trawa

Autor Wątek: Erranci i ich niewymuszone szarże!!  (Przeczytany 8384 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline NiEdBaL

Erranci i ich niewymuszone szarże!!
« dnia: Grudzień 30, 2005, 11:00:45 am »
Jest taka sytuacjia:

 :!:  :!:  :!: - - - - - - -                     :!: :!: :!:                
 :!:  :!:  :!: - - - - - - -                     :!: :!: :!:
 :!:  :!:  :!: - - - - - - -                     :!: :!: :!:
 :!:  :!:  :!: - - - - - - -                      :!: :!: :!:

Nie dokońa wiem czy jest 16cali

                             :arrow: - zasłania kawałek lancy errantów aby nie mogli szarżować
 :idea:  :idea:  :idea:
 :idea:  :idea:  :idea:
 :idea:  :idea:  :idea:


 :!: -przeciwnik jakaś jednostka
 :idea: moi erranci
 :arrow: -moj paladyn na pegazie

Moja tura. Deklaracje szarż (przeciwnik mówi że najpierw są szarże wymuszone a potem niewymuszone) ja mówie ze to nie tak bo najpierw musze zadeklarować szarże paladynem żeby potem mógł wykonac szarże wymuszoną tj. errantami. I teraz dwa pytania :

1. Które szarże są w końcu pierwsze !
2. Jeżeli najpierw są szarże wymuszone więc mam prawo zmierzyc zasięg i sprawdzić czy erranci maja zasięg(a mają :D )jednak szarża jest niewykonalna bo paladyn uniemożliwia mi szarże. ALE jeżeli bo wymuszonych są niewymuszone ja mówie że paladyn szarżuje krzyżowo na jednostke po prawej stronie a erranci (wiem już że mają zasięg) szarżują prosto. Więc jak to jest?????
url=http://www.sloganizer.net/en/][/url]

PRZECZYTAJ TEN NAPIS W RAZIE POŻARU:
W RAZIE POŻARU BARANIE!!!

PLz klikajcie :

http://s6.bitefight.pl/c.php?uid=19224

Offline war2bone

Erranci i ich niewymuszone szarże!!
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 30, 2005, 11:37:20 am »
no to pytanie jest proste i odpowiem ja :D

w zasadzie impetus jest wyraznie napisane ze dziala ona po deklaracji szarz

zrodlo AB- bretonia[/b]
 tak a propo

KU KLUX DZBAN i nie ma mocnych

Offline Christos

Erranci i ich niewymuszone szarże!!
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 30, 2005, 11:41:35 am »
Najpierw deklarujesz wszystkie szarże które chcesz zrobić. Potem mierzysz odległosci. Potem są szarże wymuszone. Potem dosuwasz szarżujących.
ttp://www.knightfight.pl/?ac=vid&vid=71017123

Offline Varden

Erranci i ich niewymuszone szarże!!
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 30, 2005, 12:22:01 pm »
Jest tak jak pisze Christos.

Ja jeszcze dodam, że w tym przypadku nie mierzymy errantom wcale nie zależnie czy gość na pegazie szarżuje czy nie.

Offline mlepkows

Erranci i ich niewymuszone szarże!!
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 30, 2005, 07:24:27 pm »
Cytuj
Ja jeszcze dodam, że w tym przypadku nie mierzymy errantom wcale nie zależnie czy gość na pegazie szarżuje czy nie.

A to czemu? Przecież jest oczyswiste, że szarża jest możliwa, chyba, że pladyn może nie zdać feara...
Podaj proszę jakiś cytat na poparcie teorii.

Maciek
igmar, Kaiser und Averland!

Offline Varden

Erranci i ich niewymuszone szarże!!
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 30, 2005, 08:56:17 pm »
Jeżeli coś zasłania errantów w fazie deklaracji szarż to nie rzucają impetusa.

Tak samo jak swarmy zasłaniają plague monków to nie muszą szarżować.

JJ

  • Gość
Erranci i ich niewymuszone szarże!!
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 30, 2005, 09:05:37 pm »
Cytat: "mlepkows"
Cytuj
Ja jeszcze dodam, że w tym przypadku nie mierzymy errantom wcale nie zależnie czy gość na pegazie szarżuje czy nie.

A to czemu? Przecież jest oczyswiste, że szarża jest możliwa, chyba, że pladyn może nie zdać feara...
Podaj proszę jakiś cytat na poparcie teorii.

Maciek


To proste.

Kolejność; (Traktujemy Errantów jak frenzy)

DECLARE CHARGES

1. Player declares their intent to charge and nominates charging units and their charge targets.
1.1. Charging units must have valid LOS to the target unit. p 44
1.2. “Where it is blindingly obvious a unit would be unable to reach its target a player is not permitted to declare a charge.” p 265

2. Automatic charges. p 84
2.1. Frenzy: For units with Frenzy which have not declared a charge in Step 1., measure and declare a charge if enemy is in charge range.
p 94


Więc ten impetuos test nie musi mieć miejsca, bo przecież Pegaza jeszcze nie ruszyliśmy, prawda? :badgrin:   ;)

Offline Pająk

Erranci i ich niewymuszone szarże!!
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 31, 2005, 10:21:06 am »
a ja mam takie pytanie: czy Erranci są immune to psychology zawsze jak szarżują czy tylko po nieudanym teście impetous? mi się wydaje, że tylko po tym teście... ale głowy nie dam, a podręcznika niestety nie posiadam, bo nie gram bretką...
izardmen
You are 62% Honorable, 43% Bloodthirsty, 60% Magic-minded, and 48% tactically-oriented!

