Autor Wątek: Wojenny Młot 2006  (Przeczytany 9898 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Wercyngetoryks

Wojenny Młot 2006
« Odpowiedź #60 dnia: Styczeń 11, 2006, 02:50:24 pm »
Cytat: "Kretek"
...I wtedy Ci co mają naprawde ładne figsy dostaną dodatkową nagrodę i wygrają konkurs , będzie czym się chwalić, zajmowanie wysokich pozycji w turniejach dzięki ładnym figurkom jest śmieszne...


Dla niekórych to jest śmieszne...ale tak na prawde to bardzo rzadko decyduja pkt hobbystyczne przy pierwszym miejscu, jak ktoś wygrywa to z konkretną przewagą, a nie liczy na 1,5pkt więcej z hobbystycznej...przy 5 grach praktycznie niemożliwym jest żeby 2 osoby miały taką samą, największą liczbe punktów, bo musiały się spotkac i takie sprawy wyjaśniają się przy stole, który gra o pierwsze miejsce...dlatego w ostatniej grze nie powinno być scenariuszy z możliwością remisu...jak ktoś na prawde dobrze gra to wygrywa wszystkie gry i posprzątane, nawet jak gra czarnymi figurkami ;)

No rozumiem nie kazdy może super malować, ale zostaje jeszcze zrobienie podstawek, konwersje...do tego staranne (bez cieniowania) wymalowanie i juz mamy całkiem sensowną dodatkową liczbe pkt. ;)

Offline Musley

  • Steward
  • ******
  • Wiadomości: 6 346
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • (づ。◕‿‿◕。)づ
    • Soundcloud
Wojenny Młot 2006
« Odpowiedź #61 dnia: Styczeń 11, 2006, 03:36:42 pm »
No właśnie, z tą oceną hobbystyczną nie ma co diabolizować. Na oMTH czy na TP2 wszystko odbyło się szybko i sprawnie. Jeśli banda nie była pomalowana jakoś wybitnie, to zawsze sytuację mogły uratować konwersje, czy podstawki.

Offline Motorek

Wojenny Młot 2006
« Odpowiedź #62 dnia: Styczeń 11, 2006, 05:27:04 pm »
Cytat: "Wercyngetoryks"

Dla niekórych to jest śmieszne...ale tak na prawde to bardzo rzadko decyduja pkt hobbystyczne przy pierwszym miejscu, jak ktoś wygrywa to z konkretną przewagą, a nie liczy na 1,5pkt więcej z hobbystycznej...przy 5 grach praktycznie niemożliwym jest żeby 2 osoby miały taką samą, największą liczbe punktów, bo musiały się spotkac i takie sprawy wyjaśniają się przy stole, który gra o pierwsze miejsce...dlatego w ostatniej grze nie powinno być scenariuszy z możliwością remisu...jak ktoś na prawde dobrze gra to wygrywa wszystkie gry i posprzątane, nawet jak gra czarnymi figurkami ;)
To tak w ramach riposty mógłbym zacytować regulamin TH z jakiegokolwiek turnieju odnośnie oceny hobbystycznej i ma się to nijak do tego co napisałeś, ale chyba nie chodzi o to , żeby łapać się za słówka i szukać, kto gdzie co napisał/powiedział itp. bo swojego stanowiska w tej kwestii nie zmienię tzn. że ocena hoobystyczna na turniejach organizowanych przez TH, ma za duży wpływ na klasyfikację końcową, Wy też swojego stanowiska nie zmienicie w kwestii oceny hobbystycznej z wiadomych powodów- spełniacie warunki oceny hobbystycznej w 100% zdobywając 75% i więcej całości punktów w tej ocenie, więc po co to zmieniać skoro daje Wam to handicap na początku turnieju, co przy porównywalnym poziomie gry i wynikach premiuje "hobbystów". Twój post odczytuję w pewnym sensie jako zgodzenie się z moim zdaniem, że o wynikach turnieji powinny decydować punkty z gry, aczkolwiek mogę się mylić.
Na tym poście kończę swoją polemikę na temat oceny hobbystycznej, nie będzie więcej "ataków" (chyba tak zostało to odebrane) z mojej strony pod kontem organizatorów turnieju Mordheim na WM.
Pozdro ;)

Offline MiSiO

Wojenny Młot 2006
« Odpowiedź #63 dnia: Styczeń 11, 2006, 05:57:03 pm »
Cytuj
Zeczywiście uzywanie tylko modeli GW w naszym systemie jest nieco problematyczne (tym bardziej ze dostep do nich jest ostatnimi czasami MOCNO ograniczona).


?!?!?!?!?!

Co?

Tylko Kislev ograniczyli na UK GW. Miśka na innych online store'ach. Poza tym WSZYSTKO MOŻNA KUPIĆ. Ja mam 5 band i nie mam problemu z figurkami GW... duuuża przesada. A co do Kislevu... mam przykłądy jak dobrze można robić tę bandę z figurek GW do WFB.

Offline nahar

Wojenny Młot 2006
« Odpowiedź #64 dnia: Styczeń 11, 2006, 07:10:59 pm »
Z katalogu online znikęły :
Averland, Ostland, Kislev, wiecej nie chce mi sie wymieniać. Nawet jak dasz Search to i tak nie ma tych modeli.
paweł

Offline MiSiO

Wojenny Młot 2006
« Odpowiedź #65 dnia: Styczeń 11, 2006, 07:16:39 pm »
Averland i Ostland i tak były przypadkowymi modelami. Więcej nie zniknęło, a jedynie ograniczono niektóre figurki. Można kupować je tylko w blisterach.

Tak na prawdę to tylko kislev ograniczyli... i to na UK GW najbardziej. Na innych są niektóre figsy.

Zresztą te bandy są tak popularne, że zdecydowanie ogranicza ilość graczy  :P

Na niemieckim ONLINE STORE są:

- kislevicki kapitan
- opiekun
- młodzicy
- stronnicy

czyli wszytsko poza miśkiem. Ten jest do kupienia stary WE. Stojący na 4 łapach.

Offline Mistrz wałków :)

Wojenny Młot 2006
« Odpowiedź #66 dnia: Styczeń 11, 2006, 10:01:31 pm »
Nie wiem czy chcesz Michał być obronca GW czy nie ale niezaprzeczalnie obecnie dostęp do figórek jest mocno ograniczony. I Twoja obrona jest z góry zdana na  niepowodzenie :(

Po za tym co wymienił Paweł własciwe każda banda została uszczuplona w wybór konkretnych modeli. Np. Do siostrzyczek nie kupisz już młódek (nowicjuszek).

Jednym słowem mamy GÓWNIANY wybór i jeśli nawet mielibyśmy się opierac na modelach GW (a przecierz nie musimy!) to nie mamy do nich dostępu :(.

Jednym słowem nasz system jako MAŁO dochodowy nie wiele obchodzi panów w melonikach.
Kamil. (miszczu)

Offline MiSiO

Wojenny Młot 2006
« Odpowiedź #67 dnia: Styczeń 11, 2006, 10:09:37 pm »
mlode sa w pudle. jak pisalem... sa figUrki w blisterach/pudłach.

Argumentacja "nie ma figurek GW, wiec na turneijach trzaba inne miec" to jest PRZESADZONA sprawa.

OSTLAND, AVERLAND i SoS WSZYSTKIE są do zamówienia z DE GW ONLINE STORE... więc wiem co piszę,


jest nawet:

http://de.games-workshop.com/storefront/store.de?do=Individual&code=BUNDLE00133&orignav=300808

!!!!!

Offline Drachu

Wojenny Młot 2006
« Odpowiedź #68 dnia: Styczeń 12, 2006, 07:39:44 am »
Taaa, ale właśnie sam fakt niedostępności figurek na rynku polskim (poza internetowym sklepikiem allegro czasami) jest dla mnie w pewien sposób ograniczeniem dostępu do figurek.

BTW - ile Was wychodzą koszty dostawy z GW?
To jest pies Yakuza. Wytresowany, by zabijać innych Yakuza"
Miike Takashi "Gozu"

Offline nahar

Wojenny Młot 2006
« Odpowiedź #69 dnia: Styczeń 12, 2006, 07:51:15 am »
W Stanach też jest. Nie zmienia to faktu że wymagając figurek GW, sama firma mogłaby coś robić, aby były one dostępne. Ciekawe jak długo będą na stronach niemieckich, hiszpańskich itp.....?

