Autor Wątek: Warto, niewarto - przegląd nowości.  (Przeczytany 755184 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ijon Tichy

  • Słynny gwiazdokrążca.
  • Moderator
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3210 dnia: Maj 07, 2013, 03:25:19 pm »
Evangelion 3.33 - jestem rozczarowany : ( Nawet nie chce mi się pisać, fabułka cienko pociągnięta po świetnych wcześniejszych rebuildach, mehhhh nawet walki bez szoku głównie w stylu "patrz jakie tu są WIELKIE WYBUCHY", załoga tego okrętu Misato mogłyby być w Naruto a nie Evangelionie, cienkooo

graficznie i animacyjnie super, tylko za dużo 3d
Zgadzam się. Ale też wyraźnie zaznaczę że było to co w NGE być powinno:
Spoiler: pokaż
Shinji robi cały czas dokładnie odwrotnie niż powinien, Asuka bije i wyzywa wszyskich, nie wiadomo o co kaman, Rei wie jeszcze mniej niż widz
, więc ogólnie to dobrze mi się oglądało. :)
Uśmiechaj się, zawsze! ;)

Offline wyspa

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3211 dnia: Czerwiec 01, 2013, 02:02:45 pm »

Miyakawa-ke no Kuufuku
:O
Spinoff Lucky Stara... HAVE TO CHECK IT OUT!!!
Swoją drogą już 5 epków jest a ja dopiero się dowiaduję... co prawda to miniseries ale zawsze ;3
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 01, 2013, 02:06:33 pm wysłana przez wyspa »

Offline Sir_Ace

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3212 dnia: Czerwiec 26, 2013, 09:19:39 pm »
Pierwszy GitS Arise.


Do treści nie mam zastrzeżeń. Typowo GitS-owa intryga, lekko "osłabiona" Major, część starego składu, nie najgorsze nowe postaci (chociaż te dwa "przydupasy złego" wyglądają jak z jakiegoś Naruto wyjęci...). Do pełni szczęścia brakowało mi tylko muzyki od pani Kanno i nieco lepszej animacji postaci w dalszych planach.

Generalnie Ace approved i czekam na następne.
I'd like to be a tree

Offline Skrzydlaty

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3213 dnia: Lipiec 04, 2013, 12:32:06 am »
Free! - mniej więcej to, czego się spodziewałem. Cute boys doing cute thigs ubrane w sportowe barwy. Paradoksalnie końcówka nawet mnie wciągnęła i chętnie zobaczę kolejny odcinek. Gdyby typków podmienić na typiareczki, to byłbym bardziej bardziej niż zadowolony, ale w takim wypadku pozostaje mi się cieszyć, że i żeńska widownia dostaje trochę cukierków do oglądania. Graficznie przyzwoicie, nie hyoukowo, ale przyzwoicie.

Offline Krova

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3214 dnia: Lipiec 04, 2013, 11:20:02 am »
Free! - gaaayyyyy. Samo animu przyjemne, nie wiedziałem nawet o czym jest, tylko, że KyoAni, okazało się że o pływakach - supcio też kiedyś pływałem ale za moich czasów nie nosiło się tak nisko opuszczonych kąpielówek D: Oglądałbym dalej, gdyby nie był to taki GAYFEST i to nie na poziomie Ourana, gdzie przełykałem to bez trudu, ale na poziomie chamskiego fanservice'u, rozbierających się kolesi, szczegółowych ujęć na ich klaty i w ogóle, to takie animu że czułbym się źle gdyby ktoś podczas oglądania wszedł mi do pokoju. A ja oglądam półnagich kolesi.

Spoiler: pokaż
ale drugi epek i tak obejrzę
/人◕ ‿‿ ◕人\

Offline Skrzydlaty

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3215 dnia: Lipiec 04, 2013, 01:10:59 pm »
xD

Offline Skrzydlaty

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3216 dnia: Lipiec 04, 2013, 11:25:24 pm »
Doczekałem się Servant x Service <3.  Jest dokładnie tak, jak miałem nadzieję, że będzie - lekka komedyjka w klimatach working!!, tyle że z w trochę dojrzalszym settingu, z którym w końcu można się jakoś utożsamić :smile: . Z korporacyjnymi klimatami miałem co prawda niewielką styczność i to jedynie w call center, ale i tak część zjawisk, takich jak stare babcie opowiadające historie swojego życia, była mi dobrze znana. Póki co jestem bardzo szczęśliwy, a po cichu będę się modlił o więcej solkomedii, które nie mają nic do czynienia ze school life'ami.

Kitakubu Katsudou Kiroku - klasyczna szkolna komedia. Pozalekcyjny klub w którym nic się nie robi, postacie są kalkami najpopularniejszych archetypów, a kreska nawet nie sili się na jakiekolwiek urozmaicenie. Już myślałem o szybkim dropie, ale okazało się, że abstrakcyjny i nieskrępowany humor wyciąga tę serię na znośny poziom. Odcinek tygodniowo nie powinien mi zaszkodzić.

Danganronpa: Kibou no Gakuen to Zetsubou no Koukousei - uczniowie zostają uwięzieni w elitarnej szkole, a przeżyć może tylko ten, który zabije innego ucznia. Podobne motywy są coraz popularniejsze, chociaż tutaj przedstawiono je w mocno shounenowych barwach. Póki co jeszcze nie wiem co z tego wyjdzie, ale nie spodziewam się zbyt wiele. Szkoda, że nikt nie chciałby wziąć się za Liar Game.


Stella Jogakuin Koutou-ka C³-bu
- tutaj byłem bardzo ciekawy by zobaczyć, czy to koniec Gainaxa w formie której znałem i tak, wychodzi na to, że tak. Przez pierwszą część nawet byłem skłonny dropnąć całą serię, bo cute girls doing cute airsoft to zupełnie nie moja broszka, ale gdy doszło do właściwej akcji, a w tle zabrzęczał frywolny jazzowy motyw... Nagle zrobiło się zaskakująco przyjemnie. Szkoda tylko, że w podobnej jakości to anime mogło wyjść spod skrzydeł prawie każdego studia i Gainax faktycznie utracił swój charakter wraz z migracją pracowników do Triggera. I choć w to drugie studio szczerze wierzę, to czy im z kolei starczy funduszy na poprawną realizację swoich pomysłów? Oby.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 08, 2013, 04:43:57 pm wysłana przez Skrzydlaty »

Offline Sir_Ace

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3217 dnia: Lipiec 09, 2013, 04:58:51 pm »
Co do SxS mam zbliżone zdanie. Oprócz tego do zerknięcia oznaczyłem kolejne ep Kamisama no Inai Nichiyoubi (nieco dziwne; trochę ciekawe, trochę denerwujące), kolejne Monogatari (jak na shaftfaga przystało) i Free (który pewnie zaliczy dropa).
I'd like to be a tree

Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3218 dnia: Lipiec 10, 2013, 07:29:07 pm »
Danganronpa: Kibou no Gakuen to Zetsubou no Koukousei - uczniowie zostają uwięzieni w elitarnej szkole, a przeżyć może tylko ten, który zabije innego ucznia. Podobne motywy są coraz popularniejsze, chociaż tutaj przedstawiono je w mocno shounenowych barwach. Póki co jeszcze nie wiem co z tego wyjdzie, ale nie spodziewam się zbyt wiele.
Nie spodziewaj się, nie spodziewaj.... mukakakakak :>
Dziobię właśnie w gierkę i powiem tyle że scenarzyści jechali na jakimś ostrym koksie, jazda jest mocna i momentami bez trzymanki. Widziałem także pierwszego epa i choć póki co została historia odtworzona dość wiernie to czasowo jest to zdziebko spłaszczone dzięki czemu chyba tak nie wciąga jak granie z pozycji głównego bohatera. W każdym razie, póki jeszcze jest szansa proponowałbym zaliczyć wpierw oryginał (z english fanpatchem ofcorz). Klimaty są mocne, a dodatkowo stawiam dolary przeciw orzechom że w anime nie dane nam będzie się cieszyć brakiem jakiejkolwiek (auto)cenzury (której to póki co w grze nie uświadczyłem).
Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright

Offline Skrzydlaty

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3219 dnia: Lipiec 11, 2013, 04:44:16 pm »
Kamisama no Inai Nichiyoubi - faktycznie specyficzne anime, pozostawiające mocno oldskulowy posmak. Główna bohaterka niby moe, ale z czasów przed-K-On!!'owskich. Motyw grabarzy wydaje się na swój sposób ciekawy, te trzy odcinki na próbę obejrzę.

Fantasista Doll - kolejne anime, które zostawia oldskulowy feel. Typiareczka ląduje w liceum, gdzie odnajduje jakieś karty, a karty przywołują jakieś servantki i servantki mogą walczyć, ale tak naprawdę, to chodzi o tę więź między nimi i że ona je dobrze traktuje, i że w ogóle fajnie byłoby znaleźć takie coś i tak dalej. Prawdopodobnie dropnę.

Genshiken Nidaime
- jest ok. Pamiętam, że drugi sezon mi nie podszedł, bo oddalił się daleko od swojego poprzednika, ale w sumie już ledwie pamiętam te serie. W każdym razie nawiązania do Bakemonogatari mnie uwiodły, a oglądanie obsesyjnej braci zawsze poprawia mi humor. Zdaje się, że z anime jednocześnie celują i w męski i żeński target, ale nie powinno być z tym większych kłopotów.

