Autor Wątek: Warto, niewarto - przegląd nowości.  (Przeczytany 754915 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Skrzydlaty

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3240 dnia: Wrzesień 21, 2013, 10:37:57 pm »
Z tego co ja obserwuję, to ich popularność jakieś pół roku temu zaczęła spadać, więc raczej się nie martwię.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3241 dnia: Wrzesień 22, 2013, 09:40:45 am »
Całe szczęście, że w moim życiu kucyki pojawiają się tylko w Waszych postach. Dzięki temu czuję się bezpiecznie : P

EDIT:
będzie kinówka  iDOLM@STER'a : )
劇場版アイドルマスターPV
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 22, 2013, 07:37:03 pm wysłana przez Wilk Stepowy »

Offline Skrzydlaty

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3242 dnia: Wrzesień 22, 2013, 09:32:40 pm »
To jest dobra wiadomość :3. A na zimę pojawi się "Wake Up, Girls!", które wygląda na mocno inspirowane idolmistrzem. Odjęto tylko włosy w kolorach tęczy, ale reszta coś jakby znajoma.







(Haruka i Chihaya? xD)

Offline Skrzydlaty

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3243 dnia: Październik 02, 2013, 07:32:08 pm »
Kyoukai no Kanata 01 - spodziewałem się czegoś innego. Poważniejszych klimatów, większego nastawienia na akcję, fantastykę. A tu główna okularnica jest bardziej clumsy i moe, niż jakakolwiek postać z Hyouki. Porównując też do Hyouki, której chyba nie powinno się używać jako wyznaczniku ze względu na kinówkową jakość wykonania - czuć wyraźną różnicę w jakości teł, zauważalne jest ich rozmycie, pozbawienie detalu. Choć sama animacja postaci jak zawsze na najwyższym poziomie. Fabuła póki co szczególnie nie wciąga, ale zobaczymy jak to będzie dalej.

Coppelion - pierwsze w oczy rzuciły mi się zimne zielono-niebieskie, stonowane kolory. Już miałem napisać, że zupełnie jak w "K", ale okazuje się, że za serie jest odpowiedzialne dokładnie to samo studio GoHands. Podobnie też jak w "K" są momenty, gdzie twórcy popisują się z animacją, by po chwili zwolnić i wykonać kolejną scenę po łebkach. Tła szczegółowe i całkiem realistyczne, jak na tego typu postapokaliptyczną(?) historię. Klimat opuszczonego, nadgryzionego przez matkę ziemię miasta mi się podoba. Odnośnie historii ciężko póki co powiedzieć coś konkretnego. W opisanym wyżej mieście zastajemy trzy zmodyfikowane genetycznie dziewczyny, które za zadanie mają nieść pomoc tym, którym pomóc się opłaca.  Dużo sobie po tej serii na razie nie obiecuję, ale chwilowo jestem zaciekawiony.
« Ostatnia zmiana: Październik 02, 2013, 09:44:46 pm wysłana przez Skrzydlaty »

Offline Hunter Killer

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3244 dnia: Październik 02, 2013, 10:18:58 pm »
Ja właśnie "skończyłem" (seria ongoing) czytać Coppeliona i zaciekawiłem się anime. Warto się za to zabierać czy lepiej pozostać na mango i obejrzeć coś innego?
Bo skończyło się Shingeki no Kyojin i zanim wyjdzie druga seria coś bym może pooglądał.
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Skrzydlaty

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3245 dnia: Październik 02, 2013, 10:53:58 pm »
Zaczekałbym na Twoim miejscu, póki co może wyjść z tego wszystko

Offline Hunter Killer

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3246 dnia: Październik 03, 2013, 11:59:38 am »
Ok, poczekam zresztą manga też wydaje mi się, że jakaś długa nie będzie, chociaż wszystko tam może wyjść. Na razie zajme się Aiurą.
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Skrzydlaty

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3247 dnia: Październik 04, 2013, 02:57:31 am »
Golden Time 01 - nie dość, że autorka ta sama co przy Toradorze, to jeszcze szykuje się pełnoprawna, 24-odcinkowa seria romantyczna. I co jeszcze piękniejsze - osadzona nie w szkole, a na studiach. W tamtym sezonie Servant x Service zrobiło miłą niespodziankę zmianą otoczenia, teraz to. Niech się ten trend dalej rozwija, jestem jak najbardziej na tak. Pierwsze wrażenie w porządku, widać, że coś się będzie działo. Jakościowo - to klasyczne J.C. Staff, przyzwoicie, ale bez szaleństw.

