trawa

Autor Wątek: Ciekawostki stworzone przez POLSKICH RYSOWNIKÓW !!!  (Przeczytany 13647 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Łamignat

Ciekawostki stworzone przez POLSKICH RYSOWNIKÓW !!!
« dnia: Styczeń 04, 2006, 01:30:28 pm »
Czy znacie  ciekawostki stworzone przez polskich rysowników, niekoniecznie w kraju ale i zagranicą.
I nie mam tu na myśli znanych już wszystkim planów lekcji, kalendarzy czy programów  teatralnych wydawanych w polsce .
Chodzi o coś wyjątkowego.
Ostatnimi czasy buszowałem po necie i znalazłem niemieckie słuchowisko kasetowe "JAN TENNER".
Jakież byo moje zdziwienie gdy okazało się , że twórcą oprawy grafocznej jest Bogusław Polch.
Każda część słuchowiska składa się z kasety, pudełka z okładka oraz krótkiego komiksu zamieszczonego w środku.
Komiks w oparciu o to słuchowisko został wydanu w polsce w albumie pod nazwą "Tomek Grot" i nie doczekał się swojej dalszej kontynuacji.
Kiepska oprawa albumu (słaby papier , i czarno białe kreski - mimo iż oryginał był kolorowy) nie wzbudziły zainteresowania klientów.
Sami wejdzcie i popatrzcie jaka fajna rzecz  :)
                                        www.jan-tenner.net
wejdzcie na zakładkę media i podkatalog comics :)

piszczie jak tez znaleźliście coś fajnego
pozdrawiam

Offline Waltari

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 571
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • 27. MFKiG 1-2.10.2016
    • blog
Ciekawostki stworzone przez POLSKICH RYSOWNIKÓW !!!
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 12, 2006, 11:37:59 am »
To ja tu mam taka mala ciekawostkę. Jesli ktos byl na MFK bodajze w 2002 roku i w Forum Fabricum bawil sie przy muzyce zespolu Łąki Łan, to skojarzy. Otoz zespol Łąki Łan wydal wlasnie plyte. W ksiazeczce dolaczonej do albumu znajduje sie 8-planszowy komiks Tomasza Pawlaka.

Offline freshmaker

Ciekawostki stworzone przez POLSKICH RYSOWNIKÓW !!!
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 12, 2006, 11:51:09 am »
ja od siebie dodam ze koncertowo zespol jest swietny a plyta jest kiepska.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline Waltari

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 571
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • 27. MFKiG 1-2.10.2016
    • blog
Ciekawostki stworzone przez POLSKICH RYSOWNIKÓW !!!
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 12, 2006, 12:11:07 pm »
To ja tylko od siebie dodam, ze koncertowo rzeczywiscie sa swietni, a plyta z racji mojego wypaczonego gusciku muzycznego mi sie podoba.
A komiks w plytowej ksiazeczce opowiada o faciach z Łąki Łan, ktorzy jak wiadomo, wystepuja na scenie przebrani za owady.

Offline anakin

Ciekawostki zagraniczne
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 12, 2006, 02:33:42 pm »
Ja osobiście poleam przekopanie sie przez zeszyty magazynu "Tintin", a także kilka zeszytów "Spirou". Więcej w najnowszych Zeszytach Komiksowych (że tak sobie pozwolę na małą autoreklamę)

Offline pszren

Ciekawostki stworzone przez POLSKICH RYSOWNIKÓW !!!
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 13, 2006, 07:01:09 pm »
na okładce mojej płytki "ogień" też był bohater komiksu, juan :)

Offline Łamignat

Ciekawostki stworzone przez POLSKICH RYSOWNIKÓW !!!
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 13, 2006, 07:10:20 pm »
Cytat: "pszren"
na okładce mojej płytki "ogień" też był bohater komiksu, juan :)

To na pewno jedna z najważniejszych postaci polskiego komisku, która na stałe zapisze się w panteonie gwiazd zaraz po Tytusie , tuż przed Kajkiem i Kokoszem   ;)

Offline pszren

Ciekawostki stworzone przez POLSKICH RYSOWNIKÓW !!!
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 14, 2006, 08:27:05 am »
twoja ocena tego co ważne, i tego co nieważne jest błędna. co zmienia w istocie zagadnienia popularność danego komiksu? a jeśli by się upierać, to wręcz "niepopularność" czyni dane zjawisko bliższe pojęciu ciekawostki.

