Autor Wątek: Rysowanie-Sprzet (problem) :-/  (Przeczytany 3904 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Witchdom

Rysowanie-Sprzet (problem) :-/
« dnia: Styczeń 01, 2006, 06:09:38 am »
Wiem, ze pewnie pytanie banalne, mimo wszystko, nie zbijajcie sie XD

Otoz, chcialbym zaczac rysowac. Problem jest jednak ze sprzetem. Oczywiscie, posiadam olowki typu HB 3, 4 ,5..., czy krzywiki. Problem jest jednak ze zdobyciem np. kalgrafow. Obszedlem cale miasto i nigdzie ich nie ma. Czy zna ktos moze sklep internetowy, ktory posiada takie rzeczy? Oto list rzeczy , ktorych potrzebuje:
-rapitgrafy
-kalgrafy
-letrasety
url=http://www.forum.gildia.pl/viewtopic.php?p=538106#538106]KUPIE Chaos Marinesow!!![/url]
SPRZEDAM O&G

Offline misio141

Rysowanie-Sprzet (problem) :-/
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 01, 2006, 10:28:03 am »
ja do rysowania polecałbym tablet, ale jeżeli wolisz ręcznieto poszukaj  tutaj
Ass, gass and grass - nobody rides for free

Offline penpen

Rysowanie-Sprzet (problem) :-/
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 01, 2006, 12:46:19 pm »
ja rysuję piórem na kartce, nic mi więcej nie potrzeba do tego :PP
url=http://manga.gildia.pl/][/url]

Offline misio141

Rysowanie-Sprzet (problem) :-/
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 01, 2006, 01:53:21 pm »
a ja cieńkopisem STALIBO, bo na tablet nie mam kasy za bardzo ;)
Ass, gass and grass - nobody rides for free

Offline Syuin

Rysowanie-Sprzet (problem) :-/
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 01, 2006, 03:48:35 pm »
A ja nie rysuję bo mi się tablet popsuł, nie mam talentu a w moim zeszycie do rosyjskiego lektorka wypatrzyła hentaje z małymi dziećmi (wg niej, wg mnie to SD), a i do tego nie moge tego tabletu oddać bo gdzieś mi się zgubił paragon.
url=http://www.bleachportal.net/interactive/pquiz/index]Take The Quiz Yourself![/url]

Offline Dreadorus Maximus

Rysowanie-Sprzet (problem) :-/
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 01, 2006, 07:03:54 pm »
najlepszy sprzęt to pióro wieczne watermana
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline penpen

Rysowanie-Sprzet (problem) :-/
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 02, 2006, 03:28:52 pm »
a ja mam niebieskie pióro z krową łowiącą ryby, kotem na drzewie i słoneczkiem na skuwce. Za 3 złote.
url=http://manga.gildia.pl/][/url]

Offline lady magma

Rysowanie-Sprzet (problem) :-/
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 02, 2006, 04:26:41 pm »
poszukaj kaligrafów w sklepach dla plastyków lub w sklepikach przy uczelniach plastycznych i technicznych
inku  no usagi wa kowaii

Offline Dreadorus Maximus

Rysowanie-Sprzet (problem) :-/
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 04, 2006, 10:29:31 am »
albo naucz się skrobać czymkolwiek masz pod ręką, jak ktoś wyrobi sobie technikę to nawet patykiem po glebie stworzy dzieło sztuki, a jeśli nie to nawet sprzęt za 1000 pln mu nie pomoże.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Yuki

Rysowanie-Sprzet (problem) :-/
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 22, 2006, 05:34:49 pm »
Ze zdobyciem tego jest zawsze problem, swego czasu też złaziłam masę sklepów i jedyne co dostałam to wyciągnięte ze starego magazynu zakurzone komplety z motywem kostki brukowej [dostałam je za darmo, bo były tak stare że praktycznie nie do użytku...]. Sprzedawcy wyjaśnili mi, że kiedyś na rynku była tego masa, obecnie się tego nie sprowadza bo u nas mało kto w ogóle jeszcze tego potrzebuje - jak ktoś coś projektuje i potrzebuje wzorów, używa kompa. Osobiście też polecam kompa, programy robią cuda, ale jeśli koniecznie chcesz, to możesz zamówić np. na honya.pl, tyle, że tam to jest pieruńsko drogie. Pozdrawiam i życzę powodzenia w rysowaniu - w razie jakichkolwiek problemów technicznych i pytań pisz do mnie :)
Szklaneczkje ciepłej 0rh+ poproszę!~

Offline Kriss

Rysowanie-Sprzet (problem) :-/
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 31, 2006, 06:04:34 pm »
Co do rastrów to kilka mozna bez problemu wygenerowac w Photoshopie.  Osobiście nie uzywam do rysowania jakiegoś strasznie zaawansowanego sprzętu: tusz, piórko, węgiel, kredki, ołówek plus oczywiscie te możliwosci, które daje mi komputer.
What you call "faith" is nothing more than a child crying out for love."


Offline flowingwater

Rysowanie-Sprzet (problem) :-/
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 02, 2006, 11:26:15 am »
mam taki przyziemny problem, że nie mogę kupić papieru który byłby gładki i jadnocześnie nie fołczył się przy rysowaniu tuszem.Te do akwareli się nie nadają. Ktoś mi może polecić jakąś markę papieru?

Offline Hunter Killer

Rysowanie-Sprzet (problem) :-/
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 02, 2006, 12:55:50 pm »
A ja mam takie pytanko (proszę się nie śmiać), co to właściwie jest ten "raster"?
Pytałem się w sklepie papierniczym, to dowiedziałem się tylko, że tego się już nie sprowadza i że jest to specjalny papier, tyle.  :?
Obecnie do rysowania używam zwykłego papieru, głównie ołówek, tusz, czasem coś namaluje.  :roll:

EDIT
flowingwater, popytaj w sklepie dla plastyków i spróbuj na papierze firmy FABRIANO (taki w bloku) do akwareli, jest całkiem gładki i jest pewna sztuczka. Jak masz arkusz luźny, to przyklej wszystkie jego krawędzie do np. stołu zwykłą taśmą klejącą, tak aby taśma zachodziła poza krawędź kartki ok 3-4 cm, możesz wtedy kubek wody wylać, a papier powinien się wyprostować, ale pamiętaj aby po malowaniu/rysowaniu nie odklejać go 1 dzień, papier musi wyschnąć.  :)
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline flowingwater

Rysowanie-Sprzet (problem) :-/
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 02, 2006, 02:14:15 pm »
raster =rodzaj naklejanych drobnych wzorków "kropeczek" itp dla wrażenia odcieniów szarości,(tj. taka folia co się wycina, przykłada, dociska i trzeba po niej czymś przejechać)  można go też komputerewm nanosić

Offline Hunter Killer

Rysowanie-Sprzet (problem) :-/
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 02, 2006, 04:14:26 pm »
No to teraz wszystko jasne, dzięki za wytłumaczenie.  :)
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau