trawa

Autor Wątek: Warto, niewarto - przegląd nowości.  (Przeczytany 754808 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Hunter Killer

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3420 dnia: Sierpień 07, 2014, 08:14:54 pm »
Kolejne Gundamy, Tera Formersy doczekały się ekranizacji...w sumie po trochu wszystkiego.

Ja tam poczekam na Log Horizona, GiTsa i Atakka na Titaniaka.
Dam szanse temu Madan no Ou to Vanadis, jako, że to fantasy i pewnie zahaczę o Kill la Kill z ciekawości. Może jeszcze Strike Witches, ostatnio mam jakaś faze na mechamusume. Mocno zastanawiam się nad Tenchim, jakoś mam mieszane uczucia, bo "oryginał" był nie do opisania i boje się, że wyjdzie z tego odgrzewany kotlet z pasciem na kasę. Coś jak z nowszymi Slayersami, niby to samo, ale jakoś tak kreska inna itp.
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Jackal

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3421 dnia: Sierpień 07, 2014, 08:40:14 pm »
Będzie kilka serii do sprawdzenia, szkoda tylko, że za nim dojdę do ich zobaczenia minie rok czy ileś.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3422 dnia: Sierpień 07, 2014, 09:23:23 pm »
Na tym charcie, ale nie na MAL. Poza tym naprawdę nie chciałbym widzieć nowej wersji czegoś, co jest naprawdę świetne, bo jak to się mówi "lepsze jest wrogiem dobrego", a uroku starej serii nie zastąpi nic, co obecnie w anime funkcjonuje.

Offline wyspa

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3423 dnia: Sierpień 07, 2014, 09:35:05 pm »
CZy ja wiem taki remake Yamato zrobił robotę IMHO.

Offline Ganossa

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3424 dnia: Sierpień 07, 2014, 09:53:19 pm »
Niestety już po trzeciej serii OAV Tenchiego widać było, że to już nie to samo.
Wtedy udało im się stworzyć coś naprawdę wyjątkowego. Udało im się to powtórzyć w pierwszej oavce El Hazard i po części w Photonie. Ale kolejne kontynuacje niestety były coraz bardziej żałosne.
Po tych seriach widać jak bardzo zmienił się rynek anime i jak zupełnie inne powstają teraz produkcje i jak inne jest do nich podejście (teraz oavki to praktycznie tylko kontynuacje serii tv a nie samodzielne produkcje). Gorsze czy lepsze, nie mnie decydować ale trzeba nie lada sztuki żeby powtórzyć klimat tamtych anime.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3425 dnia: Sierpień 10, 2014, 10:55:48 pm »
Uuuuu, 6ty epek Akame ga Kill - aż się bałem go włączyć. Było jeszcze gorzej, niż się spodziewałem.

Offline Skrzydlaty

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3426 dnia: Sierpień 11, 2014, 08:43:53 pm »
W sumie mi stylistyka generalnie nie podchodzi, ale sam fakt
Spoiler: pokaż
śmierci jednej z głównych bohaterek
jakoś mnie tam w sumie zainteresował. Przyjemnie widzieć, że obsada nie jest
Spoiler: pokaż
nieśmiertelna
.

EDIT:

AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

http://www.animenewsnetwork.com/news/2014-08-11/working-wagnaria-anime-gets-3rd-season/.77485



BOŻE, JESTEM TAKI SZCZĘŚLIWY <3
« Ostatnia zmiana: Sierpień 11, 2014, 09:03:01 pm wysłana przez Skrzydlaty »

Offline wyspa

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3427 dnia: Sierpień 11, 2014, 09:25:56 pm »
Woooo jak by tak jeszcze następne Servant x Service zrobili.


EDIT:


OMYGY wyobraziłem sobie Lucy i Yamadę w jednym animcu... szczyty nieogaru :D

Offline Skrzydlaty

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3428 dnia: Sierpień 11, 2014, 09:36:10 pm »
Cytat: wyspa
Woooo jak by tak jeszcze następne Servant x Service zrobili.
Możliwe że zrobią :3. Widać że A1 lubi się z Takatsu Karino, która autorzy obydwu seriom. A najpiękniejsze w tym wszystkim jest to, że nikt nie wierzył w trzeci sezon, bo manga właśnie się kończy i z punktu marketingowego zupełnie im się to nie będzie opłacało. Przemiła sprawa!