juan ma bardzo rozwiniętą osobowość, jest delikatny i kulturalny, zna wiele technik (które można uznać za ciekawostki) w różnych sztukach (które również w pewnych okolicznościach są ciekawostkami). umiejscowiłem tę postać w wielu dziełach, które idealnie pasują do określenia "ciekawostki", ale zapewne nie masz o tym pojęcia i nie chcesz mieć, a nawet jakbyś chciał, to ci nie wyjdzie :cry: .

niepotrzebnie wywołujesz konflikt - założyłeś temat, a teraz offtopujesz.

Offline empro

Ciekawostki stworzone przez POLSKICH RYSOWNIKÓW !!!
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 14, 2006, 09:39:45 am »
Cytat: "pszren"

juan ma bardzo rozwiniętą osobowość, jest delikatny i kulturalny, zna wiele technik (które można uznać za ciekawostki) w różnych sztukach (które również w pewnych okolicznościach są ciekawostkami). umiejscowiłem tę postać w wielu dziełach, które idealnie pasują do określenia "ciekawostki", ale zapewne nie masz o tym pojęcia i nie chcesz mieć, a nawet jakbyś chciał, to ci nie wyjdzie :cry: .
.


tylko kto zna juana, lub też Ciebie jako rysownika komiksów...

w temacie chodzi o  "cikawostki stworzone przez polskich rysowników" i nie chodzi chyba o to, że Jaś z Bydgoszczy namalował na swoim zeszycie rysunek Małgosi a Kaziowi rysunek Jagusi i w ten sposób stworzyli unikalną serię zeszytów szkolnych tylko o rzeczy popularniejsze,

z całytm szacunkiem ale prawdopodobnie Twoja płyta ma nakład rzędu kilkunastu sztuk, nie trafiła do szerokiej dystrybucji a w rankingach popularności jako rysownik stoisz w szerego gdzieś w okolicach wyżej wymienonego Jasia z Bydgoszczy, pomijając już Juoana, którego znasz pewnie Ty i kilka Tobie znanych osób,
w takim wypadku powinieneż raczej Twoją wypowiedź zamieścić zupełnie gdzie indziej, ponieważ jak wspomniałem chodzi tutaj chyba o "ciekawostki stworzone przez polskich rysowników" a nie o promowanie własnej radosnej twórczości :)

Offline Łamignat

Ciekawostki stworzone przez POLSKICH RYSOWNIKÓW !!!
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 14, 2006, 12:03:57 pm »
Cytat: "pszren"
twoja ocena tego co ważne, i tego co nieważne jest błędna. co zmienia w istocie zagadnienia popularność danego komiksu? a jeśli by się upierać, to wręcz "niepopularność" czyni dane zjawisko bliższe pojęciu ciekawostki.

juan ma bardzo rozwiniętą osobowość, jest delikatny i kulturalny, zna wiele technik (które można uznać za ciekawostki) w różnych sztukach (które również w pewnych okolicznościach są ciekawostkami). umiejscowiłem tę postać w wielu dziełach, które idealnie pasują do określenia "ciekawostki", ale zapewne nie masz o tym pojęcia i nie chcesz mieć, a nawet jakbyś chciał, to ci nie wyjdzie :cry: .

niepotrzebnie wywołujesz konflikt - założyłeś temat, a teraz offtopujesz.

Poza tym nie wiem czy zauważyłeś, ze na koncu mojej wypowiedzi jest ludzik puszczajacy oczko, zatem wypowiedź ta  powinna być traktowana z przymróżeniem oka a nie od razu wziąłes to sobie do serca.
A widzisz teraz już znam "juana"  :lol:   i nawet Empro go poznał  :D

Offline empro

Ciekawostki stworzone przez POLSKICH RYSOWNIKÓW !!!
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 14, 2006, 12:15:11 pm »
Cytat: "Łamignat"
  i nawet Empro go poznał  :D


tylko, że mi dalej Juan nic nie mówi,
dla mnie niestety bohater komiksów to bohater, który wystąpił w komiksie, który zna choć z 50 osób, nie znających osobiście autora,

bo w innym wypadku, takich "ciekawostek" to ja narobiłem setki...

kawałek koperty z Janem, pudełko od zapałek z rysunkiem Kota Zdzicha, nie mówiąc już o serii papierków róznych na moim biurku z wizernukami róznych bohaterów, którzy dopiero ujawnia się w komiksach (albo i nie)

 :roll:

Offline Łamignat

......
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 14, 2006, 12:27:09 pm »
Wiem i rozumiem co masz na myśli.
Wiele jest fajnych postaci, które nigdy nie ujrzą światła.
Miałem np w podstawówce kumpla który był zdolny jak cholera.
Rysował przeróżne postacie rycerskie i smoki, bo ta tematyka interesowała go najbardziej.
Wiele z jego historyjek było naprawdę super i żałuję, ze nie tworzy do tej pory bo miał talent.
Spotkałem go jakies 4 lata temu i bedąc wielbicielem obrazków od razu zapytałem czy szkolił dalej swój kunszt.
Odpowiedział, że skończył z rysunkiem w połowie ogólniaka , a na pytanie czy ma gdzieś swoje prace odpowiedział, że z czasem wszystko powyrzucał.
Myślał o rysowaniu ale bardzo długa przerwa i brak na to czasu (praca i rodzina) spowodowały że jego talent gdzieś zaginął- a wielka szkoda bo rysunek miał znakomity.
Zdaję sobie sprawę, że juan nie będzie znana postacią  i dziwi mnie fakt, że pszern sie poddenerwował, tymbardziej, że swoje słowa napisałem z przymróżeniem oka a On odebrał je jako agresję.
Ale fakt faktem pszern, ze myślałem zakładając temat o jakiejś szerszej skali niźli te 20-30  egzemplarzy rozprowadzonych jedynie pośród znajomych, z których duza cześć zapewne przyjęła prezent baczac na fakt koleżeństwa z Twoja osobą.

Gilbaert

  • Gość
Ciekawostki stworzone przez POLSKICH RYSOWNIKÓW !!!
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 22, 2006, 09:50:45 pm »
Mika i Łamignat dostajecie po ostrzeżeniu. Obaj. Wasza wymiana obelg wisi jako material dowodowy na forum moderatorskim. Stąd poleciała. Nie życzę sobie więcej takich wyskoków na forum komiksu.

Offline Łamignat

....
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 22, 2006, 10:00:41 pm »
Cytuj
dostajecie po ostrzeżeniu. Obaj.

Słuchaj Gil nie mam zamiaru stac i biernie patrzeć <cut>
wtedy piszesz do mnie lub do innego moderatora i proszisz o interwencje, a jak musisz nawrzucać komuś to rób to przez privy. Na forum ogólnym cos takiego nie może miec miejsca. Tyle w tym temacie. gil

Offline Łamignat

Re: ....
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 22, 2006, 10:11:01 pm »
Cytat: "Łamignat"
Cytuj
dostajecie po ostrzeżeniu. Obaj.

Słuchaj Gil nie mam zamiaru stac i biernie patrzeć <cut>
wtedy piszesz do mnie lub do innego moderatora i proszisz o interwencje, a jak musisz nawrzucać komuś to rób to przez privy. Na forum ogólnym cos takiego nie może miec miejsca. Tyle w tym temacie. gil

Czy my jesteśmy 3 letnimi dziećmi aby lecieć na skargę ?!?!
Odpowiedziałem  gościowi na jego obraze słowami , których połowy znaczeń nie był w stanie pojąć.
rozjuszyłem sie trochę ale nie mam zamiaru odpowiadac na priv  na obrazę umieszczoną jawnie na forum.
A poza tym powinna być jakaś weryfikacja forumowiczy, tymbardziej tych po 3 postach obrażających innych.

a czy jestes trzy letnim dzieckiem zeby odpowiadac obelgą na obelgę?
Poza tym obaj zostaliście ukarani. Jeśli masz jakieś zastrzezenia do mojej  decyzji pisz do gravesa. Jeśli chcesz ciągnąc watek wzajemnych obraz to pisz na priva. W tym temacie nie ma na to miejsca. Jasne?gil

 

anything