Lista braków na UK - GW jest imponująca i nie zmieni tego Twoja obrona.
paweł

Offline Mistrz wałków :)

Wojenny Młot 2006
« Odpowiedź #70 dnia: Styczeń 12, 2006, 09:44:49 am »
Cytuj
mlode sa w pudle. jak pisalem... sa figUrki w blisterach/pudłach.


Nie o te mlódki mi chodzi! Mam na mysli te które były jeszcze niedawno dostepne i z których mam np. zrobionego bochatera do midenheimu:
Mdel po lewej:


Już przezwyczaiłem się że modele nalerzy zamawiac z Online ale fakt ze nawet w ten sposób nie jestem w stanie tego uczynić doprowadza mnie do pewnej szewskiej pasji.

I dlatego własnie coraz wiecej pojawia sie w moich bandach modeli innych firm.
I nie jest to efekt mojego złego nastawienia do firmy GW tylko ich złej polityki w stosunku do mnie jako odbiorcy.
Dla nich jestem tylko jakimś tam "murzynem" z Polski.
Kamil. (miszczu)

Offline MiSiO

Wojenny Młot 2006
« Odpowiedź #71 dnia: Styczeń 12, 2006, 10:29:43 am »
Cytuj
I dlatego własnie coraz wiecej pojawia sie w moich bandach modeli innych firm.
I nie jest to efekt mojego złego nastawienia do firmy GW tylko ich złej polityki w stosunku do mnie jako odbiorcy.
Dla nich jestem tylko jakimś tam "murzynem" z Polski.


... no jako poniżany murzyn powinieneś olać granie... jak to tak Cię boli.

http://uk.games-workshop.com/storefront/?do=Individual&code=9947110204201&orignav=9

Może po prostu nie chce Ci się poszukać... ?! ;) GW "ograniczyło" dostęp dla leniwych. Ciągle jest wyszukiwarka.

Skoro można zamówić figurkę do domu to nie wiem czy to zła polityka. To, że strona nie jest po polsku wogóle mnie nie rusza :D Ograniczono dostęp do niektórych figurek dla KAŻEGO a nie tylko dla głupiego Polaka...

Cytuj
Lista braków na UK - GW jest imponująca i nie zmieni tego Twoja obrona.


Rozumiem... tyle, że na razie wasze argumenty zbiłem... może coś na popracie swojej wypowiedzi?

Offline Musley

  • Steward
  • ******
  • Wiadomości: 6 346
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • (づ。◕‿‿◕。)づ
    • Soundcloud
Wojenny Młot 2006
« Odpowiedź #72 dnia: Styczeń 12, 2006, 10:48:20 am »
Niestety opiekuna dla misia i kapitana kislevu to nawet wyszukiwarka nie przeskoczy. Z resztą, możliwe, że te figsy gdzieś tam są - halfling thiefa nie znajdywała nawet wyszukiwarka po ostatnich cyrkach na stronie. Za to ja przezornie miałem linka do halfasa i ciach - był :). Ma ktoś lynky do kapitana kislevu? ;)

Offline Motorek

Wojenny Młot 2006
« Odpowiedź #73 dnia: Styczeń 12, 2006, 11:12:10 am »
Jaki związek ma dostępność figurek GW/SG z tematem o WM :?:  :roll:
Pozdro ;)

Offline nahar

Wojenny Młot 2006
« Odpowiedź #74 dnia: Styczeń 12, 2006, 11:32:48 am »
Ano mały ale jednak ma. Chodzi o to że jest wymóg grania modelami GW na WM, których to modeli ich nie ma (cześci), lub są trudno dostępne.

(bez urazy Misiu, ale wyszukiwarki itp to bzdura nie mam obowiązku z niej korzystać, gdyby GW chciało sprzedawać modele do Mordheim to by to robiło jak dotychczas - to poprostu świadoma polityka firmy która koncentruje swe działania na najbardziej dochodowych produktach, a ogranicza niszowe)

W sumie jest to jałowy spór (Misiowi to chyba płacą za obronę........ci z GW).

Do tego przeniesiono WM na wrzesień - w tym momencie możemy dać sobie spokój z dywagacjami. Zamykam temat.
paweł