trawa

Autor Wątek: Proximity  (Przeczytany 2456 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kartofelek

Proximity
« dnia: Grudzień 20, 2005, 09:45:06 pm »
Wlasnie o co chodzi z tym proximity ??
przedam 2 spear chukki;)

szafa@poznań

  • Gość
Proximity
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 20, 2005, 10:14:50 pm »
pisze w rulebook...

Offline esgaroth

Proximity
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 21, 2005, 12:00:18 am »
proximity to taka zasada która fluffowo mówi że charakter stojący blisko regimentu kilkudziesięciu chłopa zlewa sie nimi co za tym idzie łucznicy stojący na odległej górce nie mogą zabardzo go odróżnić od zwykłych szeregowych i nie strzelają do niego
----------------------------------------------
a pod względem zasad wygląda to tak:

- charakter który znajduje się do 5" od regimentu którego podstawki są takie same lub większe posiada proximity (np. empire capitan na piechotę stojący w 5" od regimentu speramanów posada proximty, ten sam capitan ale na koniu stojący w 5" od regimentu spearmanów nie posiada proximity poniewaz ma większą podstawkę)

- do charaktera który ma proximity można strzelać tylko gdy jest bliższym celem (np. capitan stoi przed spearmanami a łucznicy którzy chcą strzelać mają bliżej do capitana niż do spearmanów, jeżeli są wątpliwości co jest bliżej to wtedy się mierzy żeby sprawdzić czy można strzelać do capitana czy nie)

- bronie templatowe typu: cannon, stone thrower, flame cannon itp olewają proximty (można z nich spokojnie strzealać do capitana nie zależnie czy jest bliższym celem czy nie)

- gdy capitan posiada proximty od spearmanów i na dodatek spearmani są bliższym celem ale są związani walką wręcz to można strzelac do capitana ponieważ jest najbliższym legalnym celem (spearmani nie są ponieważ nie można strzelać w combat)

- gdy capitan posiada proximty od spearmanów i na dodatek spearmani są bliższym celem ale są zasłonięci przez np. las (żaden łucznik nie widzi spearmanów) wtedy można strzelac do capitana ponieważ jest najbliższym legalnym celem (łucznicy nie widzą spearmanów)
url=http://www.draconis.aplus.pl/draconis/]Draconis - Wejherowski Klub Gier Bitewnych[/url]

Offline esgaroth

Proximity
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 21, 2005, 12:02:26 am »
pytanie1: czy palladyn na pegazie ma proximity od 5 pegazi knights?
pytanie2: czy capitan na pegazie ma proximity od 5 ogrów?

chodzi mi o to czy coś się nie zmienia w sprawie proximity gdy pegaz jest monsterem a nie cavalerią/flying cavalerią
url=http://www.draconis.aplus.pl/draconis/]Draconis - Wejherowski Klub Gier Bitewnych[/url]

Offline szczurek

Proximity
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 21, 2005, 01:40:20 am »
Cytuj
- gdy capitan posiada proximty od spearmanów i na dodatek spearmani są bliższym celem ale są związani walką wręcz to można strzelac do capitana ponieważ jest najbliższym legalnym celem (spearmani nie są ponieważ nie można strzelać w combat)

- gdy capitan posiada proximty od spearmanów i na dodatek spearmani są bliższym celem ale są zasłonięci przez np. las (żaden łucznik nie widzi spearmanów) wtedy można strzelac do capitana ponieważ jest najbliższym legalnym celem (łucznicy nie widzą spearmanów)


z tego co pamietam to w uscisleniach bylo napisane ,ze nawet jak oddzial jest zwiazany walka czy jest nie widoczny daje proximiti .
Wiem ,ze to glupie ale jakis czas temu pytalem sie w temacie kwestia zasad i dostalem odp. ,ze jednak generuje proximiti ,wiec ....... :D

JJ

  • Gość
Proximity
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 21, 2005, 06:20:03 am »
Cytat: "esgaroth"
pytanie1: czy palladyn na pegazie ma proximity od 5 pegazi knights?
pytanie2: czy capitan na pegazie ma proximity od 5 ogrów?

chodzi mi o to czy coś się nie zmienia w sprawie proximity gdy pegaz jest monsterem a nie cavalerią/flying cavalerią


1 - TAK
2 - TAK

liczy sie rozmiar podstawek.

Macie uściślenia w zasięgu ręki... Przyklejone.... :roll:

Offline Zox

Proximity
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 21, 2005, 09:04:29 am »
Czy będzie w nowych uściśleniach żeby oddział za lasem nie dawał proximity? Tzn: ogólnie mówiąc żeby było tak, że oddział który daje proximity musi być w LOS tego który strzela?
quote="Bartez"]był bardzo wulgarny, pisał w podpisie moje zdanie "A ja mam na vavku Mangekyou Sharingana" który miał Itachi"; pawłow także powinien dostac choćby ostrzeżenie za tego "penisa" na avku[/quote]

JJ

  • Gość
Proximity
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 21, 2005, 09:28:28 am »
Cytat: "Zox"
Czy będzie w nowych uściśleniach żeby oddział za lasem nie dawał proximity? Tzn: ogólnie mówiąc żeby było tak, że oddział który daje proximity musi być w LOS tego który strzela?



NIE.  :!:
Takich głupot nie będzie - mówie to chociaż nie jestem na LS!
Po prostu obecne uściślenia względem proximity są w pełni zgodne z RB i praktyką na całym świecie - w swym obecnym kształcie będą obowiązywać do końca tej edycji, tak mi dopomóż LL. :p

Offline esgaroth

Proximity
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 21, 2005, 05:13:10 pm »
Cytat: "szczurek"
z tego co pamietam to w uscisleniach bylo napisane ,ze nawet jak oddzial jest zwiazany walka czy jest nie widoczny daje proximiti .
Wiem ,ze to glupie ale jakis czas temu pytalem sie w temacie kwestia zasad i dostalem odp. ,ze jednak generuje proximiti ,wiec ....... :D


wiele osób myli pojęcie proximity z najbliższym legalnym celem

proximity masz zawsze jak jesteś w 5" od regimetnu o takich samych/większych podstawkach. zawsze!

a teraz dalsza część: do charaktera który ma proximity można sztrzelać jeżeli jest najbliższym legalny celem (odział za lasem jest w calach bliżej ale nie mozna do niego strzelać bo zasłania las, pozostaje strzelac do charaktera)

na rysunkach jest to wytlumaczone tutaj: http://warhammer.org.uk/PhP/viewtopic.php?t=6.
url=http://www.draconis.aplus.pl/draconis/]Draconis - Wejherowski Klub Gier Bitewnych[/url]

Offline MariuszGGG

Re: Proximity
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 21, 2005, 05:31:14 pm »
Cytat: "kartofelek"
Wlasnie o co chodzi z tym proximity ??


Ja już Was tow. kartofelek przećwicze z proximiti na sylwestrowym turnieju ;)
na jest czernią i bielą
Ona jest miłością i nadzieją
Ona jest ostatnią bogów wybranką
Moją kochanką...

a kwadrat + b kwadrat = sex

 

anything