Kill La Kill 01
- Ha, jest bosko, a już się obawiałem! Tyle tylko, że temu anime o wiele bliżej do Dead Leaves, niż do TTGL, do którego ciągle było porównywane. Jest o wiele mniej składne niż Lagann i o wiele bardziej randomowe. Tu i ówdzie wylewa się radosny fanserwis, potyczki pojawiają się znikąd, a fabuła orbituje gdzieś dookoła bez większego składu, podsuwając jedynie pretekst, by anime biegło do przodu. Oprawa wizualna jest prześwietna - wyblakła stylistyka podchodzi mocno latami 80, charakterystyczna kreskówkowość Imaishiego ponownie przypomina o inspiracji zachodem, a by dodać wszystkiemu pompy przewijają się przez ekran nasuwające na myśl Tarantino wielkie czerwone napisy.

O historii równie angażującej, co przy Tengen Toppa Gurren Lagann raczej nie ma mowy. Ale przygotowuję się na litry rozrywki, w której zamierzam tonąć podczas seansu. <3

Offline wyspa

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3248 dnia: Październik 04, 2013, 12:58:32 pm »
Kill La Kill 01 - Ha, jest bosko, a już się obawiałem! Tyle tylko, że temu anime o wiele bliżej do Dead Leaves, niż do TTGL, do którego ciągle było porównywane. Jest o wiele mniej składne niż Lagann i o wiele bardziej randomowe. Tu i ówdzie wylewa się radosny fanserwis, potyczki pojawiają się znikąd, a fabuła orbituje gdzieś dookoła bez większego składu, podsuwając jedynie pretekst, by anime biegło do przodu. Oprawa wizualna jest prześwietna - wyblakła stylistyka podchodzi mocno latami 80, charakterystyczna kreskówkowość Imaishiego ponownie przypomina o inspiracji zachodem, a by dodać wszystkiemu pompy przewijają się przez ekran nasuwające na myśl Tarantino wielkie czerwone napisy.

O historii równie angażującej, co przy Tengen Toppa Gurren Lagann raczej nie ma mowy. Ale przygotowuję się na litry rozrywki, w której zamierzam tonąć podczas seansu. <3

Mi to przypomina bardzo hells angels. Co jak dla mnie jest pozytywem.
Choć mam nadzieje że fabuła będzie bardziej się trzymała sę kupy bo w hellsach bardzo mocno "skakali" po wątkach.

Hells Angels / ヘルズエンジェルス trailer

Offline Skrzydlaty

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3249 dnia: Październik 04, 2013, 04:55:09 pm »
Trochę tak, chociaż chciałem porównać do czegoś, nad czym pracował ten sam/podobny zespół. Swoją drogą muszę to Hells Angels zobaczyć.

Nagi no Asukara 01 - po rewelacyjnym Uchouten Kazoku P.A. Works powraca do swoich klasycznych historii z piątką bohaterów. Całość szkolnego romansu zostaje wzbogacona o wątek świata pod wodą i tego, że ci spod konkurują z tymi znad. We wszystkich miłosnych trójkątach i kwadratach, które się szykują, prawdopodobnie dojdzie do krzyżówki rodem z Pocahontas, będącej źródłem dramy. Wizualnie odrobinę za dużo CG, reszta też szczególnie nie porywa. Za character design odpowiedzialny Buriki, ale i tak projekty utrzymane są w duchu reszty produkcji studia. Coś brakuje mi tutaj jakiejś oryginalności.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3250 dnia: Październik 04, 2013, 08:50:14 pm »
Coppelion - mieszane uczucia mam po pierwszym epku. Nastolatki wysyłane na rozpoznanie terenu w mundurkach szkolnych bez czegokolwiek do samoobrony : / Do tego strasznie działająca mi na nerwy gruba czarna krecha otaczająca niekiedy postacie, przez co wyglądały jak przyklejone na tło - bezsensu.

