Autor Wątek: Ale PLAMA!!!  (Przeczytany 29711 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Rzezbiarz.wg

Ale PLAMA!!!
« dnia: Marzec 07, 2003, 02:02:05 pm »
Napiszcie jakie absurdy napotkaliscie w czytanych komiksach. W jakich momentach autor/autorzy popisali sie ignorancja lub niewiedza.
Albo miejsca, gdzie logika sypie sie zupelnie.

Czyli krótko mówiac kiedy "dali plamę".  8)

Offline Rzezbiarz.wg

Ale PLAMA!!!
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 07, 2003, 02:12:20 pm »
Już na pierwszych stronach Wiecznej wolności przyuważyłem takiego "kwiatka":

MaryGay na patrolu i nagle.... co dostrzega???
WYCIEK ŚCIEKÓW !

Wyciek ścieków w kosmosie. Wyobrażacie sobie to? Temperatura bliska zera absolutnego ai kupy spływają sobie spokojnie po burcie statku.

Nieźle sie ubawiłem. :lol:

Nie wspominając o tym, że statki kosmiczne obecnie, (a prawie na pewno i w przyszłości) nie wytwarzają ścieków; niemalże cała woda jest odzyskiwana.

Offline jax

Ale PLAMA!!!
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 07, 2003, 02:24:11 pm »
Trochę niekonsekwencji i braku spójności jest w jednym z moich najbardziej ulubionych komiksów: Midnight Nation.  Chodzi mi o interakcje świata rzeczywistego ze światem cienia i zasady w obu światach.
Ale to jest takie dzieło, że ze względu na całokształt nie ośmielam się krytykować.
Co do innych komiksów było tego dużo, ale napiszę jak przypomnę sobie coś ciekawego i konkretnego.

Aha, Cujo pewnie mnie zaraz wdepcze w grunt, ale ośmielę się wytknąć to co juz było wałkowane wielokrotnie: w tomie 1 kasty jeden koleś z nożem kosi armię żołnierzy uzbrojonych w karabiny.  Nadmieniam, że Kasta mi się podoba i nie wysuwam żadnego innego zarzutu pod względem logiki, bo wszystkie inne akceptuję jako część konwencji, ale ta jedna akcja nie przejdzie dla mnie w ramach jakiejkolwiek konwencji (chyba że komiksu humorystycznego).
ttp://basketcom.republika.pl
Strona o Legii (koszykówka) i komiksie.

Offline Cujo

Ale PLAMA!!!
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 07, 2003, 02:30:54 pm »
Wyciek sciekow, znaczy, ze scieki wyciekly a nie powinny, to nie byla rura, ktora sie scieki wydala. To byl wypadek, wiec nie wiem gdzie tu niedorzecznosc. A "kupy" nie splywaly tylko byly przymarzniete do powloki, przynajmniej ja tak to odebralem.

A pomysl na temat trafiony w 100%. Jak tylko wroce do domu - przekartkuje kilka pozycji, bo czasem czytajac lapie sie za glowe, ale teraz nie pomne konkretnych wpadek.
The most merciful thing in the world is inability of the human mind to correlate all its content" - H. P. Lovecraft

Offline Rzezbiarz.wg

Ale PLAMA!!!
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 07, 2003, 02:32:27 pm »
Taaaak...
nikt tak nie robi kosą jak Metabaroni. ;-)
Czarny Ziutek z Kylerami z Celiny Kazika do pięt nie dorastają...  8)

Offline Rzezbiarz.wg

Ale PLAMA!!!
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 07, 2003, 02:35:31 pm »
Cytuj
"kupy" nie splywaly tylko byly przymarzniete do powloki


Ale żeby przymarznąć musiałyby najpierw ścieknąć, no nie?  8)
Po burcie o temperaturze tych raptem minus dwustu kilkudziesięciu stopni Celsjusza.  8)

Offline Cujo

Ale PLAMA!!!
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 07, 2003, 02:37:45 pm »
Co do Metabaronow, to sorka chlopaki, ale opinia "najwiekszego wojownika galaktyki" do czegos zobowiazuje i jednoczesnie tlumaczy wszelkie "przegiecia" co do potencjalu bojowego kazdego Kastaki ;) Czytajac Amber Zelaznego nikt sie nie czepia 10 x wiekszych "przegiec". Ale skonczmy z tym, juz 60 razy o tym bylo.
The most merciful thing in the world is inability of the human mind to correlate all its content" - H. P. Lovecraft

Anonymous

  • Gość
Ale PLAMA!!!
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 07, 2003, 02:43:30 pm »
yeah, czas przykopac Thorgalowi: http://jim-on-the-web.bravepages.com/en/timeoff/comics/comic_errors_t.html

duzo bledow to wpadki holenderskiego tlumacza, ale Rosinski tez plami czesto-gesto  :lol:

Offline Rzezbiarz.wg

Ale PLAMA!!!
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 07, 2003, 02:44:21 pm »
Czytaliście Wayna Sheltona?