Watamote
- aż sobie z ciekawości przejrzałem odrobinę mangę, by wiedzieć, czy koledzy z 4chana faktycznie mają o co płakać. I trudno powiedzieć - adaptacja jest zwyczajnie przeciętna. Tomoko odrobinę spłaszczona i mniej paranoiczna niż w mandze, gdzie jej buźka atakuje nas coraz to bardziej pogrążonymi w beznadziejności świata minkami, animacja i dźwięk bez zachwytów i bez zastrzeżeń. Miałem może nadzieję na trochę wyraźniejszą seiyuu. Ale oglądać będę, coś ciężko mi się ostatnio sięga po mangi.

Blood Lad - fajne. Kolejny shounen tego sezonu w którym wampiryczny władca piekielnej dzielni odnajduje w swoich rewirach zagubioną ludzką istotę. A jako że jest miłośnikiem japońskiej popkultury i w jego świecie 3d to 2d, to i zagubiona słodka istotka sprawia mu ogromną radość, aż do momentu... Zapowiada się przyjemna, lekka seria z bohaterem, który szczęśliwie posiada cojones. Małgorzata Foremniak, jestem na tak.

Nie spodziewaj się, nie spodziewaj...

Wlałeś trochę optymizmu w  moje serducho. http://myanimelist.net/character/65537/Leon_Kuwata - Design tego ziomka sprawił, że zląkłem się na chwilę, że oglądam jakieś Bakugany. A za VN średnio mam niestety czas się brać, zwłaszcza, że jakiś czas temu rozpocząłem zabawę z Key'owskim "Rewrite" i obstawiam, że jeszcze nie przebiłem się nawet przez połowę.





Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3220 dnia: Lipiec 11, 2013, 05:33:49 pm »
Wlałeś trochę optymizmu w  moje serducho. http://myanimelist.net/character/65537/Leon_Kuwata - Design tego ziomka sprawił, że zląkłem się na chwilę, że oglądam jakieś Bakugany. A za VN średnio mam niestety czas się brać
To tak gwoli uzupełnienia - Dangan Ronpa nie jest VNem, a w każdym razie na pewno nie klasycznym. Owszem, są rozmowy i jest ich dużo ale w grze równie dużo się łazi (FPP) oraz point'clickuje. A także, w pewnych etapach gry są elementy wybitnie zręcznościowe... połączone z ruszaniem zwojów mózgowych - nierzadko na czas. Generalnie ciekawa mieszanka. Napisałbym coś więcej, ale może jak się akcja w anime rozwinie (ciekawym jestem jak tam *to* będzie wyglądać...)
Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright

Offline Lord Kupa

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3221 dnia: Lipiec 11, 2013, 10:03:33 pm »
Watamote - aż sobie z ciekawości przejrzałem odrobinę mangę, by wiedzieć, czy koledzy z 4chana faktycznie mają o co płakać.
A o co dokładnie przelewają te łzy?
Patrząc po obrazkach to wygląda to dosyć ciekawie, więc jak czas pozwoli to obejrzę.

Offline Skrzydlaty

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3222 dnia: Lipiec 11, 2013, 11:05:25 pm »
Szczerze mówiąc nie spamiętałem pojedynczych opinii, ale spora część była zwyczajnie rozczarowana. Inna sprawa, że tam zawsze znajdzie się część osób, które przestaną lubić produkcję za sam fakt, że staje się popularniejsza i już nie jest ich sekretną ulubioną mangą.

Offline Lord Kupa

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3223 dnia: Lipiec 12, 2013, 09:46:57 am »
Inna sprawa, że tam zawsze znajdzie się część osób, które przestaną lubić produkcję za sam fakt, że staje się popularniejsza i już nie jest ich sekretną ulubioną mangą.
Hipstery xD.

Oglądam sobie Free! i zasadniczo dobrze się bawię. Brechtam, że główny bohater jest upośledzony na umyśle i wciąż chce zamoczyć publicznie. Jedyne czego nie mogę zdzierżyć to endingu, który jest zbyt masakrycznie boysbandowaty, jak na mój gust.

Offline Skrzydlaty

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3224 dnia: Lipiec 12, 2013, 01:29:52 pm »
Cytuj
Brechtam, że główny bohater jest upośledzony na umyśle i wciąż chce zamoczyć publicznie.
XD
Cytuj
Jedyne czego nie mogę zdzierżyć to endingu
Ja mam bekę, gdy ogarniam tło klubu w którym oni tańczą i widzę typów ubranych w jakieś sado-maso stroje.


Genei wo Kakeru Taiyou - niektórzy tutaj obstawiali drugą Madokę, ale ja raczej widzę nieskładny śmietnik, z karykaturalnymi projektami postaci, zupełnie jakby seria miała celować w target dziecięcy, a do tego przepleciony jakimiś randomowymi brutalnymi scenami. W Madoce to wszystko było subtelne, był jakiś zamysł, tutaj intryga wydaje się być równie złożona, co mój stołek z Ikei. Jedyną nadzieję pokładam w ładnie animowanym i pełnych bling-blingu walkach, oby było ich jak najwięcej.