Cytat: wyspa
Woooo jak by tak jeszcze następne Servant x Service zrobili.
Yamada, Lucy, Yachiyo, Inami, Popura, Hasebe (...); szczerze mówiąc w obydwu tytułach obsady są prześwietne i trudno mi tam kogokolwiek nie lubić (:

Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3429 dnia: Sierpień 11, 2014, 09:48:51 pm »

EDIT:

AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

http://www.animenewsnetwork.com/news/2014-08-11/working-wagnaria-anime-gets-3rd-season/.77485



BOŻE, JESTEM TAKI SZCZĘŚLIWY <3
Wai, waai... o kurcze, będę musiał wreszcie dokonczyć drugi sezon :P
Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright

Offline Hunter Killer

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3430 dnia: Sierpień 11, 2014, 11:50:35 pm »
Uuuuu, 6ty epek Akame ga Kill - aż się bałem go włączyć. Było jeszcze gorzej, niż się spodziewałem.
Mnie jakoś mocno nie ruszyło, pewnie dlatego, że po mandze mam spoilera, heh. Ale sam odcinek zaliczam do udanych, nawet nie było tyle gadania przed walką/w walce/po walce jak zazwyczaj. A to dla mnie w sumie plus.

PS.
Kto jeszcze pamięta Dragon Balla i te tyrady i wywiady podczas walk...jak tak teraz myślę, to mam wrażenie, że jedna walka trwała tak średnio z 2-3 odcinki. :D

PS2
Gif wymiata Skrzydlaty. :D
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Jackal

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3431 dnia: Sierpień 12, 2014, 07:11:05 pm »


EDIT:

AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

http://www.animenewsnetwork.com/news/2014-08-11/working-wagnaria-anime-gets-3rd-season/.77485



BOŻE, JESTEM TAKI SZCZĘŚLIWY <3
Bardzo dobra wiadomość! Nie mogę się doczekać.

Offline Ganossa

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3432 dnia: Sierpień 19, 2014, 05:30:34 pm »
5 odcinków Akame ga Kill i jakoś nie mogę wgryźć się w tą serię. Jakoś ta przemoc zupełnie nie pasuje mi do shounenowatej serii. Strasznie mi zgrzyta jak pokazują jakąś brutalną scenę a po chwili dają absurdalne gagi.
Postać ministra wręcz karykaturalna. Superbronie skutecznie rozwalają mi mroczny klimat, pełen przemocy i bezwzględności. Jakoś lecą te odcinki ale bez jakiejś specjalnej podniety. Są fajne momenty ale jako całość to jak dla mnie niezbyt się sprawdza.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Sajuuk'

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 018
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • z'; DROP TABLE profile; --
    • sireliah.com
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3433 dnia: Sierpień 19, 2014, 09:52:23 pm »
Zgadzam się, za bardzo mieszają elementy humorystyczne z hm... dramatycznymi. Co do superbroni, to koncept "dobry cesarz zwołał armię inżynierów, żeby zaprojektowali super bronie, celem przedłużenia istnienia cesarstwa" tchnie jakąś straszliwą naiwnością. No nie wiem, ale to chyba jakiś dragonbalizm, nie? Zbieranie smoczych kul itd.  :smile: No ale żeby nie być takim nygusem, powiem, że podobają mi się postacie w Agame. Co jak co, ale są dobrze zarysowane i łatwo zapadają w pamięć. Może pomaga tu połączenie kolor - postać.


Skoro jesteśmy już przy krwawych seriach, to śledzę Tokyo Ghoul. Ghoule mogą jeść wyłącznie ludzkie mięso, aaale na szczęście mogą też pić kawę.  :smile:  Seria jest nieprawdopodobnie dobrze dopracowana graficznie (przemyślany design postaci, fajne tła), ale jest trochę zgrzytów w spójności świata. 1) Co je Kaneki? Czy on cały czas żywi się tym dziwnym cukrem do kawy? 2) Nishki - to postać pozytywna czy negatywna? Co uzasadnia taką nagłą zmianę? 3) Supermoce ghouli - srsly, ale gdyby zabrać słowo "ghoul" i zamienić je na "wampir", to mielibyśmy, no właśnie, co? Kolejny serial o nastoletnich wampirach.
"Był to chłopak tak piękny, że nie musiał się nawet myć" - T. Konwicki, "Dziura w niebie"

Offline Lord Kupa

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3434 dnia: Sierpień 19, 2014, 10:09:01 pm »
Też, mam problem z Akame ga Kill. Zastanawiając się co mnie tak naprawdę uwiera doszedłem do wniosku, że to jak dla mnie gorzej zrealizowany Fullmetal Alchemist. A im bardziej porównuje oba anime tym tylko gorzej dla Akame. Być może to za wcześnie na takie porównania, ale jak dla mnie Edward > Tatsumi, alchemia > imperial arms. Świat przedstawiony, fabuła, antagoniści, relacje między bohaterami, akcja itd. też na korzyść Alchemika. Ponadto w FMA elementy komediowe nigdy nie wchodziły w paradę poważniejszym scenom.
Nie twierdzę, że Akame jest złe, tylko jak dla mnie to masa zmarnowanego potencjału.