, dodatkowo co już wyszło co już nie.  Nie to, że się smucę czy, że to minus bo z chęcią obejrzę następstwa bakamenogatari tylko jak człowiek raz w czas sprawdza to się nie łapie.

Offline Krova

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3208 dnia: Kwiecień 29, 2013, 09:56:33 pm »
Evangelion 3.33 - jestem rozczarowany : ( Nawet nie chce mi się pisać, fabułka cienko pociągnięta po świetnych wcześniejszych rebuildach, mehhhh nawet walki bez szoku głównie w stylu "patrz jakie tu są WIELKIE WYBUCHY", załoga tego okrętu Misato mogłyby być w Naruto a nie Evangelionie, cienkooo

graficznie i animacyjnie super, tylko za dużo 3d




Shingeki no Kyojin - złapałem zupełnym przypadkiem i jest totalną rewelacją, już dawno nie wyczekiwałem kolejnego odcinka :3
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 30, 2013, 12:51:47 am wysłana przez Krova »
/人◕ ‿‿ ◕人\

Offline Sir_Ace

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3209 dnia: Maj 01, 2013, 12:11:36 am »
Arve Rezzle, czyli kolejny szorcik od młodych twórców. Rzecz naprawdę, naprawdę... rozczarowująca. Głupia, nielogiczna, brzydka. Aż szkoda się rozpisywać. I chociaż to sam niewiele mówiący wstęp do powieści, jeżeli za ewentualny dalszy ciąg mieliby brać się ci sami ludzie, to ja z góry dziękuję...

Cholerna szkoda, bo Sci-Fi/cyberpunka jak na lekarstwo.
I'd like to be a tree