Van Hammemu się chyba przez przynajmniej chwilę wydawało , że kolejnego Largo pisze.

Wykroił sobie ten Kałakdżystan z północnego Iranu i kawałka Armenii...
A jakie imiona i nazwy sobie powymyślał?
Jako żywo południowosłowiańskie:

Vanko Bojadżik (aktor do specjalnych poruczeń ;-) ;
Rawnogor pasmo górskie),
Zaporicka (więzienie).

Sam komiks jest moim zdaniem calkiem przyjemny, ale te nazwy mnie rozbawiły ostro.

Dodatkowo Kałakdżystan i nazwą i stosunkami przypomina azjatyckie byłe republiki z przeciwnej strony Morza Kaspijskiego... mogłby van H. sie troche bardziej wysilić.

Offline Cujo

Ale PLAMA!!!
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 07, 2003, 02:44:34 pm »
Cytat: "Rzezbiarz.wg"
Ale z˙eby przymarzna˛c´ musia?yby najpierw s´ciekna˛c´, no nie?  8)
Po burcie o temperaturze tych raptem minus dwustu kilkudziesie˛ciu stopni Celsjusza.  8)

Oki, wielkim specem co do zachowania sie cieczy w przestrzeni kosmicznej nie jestem (a ty? :wink: ), ale powiedzmy, ze dam sie przekonac, ze po nagrzanym kadlubie dana ciecz moze troche poplynac zanim skostnieje. Ale jednego nie kumam, az TAK Cie to zabolalo? C'mon... :)
The most merciful thing in the world is inability of the human mind to correlate all its content" - H. P. Lovecraft

Offline Rzezbiarz.wg

Ale PLAMA!!!
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 07, 2003, 02:47:51 pm »
Alez nie! to jest po prostu takie naiwne, że aż śmieszne.

Offline Inszy

Ale PLAMA!!!
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 07, 2003, 06:06:40 pm »
Jest taka jedna wielka plama. Nazywa się bodajże "Duck Yold".
Chyba tylko tam można zobaczyć miecz sprężynowy.
No i walka głównego bohatera z całą armią też jest niezła. Gdy w Metabaronach można to wytłumaczyć (choć bardzo mocno naciągając), to tu ni jak się tego nie zrobi.
A tak poza tym...
A po co będę się rozdrabniał. Wszystko inne też jest bzdurne.
a przykład ten kwaczący kaczor Donald... On nie zna litości. Jest okrutny i bezwzględny. Jeśli nawet dochodzi do jakiegoś celu, to po trupach. Jego prawem jest prawo zemsty.

Offline KoM@R

Ale PLAMA!!!
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 07, 2003, 06:53:27 pm »
tomb raider 01/03

lara ,żeby uciec musi sie przebrac ...niby normalka..ale jej przebranie polega na zalozeniu czarnej marynarki-wow ,wszakze w marynarce ,nikt nie odrozni lary od czlonkow japonskiej mafii...
mmmm....

Offline Cujo

Ale PLAMA!!!
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 07, 2003, 07:06:35 pm »
Cytat: "KoM@R"
tomb raider 01/03
lara ,z˙eby uciec musi sie przebrac ...niby normalka..ale jej przebranie polega na zalozeniu czarnej marynarki-wow ,wszakze w marynarce ,nikt nie odrozni lary od czlonkow japonskiej mafii...

Jezeli to jest niedorzecznosc to spojrz na Supermana, ktory kiedy zaklada okulary "zmienia sie nie do poznania" w Clarka Kenta. Takie przyklady sie mnoza w innych tez przypadkach z superbohaterami.
The most merciful thing in the world is inability of the human mind to correlate all its content" - H. P. Lovecraft

Offline KoM@R

Ale PLAMA!!!
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 07, 2003, 07:23:26 pm »
Cytat: "Cujo"
Cytat: "KoM@R"
tomb raider 01/03
lara ,z˙eby uciec musi sie przebrac ...niby normalka..ale jej przebranie polega na zalozeniu czarnej marynarki-wow ,wszakze w marynarce ,nikt nie odrozni lary od czlonkow japonskiej mafii...

Jezeli to jest niedorzecznosc to spojrz na Supermana, ktory kiedy zaklada okulary "zmienia sie nie do poznania" w Clarka Kenta. Takie przyklady sie mnoza w innych tez przypadkach z superbohaterami.


Racja ,ale super-chop zostal stworzony bardzzzzzooo dawno temu (1938 o ile pamiec mnie nie myli),a TR to nowy komiks i seria...

P.s: w europejskich seriach tez zdarzaja sie glupoty np:
Fetysz-Jd zlamal sobie noge a jakos szybko wyzdrowial-wow:)
thorgal-wez jakis nowy tom do rke i i popatrz na pierwsza strone ,na pewno cos znajdziej....itp.,itp
mmmm....