trawa

Autor Wątek: Warto, niewarto - przegląd nowości.  (Przeczytany 754967 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Hollow

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3225 dnia: Lipiec 17, 2013, 06:07:03 am »
Kami nomi zo Shiru Sekai Megami Hen - czyli wielki powrót Keimu i Elsie. Niestety tym razem opuszczono kilkadziesiąt rozdziałów mangi i zabrano się za najbardziej dynamiczny arc serii. Dlatego ktoś niezaznajomiony z mangą może czuć się trochę zmieszane.

Offline Hunter Killer

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3226 dnia: Lipiec 19, 2013, 09:46:51 pm »


Najnowszy odcinek Ataku Tytanów kolejny raz wg. mnie udowodnił, że ta produkcja ma potencjał, o ile ktoś się nie postara i nie skopie tego.
W sumie w animacji i kresce nic się nie zmieniło, ale mam wrażenie jakby w odcinku, kiedy przebijali się do wierzy, jakieś kadry poznikały. Niby widzimy jak, powiedzmy, Mikasa "leci" na tytana, widzimy zamach i nagle przeskok do kogoś innego, zaraz po tym jakiś padający tytan, znów ktoś atakuje i nagle zupełnie inna postać złapana przez tytana. Niby wszystko jasne, można się domyśleć, jak wizualnie nie pasowało mi to do całości, jakby za szybko, albo niedokładnie ktoś to zmontował. Miałem przez chwilę nawet poczucie zagubienia, bo albo ktoś przyoszczędził na kadrach, albo za bardzo pociął to na produkcji.

Nie mniej duży plus za muzykę w nowy openingu i endingu, wg mnie pasujące do aktualnego rozwoju historii. Niestety ciut za dużo op zdradza, co wg mnie jest sporym minusem. Ale po za tym, dobrze dobrany i nawet ładniej op wygląda, bo strasznie denerwowały mnie te wstawki z mangi w pierwszym opie.
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3227 dnia: Lipiec 21, 2013, 04:37:35 pm »
Po trzecim epie Dangan Ronpy mam w sumie tylko tyle do dodania - olej anime, zagraj w grę. Jest angielski patch, jest emulator (buildy na PC, Androida, IOSa i cośtam jeszcze). Anime niestety strasznie skraca, brakuje w historii mnóstwa detali które robią ten prawdziwy smaczek, a których brak w anime powoduje że postacie i ich motywy wydają się sztuczne o ile w ogóle całkiem z d...y nie wyjęte. Pierwszy trial wcisnęli nadludzkim wysiłkiem w pół godziny, a w grze tak naprawdę to była tylko rozgrzewka, właściwie tutorial. Dalej będzie jeszcze gorzej, nie może być inaczej jeśli oni naprawdę mają zamiar wcisnąć całą historię w te 12 czy 13 odcinków.
Dlatego, moja dobra rada - jeśli komuś anime się w miarę spodobało, niech zainteresuje się grą. A anime odłoży na potem, jako tylko ewentualny deserek po daniu głównym.
Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright

Offline Lord Kupa

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3228 dnia: Sierpień 18, 2013, 02:20:35 pm »
Zapowiedziano anime o Pokemonach mające być wierną adaptacja historii z pierwszych gier blue/red, a wiec zabraknie Asha i Pikachu :biggrin: .
http://www.youtube.com/watch?v=_Lyi2RSVxqg#at=65

Offline Hollow

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3229 dnia: Sierpień 26, 2013, 07:19:42 am »
Szkoda, że nie zdecydowali się na adaptację tych Pokemonów ;-) http://www.vgcats.com/super/?strip_id=0

Pojawiła się już lista anime, które będą emitowane jesienią:




Mamy tu sporo kontynuacji serii już zaczętych (twórcą anime chyba kończą się pomysły).
Z nowych na pewno będę oglądał Kikou Shoujo wa Kizutsukani i Aoki Hagane no Arpeggio - Ars Nova.
No i mamy kolejną serię Gundama. Tym razem zamiast walk wielkich robotów mamy walki małych robotów. A konkretnie postacie walczą między sobą za pomocą plastikowych modeli ze wszystkich poprzednich serii.