Offline Skrzydlaty

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3251 dnia: Październik 04, 2013, 08:54:50 pm »
to chyba moda po SnK, tam też był wyraźnie zaznaczony lineart

edit: z ciekawości sprawdziłem i faktycznie : D no nic, będę liczył na to, że tła nie zaliczą spadku jakości x)
« Ostatnia zmiana: Październik 04, 2013, 09:15:55 pm wysłana przez Skrzydlaty »

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3252 dnia: Październik 04, 2013, 09:06:09 pm »
Rozumiem, jakby był to chwyt zastosowany konsekwentnie w całym anime, ale tu mamy do czynienia chyba z czysto randomowym wyborem jaka postać i kiedy dostanie grubą czarną krechę

Offline Skrzydlaty

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3253 dnia: Październik 04, 2013, 10:46:39 pm »
Strike the Blood 01 - główny bohater wampir, żyje w mieście w którym podobnych wynaturzeń mu jest więcej, a w ślady za nim zostaje wysłana typiareczka do zadań specjalnych by sprawdzić, czy nasz wampir nie jest przypadkiem zagrożeniem dla świata. Prawdopodobnie kolejny misz-masz akcji, luźno-komediowego romansu i majtek. Średniak. Obejrzę jeszcze ze dwa odcinki i zdecyduję, czy porzucić.

Yuushibu 01 - prawie że kalka Hataraku Maou-sama. Niedoszły heros traci robotę i podejmuje się pracy w sklepie. Pod wychowawstwo dostaje córkę króla demonów. Wszędzie gdzie się dało poupychano takie ilości fanserwisu, że nie wiedziałem, że to w tych czasach jeszcze możliwe. Wizualia leżą, miejscami myślałem, że ktoś je robił we flashu. Nic ciekawego, drop.

Outbreak Company 01 - w końcu anime tak głupie, że aż śmieszne xD Jakaś tam ziemska ekspedycja odkrywa przejście do innego wymiaru, w którym to przewijają się smoki, rycerze, ogółem - fantasy. Japońscy ziemianie, jako wybitne mózgi, postanawiają, że najlepiej będzie zasypać obcą rasę mangami, anime i wszystkimi kolorowymi pierdółkami, wiążącymi się z japońską popkulturą. Do tego celu zatrudniają nastoletniego otaku, którego następnie wysyłają w nieznany świat. Póki co jestem tym pomysłem i jego egzekucją rozbawiony, mam nadzieję że seria nie straci na sile z kolejnymi odcinkami.
« Ostatnia zmiana: Październik 05, 2013, 01:19:51 am wysłana przez Skrzydlaty »

Offline Sir_Ace

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3254 dnia: Październik 06, 2013, 04:09:35 pm »
Kyoukai no Kanata - 7 minut i 40 sekund, drop. Oprawa w sumie ładna ale w stylu ostatnio stanowczo nadużywanym, parę nieśmiertelnych (i przez to strasznie nadgniłych) schematów.

Coppelion - 11 minut 6 sekund, drop. Oprawa jeszcze tańsza niż w Tytanach, sztampowe postaci, głupie założenia.

Kill la Kill - dotrzymałem do końca, drop. Spore rozczarowanie. Lubię pastisze i serie naładowane absurdem i abstrakcyjnym humorem (Nihijou 2, gdzie jesteś...?), ale tutaj wszystko wydawało się być robione na siłę. Chyba nawet nie zdarzyło mi się uśmiechnąć.
« Ostatnia zmiana: Październik 06, 2013, 05:09:53 pm wysłana przez Sir_Ace »
I'd like to be a tree