Offline Varden

Erranci i ich niewymuszone szarże!!
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 31, 2005, 10:38:47 am »
Do końca tury w której szarżowali (niezależnie sami czy z impetusa).

Offline mlepkows

Erranci i ich niewymuszone szarże!!
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 31, 2005, 02:39:42 pm »
Cytuj
blindingly obvious

Chyba jednak sam sobie przeczysz Jacku. Skoro pegaz w pkt 1 zadeklarowal szarżę to w pkt 2 jest już "blindingly obvious", że erranci mogą szarżować... Fakt, że go nie ruszyliśmy nie ma tu znaczenia bo przecież z własnej woli MOŻNA deklarować szarżę oddziałem, który jest za jakimś innym który też szarżuje.

Maciek
igmar, Kaiser und Averland!

Offline pingus

Erranci i ich niewymuszone szarże!!
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 31, 2005, 02:49:37 pm »
Cytat: "mlepkows"
Cytuj
blindingly obvious

Chyba jednak sam sobie przeczysz Jacku. Skoro pegaz w pkt 1 zadeklarowal szarżę to w pkt 2 jest już "blindingly obvious", że erranci mogą szarżować... Fakt, że go nie ruszyliśmy nie ma tu znaczenia bo przecież z własnej woli MOŻNA deklarować szarżę oddziałem, który jest za jakimś innym który też szarżuje.

Maciek

Popieram Maćka.. inaczej sam bym siebie wałował a tego nie lubię. ;)
Góralska teoria poznania mówi, że są trzy prawdy: Świenta prowda, Tyż prowda i Gówno prowda." - Józef Tischner.

JJ

  • Gość
Erranci i ich niewymuszone szarże!!
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 31, 2005, 02:53:15 pm »
Cytat: "mlepkows"
Cytuj
blindingly obvious

Chyba jednak sam sobie przeczysz Jacku. Skoro pegaz w pkt 1 zadeklarowal szarżę to w pkt 2 jest już "blindingly obvious", że erranci mogą szarżować... Fakt, że go nie ruszyliśmy nie ma tu znaczenia bo przecież z własnej woli MOŻNA deklarować szarżę oddziałem, który jest za jakimś innym który też szarżuje.

Maciek


Lubie sie z Tobą sprzeczać - bo jest szansa, że nie będę miał racji, więc się czegoś nauczę... :D

Zróbmy tak;

1. Player declares their intent to charge and nominates charging units and their charge targets.
2. Automatic charges. p 84
2.1. Frenzy: For units with Frenzy which have not declared a charge in Step 1., measure and declare a charge if enemy is in charge range.
p 94

Więc ten impetuos test nie musi mieć miejsca, bo przecież Pegaza jeszcze nie ruszyliśmy, prawda?

Do szarż przymusowych stosować zasady "szarż warunkowych"*? Pierwsze słyszę.

* Jeśli pegaz zda feara, to erranci będą mieli możliwość szarży?

Żeby uprościć - załóżmy, że obiekt szarży pegaza nie wzbudza strachu - pegaz na pewno się odsunie.
Kiedy się odsunie - Erranci już nie muszą deklarować.
IMHO itd...

Shino

  • Gość
Erranci i ich niewymuszone szarże!!
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 31, 2005, 03:08:45 pm »
co do impetous to Jacek ma racje... nie ma wymuszonej szarzy, bo jest ona niemozliwa w momencie deklaracji.. .adnak mozena zadeklarowac, i kozystajac z kolejnosci szarz ja wyprowadzic

JJ

  • Gość
Erranci i ich niewymuszone szarże!!
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 31, 2005, 03:18:05 pm »
FRENZY

Q. When exactly do you move frenzied units?

A. Follow this sequence:

1) Declare normal charges;
2) Measure to see if frenzied units must
charge, declare charges for those that have to;
3) Move chargers;
4) Move frenzied chargers.
S. Gav Thorpe - Warhammer Design Team

Czego się mnie czepiacie? Na imprezy marsz! :evil:  ;)

Offline mlepkows

Erranci i ich niewymuszone szarże!!
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 01, 2006, 04:33:29 pm »
E tam. Nadal szermujecie jakąś moralnością Kalego. Jak chcę, to mogę deklarować szarżę kiedy ktoś mi zasłania ale się przesunie. A jak nagle nie chcę to już nie mogę, tak? Idiotyzm. I przestańcie proszę pokazywać mi tą kolejność deklaracji bo z niej wynika tylko tyle, że wymuszonej szarży nie zadeklarujesz jeśli zadeklarowałeś zwykłą (oczywista sprawa).
Cytuj
co do impetous to Jacek ma racje... nie ma wymuszonej szarzy, bo jest ona niemozliwa w momencie deklaracji.. .adnak mozena zadeklarowac, i kozystajac z kolejnosci szarz ja wyprowadzic

Czemu? Bo tak? Bo wymuszona ma jakieś inne zasady? Może jeszcze widzieć nie muszę albo co? Jak można zadeklarować szarżę to się ją deklaruje, dlatego, że jest to wymuszona deklaracja. Proszę spróbować obalić moją logikę a nie sypać "bo-tak-ami".

Maciek
igmar, Kaiser und Averland!

 

anything