Offline Skrzydlaty

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3230 dnia: Sierpień 26, 2013, 01:39:36 pm »
Znowu dużo do oglądania. W sumie Neregate coś się ociąga tym razem, bo jeszcze będzie parę pozycji, takich jak trzeci sezon Hajime no Ippo, czy Kyoukai no Kanata <3 (http://anichart.net/fall)

Ściągnę w pierwszej kolejności Tier:
Kill La Kill

Obowiązkowo ściągnę też Tier:
Galilei Donna
Kuroko Basket S2
Hajime no Ippo S3
Kyoukai no Kanata
Nagi no Asukara
Ace of Diamond
Pupa
BlazBlue: After Memory - lubiłem gierkę :3
Valvrave S3

Resztę sprawdzę, na ile czas pozwoli. Sezon wygląda dość skromnie, jezeli chodzi o solcomy, ale i tak będzie bardzo przyjemnie.

Offline Hunter Killer

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3231 dnia: Sierpień 26, 2013, 09:58:45 pm »
Szkoda, że nie zdecydowali się na adaptację tych Pokemonów
Mega... ryknąłem śmiechem na 35 "odcinku". Ale coś czuję, że Zielona pomimo 10 lat będzie miała "dojrzałe" pomysły co do Bulbazaura. :D

A z nowości jedynie Pupa mnie zaintrygowała i filmik z Mahou Madoka. Reszta kompletnie mnie nie zachęciła, a najnowszego GiTSa jeszcze nawet nie szukałem.
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Jackal

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3232 dnia: Sierpień 26, 2013, 10:10:29 pm »
Z tytułów, które odhaczyłem po pierwszej selekcji dla mnie wygląda to tak [co do nie których mam większe nadzieje*]:
Galilei donna
kill la kill
meganebu
yozakura quartet hana no uta
kuro no basuke 2
Nagi no Asakura
Outbreak company
white album 2*
log horizon
Coppelion*
golden time
toaru hikuushi e no koiuta*
Non non biyori
pupa
aoki hagane no arpeggio ars

Offline Skrzydlaty

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3233 dnia: Wrzesień 13, 2013, 03:02:06 pm »
Nowy short spod szyldu "Makoto Shinkai", fabularnie dość prosty, ale to w sumie 6 minut na krzyż, więc nie było czego oczekiwać. Za to wizualnie jak zawsze sprawił mi przyjemność.

だれかのまなざし

Na dole można odpalić angielskie napisy.

Offline Ganossa

Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Skrzydlaty

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3235 dnia: Wrzesień 21, 2013, 02:03:38 pm »
https://www.youtube.com/watch?v=OHRmyeMk_rg

Nawet nie zauważyłem, że w końcu pojawiło się jakieś konkretniejsze PV dla Kill La Kill <3

Offline Hunter Killer

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3236 dnia: Wrzesień 21, 2013, 03:57:05 pm »
Niezłe, może jednak będzie co oglądać, bo kreska szalenie przypomina Gurrena co wg mnie na plus bo fajnie mi się oglądało Gurrena. No i z miejsca polubiłem Nonon, ta mała w kapeluszu otoczona pluszakami.
PS. Ktoś zauważył, że wśród pluszaków jest też kucyk, nie wiem czy przypadek, czy nawiązanie do z serii My Little Pony, która też zbiera sporo fanów w Japonii.
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Jackal

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3237 dnia: Wrzesień 21, 2013, 04:33:43 pm »
Niezłe, może jednak będzie co oglądać, bo kreska szalenie przypomina Gurrena co wg mnie na plus bo fajnie mi się oglądało Gurrena.
To samo pomyślałem,i dlatego zachęciło mnie to do obejrzenia.

Offline Skrzydlaty

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3238 dnia: Wrzesień 21, 2013, 09:00:40 pm »
PS. Ktoś zauważył, że wśród pluszaków jest też kucyk, nie wiem czy przypadek, czy nawiązanie do z serii My Little Pony, która też zbiera sporo fanów w Japonii.



W Little Witch Academia też wrzucili pucyka, więc tak, coś jest na rzeczy : )

Offline Hunter Killer

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3239 dnia: Wrzesień 21, 2013, 10:26:43 pm »
Taaa, wszędzie już są... Ja tylko czekam na dzień ostateczny kiedy kucyki ruszą na przejęcie świata, Ponykalipsa dosłownie.
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau