Autor Wątek: Warto, niewarto - przegląd nowości.  (Przeczytany 763029 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Skrzydlaty

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3375 dnia: Maj 02, 2014, 01:09:41 pm »
Mnie rozwalił czwarty odcinek Ping Pong the Animation. Anime jest autentycznie dobre, mimo tego dziwnego artsy połączenia z serią sportową. Hitsugi no Chaikę muszę jeszcze nadgonić, bo w ogóle nie sprawdzałem.

Offline Lord Kupa

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3376 dnia: Maj 06, 2014, 10:31:58 am »
Mnie rozwalił czwarty odcinek Ping Pong the Animation. Anime jest autentycznie dobre, mimo tego dziwnego artsy połączenia z serią sportową.
Też oglądam Ping Ponga. Jak dla mnie to świetnie zarysowane postacie stanowią o sile tego anime.
Niedawno wyczytałem, że w 2002 roku powstał film aktorski

Offline Skrzydlaty

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3377 dnia: Maj 06, 2014, 02:01:56 pm »
Kreska też mi się podoba, jak się przyzwyczaić - zawsze coś świeżego. I do tego chyba najlepszy soundtrack w tym sezonie : )

Offline Lord Kupa

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3378 dnia: Maj 06, 2014, 02:54:54 pm »
Kreska w ogóle mi nie przeszkadza. Wręcz przeciwnie, wraz z świetną ścieżką dźwiękową o której wspomniałeś, powstaje unikatowy klimat, którego nie wypada nie docenić. Ale wiem, że sporo ludzi jedzie po tym anime "bo wygląda jak gówno", a postacie nie są moeseksualne jak z Free!  :razz: . To głos tzw.: gimbazy, więc kto by się tym przejmował.

Offline Skrzydlaty

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3379 dnia: Maj 06, 2014, 03:43:37 pm »
Problem pojawia się dopiero w momencie, kiedy owy głos gimbazy podzielają również Japończycy, decydujący swoim portfelem. Aku no Hana też miała unikalny i ciekawy styl, a scena demolowania klasy należała do jednej z najlepszych jakie widziałem, wliczając w to również klasyczną kinematografię. A i tak była finansową klapą, bo naszym skośnookim kolegom brakowało tam moe.

Inna sprawa, że cały japoński rynek anime to jedna wielka patologia, nastawiona na wąski target obsesyjnych otaku. Mangi i LN kosztują racjonalne pieniądze i często co ciekawsze wydania sprzedają się w milionach egzemplarzy. Mangi są częścią popkulturowej codzienności. Natomiast dopiero ostatnio do mnie w pełni dotarło, że koszta dvd i bd są skrajnie wywindowane do granic możliwości. Sety dvd i bd kosztujące, w przeliczeniu, po parędziesiąt dolarów. Co na całą serię przekłada się na ich paręset. Co w przeliczeniu na nasze, choć to oczywiście dość głupi zabieg , biorąc pod uwagę odmienną kondycję gospodarki - po dwa tysiące złotych (lub więcej) za jedno całe anime. I to dwunasto-odcinkowe. Sprzedanie paru tysięcy kompletów uznawane już jest za sukces serii.

Oczywiście anime często generuje przychody nie tylko ze swojej sprzedaży, ale i z promocji oryginalnego tytułu - mangi, gry, LN. Może też popularyzować dany gadżet, czy zabawki. Ale to w sumie wciąż smutny i hermetyczny rynek, który docelowo chce wyłudzić jak najwięcej od małej grupki specyficznego targetu.

Offline Lord Kupa

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3380 dnia: Maj 06, 2014, 08:10:53 pm »
Zgadzam się w całości, ale ja jestem obecnie optymistycznie nastawiony. Imo rynek "pop-moe-blob" powoli się nasyca do granic możliwości, przez co niektóre studia mogą próbować tworzyć rzeczy nieszablonowe i szukać alternatywnego widza, zamiast konkurować o hajs typowego otaku z xx podobnymi tytułami. Po Aku no Hana, teraz leci Ping Pong i Mushishi. Wydaje mi się, że dawno nie było tak dobrej serii jeśli chodzi o "anime inne niż wszystkie".

Offline Frey Ikari

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3381 dnia: Maj 11, 2014, 10:04:13 pm »
Disk Wars: Avengers - odc. 2...., NOOOOŁŁŁŁŁŁ!! No more plz no more!!! AAAAA, make it stop plz make it STOP!!! Azjaci nie powinni robić anime z Amerykańskich komiksów.

Offline Hunter Killer

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3382 dnia: Maj 12, 2014, 01:31:44 am »
Poczekaj jak zaczną robić Polskie kreskówki, np taki Reksio, albo Koziołek Matołek, bo Kuma-chan a dokładniej Misia Uszatka już w oryginale kupili. :D

Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Hollow

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3383 dnia: Maj 12, 2014, 08:30:06 pm »
Coś strasznego. Poprzednie na podstawie komiksów marvela były co najwyżej średnie, ale i tak biły to na głowę.

A ja czekam na Bolka i Lolka jako dwóch bishonenów. Oczywiście w wersji Yaoi.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3384 dnia: Maj 14, 2014, 10:41:36 pm »
Popłakałem się ze śmiechu przy 6tym epku No game No life - anielica jest kapitalna x D
EnokiMiyaYu robi się powoli moim ulubionym twórcą : )

EDIT: masa epickich scen - Steph miała sporo ciekawego czasu antenowego : p
« Ostatnia zmiana: Maj 14, 2014, 10:53:43 pm wysłana przez Wilk Stepowy »

Offline Skrzydlaty

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3385 dnia: Maj 15, 2014, 01:54:41 am »
W końcu jakaś konkretna gra! A wręcz bardzo konkretna, spokojnie bym ją widział nawet gdzieś w finale serii, jakby tylko wrzucić jakiś ciekawszy soundtrack od momentu kiedy ich [sp***bało w kosmos xD[/spoiler]. Kudosy też tłumaczom, bo zabawy z tą grą słowną musieli mieć od cholery. Rzucone przez Steph - "You monster, the inhumanity! I mean, in-Imanity!" też świetne, aż się zacząłem zastanawiać czy mogło wyglądać lepiej w oryginale. Fanserwisu też przewinęło się co nie miara, ale twórcy szafują nim z na tyle bezwstydnym luzem, że ciężko nie reagować wesołością.  (: Fajny odcinek!

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3386 dnia: Maj 15, 2014, 06:05:08 am »
Miałem ochotę zapytać, czy dalej uważasz pojedynki za nieciekawe ; ) Ten rzeczywiście mógłby robić za finałowy.
Fanserwis jest tu genialny - to chyba jedna z nielicznych serii z taką jego ilością i jeszcze większą ilością fabuły. Jednak się da, jak się chce : )
Właśnie przypomniała mi się
Spoiler: pokaż
Steph gania przez Evil creature
- biedna dziewczyna x D Cała ta gra cudownie ociekała abstrakcją : )
« Ostatnia zmiana: Maj 15, 2014, 06:18:30 am wysłana przez Wilk Stepowy »

Offline Skrzydlaty

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3387 dnia: Maj 25, 2014, 09:32:42 pm »
https://www.youtube.com/watch?v=NPItqNsCXM4

https://www.youtube.com/watch?v=YZB_Yq07aMs

W sumie nie ma aż tak dużo nowego na tych trailerach dla remake'u Fate/Stay Night, ale i tak już nie mogę się doczekać kolejnej porcji solidnej animacji

edit: damn, mimo wszystko oglądam któryś raz z rzędu i mam autentyczną zajawkę, jest powód by czekać na jesień x)
« Ostatnia zmiana: Maj 25, 2014, 10:49:35 pm wysłana przez Skrzydlaty »

Offline Jackal

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3388 dnia: Maj 26, 2014, 07:27:24 pm »
Nie zbyt wyrywnie podeszłem do remaku, ale myślę, że to będzie dobra okazja obejrzeć to jeszcze raz. Pewnie normlanie bym nie obejrzał ze względu na tłok nowych serii.

Offline Hollow

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3389 dnia: Maj 30, 2014, 08:38:27 pm »
Jest nowa lista anime na przyszły sezon:


poza 2 sezonem Sword Art Online i kolejnym Monogatari nic dla siebie nie widzę.